Αεκαρα

Ε ναι στο γκολ της τιμης λογικο ειναι να πανηγυρισει :smiley:

Ναι πραγματι.
Ειχαμε 1 ολοκληρη νικη και 6 ηττες με τον Μπαγεβιτς προπονητη απεναντι στην ΑΕΚ.

Αφού τα έχουμε ξαναπαπεί. Εκείνες τις περιόδους είχαμε πολύ καλύτερη ομάδα από τον Ολυμπιακό.

κρισπ πες μας τώρα ότι ανησυχείς ότι με Δώνη η ΑΕΚ θα χάνει από τον ΠΑΟ με τα χέρια κατεβασμένα, κ θα είναι το ποστ όλων των εποχών. Μετά φυσικά από αυτά με τις κακές διαιτησίες που έκλεψαν από τον γαύρο κάποια από τα 25 πρωταθλήματα που θα έπρεπε να είχε πάρει σε 20 χρόνια, που έκανες σε άλλο τόπικ…:lol: :lol: :lol:

  1. Δεν καταλαβαινω γιατι το δικο μου ποστ για δυο πρωταθληματα (89, 92) ειναι αυτο ολων των εποχων και οχι του Μανσον που θεωρει οτι τα μισα πρωταθληματα απο τα 10 του Ολυμπιακου επρεπε να τα εχει παρει η ΑΕΚ.

  2. Δεν ανησυχω οτι η ΑΕΚ θα χανει απο τον ΠΑΟ με κατω χερια. Δεν ανησυχω για τιποτα. Απλα το να παιζουν πλεηοφφ (δηλ. σημαντικους αγωνες) δυο ομαδες που ο προπονητης της μιας εχει “κλεισει” στην αλλη ειναι ας πουμε ιδιαιτερη περιπτωση.

έχεις χαρτιά ότι έχει κλείσει ?

κ ο μάνσον υπερέβαλλε, αλλά κάθε φορά που ένας γαύρος μιλάει για διατησία, ένα μωρό πάντα πεθαίνει

Χαρτια δεν εχω αλλα μαλλον δεν ειναι ψεμματα αυτα που γραφουν οι δικες σας εφημεριδες.

Οσο για τη διαιτησια απλα πρεπει να καταλαβεις οτι ποδοσφαιρο στην Ελλαδα υπαρχει και πριν το 1996 και θα ζησουμε ολοι καλα.

όταν βγει κασέτα “η ΑΕΚ κ ο Πανηλειακός να κερδάνε…” θα είμαστε σίγουρα στο ίδιο επίπεδο.

εδώ φέτος φάγατε 4 κ λυσσάτε να κάνετε ότι μπορείτε έτσι ώστε κ να εκδικαστεί η απόφαση, να μην ισχύσει. τόσο καθαρό ποδόσφαιρο.

άντε βαρέθηκα πάλι.

ΑΕΚ κέρδα αύριο κ Δευτέρα βράδυ θα τα ξαναπούμε όλοι - απ’ότι διαβάζω όμως ΕΠΟ κ γαύρος θα το κάνουν πάλι το θαύμα τους…

@ Chrisp

  1. Eγώ όμως, όπως θα είδες στο συγκεκριμένο post, παραδέχομαι πως κάποια από τα πρωταθλήματα που έχει πάρει ο Ολυμπιακός τα άξιζε. Ναι κάποια, κατά την γνώμη μου, θα έπρεπε να τα έχει πάρει ΑΕΚ.Κάποια από αυτά όμως παραδέχομαι πως τα έχει πάρει δίκαια ο Ολυμπιακός. Δεν τα ισοπεδώνω όλα. Εσύ αντίθετα θεωρείς ότι ο Ολυμπιακός άξιζε όλα τα πρωταθλήματα που έχει πάρει. Ολα. Δεν παραδέχεσαι τίποτα που να είναι αντίθετο με το συμφέρον της ομάδας σου. Εγώ το κάνω. Άρα ποιός από τους δυο μας είναι ο ισοπεδωτικός;

