Ολυμπιακός

Ο φετινός Ντάνστον δεν θα λείψει σε κανέναν. Για να δούμε και τις επιλογές ξένων του Σφαιρό…

Αυτόνανε θέλω:

[B]https://www.youtube.com/watch?v=P5WtVpGz7-I
[/B]

…να δούμε ποιον θα φέρουν…τουλάχιστον στο μπάσκετ έχουμε προπονητή για να διαλέξει και να συμπληρώσει το ρόστερ:):!:

Μονο περηφανια και καμαρι για αυτη την ομαδα που εκλεισε με τον καλυτερο δυνατο τροπο μια ακομα ακρως επιτυχημενη χρονια. 3-0 και σκουπα στους τελικους, σε καθε παιχνιδι ειχαν πλανο και ηταν ανωτεροι απο τον Παναθηναϊκο. Το βασικο ειναι να παραμεινει ο κορμος της ομαδας οπως ειπε και ο Σπανουλης, ειναι πραγματικη οικογενεια και ο κοουτς Σφαιροπουλος ο ιδανικος καθοδηγητης, εγινε ο μοναδικος προπονητης που πετυχαινει σερι 5-0 σε κανονικη διαρκεια και playoff στο ζευγαρι Ολυμπιακος-Παναθηναϊκος. Με 2-3 προσθηκες και παραμονη του κορμου παμε για μεγαλα πραγματα παλι του χρονου.

Ωραίος φαίνεται , φέρτονε :stuck_out_tongue:

Ωραίος φαίνεται και ο Πάτρικ Γιανγκ που έπαιξε στη Γαλατά φέτος.

Ελπίζω οι αφοί να σκάσουν κανά φράγκο παραπάνω για μεταγραφές ή ο Σφαιρό να αποδειχθεί μάγος, γιατί φέτος οριακά πήγαμε στο φαηναλ 4 και στον τελικό δεν διεκδικήσαμε καν τη νίκη μέχρι το τέλος.Στους τελικούς της Α1 ναι μεν σκουπίσαμε, αλλά δεν είχαμε σοβαρό αντίπαλο δε… Ο Σπανούλης θα πάει και εθνική φέτος οπότε πρέπει να δοθεί βοήθεια αν θέλουμε να μείνουμε στην κορυφή.

Ο Σλούκας πιστεύω ότι θα μείνει. Αυτό σημαίνει ότι και να μείνει ο Λαφαγέτ δεν είναι κακό, αφού είναι σχετικά καλός αμυντικός, βάζει κάνα τρίποντο πού και πού και το επιθετικό κομμάτι θα το αναλάβει ο Σλου (μένει βέβαια και ο ίδιος να δικαιώσει τον εαυτό του που υποστηρίζει ότι θέλει αναβάθμιση του ρόλου του).

Για τον Ντάνστον δεν προβληματίζομαι ιδιαίτερα αν φύγει. Ψηλοί στο στυλ του υπάρχουν ειδικά αν μείνουμε στη φετινή μέτρια σεζόν του. Πιο πολύ προβληματίζομαι από το γεγονός ότι δεν φαίνεται να απασχολει την ομάδα η ύπαρξη ενός ψηλού, λίγο πιο παραδοσιακού πενταριού (εκτός αν προσπαθήσουν να μετατρέψουν σε κάτι τέτοιο τον Αγραβάνη). Βέβαια καταλαβαίνω ότι προπονητές με έμφαση στην άμυνα, όπως ο Σφαιρόπουλος προτιμούν την ευελιξία που δίνει ένας undesized σέντερ στις αλλαγές των pick’n’roll όμως απ’ την άλλη δεν είναι όλοι Χάινς. Και ο Ντάνστον και ο Χάντερ, παρότι μόνο 2.03, έδειξαν να έχουν θέματα και έκαναν κάποια εύκολα φάουλ με αποτέλεσμα σε πολλά ματς να έχουν 3-4 από νωρίς (μαζί με κάποια ηλίθια που πάντα κάνουν σε διεκδικήσεις επιθετικών ριμπάουντ) και να δυσχεραίνεται έτσι το έργο όλης της άμυνας.

