Αεκαρα

Πάρτε και επίσημο πόστερ.

3 Likes

τώρα κλέβεις όμως. Πες ένα δεύτερο πράγμα που θυμάσαι από το τσακάλι

2 Likes

Δεν χρειάζεται δεύτερο πράγμα, λίγο είναι μια όμορφη ανάμνηση; Ενώ από τον Νικολάκη τον Μάλμπασα το πολύ πολύ να θυμάται κανείς καμιά αδέσποτη σέντρα που του ήρθε στο κεφάλι.

3 Likes

Εγω πιο πολυ στεναχωριεμαι για τον Λιουμπισιτς που ειναι πολυ εξυπνος παιχτης και εχει φοβερες κινησεις χωρις την μπαλα. Ο Αλμειδα μου βγαζει την εντυπωση οτι ευκολα παραμελει καποιον για να κανει αυτο που χει στο μυαλο του και ας ειναι αδικο. Μακαρι να τα καταφερει και να χει χωρο για ολους.
Θα βοηθησει πολυ αμα σταματησει να παιζει με δυο αμυντικα χαφ. Ειδικα εφοσον αυτοι παραμενουν να ειναι οι Σιμανσκι και Γιονσον. Θα προτιμουσα να ειναι ενα 8αρι (Πινεδα, Λιουμπισιτς) και ενα 6αρι.

Ο Λαμελα παντως εχει και αλλα χαρακτηριστικα που δεν μας τα εχουν διαφημισει πολυ. Πρεσαρει παρα πολυ εντονα. Ειναι σκυλι γενικα. Αμα δειτε και την καρτελα στο football manager εχει aggression και team work 19 ξερω γω. Αρκει οπως ειπατε να μην του τυχει κανας τραυματισμος. Προπερσι πχ ειχε πολυ γεματη χρονια με 40+ παιχνιδια.

Ελπιζω να κλεισει και ο Γιαννουλης και μετα εχει μεινει μια μεγαλη κινηση για εναν δυνατο επιθετικο. Μετα ισως κανα κερασακι η καποια αγορα λογω καποιας πωλησης.

Παντως εχουμε μεγαλο προβλημα με την λιστα για την Ευρωπη. Θα πρεπει να μεινουν εξω μεγαλα ονοματα. Δηλαδη περα των αυτονοητων τυπου Ζινι, Φερναντεζ, Χατζισαφι αν ερθει κανας Γιαννουλης, θα πρεπει να βγουνε 3-4 ξενοι ακομα. Ποιον να βγαλεις? Τσουμπερ λογικα. Ισως Καλενς. Ισως Αμραμπατ. Γενικα δεν εχει πολυ ορθολογικη σκεψη η στελεχωση και νομιζω οτι το επιτελειο και ο Αλμειδα δεν πρεπει να εχουν ασχοληθει πολυ με αυτη την διαδικασια.

ΥΓ. Πχ το και Λαμελα και Περειρα φανταζει πλεονασμος τωρα. Προσωπικα δεν με χαλαει καθολου, αλλα θα δυσκολευτει ο Πελαδος

2 Likes

Θελω Γιαννούλη ναι, και να δουμε τι επιθετικο θα πάρουν.

Αμραμπατ για μενα πρεπει να ειχε χαιρετήσει και ακουγεται ότι ένας ή δυο εκ των Ζίνι και Φερνάντες θα πάνε δανεικοί στον Άρη - επισης κινηση δυναμης της ΑΕΚ που αγορασε χωρις να δωσει κανενα παικτη.

Ο παίκτης που θα πρέπει να παλέψει φέτος και μάλλον θα βγει από την ευρωλιστα ειναι ο γκάτσι. Τον αγαπάω, τον εκτιμάω, αλλα ισως ειναι πιο πίσω στην ιεραρχία πλέον. Και ειχε μέτρια χρονιά πέρσι.

Το πολυ βασικο για όλα αυτα, ειναι να υπάρχει Ευρώπη.