  2. Στην περίπτωση του Δώνη συμφωνώ. Αν η Λάρισα και η ΑΕΚ αναμετρηθούν στα πλέι οφ τότε κατά την γνώμη μου ο Δώνης θα πρέπει να λύσει την συνεργασία του με την Λάρισα πριν την έναρξή τους. Δεν γίνεται ο Δώνης να αντιμετωπίσει δύο φορές την ΑΕΚ ξέροντας πως ένα επιτυχές αποτέλεσμα απέναντί της θα επηρεάσει προς το αρνητικό τις συνθήκες με τις οποίες θα την αναλάβει σε μερικές εβδομάδες. Σίγουρα θα θέλει να παραλάβει την ΑΕΚ σαν μια ομάδα που τον Αύγουστο θα διεκδικήσει είσοδο στους ομίλους του Champions League και όχι του UEFA. Αν ο Δώνης κάθεται στον πάγκο της Λάρισας στα παιχνίδια με την ΑΕΚ για τα πλέι οφ, κατά την γνώμη μου, αυτά τα δύο ματς θα είναι στημμένα. Ξεκάθαρα πράγματα. Δεν νομίζω πάντως ότι ο Πηλαδάκης θα αφήσει να γίνει κάτι τέτοιο. Δεν είναι χαζός. Θα αποδεσμεύσει τον Δώνη νωρίτερα. Τέλος πάντων, ας δούμε πρώτα αν η ΑΕΚ και η Λάρισα θα τεθούν αντίπαλες στα πλέι οφ, γιατί ακόμα κάτι τέτοιο δεν είναι σίγουρο, ας δούμε τις αντιδράσεις της Λάρισας, της ΑΕΚ και του Δώνη και όταν είναι της παρούσης θα το συζητήσουμε.

Και το πρωτάθλημα του 1996 κλεμμένο είναι. Αλλά από τον Παναθηναϊκό. Πρωτάθλημα καρμπόν με αυτό του 1997. Μόνο ο πρωταθλητής που διόρισε η διαιτησία άλλαξε. Ήταν και η τελευταία επιτυχία του “καπετάνιου” πριν του πάρει τα σκήπτρα ο “θείος”. Όντως υπάρχει ποδόσφαιρο και πριν το 1996. Οι εγκληματίες τότε φορούσαν πράσινα. Μετά το 1996 φοράνε κόκκινα. Μόνο αυτό έχει αλλάξει. Α, και ότι τότε υπήρχε μια ομάδα με κίτρινα που δεν έχανε ούτε από την διαιτησία. Γί’αυτό και η πράσινη παράγκα δεν είχε τόση επιτυχία όση η κόκκινη.

Εγω βασικα στο δικο σου ποστ απλως απαντησα σε καποια πραγματα που ελεγες. Και με επιχειρηματα αναλογα των δικων σου εκτος εαν το “με τους φιλους του στη σκεπαστη” ειναι σοβαρο επιχειρημα για τη σεζον 98/99.

Εχω πει και παλιοτερα οτι, οσο και να παιζει ρολο η διαιτησια, τελικα αυτος που κατακτα το πρωταθλημα ειναι και αυτος που το αξιζει.

Μπαινοντας ομως στο δικο σου σκεπτικο, ειπα το εξης απλο. Οτι αν δεχτουμε πως ο Ολυμπιακος δεν αξιζε καποια απο τα πρωταθληματα που πηρε, τοτε πρεπει να δεχτουμε οτι αξιζε καποια απο αυτα που δεν πηρε παλιοτερα.

Σου λέω ότι το 1998-1999 είχαμε καλύτερη ομάδα επειδή στο μεταξύ μας παιχνίδι σας νικήσαμε εύκολα και το ειρωνεύεσαι λέγοντας ότι εσείς όμως κάνατε νταμπλ και φτάσατε στους “8”. Ε, τι άλλο να σου πω μετά. Περιμένεις σοβαρότερο επιχείρημα από το “με τους φίλους του στην σκεπαστή”; Πήρατε δίκαια το νταμπλ και φτάσατε μέχρι τους “8”. Συγχαρητήρια αλλά αυτό δεν αναιρεί πως είχαμε καλύτερη ομάδα.

Είναι εύκολο να δίνεις στην διαιτησία τόσο μικρό ρόλο στην εξέλιξη ενός πρωταθλήματος όταν λέγεσαι Ολυμπιακός. Αν ποτέ αλλάξουν τα πράγματα και το κατεστημένο του ελληνικού ποδοσφαίρου και της διαιτησίας γίνει η ΑΕΚ τότε θα δεις τα πράγματα μέσα από την δική μου οπτική γωνία και θα συμφώνήσεις μαζί μου. Μέχρι τότε όλοι οι Ολυμπιακοί θα είστε οι “υπεράνω” που ασχολείστε μόνο με μπάλα και όχι με διαιτησία και όλοι οι ΑΕΚτζήδες οι “γκρινιάρηδες” που δεν κοιτάνε τα χάλια τους.

Ενδεχομένως να ισχύει κάτι τέτοιο ωστόσο εγώ, όσα χρόνια βλέπω μπάλα, δεν έχω δει ποτέ τον Ολυμπιακό να αξίζει ένα πρωτάθλημα και να του το κλέβουν. Ίσως να έχει γίνει στο παρελθόν. Εγώ όμως δεν το έχω ζήσει και δεν μπορώ να εκφέρω γνώμη.

