Αεκαρα

Αναμενομενη ηττα,ας ειμαστε και φχαρηστημενοι που δεν εγραψε μεγαλο σκορ και θα ξεχαστει.Κατα τα αλλα,καλο α ημιχρονο,αλλα οι μαλακιες απο μπακακη,σιμοες και πισω δεν ελειψαν.Η μεγαλη ομαδα σε 2 λεπτα καθαρισε χωρις να ιδρωσει.Θα τερματισουμε με 0 βαθμους στον ομιλο οπως φαινεται.

Ο μαρινος δεν βγαζει τη χρονια,δεν τον βλεπω καλα.

Εγω δεν φοβαμαι για Ουζουνιδη κ προσωπικα δεν με ενοχλει τιποτα απο αυτον. Ισα ισα. Αλλαγη θελουν τα μυαλα του τιγρη. Με τετοιο ροστερ, καλο η κακο, παραπανω δεν παει με τετοιους αντιπαλους. Για Ελλαδα καλα ειναι. Αυτο που θελω να πω, ψιλοασχετο, ειναι οτι επιτελους βλεπω εδω κ κανα διμηνο πραγματικη βελτιωση σε Γαλανοπουλο. Μαθαινει μπαλιτσα.

Υ.Γ. Αυτος ο Κετσετζογλου ποσο ενοχλητικος. Καθε τι, μονιμως, το παρουσιαζει σαν “θριαμβο”.

1 Like

Μου εκανε φοβερη εντυπωση που ο τιγρης δε ζητησε πισω τα σημαιακια στην εξοδο, μαζι με κανα διευρο για την ερασιτεχνικη, τη μανα του λοχου.

Ο ουζουνιδης με ενοχλει γιατι προσπαθει να παιξει 4-4-2,ειναι κολλημενος σε αυτο,αλλα χωρις να εχει ουτε τα χαφ,ουτε τα εξτρεμ,με αποτελεσμα στην κοντρα να ρουφαμε γκολ αβερτα και να μενουμε στο τελος με τις δηθεν καλες εντυπωσεις.

Μια ψύχραιμη παρατήρηση: Η ομάδα για Ευρώπη δεν τραβάει, το ξέραμε. Για Ελλάδα παίζει μεν, για 2η-3η θέση δε. Πήραμε πρωτάθλημα πέρσι, τσιμπήσαμε 20 εκατομμυριάκια, θεωρητικά θα γίνονταν 2 καλές μεταγραφές (έτσι έλεγαν τα δημοσιογραφάκια του τίγρη δηλαδή), τελικά πήραμε τον Γιαννιώτα, μπήκαν τα εκατομμυριάκια στην τσέπη του τίγρη. Αυτά τα λεφτά, αφού δε βγήκαν για το Champions League που ήταν ένα καλό κίνητρο, δεν ξαναβγαίνουν από την τσέπη. Σύμφωνα με τη λογική, πρωτάθλημα θα αργήσουμε να ξαναδούμε, άρα λεφτά γιοκ, άρα αυτό ήταν και να είμαστε και ευχαριστημένοι.

1 Like

Δεν ειμαι τοσο απαισιοδοξος για Ελλαδα. Ειδικα με την προοπτικη του γηπεδου κτλ. Στα αλλα δεν διαφωνω κ πολυ

Γενικά συμφωνώ με αυτό που λένε όλοι, ότι με τα 20εκ. που πήρε η ΑΕΚ, θα μπορούσε να διαθέσει περισσότερα λεφτά για μεταγραφές.

ΑΛΛΑ:

Δεν είναι ο Τίγρης ο μοναδικός που το κάνει αυτό, έτσι; Και τώρα, ακόμα, που το έκανε, το έκανε μόνο φέτος. Δηλαδή οι γαύροι τι να πουν που τα τελευταία 20 χρόνια έχουν παίξει τόσες φορές Τσ Λ, τα τελευταία 7-8 χρόνια κάνουν πωλήσεις (οκ, πλυντήριο είναι βέβαια) όπως Ρέτσου, Μανωλά κτλ που έχουν αποφέρει στον Μαρινάκη επίσημα 36εκ κέρδος! Πέραν των λεφτών του Τσ.Λ.

Και που είναι ο γαύρος με τόσα λεφτά στην Ευρώπη; Ενας από τους πιο παλιούς του ρεπόρτερ γράφει το εξής για τον επόμενο ευρωπαϊκό αγώνα τους:

Για την Ντουντελάνζ τα έχω γράψει πολύ πριν τον αγώνα με τον ΟΦΗ-ο Ολυμπιακός πρέπει να φτύσει αίμα στο Λουξεμβούργο για να κερδίσει. Που θα είναι πάρα πολύ δύσκολο να κερδίσει…

Με λίγα λόγια: Για ελληνικά δεδομένα (επιχειρηματική λογική ΠΑΕ δηλαδή), μια χαρά είστε. Να είμεθα ρεαλιστές!

