Αεκαρα

Καλά, θα ξαναπώ, βλέπουμε άλλο ποδόσφαιρο εμείς οι δύο, δεν εξηγείται αλλιώς. Δεν το συζητάω ότι σαν ομάδα, σαν παιχνίδι στο χορτάρι είμαστε στα επίεπδα των χειρότερων εμφανίσεων επί Τερίμ (αυτός όμως τουλάχιστον είχε και καλές, εναλλάξ το πήγαινε). Ακόμα και σε επίπεδο παικτών, ούτε ο Τετέ, ούτε (ακόμα περισσότερο) ο Πελίστρι έχουν δείξει αυτά που έδειχναν οι Παλάσιος, Μπερνάρ αντίστποιχα. Επειδή είναι χειρότεροι παίκτες; Πιθανότατα όχι. Επειδή η ομάδα δεν μπορεί να τους αξιοποιήσει. Εδώ ο Μπακασέτας που πέρυσι μπήκε και κούμπωσε από την πρώτη μέρα, φέτος μοιάζει σαν πιο νεοφερμένος κι από τους νεοφερμένους.

Τέλος πάντων, αν εσύ βλέπεις καλύτερο τον Παναθηναϊκό φέτος, τι να πω. Το εντάσσω στην ίδια κατηγορία που έβλεπες τον Πόνσε καλύτερο από τον Ιωαννίδη.

εδιτ: σταματάω γιατί θρεντ της ΑΕΚ εδώ, ήδη πολλά είπαμε για ΠΑΟ

Δεν εχει ξαναγινει…τελικα θλαση ο Γκαρσια. Εκτος παλι. Και με Παναθηναικο απο οτι φαινεται. Τα ιδια και ο Αμραμπατ. Κωμικοτραγικο φαινομενο. Δεν μπορω να πιστεψω οτι δεν εχει ευθυνη το τημ του Αλμειδα για αυτο που γινεται. Επισης, με ποια λογικη αρνιουνται τοσο ψηλες, αν γινονται, προτασεις για τον Γκαρσια οταν εχει τετοια ζητηματα. Εκτος αν θεωρουν δεδομενο οτι δεν προκειται να περασει τα ιατρικα ξερω γω.

1 Like

:point_up_2:

4 Likes

Στο τελος θα πληρωσουμε για να φυγει θα δειτε, η θα παει καμια Κυπρο.

1 Like

Ο Μαρσιαλ που λενε πως βαριεται να αναπνέει, θα μπει σε ομαδα με high pressing ?

Τεσπα, θα εχουμε μια σουρεαλ χρονιά. Ίσως γι αυτο πηραν 15 μπροστα - ε θα πεθανουν οι μισοι, οι αλλοι θλαση, κάποιος θα μεινει να παιξει

Βλεπω Τσιλούλη βασικούρα, να σηκώνει την ομαδα στις πλατες του

5 Likes

Μεγα κριντζ ο προεδρας αλλα εχει και την πλακα του

4 Likes

συμφωνω, αλλα και παλι, ε θες ενα προεδρο που να γουσταρει. Μου δινει την εντυπωση οτι θελει να καψει λεφτα, ειναι τρελαμενος

1 Like

Μπαίνω λίγο σφήνα και μάλλον χωρίς πραγματικό λόγο (βασικά μαλακίζομαι γιατί κωλοβαράω δουλειά) επειδή τον Martial τον έχω ζήσει 9 χρόνια στη United με τον ακραίο τρόπο (όσοι ξέρουν ξέρουν) που ζούσα γενικότερα τη United από τα 8-10 μου, μέχρι και πριν 2 χρόνια (που ψιλό-σταμάτησα να ασχολούμαι με το ποδόσφαιρο συνολικά, μιας και έπαψε να με ενδιαφέρει η γενικότερη μορφή που έχει πάρει σήμερα το άθλημα σε κάθε του σχεδόν επίπεδο):

