Αεκαρα

Ποσο ΑΕΚ να τρως γκολ εκει που λειπει ο Βιντα.
Ασχημη η ομαδα σημερα

1 Like

Να ταν μόνο το άγχος…

2 Likes

Αυτοί είμαστε.

3 Likes

Τα ίδια … Παντελάκη μου τα ίδια Παντελή μου

2 Likes

Απο την Νοα ειχε να παιξει τοσο χαλια η ομαδα. Κακιστες ατομικες επιλογες απο ολους. Ολα τα σουτ στον γαμο του Καραγκιοζη

ΥΓ. Αντε Μπακακη βαλε αυτογκολ.

1 Like

Θυμίζει πολύ αυτό το ματς…

Αυτό σκέφτηκα ακριβώς για τον Μπακακη χαχαχ

ΥΓ. Δεν ήταν χέρι-πεναλτι;;;

πανικ αττακ, πανικ αττακ, η ομαδα για 20 λεπτα.

Μαρσιάλ έλα ξελάσπωσε μας.

2 Likes

Ανικανη να αντιδραση. Στεναχωρη εικονα

1 Like

Δεν ξεκινα να πεφτει. Τον σταματα με το χερι στο στηθος και στο καπακι του παταει και το ποδι.

1 Like

Πάντως αν θέλετε υγιές πρωτάθλημα και δυνατή επαρχία, θα έπρεπε να δώσετε και τα εύσημα στον Παναιτωλικό και να αποδεχτούμε πως θα υπάρχουν και τέτοιες βραδιές. Δεν είναι εύκολη έδρα, είναι μια πολύ καλή (και καλοδουλεμένη) ομάδα και ο Πετράκης είναι μανούλα σε αυτά. Θυμίζει πολύ ΠΑΣ πριν 10 χρόνια, αναμενόμενα, το Αγρίνιο.

Θεωρώ πως δεν παίξαμε τόσο άσχημα όσο λέτε, θα μπορούσε να είναι άνετα 0-2 δηλαδή, απλά δεν είχαμε διάρκεια και χάσαμε πολύ σύντομα την συγκέντρωσή μας. Ήθελε μεγαλύτερη υπομονή και προσοχή. Φάσεις βγάλαμε, συνεργασίες βγήκαν, αλλά όταν σφίξαν τα γάλατα ήταν όντως “πάνικ αττάκ” η φάση και τα κάναμε θάλασσα. Κρίμα, χάθηκε ευκαιρία.

4 Likes

Έχω μια τάση να βλέπω επιφυλακτικά τις αμφισβητούμενες φάσεις… οπότε πιθανόν να έχεις και δίκιο.

Πιο πολύ νομίζω το χέρι μου κάνει για πέναλτι, αν και είναι πολύ μπερδεμένο πλέον με τις “οδηγίες” της ΟΥΕΦΑ…

Πολύ δύσκολο να σφυριχτεί το χέρι αυτό, καθώς η μπάλα χτύπησε στο χέρι από κόντρα.

1 Like

Τι καλα βρε Αρειανε μου. Να χα αυτη την εμφυτη θετικη πλευρα που χεις καλα θα ταν. Δεν βρισκονται παρα μονο με θαυμα και οτι εκτελεση κανουν ειναι ψυχολογια υπο του μηδενος.

Ο Παναιτωλικος μια χαρα και μπραβο του.
Για το χερι δεν εχω ιδεα τι παιζει πλεον με τα χερια και τα πεναλτι. Ξεκαθαρο εινιαι σαν χερι και ανοιγμενο, αλλα δεν ξερω τι παιζει με αποστασεις, προθεσεις κτλ.
Αφου δεν εδωσε το πρωτο σιγα μην εδινε αυτο

1 Like

Κερδίσαμε στα x goals όμως,α?:joy:

2 Likes

Παντως εγω τον Αρη χαιρομαι πολυ. Εχει βρει φοβερες περιπτωσεις ο Καρυ. Ειδικα τα αμυντικα χαφ που χει δεν τα βλεπουνε ουτε στο πολυ βαθος οι Γιονσον και ΣΙμανσκι

1 Like

Μπορει να χει και πιο μεγαλο ο Παναιτωλικος

Θα έχει ενδιαφέρον όντως όταν οι “μικρές” παίζουν όπως ο Παναιτωλικός σήμερα ή και η Καλλιθέα. Προσπαθώντας να παίξουν ποδόσφαιρο δηλαδή και όχι το κλασικό ταμπουρι. Αυτό όμως δε σημαίνει ότι δε θα πρέπει να τα χτυπάμε ακόμα και κυνικά αυτά τα ματς.