2 Likes

Πολύ σωστή παρατήρηση. Ειδικά οι Ολυμπιακοί με τόσα εκατομμύρια τόσα χρόνια θα έπρεπε να έχουν βάλει στόχο (και να τον έχουν επιτύχει) να γίνουν μία σταθερή ομάδα Champions League. Προφανώς δεν είναι εύκολο, δεν είναι όμως και με τόσα λεφτά άθλος να φτάσεις το μέγεθος μιας Μπενφίκα ή Πόρτο ξέρω γω. Θα έπρεπε να τρώει κράξιμο (και) για αυτό το ζήτημα ο Μαρινάκης σίγουρα.
Υ.Γ. Και ποτέ δεν κατάλαβα για ποιο διάολο λόγω παρατούσε πάντα το Europa όταν αποκλειόταν από το Τσου Λου. Δηλαδή οι Σεβίλλες κλπ είναι ηλίθιες που πάνε και το παίρνουν ε; Δηλαδή δεν μπρούσε να έχει βάλει σαν στόχο της σεζόν να πάει ημιτελικά Γιουρόπα ξέρω γω;

2 Likes

Δε νομίζω ότι είναι δύσκολο… Μόνο η κατάκτηση του Europa δίνει εισιτήριο Τσ Λ, κάτι το οποίο είναι δύσκολο να συμβεί.

Η μόνη διέξοδος για τα σταθερά 20εκ και την καλή βιτρίνα για τους μανατζαρέους, είναι το Τσ. Λ. Έξοδο στο Τσ Λ δίνει μόνο το πρωτάθλημα Ελλάδος. Με 2 καρπούζια στη μασχάλη, είναι πάντα ριψοκίνδυνο να συνεχίζεις. Επομένως το business plan του γαύρου είναι σταθερό: Έξοδος στο Τσ Λ πάση θυσία για να κινείται το χρήμα (με τους 2 τρόπους που προανέφερα). Οι πορείες κτλ είναι για οπαδούς, των οποίων οι βλέψεις είναι εντελώς άσχετες με αυτές του αφεντικού.

1 Like

Ναι ρε παιδί μου, αλλά από το 1997 μέχρι το 2017 πήρε 18 στα 20 πρωταθλήματα. Τουλάχιστον τα 10 από αυτά τα πήρε αέρα, χωρίς κανένα ανταγωνισμό, οπότε τι, δεν μπορούσε να παίζει και σοβαρά στο Γιουρόπα;

Ο Μαρινάκης πήγε στην ομάδα το 2010 αν θυμάμαι καλά, οπότε στα χρόνια του πρέπει να γίνει η αναδρομή, τα πολλά λεφτά χωρίς αντίστοιχες αγορές, εκεί έγιναν.

Ο Σωκράτης είχε την παράγκα αλλά είχε πληρώσει ακριβά κάποιους παίχτες (βέβαια άλλες εποχές).

Ισχύει ότι 2-3 χρονιές ο Μαρινάκης τα πήρε αέρα αλλά αυτά δεν αλλάζουν από τη μια χρονιά στην άλλη, θέλει πλάνο 5ετιας σταθερό να χτυπάς ημιτελικούς Europa. Τα τελευταία χρόνια που το πλάνο είναι “οτι φέρουν οι μάνατζερς ώστε να γίνει η μπουγάδα” δεν μπορεί να στηθεί τέτοιο πλάνο. Αν δεις ο γαύρος κάνει κάθε χρονιά τουλάχιστον 15 μεταγραφές, εκ των οποίων 5-6 είναι ενδεκάδας. Δεν είναι τόσο εύκολα τα πράγματα, λοιπόν, για πορείες.

1 Like

19/21 πήρε, για την ακρίβεια.

@plex27, χρυσά τα λες. Μεγάλο πλυντήριο ο γαύρος, πολλά τα λεφτά που έχει βγάλει ο Μαρινάκης από αυτόν (ή που έχει “βγάλει”).

3 Likes

Παιδια ο Γαυρος αυτο ειναι πλεον. Πλυντηριο. Hub μανατζαραιων. Υπεραξιες κτλ. Οσο κ αν ακουγεται αστειο το ξερω απο ποδοσφαιριστη του. Αδικημενο μεν, αλλα φανταζομαι εχουν υποσταση αυτα που λεει

Σε αλλα νεα ο Ολυμπιακος δεν κληθηκε σε απολογια για τα επεισοδια ακριβως εξω απο την κερκιδα του Γεντι Κουλε μιας και η αστυνομια δεν ανεφερε τιποτα. Ποια ΕΠΟ διαιτητες κτλ. Αστυνομια!

Ναι αλλά η Βίντι είναι καφενείο! :joy:
Ναι αλλά αν παίζαμε με τη Βίντι θα περνούσαμε κι εμείς στους ομίλους!

Τελικά καλύτερα να μασάς…

3 Likes

Τελικά αστεία ομάδα αυτή η Videoton…
Α ρε τίγρη…Με 2 καλές μεταγραφές πλάκα θα έκανες με τους νότιους&βόρειους γαύρους.

2 Likes

Video-κασσέτα λέγανε και τέτοια.

2 Likes

τελικα ισως ο τιγρης να εχει ενα πλανο για την νεα ΑΕΚ που να μην το εχει αντιληφθει κανεις τελικα

τσιγκουνευεται να πληρωσει σιμοες, αλλα εδωσε 1 μυριο για 19χρονο ; ταλεντο που κοιταει η Ρομα; ισως παει σε πλανο ομαδων οπως προτογαλια, ολλανδια κτλ με μεταπωλησεις

1 Like

Ωραια τριαδα εικοσαχρονων, σην πλην, μεσων οι Αλεφ, Γαλανοπουλος κ Σαμπαναζοβιτς

Πολυ καλη ομαδα ο Αρης. Δενπαιζουμε καλα, αλλα ευτυχως εχουμε καλα τελειωματα. Το κεντρο μας δεν διορθωνεται χωρις μεταγραφες με τιποτα.