Αεκαρα

Το παρακαναν με την αδιαφορια στα ματς του πρωταθληματος,0/4 με αντιπαλο τον παοκ φετος στο μπασκετ,αν μη τι αλλο ξεβρακωμα οσο και αν θελουμε να το παρουσιασουμε οτι εκαναν αγγαρεια,εμειναν στο ευρωπαικο,το μυαλο στις διακοπες κλπ.Πικρη γευση στο τελος σε μπασκετ και ποδοσφαιρο.:face_with_raised_eyebrow::face_with_raised_eyebrow:

Απαραδεκτοι. Παιζουμε καιο χωρις κανενα πλανο επιθετικα. Μονο ατομικες προσπαθειες. Και καμια προσπαθεια στην αμυνα. Μαυρη τρυπα

περί λαζαριάδας

ο τίγρης ειναι καβούριας σίγουρα (αν κ αν ισχύουν ότι διαβάζουμε για το μπατζετ του ολυμπιακού άνευ τσουλου, όλοι χωρίς τη σιγουράτζα, προσέχουν για να έχουν). αφου ο λάζαρος είναι εκτός μπάτζετ, καλώς τον αφήνουν. νσ πληρώναμε τόσα, να μην έβγαινε η χρονιά, κ να μπαίναμε μέσα ? αντέχετε πάλι φάση αλα ΠΑΟ, ή 3η εθνική ?

κατά τα άλλα, ο λάζαρος έκανε σούπερ χρονιά, γιατι η ΑΕΚ κ ο χιμένεθ, τον υπερπρόσεχαν. 90λεπτα δεν έπαιζε, αλλαγες εβγαινε κ έτσι, με μια ομάδα να τον στηρίζει, έκανε σούπερ χρονιά. θεωρώ πως του χρόνου, με τόσα λεφτά που πήρε, αν την 10η αγωνιστική δεν έχει βάλει πχ 5 γκολ, η μουρμούρα θα τον φάει - σε ΑΕΚ ή ολυμπιακό

κρίμα για τον ΑΕΚτζη που τον αγάπησε, αλλά καλύτερα ψύχραιμη αντιμετώπιση, παρά παράλογα ανοίγματα. στατιστικά, κανείς δεν εγγυάται ότι ο Λάζαρος που έκανε τελικά μόνο μια τοπ χρονιά, θα την επαναλάβει

4 Likes

:joy::joy::joy:

image

1 Like

Αλμπανη ακουγα ολη την χρονια, αλλα δεν ειχε τυχει να δω. Οκ απο τα βιντεο δεν βγαζεις σοβαρο συμπερασμα, αλλα φαινεται πολυ ενδιαφερουσα περιπτωση. Γκολαρες κ γενικα ωραιες κινησεις.

Απογοητευτικος κ ασταθης οπως παντα Μανολο. Δεν τον θεωρω φοβερο, αλλα επιασε ενα στανταρ καλο. Στανταρ οριακο στο οποιο σχετικα ευκολα μπορει να βρει πιο ικανο η ομαδα, αλλα κ ευκολα μπορει να βρει χειροτερο. Θελει προσοχη

ΥΓ: Μαλλον μας τελειωσε απο οτι λενε τωρα. Εγω γουσταρω Ουζουνιδη

Τι να πεις… Άρχισε να φαίνεται τις τελευταίες μέρες ότι κάτι δεν πάει καλά. Θα πρέπει να μάθουμε και το παρασκήνιο, γιατί δεν ακυρώνεις την πρότασή σου στον προπονητή που πήρε πρωτάθλημα μετά από 24 χρόνια επειδή άργησε να απαντήσει μία μέρα.

@Red_Viper ξέρεις τη γνώμη μου για τους Ισπανούς (ότι δε τους γουστάρω καθόλου). Ε, όσο ζω εκτός Ελλάδας και συναντάω περισσότερους, η γνώμη χειροτερεύει :joy: Μαλάκες και αλαζόνες, νομίζουν ότι είναι κάτι ιδιαίτερο επειδή έγιναν της “μόδας” τα τελευταία χρόνια. Έκανα μία εξαίρεση για τοv Μανόλο, αλλά δε θα εκπλαγώ αν προτιμήσει τη Λας Πάλμας στη Β’ Ισπανίας από την ΑΕΚ των προκριματικών Champions League.

Αν τελικά έφταιγε ο Χιμένεθ (και δεν τον “άδειασε” η διοίκηση - ικανούς τους έχω), Ουζουνίδης είναι μάλλον η ενδεδειγμένη λύση. Δεν ξέρω όμως αν βιαστήκαμε λίγο να καταλήξουμε στον Ουζουνίδη.