Εκεί που πραγματικά είμαι κάθετος είναι στην αντικατάσταση του Πέτγουεϊ. Δεν είναι μόνο οι συχνοί τραυματισμοί αλλά και τα εμφανή μεινεκτήματά του που αχρηστεύουν μέρος της επιθετικής λειτουργίας της ομάδας. Πραγματικά δεν γίνεται ένα τεσσάρι να σουτάρει μόνο τρίποντα (και να ευστοχεί όχι με ιδιαίτερα μεγάλη συνέπεια), είναι κάτι εξωφρενικό. Αν θέλουμε να βελτιώσουμε την ομάδα για του χρόνου προκειμένου να ξαναπάει φάηναλ φορ, τότε πρέπει να ξεκινήσουμε από τον πιο αδύναμο κρίκο της 12άδας και αυτός είναι ο συμπαθής Μπρεντ.

[Απαγόρευση ενασχόλησης με το ποδόσφαιρο για Βαγγέλη Μαρινάκη](Απαγόρευση ενασχόλησης με το ποδόσφαιρο για Βαγγέλη Μαρινάκη)

Πειτε μου οτι δεν ειναι εφεσιμο. :smiley:

Ρόμπα έγινε το νούμερο !!

απλά δεν μπορεί να είναι πρόεδρος νομιζω. οχι ιδιοκτήτης.
το θέμα είναι άλλο , και στην απέναντι πλευρά. βλέπεις παντού να επιζητούν όλοι μια τιμωρία του ολυμπιακού και όχι μια αλλαγή στο ποδόσφαιρο. κανείς δεν μιλάει για αλλαγές παρά τρίβουν τα χεριά(και οτι άλλο) στην υποψία οτι μπορεί να υπαρχει ποινή στον ολυμπιακό.
πιο κοντόφθαλμοι οι πάντες δεν γίνεται. πραγματικά νομιζω οτι αποζητάμε να υπάρχει ο κάθε μαρινακης, κοκκαλης, μπεος, μ-πλεξιδας. δεν μπορούμε αλλιώς, πως να γίνει

Μακάρι να μας ρίξουν κατηγορία και να απαγορεύσουν στον Βαγγέλα να ασχολείται με τον Ολυμπιακό. Εναλλακτικά ίσως μπορούμε να ζητήσουμε συμβουλές από τον Τράκη ή να φέρουμε στο νομικό τημ τον Μιχαλόλια ή τον Μπέο.Μη μασάς Βαγγέλα αιθέρας είσαι, δεν σε πιάνει κανείς. Πάει για πρόεδρος ΝΔ η κουμπάρα :stuck_out_tongue:

Δυστυχώς ισχύει μέχρι τη δίκη, όποτε γίνει αυτή (υποθέτω).
Αν αθωωθεί αυτόματα αίρεται και η απαγόρευση.

Νομίζω έχουμε πιάσει τέτοια επίπεδα ξεδιαντροπιάς που ακόμα και αυτή η εξέλιξη παίζει να μην επιφέρει κάποια αθλητική ποινή. Νομίζω το πράμα έχει ήηδη στρωθεί με τις (μη) αποφάσεις για Βέροια.

Εδώ ακόμα και η ΟΥΕΦΑ που είχε πετάξει εκτός Europa τον Βόλο, φέτος έδωσε κανονικά το ΟΚ στον Αστέρα (προς το παρόν τουλάχιστον).

Να γελάσεις ή να κλάψεις με τις ατάκες που ακούγονται; Μαζί με το χοντρό εύχομαι να την κάνει και ο λιγνός από το μπάσκετ και όσοι τον υποστηρίζουν απ’ τις εξέδρες. Περιμένουμε.

ChrisP, αντε και τιμωρήθηκε ο ολυμπιακος(για πιο πράγμα,κανείς δεν ξέρει), τα προβλήματα στο ελληνικό ποδόσφαιρο λύθηκαν? ή το λες ξεκάθαρα απο την πλευρά της ομάδα σου στην λογική άντε να φύγει ο χόντρος ξέρω γω?

[B]edit[/B]. ο άλλος βγαίνει απο ανακριτή και του λενε μπράβο λες και σταμάτησε την παγκόσμια πείνα. :lol:

Το δεύτερο, ακριβώς όπως το λες.

