Αεκαρα

Η θετικη ενεργεια και υγεια αυτη τη στιγμη της ομαδας ειναι ζηλευτη !
Παμε για τη νικη τωρα στο Europa !!

Η συνεχεια ειναι δυσκολη,με αστερα τριπολης-ξανθη δυο συνεχομενα εκτος εδρας και μετα ατρομητο στο οακα,πρεπει να παρει 7 ποντους αηττητος ο χιμενεθ απο αυτα τα ματς,προεχει βεβαια η νικη με αουστρια.

Ας γράψω κ εγώ δύο πράγματα

  1. ματς του 4-0, ήρθε 3-2. καλύτερα, γιατι με αυτά τα ματς φτιάχνεις ψυχολογία. τώρα όταν κ όπου χάνουν, θα μπορεί κάποιος να πει “θυμάστε που το γυρίσαμε με γαύρο ?” και οι άλλοι θα τον πιστεύουν

  2. ειπώθηκε σήμερα στο ράδιο κ συμφωνώ : ο χιμένεθ ειχε λιβάγια στον πάγκο, για να μπορεί να κάνει αλλαγή. αν τον είχε μέσα, δεν θα είχε κ πολλές επιλογές αν το ματς στράβωνε. κ το 0-2 ήταν μαγική εικόνα, νομίζω καλά το διάβασε το ματς κ καλύτερα το διόρθωσε στη συνέχεια

  3. ο λάζαρος πρέπει να έχει δουλέψει πολύ στα φάουλ. όλα τα χτυπήματα πήγαιναν τέρμα - από τσάρτα είχαμε να το δούμε αυτό

  4. η ομάδα δεν ξέρω αν είναι για πρωτάθλημα, αλλά το χρωστάει στον εαυτό της να το παλέψει σοβαρά μετά από χρόνια

5.τραγικός ολυμπιακός. δεν ξέρω αν οι φίλοι του νιώθουν όμορφα με 11 ράντομ γυρολόγους που παίζουν για τη μεταγγραφή, ακόμα κ τσουλου να πάρουν στο τέλος.

  1. άδικο αυτό που έγινε με καπίνο - το παιδί έπνιξε το πρώτο, το δεύτερο δεν πιανόταν κ κράτησε κ τον γαύρο στο ματς. κρίμα να τον φάνε

  2. δεν το γράφετε πολύ, αλλά πάλι στους διακριθέντες ο Ανέστης, αν κ τον αδικεί η φάση του 1ου γκολ του γαύρου. ανεβαίνει αργά κ σταθερά. έφαγε 2, αλλά δεν μάσησε.

1 Like

[quote=“montecristo, post:10523, topic:3170”]1. άδικο αυτό που έγινε με καπίνο - το παιδί έπνιξε το πρώτο, το δεύτερο δεν πιανόταν κ κράτησε κ τον γαύρο στο ματς. κρίμα να τον φάνε
2. δεν το γράφετε πολύ, αλλά πάλι στους διακριθέντες ο Ανέστης, αν κ τον αδικεί η φάση του 1ου γκολ του γαύρου. ανεβαίνει αργά κ σταθερά. έφαγε 2, αλλά δεν μάσησε.[/quote]

  1. Ο Καπίνο τους κράτησε σε κάποιες φάσεις. Φταίει στο πρώτο γκολ, αλλά είναι και λίγο δύσκολο όταν πάει δυνατό και κοντά στα πόδια του τερματοφύλακα. Εννοείται ΤΡΑΓΙΚΗ η απόφαση Μαρινάκη να τον υποβιβάσει στη β’ ομάδα “λόγω απόδοσης”, αν είναι δυνατόν. Δεν μπορώ να πω ότι τον λυπάμαι κιόλας, βέβαια.

  2. Έκανε κάποιες πολύ καλές αποκρούσεις. Στα γκολ δε φταίει, στο πρώτο όλοι αγάλματα θα έμεναν, στο πρώτο πήγε στην πορεία της μπάλας, αλλά δεν πιανόταν, το έκανε αστραπιαία το σουτ ο Οφόε. Πάντως έκανε μια έξοδο, κυριολεκτικά ΤΡΑΓΙΚΗ, ευτυχώς δε στοίχισε στην ΑΕΚ.

αν θες να εχεις 26χρονο τερμα, θα κανει κ κατι τραγικο καποια στιγμη. απλα θα ευχεσαι να μην σου στοιχισει

αλλιως να αγοραζουμε συνεχως 30αρηδες, που μια θα σου βγαινουν σορεντινο κ μια λεμενς

Για τον Καπίνο - όχι ότι με αφορά ιδιαίτερα - ακούστηκε ότι ο λόγος του υποβιβασμού δεν ήταν η απόδοσή του στο συγκεκριμένο αγώνα, αλλά ότι έγινε επεισόδιο μετά με τον Ένγκελς. Και ότι έχει κάνει κι άλλα “πειθαρχικά” παραπτώματα.