1 Like

Γελαω με την αντι-ισπανιλα μας. Παει τελος ο Μανολος. Ηδη υπαρχει συναντηση με Ουζουνιδη. Βιαζονται @achilleas. Θελουν να κλεισει γρηγορα για να μην χαθει χρονος σε σχεδιασμο, μεταγραφες κτλ. Ειμαι πολυ αισιοδοξος. Εκανε οτι καλυτερο μπορουσε με Παναθα στα χειροτερα της. Κ αγωνιστικα κ απο αποψη ψυχολογιας κτλ.

1 Like

Πάει κι αυτός… Μακάρι να είχε καταφέρει το νταμπλ, αλλά κι έτσι γράφτηκε στην ιστορία της ΑΕΚ. Ξορκίσαμε το φάντασμα του Μπάγεβιτς (ως του τελευταίου προπονητή που είχε πάρει πρωτάθλημα), προχωράει και το γήπεδο, ας κοιτάξουμε μπροστά τώρα.

Κρίμα να ξηλωθεί η περσινή ομάδα. Πρέπει να μείνουν όλοι οι άλλοι (εκτός από Λάζαρο, Αραούχο και Γιόχανσον που είναι παρελθόν κι από Μοράν και Μασούντ που πρέπει να αποτελέσουν παρελθόν) και να φέρουμε 3-4 παίκτες από το “πάνω ράφι”.

1 Like

Ωραιος ο ταιγκερ, οποιος ζητησει αυξηση του λεει ‘‘μιλησες με αλλη ομαδα, το μπουλο’’ :joy:
Ρε μλκς ειστε πρωταθλητες και θα παιξετε προκριματικα τσαμπιονς λιγκ και εκτος οτι εχει φυγει η μιση ομαδα και ο προπονητης σφαζεστε με το γαυρο για λαζαρο και φετφα, ελεος.
Μακαρι να χαλασει τελευταια στιγμη του μαρινου, λυμπε κοιτα και πουθενα αλλου για παιχτες και προπονητη ρε, σεβασου δυο πραγματα ρε

Δοκτωρα δεν φταιει η ΑΕΚ αν διαχρονικα ο Ολυμπιακος παει και χτυπαει οπου χτυπαει η ΑΕΚ :stuck_out_tongue: Βλεπε πχ Φετφα παλι τωρα. Ενας απο τους scouter τους ειναι και η ΑΕΚ. Για τον Παναθηναικο που λες και τον Λυμπε ειναι κατι που το κανουν και οι 2 αλλοι. Πχ Μολεδο χτυπησε ο ΠΑΟΚ και ο Ολυμπιακος. Και μενα σαν κινηση παντως δεν μ αρεσει πολυ. O Oυζουνιδης απο την αλλη ειναι ελευθερος εδω και καιρο και ειναι αποδεδειγμενα ο πιο υποσχομενος ντοπιος προπονητης. Καλα εκανε η ΑΕΚ και πηγε εκει. Δεν παιρνει κατι απο τον ΠΑΟ. Απο Ελλαδα τουλαχιστον δεν υπηρχε κανενας αλλος που θα αξιζε να ασχοληθει.

Σ αυτο το θεμα δε λεω για αεκ, καλα κανει και κοιταει να παρει οτι καλυτερο. Σιγουρα μαρινος > χιμενεθ και υπαρχουν και παιχτες στον παναθηναικο που γυαλιζουν στην αεκ αλλα ειναι μεγαλο το φαουλ του λυμπε γιατι οτι πικρα εχει για παο το εχει για διοικηση αλαφουζου. Και η διοικηση αλαφουζου δεν εκφραζει τον κοσμο και ο κοσμος θυμαται.
Επαγγελματιες ολοι δε λεω αλλα καπου ακουγεται πολυ κλισε, πρεπει να σεβεσαι και λιγο το παρελθον σου.

Σιγά. Τον διώξαμε τον Ουζουνίδη, καλά κάνει και πάει στην ΑΕΚ.

Συμφωνω μωρε, απλα δεν εχω θεωρησει οτι εχει κανει κατι τοσο φοβερο. Ενταξει δεν ειμαι και Παναθηναικος, οποτε δεν ξερω. Τον Χουλτ θυμαμαι.

1 Like

Μα για αυτο το ‘‘τον διωξαμε’’ γινεται η ολη κουβεντα. Ποιος και με ποιο δικαιωμα, ποιανου οι μετοχες τελικα κλπ.
Πως γινεται ο κοσμος να θελει να τον κρατησουμε, ο ιδιος να θελει να μεινει και τελικα καποιοι να τον διωχνουν

1 Like

Όσο έχεις Αλαφούζο, μεταξύ φθοράς και αφθαρσίας θα είσαι, κινούμενος όλο και περισσότερο προς τη φθορά.

