Αεκαρα

Κλαμα! Τι αυτογκολ ηταν αυτο; Το εβαλες ως αποδειξη πως δεν ευνοηθηκαμε φανταζομαι.
Τα μισα ματς ειναι απο το Κυπελλο και οι μονες λαθος αποφασεις ειναι το οφσάιντ γκολ στο κυπελλο με τον Ατρομητο και το οφσάιντ γκολ στα Γιαννενα. Εχει βαλει και ενα λεπτο για το πεναλτι στο κυπελλο με Λεβαδειακο στη φαση των ομιλων, πεναλτι που χαθηκε κιολας.
Δεν υπαρχει παγκοσμιως ομαδα για την οποια των μονταζ των φασεων που “ευνοηθηκε” θα ηταν τοσο μικρο και ανουσιο. Να εισαι καλα.

παμε να δουμε λιγο ξανα το αντιστοιχο βιντεο της κουλας αν και λειπουν μερικα γιατι περιλαμβανει μονο αγωνες πρωταθληματος και εγινε πριν τη χτεσινη σφαγη του Απολλωνα(ορισμος της κοκκινης στον Λιβαγια στο 0-0, θα εχανε και τον τελικο κυπελλου)

5 Likes

Και επειδή κάποιοι ζήτησαν βίντεο μεγάλης διάρκειας, ορίστε ένα βίντεο διάρκειας 45 λεπτών. Το οποίο μάλιστα αφορά μόνο τον πρώτο γύρο του φετινού πρωταθλήματος. Έχει να κάνει με τη δήθεν ευνοημένη ΑΕΚ. Μπράβο στο παλικάρι που το έφτιαξε.

Εχουμε update με τα ματς κυπελλου της χαλιφισσας

@bostonflesh για γελια και αυτο το βιντεο που εβαλες, νομιζω ξεχασαν ενα αναποδο πλαγιο

Ότι πρόλαβες εσύ μέσα σε 2 λεπτά και είδες βίντεο τριών τετάρτων και έβγαλες και συμπέρασμα. Για γέλια είναι ο πρόεδρός σου (βασικά ο γιος του) και ο Λουτσέσκου που έχουν γίνει πιο γραφικοί και από τον μπαρμπα - Σάββα. Τεσπα βαρέθηκα, καλό απόγευμα.

image

2 Likes

3 Likes

:frowning:

Μπραβο μας για το μπασκετακι αν και στο τελος εκαναν παιδικα λαθη,2 κυπελλα σε μια χρονια,ο μπαρμπασακοτα στα γεραματα πηρε κουπες σαν κοουτς.

3 Likes

Με τον Γκρην πλεη μεηκερ στο τελος παντα ετσι θα γινεται! χαλαλι του γιατι σε ολο τον αγωνα πριν ηταν κορυφαιος. Μεγαλη ΑΕΚοχρονια!

1 Like

Μπράβο στη ομάδα …! Τρίτη περίοδο μας άγχωσαν λίγο αλλά μας φέρανε ευρωπαϊκό ! ΑΕΚ παντού φέτος !

Η τριτη περιοδος ειναι η κλασικη μας αχιλλειος πτερνα. Δεν ξερω τι παιζει, αλλα οτι χτιζουμε χανεται εκει ως δια μαγειας

Αυτός ο τελικός στο μπάσκετ θα μου μείνει αξέχαστος! Εκτός από το Ευρωπαϊκό τρόπαιο, τη φοβερή ατμόσφαιρα κλπ, μου άρεσε πάρα πολύ το πόσο ψυχωμένα έπαιξαν και ότι όσες φορές η Μονακό έφτασε κοντά, οι δικοί μας πάλι έβρισκαν τρόπους να ανεβάζουν τη διαφορά. Η μόνη φορά που μας έφτασαν ήταν στο… 0-0 αν θυμάμαι καλά!