Απλως να αναφερω οτι ημουν Ολυμπιακος και πριν το 1996.

Τελος παντων, νομιζω οτι το κουρασαμε αρκετα.

Μιας και φτανουμε στο τελος,αυριο τελιωνουν τα ψεμματα,να πουμε 2 λογια για την ΑΕΚ,αποδειχθηκε περιτρανα οτι η καταστροφη της ΑΕΚ φετος,περα απο τα οποια λαθη της διοικησης, κατα ενα μεγαλο βαθμο ισως τον μεγαλυτερο ηταν ο φερερ, εαν εφευγε και νωριτερα ισως η ΑΕΚ να ηταν τωρα πρωταθλητρια και να μην ηθελε κανενα cas κλπ.

Ο κωστενογλου εκανε τα αυτονοητα,συμμαζεψε λιγο την ομαδα και απο τοτε που εκανε καποιες απλες διορθωτικες κινησεις η ομαδα πηρε μπροστα , εβγαλε τον αμυαλο ραμος που δεν ηξερε να μαρκαρει κ εκανε πολλα λαθη οπως πουλημα μπαλας,απροσεκτες μεταβιβασεις κλπ(στο ματς με τον ηρακλη αυτος εκανε το λαθος),εβγαλε τον λιγο σεζαρ που ποτε δεν ηταν σταθερος κ ουτε αυτος μαρκαρε,εβγαλε τον μαντουκα που φετος ηταν μετριοτατος,εβγαλε τον αλβες που το παιδι φαινοταν οτι δεν μπορει κ πως ειναι περιορισμενων δυνατοτητων.

Εβαλε 2 επιθετικους μπροστα και τον ριβαλντο σε ελευθερο ρολο.Το αποτελεσμα ηταν να παρει μπρος η ομαδα,να παιζει με αυτοματισμους,με ομαδικοτητα,να ειναι αποτελεσματικη και να προσφερει θεαμα.:wink:

Εν πασει περιπτωση εαν παρει η ΑΕΚ το πρωταθλημα(μακαρι, 13 χρονια ειναι πολλα) θα την γλυτωσουν πολλοι… ενω αν το χασει θα μεινει μια γλυκοπικρη γευση οτι μπορουσε,οτι το εχασε μεσα απο τα χερια της και φυσικα το μπινελικι θα παει στον φερερ.:lol:

Αυτα τα λιγα ,τις επομενες μερες θα γινει απολογισμος,κριτικες,ποια θα ειναι η επομενη μερα.:stuck_out_tongue:

…Απο τον Νοεμβρη… Αρα το οτι 6 μηνες μετα μπορει να βρουμε την ομαδα του στα πλαϋ οφ, σημαινει οτι πρεπει να αποσυρουμε το ενδιαφερον μας… ΓΚΑΛΙΤΣΙΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕ… Φωναζει ο νοικοκυρης, φωναζει και ο κλεφτης. Μην εκτιθεσαι.

  • από contra.gr

Χιλιάδες κόσμου μπήκαν στον αγωνιστικό χώρο του ΟΑΚΑ και πανηγύρισαν μαζί με τους ποδοσφαιριστές και ειδικά με τους Ριβάλντο, Μπλάνκο και Ζήκο. Μάλιστα, ο πρώτος φρόντισε να δείξει για μία ακόμη φορά πως δεν ξεχνά το 4-0 επί του Ολυμπιακού και με το χαρακτηριστικό 4 με τα δάχτυλά του χάθηκε στην αγκαλιά του κόσμου.

ΜΠΡΑΒΟ στους ΠΑΙΚΤΕΣ για τις ΔΗΛΩΣΕΙΣ τους μετα τον αγωνα!

Δεν κατάλαβα. Μισεις τον Μοντε, μισεις τον contra gr, μισεις τον Ριβάλντο ή τα 4?:roll:

Ο Γκότζος είπε πάντως ότι το πρωτάθλημα το πήρε η ΑΕΚ. Προκειμένου να μην αναφερθεί στο Βγενόπουλο μπορεί να κάνει πρωτοσέλιδο δηλώσεις του Γεωργέα :lol:

Έξυπνος είσαι, καταλαβαίνεις και τι εννοώ τότε…:slight_smile:

Βασικά προοσπάθησα να καμουφλάρω το πόσο δίκιο έχεις. Ο Ριμπο πρέπει να μισεί το Σωκράτη περισσότερο και από τον Αντζελότι

Και ο Νικολογιάννης δίνει τον τίτλο στην ΑΕΚ. Βλέπω τον Χριστόγλου να παίρνει ανάποδες