οκ τότε. οπότε έχουμε τους μισούς που θέλουν να φεύγει ο χόντρος απο την ομάδα τους, και τους άλλους μισούς που θέλουν να πέσει/εξαφανιστεί/εξατμιστεί ο ολυμπιακός γιατί του έχουν άχτι(δικαία ή όχι).
τοτε όλα τα υπόλοιπα θα παραμείνουν το ίδιο. πάλι στο ίδιο σημείο δηλαδή.

Ναι αλλά ένας φίλαθλος του Ολυμπιακός, εν προκειμένω εγώ ας πούμε, τι άλλο μπορεί να κάνει παρά να ζητά την αποχώρηση των ανθρώπων που κάνουν κακό στην ομάδα;

Επειδή πιθανότατα δε θα λυθούν τα προβλήματα του ελληνικού ποδοσφαίρου αν τιμωρηθεί ο Μαρινάκης και ο Ολυμπιακός, εγώ τι να κάνω;

Ας προβληματιστούν οι φίλαθλοι των άλλων ομάδων που έχουν για πρόεδρο τον ιδιοκτήτη του ΣΚΑΙ ή μία από τις μεγαλύτερες λέρες του εγχώριου μεγαλοεπιχειρηματικού κόσμου (για τον συμπαθή Ιβάν δε λέω τίποτα, οι Ρώσοι είναι αδέλφια μας, θα μας δανείσει ο Πούτιν κλπ).

Εδιτ: Πολύ “περίεργο” (ή μήπως όχι) που στο σημερινό πρωτοσέλιδο η Πράσινη δεν αναφέρεται καθόλου ούτε στην χτεσινή απόφαση για Σαρρή ούτε στην σημερινή παρουσία του Μαρινάκη στον ανακριτή. Εντάξει, αύριο όλο και κάτι θα λέει αναγκαστικά…

Μπορεί να μη πάει καν σε δίκη.

μα το πρόβλημα μου δεν είναι με σένα. με τους απέναντι είναι. μέχρι εκει πάει το ενδιαφέρον τους για το ποδόσφαιρο. να τιμωρηθεί ο ολυμπιακός, και από εκεί και πέρα, τα ίδια πάλι.
ιδιοκτήτες φαντάσματα, χρηματισμοί ομάδων απο άγνωστες πηγές για να βγει η χρονιά(τι να κάνει αυτό το παιδί ο ζαγορακης), συμβόλαια παιχταραδων με 560 ευρω απολαβές, (πολύ κιόλας)ντοπα σε ομάδες της επαρχίας μην χαθεί ο στόχος ακόμη και στην γ εθνικη(τα δικά μας άλογα τρέχουν καλύτερα btw), βουλγαροι ρωσοι και δεν ξέρω γω ποιοι άλλοι να υποδέχονται στα αεροδρόμια και αλλού τους διαιτητές, τους ίδιους διαιτητές(πολλοί επόπτες πλέον είναι τόσο φυτευτοί που δεν μπορούν να αποφασίσουν για ενα απλό πλάγιο), η ίδια επο, η ίδια απάτη με την αλλαγή αφμ, τα ιδια εισιτήρια-φωτοτυπίες να κλέψουμε εφορία(μ-πλεξιδα κράτα γερά), οι ίδιοι οργανωμένοι ,τα ίδια όλα. και καθόμαστε και χαμογελάμε γιατί του καναν ντα του μαρινακη. η ικανοποίηση είναι μέχρι εκει που φτάνουν τα γούστα μας τελικά. στο τζερτζελο. στο διάολο το τόπι

Όσο παίζονται πολλά λεφτά, αυτά θα γίνονται στην Ελλάδα. Τα “πολλά λεφτά” είναι αυτά που παίρνει μονίμως ο Ολυμπιακός από το CL και αυτά που υπάρχουν στο στοίχημα. Οι δύο σημαντικότεροι λόγοι για τους οποίους το ποδόσφαιρό μας βρωμάει και ζέχνει.

[B][SIZE=3][COLOR="#FF0000"]✞[/COLOR] ΚΑΤΩ ΤΑ ΧΕΡΙΑ ΑΠΟ ΤΟΝ ΠΡΟΕΔΡΟ [COLOR="#FF0000"]✞[/COLOR][/SIZE][/B]