Περί Καπίνο…

ο μετριόφρων τσιάρτας ανέβασε αυτό.

https://scontent.fath2-1.fna.fbcdn.net/v/t1.0-9/22045806_1669835843028210_2302614672228700929_n.jpg?oh=7feb7ebe874a867d6d0d39d304fb9033&oe=5A3F5170

Θεος ο Τσιαρτας :stuck_out_tongue: Γελαω καλοπροαιρετα μαζι του. Το μεσημερι παντως ειπε στον σπορ φμ οτι ο ιδιος δεν εχει εκτελεσει ποτε τετοιο φαουλ

1 Like

Αν αυτος ειναι ο λογος για τον Καπινο, εμενα μου φαινεται εξισου γελοιος με αυτον περι χαμηλης αποδοσης. Εγω πιστευωοτι οπου υπαρχει καπνος υπαρχει φωτια. Θα πλακωθηκε με καναν Ενγκελς κ απλα προσπαθουν να μεταφερουν το βαρος σε στοιχεια εκτος ομαδας

:stuck_out_tongue:

1 Like

XAXAXA
Ετσι :stuck_out_tongue:

1 Like

Προσπαθω να καταλαβω για ποιον λογο οι αλλαγες σε ΚΕΔ και ΕΠΟ συνδυαζονται με την πτωτικη πορεια του Ολυμπιακου,αλλα στον Πρωταθλητη και στον Γαυρο που διαβαζω καθημερινα,τα μασανε ειναι η αληθεια. Μπορει καποιος συνοπαδος Ολυμπιακος και μη,να μου εξηγησει?

1 Like

Η πτωτική πορεία του Ολυμπιακού έχει ξεκινήσει εδώ και 4 χρόνια περίπου και είναι άσχετο με την ΚΕΔ και την ΕΠΟ. Ο Μαρινάκης έχει μετατρέψει την ομάδα σε σούπερ μάρκετ και έχει χαθεί η ταύτιση που υπήρχε μεταξύ κόσμου κα παιχτών. Ο τελευταίος που υπήρχε ήταν ο Φουστέρ. Είναι καθαρά αγωνιστική και νοοτροπίας.

Όταν εδώ και 2 χρόνια ο Σεμπά (που θεωρείται Βραζιλιάνος επειδή μάλλον θα έκλεψε κάποια ταυτότητα σε κάποιο ταξίδι του στο Ρίο) είτε είναι βασικός, είτε μπαίνει αλλαγή στο 95% των παιχνιδιών… ενώ παλιότερα δεν θα ήταν άξιος ούτε για να δέσει τα κορδόνια του Μιραλάς και του Κάμπελ (δεν λέω παλιότερα ονόματα γιατί θα πέσει το ταβάνι πάνω μου)… πιστεύω τα λέει όλα.

Όλα αυτά περί ΚΕΔ και ΕΠΟ είναι για να έχουνε να λένε στα καφενεία οι άμπαλοι και οι φυλλάδες

1 Like

Τι επιασε ο τριτος τερματοφυλακας τους ρε παιδια!
Αινταρεβιτς παιχτης δυστυχως δεν υπαρχει. Πολυ πεσμενος και ο Γκαλο και δυστυχως ετσι χανεται και μειονεκτει και ο Μπακακης. Σημερα φταιει για ολα τα γκολ. Ολα αυτα μαζι με τον τραυματισμο του Τσοσιτς και την εισοδο του Τζανετοπουλο μας καναν πισω χωνι απο μια μετριοτατη ομαδα η οποια αν ειμασταν λιγο προσεκτικοι ειτε πισω, ειτε μπροστα θα πρεπε να χε χασει σχετικα ευκολα. Πισω ηταν χαλι μαυρο αυτοι.

Καλα ρε,παραιτηθηκε ο Καλφογλου απτα Ελληνικα πρωταθληματα και αυτοι τον βαλαν Ευρωπη? Δεν εχουν τον θεο τους μου φαινεται

https://screenshots.firefoxusercontent.com/images/a60501d0-7aa4-4187-9010-32799757db52.png

Ότι καλύτερο

6 Likes

Κατεβασε τα ρολα ο τερμπατζης της αουστρια,αλλα και εμεις στο α ημιχρονο επαναπαυτηκαμε στο τυχερο 1-0 και μας πιασανε στον υπνο.Καλο και το χ ετσι οπως εξελιχθηκαν τα πραγματα.

Ψοφιος ο λαζαρος,λογικο,ισως δεν επρεπε να παιξει τοσο πολυ,εκτος αν πιστεψανε οτι θα βαλει παλι γκολ φαουλ.

1 Like

Δεν μπορω να πιστεψω οτι εχει καταφερει καποιος να πουλησει τον Αινταρεβιτς κ τον Βινισιους στην ΑΕΚ. Παιζουμε 9 εναντιων 13

Απιστευτα κακος χιμενεθ σημερα στην τριπολη,δεν ξερω τι εργο ειδε και κατεβασε αυτην την 11αδα.Κριμα,χαθηκε ευκαιρια για να κανουμε διαφορα.