Δεν είμαι ειδικός στο μπάσκετ, αλλά καταλαβαίνω ότι η ομάδα είναι “όσα βάλουμε κι όσα φάμε” και έχουν τελείως διαφορετική συμπεριφορά ανάλογα με τη σημασία του αγώνα. Δε γίνεται να παίρνεις Κύπελλο νικώντας ΠΑΟ και Ολυμπιακό, να παίρνεις Ευρωπαϊκό με φοβερές ανατροπές και να χάνεις από το Λαύριο και τον Προμηθέα.

Αλλά εντάξει, δε δικαιούμαι προσωπικά να “διαμαρτύρομαι”, απλώς σχολιάζω. Πιστεύω ότι θα έχει πολύ ενδιαφέρον και στα play offs του πρωταθλήματος. Σε κάθε περίπτωση, μετά από αλλαγές 100 Αμερικάνων σε 3 χρόνια, φαίνεται ότι επιτέλους βρέθηκε ένα πολύ καλό σύνολο. Ο Αγγελόπουλος έχει πει ότι δεν ήταν παλιά μπασκετικός, αλλά έπαθε κι έμαθε όπως κάθε έξυπνος άνθρωπος και τώρα δικαιώνεται για όσα έχει προσφέρει.

1 Like

Επίσης, ήμουν κι εγώ εκεί. Στη Δεκελείας!

Το πρόβλημα ήταν ότι ήρθα αργά και ψιλοάρρωστος (πέρα από “άρρωστος” με την ΑΕΚάρα προφανώς) και δεν είδα σχεδόν καθόλου το παιχνίδι με τον Απόλλωνα, αλλά έφτασα στη Φιλαδέλφεια λίγο πριν λήξει. Οπότε έκανα κάτι βόλτες στα Ιερά Χώματα, πήγα να δω από κοντά το γήπεδο, χάζεψα τον κόσμο, συγκινήθηκα, πέρασε και το πούλμαν με την ομάδα και μετά την έκανα. Προσωπικά έφυγα ικανοποιημένος με όσα είδα κι ένιωσα, αλλά θα ήταν καλύτερα αν είχα έρθει στην Ελλάδα 1-2 μέρες νωρίτερα και αν είχαμε κανονίσει να πάμε μαζί να χαρούμε σαν πιτσιρικάδες!

Είμαστε άρρωστοι και είναι πια αργά…

1 Like

Ζουμε μεγαλες στιγμες. Εγω δεν ηρθα δυστυχως. Ξεμεινα στην πατριδα μας :wink: Ευτυχως προλαβα κ πηγα τουλαχιστον με τον Λεβαδειακο. Θα θελα να παω πολυ κ στο μπασκετ, αλλα δεν βγαινανε τα κουκια. Φοβερη ατμοσφαιρα. Αυτο που πες. Οποτε πηγαν να σηκωσουν κεφαλι, εμφανιζοταν καποιος που τους εκοβε καθε βηχα. Τρομερη αποφασιστικοτητα

1 Like

Άμα είστε έξυπνοι και χάσετε τα επόμενα δυο ματς για να βγείτε 7οι, μέχρι και τελικούς χτυπάτε.

1 Like

Πεφτουμε με σας; :stuck_out_tongue:

Μεγάλη ομάδα του Ισραήλ συμφώνησε με ΑΛΦΑ κλάσης προπονητή.

Ως ποδοσφαιριστής έχει περάσει και από την ΑΕΚ ο συγκεκριμένος, μην νομίσει κανείς ότι είμαι off-topic.

1 Like

Ωραια δουλεια παντως. Θα θελα να χα ασχοληθει

Εν τω μεταξύ ο Λουτσέσκου έχει καταντήσει πιο γραφικός κι από τον Αλέφαντο. Συνέντευξη για τον τελικό, πάλι για κλοπή πρωταθλήματος έλεγε…τελικά με έπεισε, ναι ρε σας το κλέψαμε, μακάρι να σας κλέψουμε και το κύπελλο και να κάνουμε πέτσινο νταμπλ. Άει σιχτίρι πια.

1 Like