3 Likes

O Zινι καλο ειναι να παει καπου δανεικος μπας και εχει οντως ταλεντο για να το δουλεψει.
Ο Γκατσι μου φαινεται δυσκολο να βγει εκτος. Δηλαδη θα εμπιστευτεις εναν καινουργιο, οσο καλος και να ναι θεωρητικα, στα αριστερα και θα μεινεις μονο με αυτον?

1 Like

κι εμένα με αγχώνει μήπως χαθεί ο Λιούμπισιτς μέσα στους υπόλοιπους. έχω μεγάλη περιέργεια με το πως θα διαμορφωθεί τακτικά η ομάδα με όλες αυτές τις προσθήκες. εκτιμώ πάντως πως αυτό θα γίνει σταδιακά, με τους ρυθμούς του Αλμέιδα, και ελπίζω να μην έχουμε κανένα τσαφ στην Ευρώπη και όλα να κυλήσουν ομαλά.

θα θελα Γιαννούλη για αριστερό μπακ, ώστε να έχεις και έναν ακόμα Έλληνα να μην υπάρχουν τόσα θέματα και με τις λίστες αλλά δεν έχεις παίκτες από τις ακαδημίες σου. Αυτό είναι το μεγαλύτερο μειονέκτημα της ΑΕΚ.

Είμαι πλέον πιο αισιόδοξος, αλλά έχω περιέργεια για το πως θα δέσουν όλοι αυτοί οι παίκτες στο κέντρο. Μην ξεχνάμε όμως ότι ουσιαστικά, αμυντικά η ομάδα αναβαθμίστηκε μόνο στην θέση του τερματοφύλακα προς το παρόν, όπως και υπάρχει ανησυχητικό κενό στη θέση του φορ, ειδικά με το ιστορικό τραυματισμών του Γκαρσία.

2 Likes

Νομιζω οτι εχουμε ενισχυθει πολυ και στο δεκαρι και στο αριστερο εξτρεμ. Ο Γκατσινοβιτς δεν ειχε αλλαγη, και αυτος που ηρθε ισως ειναι καλυτερος. Και στο δεκα παιζαμε με Αραουχο και Τσουμπερ που και οι 2 εχουνε ταβανιασει και ειδικα ο Αραουχο δεν μπορουσε να προσφερει τιποτα. Τωρα εχεις Λαμελα και Περειρα. Θα πρεπει να ειμαστε πολυ ατυχοι για να μην μας βγουνε καλυτεροι.

Ο Στρακοσα μου αρεσει παρα πολυ. Γεμιζει το τερμα

2 Likes

προς το παρόν έκλεισα το εισιτήριό μου για την Ιντερ της Ανδορας και χαίρομαι πολύ που θα επιστρέψω στη Φιλαδέλφεια γιατί είχε αρχίσει να μου λείπει

2 Likes

Δεν μπορείτε να φανταστείτε πόσο θα λατρέψετε τον Λαμέλα. Προφανώς δεν έχω δει ούτε λεπτό αφού έφυγε από την Τοτεναμάρα, αλλά δεν αλλάζει ο άνθρωπος.

Όπου μανούρα αυτός πρώτος να υπερασπιστεί, βαράει στο ψαχνό λατινοαμερικανικα και ύπουλα που και που, ρίχνει καρπαζιές και γενικά τιμάει το σήμα που φοράει. Επίσης ο άνθρωπος δεν ήταν ποτέ ντίβα, αλλά άλλο ΑΕΚ άλλο Τότεναμ.

Πήρατε κάτοχο βραβείο Πούσκας, όπου το παστέλωσε στους Αρσεναλαίους, και εννοείται μετά έφαγε κόκκινη κάρτα. Τέλος, οποίος παίζει φιφα, στάνταρ θα έχει αναρωτηθεί “πως έκανε σουτ ρε μλκ, με τάκλιν?”. Ε εδώ θα επιβεβαιωθεί, το σουτ με τάκλιν είναι signature move του.