Θα πρέπει ήδη να έχουν προετοιμαστεί εκεί στην ΑΕΚ και να έχουν προσλάβει έναν ΠΟΛΥ ΚΑΛΟ ψυχίατρο/ψυχολόγο - γιατί το παιδί γενικά ΔΕΝ είναι καλά και δεν το κόβω να γίνεται καλύτερα εδώ.
Επίσης οφείλει να έχει προσλάβει η ΑΕΚ ήδη έναν φοβερό γιατρό και φυσικοθεραπευτή - γιατί Martial χωρίς τραυματισμούς μηνών είναι ουτοπία.
Τέλος, το ξαναλέω, έναν καλό ψυχολόγο/ψυχίατρο. Ε και σοβαρό χρηματικό απόθεμα στην άκρη - γιατί είναι πολλά λεφτά αυτά για τον συγκεκριμένο Martial.
Όποιος τον έχει ζήσει full στην United θα καταλάβει - το παλικάρι, αν τον πάρει από κάτω, τότε καλύτερα να μπω να παίξω εγώ αντί για αυτόν (χο-χο, insert random lupin joke here οι γνώστες if you dare).
Αν βρει όμως τρόπο να ξεκολλήσει το κεφάλι του και να μην παίζει 3 ματς και μετά 15 έξω λόγω τραυματισμών, θα κάνει πλάκα σε αντίπαλες άμυνες.

Τεσπά, δεν τον αντιπαθούσα ποτέ (αν και δεν τον ήθελα εδώ και πολλά χρόνια στην ομάδα γιατί ήταν βαρίδι, τόσο σαν συμβόλαιο όσο και σαν τρέχουσα ποδοσφαιρική αξία - δη για τα επίπεδα της Premier) γιατί δεν μπορώ να μεμφθώ σοβαρά παίκτες που η ψυχολογία τους δεν τους επέτρεψε ποτέ να πιάσουν το peak potential τους -και ο Martial όντως είχε τρελό potential στην αρχή.

Αν τώρα η ΑΕΚ φέρει σε κάνα δυο χρόνια κανένα σκουπιδαριό σαν τον Pogba -που θα λήξει το ban του από τις ντόπες- ή κανέναν Sanchez και σια, οκ πάσο βγάζω διαρκείας μόνο και μόνο για να γαμω-σταυρίζω κάθε Κυριακή πρώτη σειρά.

5 Likes

Κ γω της ιδιας αποψης ειμαι. Δεν μου αρεσουν αυτες οι μεταγραφες γτ εχουν μεγαλο ρισκο να βγει αυτο που φοβομαστε.
Δηλαδη κ με Λαμελα τωρα βλεπω τι γινεται. Μια μικρη ενοχληση στο ματς με τον Λεβαδειακο 1 Σεπτεμβριου εγινε αμφιβολος να παιξει με τον Παναθηναικο στις 30, ενα μηνα μετα.
Θα δειξει ο λογαριασμος στο τελος

1 Like

για αρκετές γραμμές νόμιζα ότι γράφεις για τον @martian αχαχαχαχαχαχααχ

5 Likes

Κλαίω.

1 Like

@martian και αυτός παίκτης ψυχολογίας, απλά είναι δύο ταχυτήτων - ή Ja Morant (θέαμα), ή ένα κράμα Barkley και Shaq (θέαμα και θάνατος).
Από τραυματισμούς επίσης δεν νιώθει - παίζει με ένα μόνιμο hangover και με κάποιο τρόπο, πάντα εντυπωσιάζει

Overall martian > martial κάθε μέρα - κάθε εβδομάδα - κάθε μήνα

8 Likes

Τεράστιο ρίσκο δεν νομιοζω να ειναι με την λογική οτι τον πήραμε ελευθερο και μετα μπορούμε να τον πουλήσουμε (ακομα και οσο οσο) , μετα απο καλή η κακή χρονιά του.

Θεωρώ οτι ολα θα πανε καλά.