1 Like

δεν μαρέσει η αποδόμηση της πρωταθλήτριας ομάδας, αλλά ήταν εμφανές ότι ο μανόλο ήθελε να γυρίσει ισπανία κ απλά ζήτησε πολλά, μήπως και ψηθεί να κάτσει. δεν νομίζω ότι θες να έχεις κάποιον που δεν θέλει να κάτσει - ο τύπος διάλεξε να προσπαθήσει να ανέβει με τον εμενίκε (!) παρά να παίξει τσουλου, τι να πεις… επίσης ήδη από πέρσι, ήταν ο πιο ακριβοπληρωμένος στη σουπερλίγδα, ενώ τον πήραμε από τα αζήτητα…

ο ουζουνίδης ειναι συμπαθέστατος - τα καταφέρει, αποτύχει, με πείθει ότι θα δώσει το 120%. ειλικρινά το μόνο που φοβάμαι είναι μήπως ο άλλος από ταυλάνδη όντως φτιάξει τον ΠΑΟ, κ θυμηθεί ο μαρίνος ότι ειναι βάζελος και θέλει να γυρίσει εκεί, αν και τον έχω για πιο επαγγελματία

1 Like

Ο Μαρινος ειναι αξιοπρεπης ανθρωπος και θα τιμησει το συμβολαιο του, ασε που θα ελεγα τι παει να γινει με τον Ταιλανδο, οποτε μην φοβασαι :stuck_out_tongue: Προπονητικα περσυ συμμαζεψε το χαλι που αφησε ο Ιταλος και πηγε την ομαδα καλα, φετος δεν μπορει να κριθει, η αληθεια ειναι οτι παρουσιασε μια ομαδα που απεδωσε πιο πανω απο τις δυνατοτητες της, ειδικα αμα συνυπολογισουμε την διαλυμενη ψυχολογια. Προπονητικα καθαρα φετος δεν πολυμπορει να κριθει ειναι η αληθεια, αλλα στον τομεα ψυχολογια παιρνει πανω απο αριστα.

Για τον Μελισσανιδη δεν μου αρεσουν, εμενα σαν τριτο, οι τακτικες του. Μου βγαζουν μια αλαζονεια τυπου Γιωργου Βαρδινογιαννη, οποιον θελουμε τον παιρνουμε και το μοναστηρι να ειναι καλα και μετα τον γλανταγε ο Κοκκαλης μια δεκαετια. Ελπιζω να μην εχει την ιδια καταληξη γιατι δεν αντεχω γαυρους Βορρα και Νοτου και εμεις για μια πενταετια δεν βλεπω να ειμαστε ανταγωνιστικοι.

1 Like

Συμφωνω σε οτι λες, απλα νομιζω οτι μια θετικη αλλαγη στα χρονια για τον Μελισσανιδη, ειναι οτι παρουσιαζεται πολυ πιο μετρημενος πλεον. Θυμησου τι λεει ολη την χρονια η διοικηση του ΠΑΟΚ. Καλα για Ολυμπιακο δεν συζηταω. Χρονια ιστορια

Ο ουζουνιδης ειναι μια safe επιλογη και σχετικα φτηνη,χωρις μεγαλες απαιτησεις,αλλωστε δεν θα εχει λογο στα μεταγραφικα,αλλοι θα τα κανουν αυτα,λυμπε,ντουσαν,τιγρης κλπ.Θα τον δουμε να δουλευει σε περιβαλλον πιεσης,αλλα αυτη τη φορα για την κορυφη και στοχους πρωταθλημα,ευρωπη,κυπελλο,διαχειρηση εμψυχου υλικου.

Aπο εκει και περα επειδη υπαρχει σχετικη γκρινια για το γεγονος οτι ο μελισσανιδης δεν βαζει λεφτα κλπ,το ειδαμε τον γεναρη με φτηνες επιλογες που δεν βγηκαν καθολου,δεν θα πρεπει να ξεχναμε οτι η ΑΕΚ ειναι μια ομαδα που εχει πτωχευσει δυο φορες για πολλα χρεη και υποβιβαστηκε οικειοθελως για να απαλλαγει απο αυτα,ωστε να ειναι καθαρη και με βαση το πλανο,οταν γινει το γηπεδο,το οποιο στερειται απο εμπορικους χωρους που σημαινει λιγοτερα εσοδα,να μπορεσει να ειναι μαγαζι γωνια.

Δεν πιστευω δηλαδη οτι ο ταιγκερ θα κατσει να ασχολειται για πολλα ακομα χρονια με την ομαδα,θα την πουλησει με το γηπεδο πακετο,αφου εχει παρει 2-3 κουπες ακομα.

Προφανως θα ηθελα να πεφτουν περισσοτερα λεφτα και να εχουμε στον παγκο καλυτερες επιλογες και οχι μασουντ,μοραν,κλωναριδη κλπ,ομως δεν μπορουμε να συνεχισουμε ενα μοντελο σπαταλης χωρις ορια,δηλαδη ο σαββιδης χωνει ενα σκασμο λεφτα και η ομαδα του ειναι ζημιογονα καθε χρονο,αναγκαζεται να κανει ΑΜΚ για να τα καλυψει.

1 Like