Έχουμε δρόμο ακόμα πάντως και όλοι λίγο πολύ στα ίδια είμαστε.

Άσχετο αλλά μου έκανε εντύπωση που με τόση βροχή το γήπεδο ήταν σχεδόν άψογο. Στα Γιάννενα θα γινόταν πισίνα από το πρώτο ημίχρονο :stuck_out_tongue:

Μπορώ να σου πω μάνι μάνι πως ο Λιούμπισιτς έχασε τεράστια ευκαιρία, ο Πιερό επίσης είχε μια σπουδαία φάση + μια κεφαλιά από καλή θέση, ο Πινέδα επίσης ένα καλό σουτ, ενώ και η φάση του Περέυρα που δεν σφυρίχτηκε πέναλτι προήλθε από γαμάτη συνεργασία και θα έβγαινε φανταστικό γκολ. Δεν υπολογίζω σουτ από πλεονεκτική θέση που πήγαν στα περιστέρια ούτε φάσεις που “παραλίγο-να-γίνουν-ευκαιρίες”. Δεν χρειάζεται 15 κλασικές φάσεις μια ομάδα, αρκούν λίγες, τις είχαμε, δεν τις αξιοποιήσαμε για τους Χ-Ψ λόγους.

Δεν είναι καμιά έμφυτη θετική πλευρά, είναι πως προσπαθώ να μην τα βλέπω άσπρο-μαύρο, γιατί πολύ σπάνια ισχύει αυτό. Π.χ. μέχρι να φάμε γκολ, η ΑΕΚ είχε άψογες εναλλαγές στο transition, μπορεί να έφευγαν αντεπίθεση οι άλλοι και αμέσως υπήρχαν 2-3 παίκτες να κλείσουν τα κενά, κάτι που πριν 2-3 ματς δεν συνέβαινε.

Προφανώς έγιναν λάθη, αλλιώς δεν θα χάναμε :Ρ. Μπορώ να σου απαριθμήσω και από αυτά μπόλικα, αλλά δεν έχει νόημα, ελπίζω να έγινα κατανοητός. Είναι μπάλα, παίζουν πάντα δύο ομάδες και σε γενικές γραμμές ο Παναιτωλικός ήταν άριστα διαβασμένος και είχε και ποιότητα επιθετικά. Δεν χρειάζεται ισοπέδωση (ακόμα), έχει δρόμο το πράγμα. Είναι μια ήττα που μπορεί να μας διδάξει αρκετά και μακάρι να γίνουμε πιο κυνικοί σε τέτοια παιχνίδια, 0-1 και συντήρηση και γεια σας.

1 Like

Εκνευρίστηκα φουλ εντωμεταξυ στην ευκαιρία του Γκαρσία που έχει 2-3 παίκτες δίπλα σε καλύτερη θέση και την έστειλε στα περιστέρια…

2 Likes

Βρε χασαμε ευκαιριες αλλα δεν ειναι κλασικες και βλεπεις οτι κανουν πολυ ασχημα τελειωματα. Ολα αυτα ηταν καλες προυποθεσεις για καλα σουτ. Δυστυχως τα τελειωματα της ομαδας απο περυσι ειναι πολυ επιπολαια. Πως ειχε χαλασει ο Γκατσινοβιτς? Ε πλεον ολοι ειναι ετσι.

Το θεμα ειναι οτι με τετοιες ομαδες και οταν εισαι μπροστα καλο ειναι να προσπαθεις να τα καθαριζεις και να μην παιζονται τοσο ισορροπημενα. Βεβαια δεν βλεπω να το γλυτωνουμε αυτο οσο παιζουμε με Σιμανσκι, Πηλιο καθως και την μετρια πλεον ικανοτητα του Βιντα να παιξει σε λιγο πιο γρηγορο επιπεδο.

Βλεπω τον Μορον και μελαγχολω

1 Like