Επιβεβαιώνω. Μια φορά έπαιξα αντίπαλος του. Τόλμησα να τον κλωτσήσω και είδα την ζωή μου να περνάει μπροστά από τα μάτια μου. Δεν ένιωσε τπτ, με κοίταξε βλοσυρά και πάγωσα. Ποτέ ξανά απέναντι του, μόνο δίπλα του.

Υπερβολές βέβαια, μου ζήτησε συγνώμη που τον κλωτσησα. Του έριξα άλλη μια πιο μετά. Τον πέτυχα σε μουντ ja Morant.

2 Likes

Ο ζοσιμαρ καισαρης, καταπιάνεται αυτη τη βδομαδα με τον Μαρσιαλ και (δυστυχως) επιβεβαιωνει τον Λουπιν, παραπάνω. Ενδιαφέρον το ποδκαστ οπως και να εχει.

Ο Μαρσιαλ, παρ ολα τα ψυχολογικα, μπορει να βγει Πινεδα/Πονσε: δλδ ενας ποδοσφαιριστης με ταλεντο, που δεν αντεξε την πιεση της πρεμιερ και ηρθε εδω να αναβιωσει την καριερα του.

Απο την αλλη, μπορει να περπαταει στο γηπεδο, να μπαινει ο Πιερό και να τα χώνει και μετα να πρεπει να απαντησουμε στο ερωτημα αν δωσαμε 3 εκατομμυρια σε καποιον, για να καθεται στον παγκο. Ή αυτος να έχει ερθει στην Ελλαδα, για να βλεπει κάποιον “άσημο” να παιζει βασικος.

Ερωτηση προς αλλους: τελικα με τοσες μεταγγραφες, θα πρεπει να θεωρειται η ΑΕΚ (πρωτο;) φαβορί για πρωταθλημα ; Δεν εχω καταληξει προσωπικα - εχεις και τους ρεπορτερ ΑΕΚ να λενε για “δυσκολο” παιχνιδι με Καλλιθεα - αναρωτιεμαι ποιο παιχνιδι θεωρουν ευκολο τελικά…

Αν η Καλλιθεα εμφανιστει οπως με τον Παναθηναικο τοτε θα ειναι πολυ δυσκολο παιχνιδι. Παρα πολυ.

Η ΑΕΚ για μενα θα ειναι μεσα στα 2 πρωτα φαβορι αν καταφερει να μην εχει τραυματισμους. Διαφορετικα θα το παλεψει πολυ και βλεπουμε.

ΥΓ. Και ο Ροτα εκτος για αυριο, οποτε ΠΙνεδα μπακ. Γενικα με αυτη την κατασταση δεν παει πουθενα η ΑΕΚ. Και περυσι για μενα ο κυριοτερος λογος που χασε το πρωταθλημα ηταν οι τραυματισμοι

5 Likes

Ίωση λένε για τον Ρότα, αν μη τι άλλο δηλαδή δεν είναι κάτι σοβαρό.

Μωρε σοβαρο δεν ειναι, αλλα βλεπω τωρα την ενδεκαδα και μονο με θαυμα βλεπω νικη. Στα εξτρεμ ελπιζω.
Περειρα, Μανταλος, Πινεδα μπακ, Σιμανσκι κτλ κτλ. Δυσκολα τα πραματα. Και παγκος τιποτα. Μονο Τσουμπερ Φερναντεζ για μπροστα

1 Like

Ρε σεις που είναι ο Λιουμπισιτς; Τραυματίστηκε και δεν το είδα;

Πραγματικά περιμένω κάποια εξήγηση για όλους αυτούς τους τραυματισμούς…

1 Like

Κατι περιεργα λεγαν ολη την εβδομαδα οτι ειναι στα κοκκινα για να μας προετοιμασουν οτι δεν θα παιξει σημερα για να προφυλαψθει…Ενας θεος ξερει τι προγραμμα κανει αυτο το τημ του Αλμειδα κ χει τετοια φαινομενα με ενα παιχνιδι την εβδομαδα κ μετα απο μπρεηκ εθνικων ομαδων

1 Like