Αν το ελληνικό πρωτάθλημα έχει ψευτονταιλικια, θα κάτσει 3 χρόνια για πλάκα και θα γίνει ο αγαπημένος της κερκίδας, ο άνθρωπος είναι γεννημένος για αυτά, μπαλαδόρος και να κάνει μανούρα.

3 Likes

Δεν μου αρέσει αυτό που γίνεται με τον Πινέδα και την μεταγραφολογια,αν πωλείται ο παίκτης ας βγουν από την ΠΑΕ να πουν ότι ο Πινέδα είναι προς πώληση αν ικανοποιηθεί η ομάδα οικονομικά.

Επίσης 33 ο Περέιρα,33 ο Λαμελα,θα πρέπει λίγο να κοιτάξουμε και νεότερους παίκτες σε ηλικία για σταθερό κορμό.

1 Like

Ετερον εκατερον. Το προβλημα της ΑΕΚ δεν ειναι οτι παιρνει παιχαταραδες στα 32 (Λαμελα) και στα 33. Αυτες οι ηλικιες εχουν παψει εδω και καιρο να θεωρουνται προχωρημενες αν ο παιχτης ειναι ενεργος. Το θεμα ειναι οτι δεν κανει κινησεις σε μικρες ηλικιες.

1 Like

και οι ακαδημίες δεν υπάρχουν…

1 Like

Καλα, αμα παιξουν αυτα τα 2-3 χρονια που τους εχουμε παρει θα γυρισουν τα λεφτα τους 100%
Σε εναν ιδανικο κοσμο θα ειχαμε ακαδημιες, σκαουτινγκ και θα ανακαλυπταμε το νεο ελληνικο ταλεντο - ας ειμαστε ρεαλιστες ομως - εδω ουτε φροντιστες δεν εχουμε. Μια πολυ ιδιαιτερη χρονια με νεο ιδιοκτητη που θα κανει κ κινησεις εντυπωσιασμου κ κατευνασμου του κοσμου, κ με πιθανως μια πολυ δυσκολη κληρωση στα play offs.

1 Like

Κριμα που δεν πηραμε Γιαννουλη. Ολο και πιο δυσκολη η λιστα μιας και το αριστερο μπακ θα πρεπει να καλυφθει απο ενα ξενο εξτρα.
Η κληρωση μεχρι τωρα πολυ καλη. Εγω ειμαι αισιοδοξος οτι υπαρχει καλη πιθανοτητα να μπουμε στους ισχυρους και στην τριτη. Πρεπει να αποκλειστουν 5 ισχυροι που πολλοι απο αυτους ειναι σε αμφιρροπα ζευγαρια. Η μια βγηκε λογω χρεοκοπιας. Η Ντιναμο Ντνιπρ. Μενουν αλλοι 4.

2 Likes

λολ τωρα ειδα οτι παει Άουγκσμπουργκ … ελεος. Καλα μπρατβουρστ.

3 Likes

Υποτιθεται ηταν και ΑΕΚτζης μικρος και η ΑΕΚ του εδινε παρα πολλα λεφτα. Σχεδον 2εκ. Προφανως το παιδι δεν ηθελε Ελλαδα παρα μονο σαν τελευταια επιλογη. Κατανοητο.

1 Like

η νέα εμφάνιση. πολύ μέτρια. ούτε καν από τις νέες εμφανίσεις της Nike. ας είναι τουλάχιστον γουρλίδικη

1 Like

Καλά, υπάρχει πανό στο γήπεδο, Κάτω τα χέρια από την Ι.Μ. Εσφιγμένου;;;

Απο παλια αυτη η ιστορια. Εχουν ξαναβγαλει πανω υπερ της Μονης κ λιγα χρονια πριν

Υγ. Ο Λιουμπισιτς πρεπει να παιζει μονιμως

2 Likes