Ολυμπιακός

ελα ρε γερο Εντι!!! :smiley:

για το πιο πανω, το διαβασα κι εγω, οντως πριν 2 χρονια ο ανθρωπος πετουσε, μακαρι να παιξει αναλογα, που με τετοιο τραυματισμο ειναι κομματακι χλωμο, αλλα θα δουμε στην πορεια.
from ashes we awake…

To wiki ton deixnei idi ston gauro pantos

Το wiki το κάνεις οποιος θέλει edit αν θυμάμαι καλά

Στάλθηκε από το D5803 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Έκλεισε ο Τζέημς τελικά, δόξα κ τιμη στο wiki elric

Παρατηρησα οτι, παρα την καλη γενικα πορεια στους ομιλους, εδω μεσα δεν εγραφε κανενας μας τιποτα, ουτε καν μετα το διπλο στην Αρσεναλ. Σοφη κινηση απ’ολους μας, καθως καπου μεσα μας ξεραμε οτι οταν καποια ομαδα (ακομα και λαβωμενη οπως η Αρσεναλ εντος εδρας η εκτος τοπου και χρονο οπως η Μαντσεστερ παλιοτερα) θελει απεγνωσμενα αποτελεσμα απεναντι μας, το παιρνει και μαλιστα με χαρακτηριστικη ευκολια.
Συγχαρητηρια στην τετραδα της αμυνας και οι τεσσερις ηταν υπεροχοι! Πραγματικα για γελια!
Συγχαρητηρια και στον προπονητη που, ενω η ομαδα φωναζε για αλλαγες ακομη και πριν το ημιχρονο(Κασαμι, Φορτουνης), αυτος αποφασισε να κανει την πρωτη του αλλαγη στο 70 με 3 γκολ στην πλατη… Πραγματικα σας ευχαριστουμε απο τα βαθη της καρδιας μας!

δεν εγραφε κανεις τιποτα γιατι ο χοντρος με εχει κανει να πανηγυριζω για καθε γκολ της αρσεναλ…παρε ενα πεος απο εδω μεχρι το noor 1 ναρκεμπορα

Ευχαριστώ θρύλε για τις συγκινήσεις, μα πάνω απ’ όλα για τα πιο άκοπα 80 ευρώ που έβγαλα ποτέ μου. :smiley:

Δεν περίμενα πως θα το έλεγα ποτέ για έναν τόσο μέτριο παίκτη, αλλά μας έλειψε πολύ ο Μποτία. Ο ΝταΚόστα είναι απάλευτος. Αμφιβάλλω πως είναι στόπερ.

Από εκεί και πέρα, οι επιτυχίες και οι αποτυχίες αυτού του Ολυμπιακού είναι του Μαρινάκη. Λογικό να να κρατάμε όλοι μας αποστάσεις από αυτόν τον Ολυμπιακό κι ας γίνεται καλή δουλειά στα αγωνιστικά. Ο υπεύθυνος προμηθειών του Ολυμπιακού κατηγορείται για το Noor 1, ακόμη περιμένουμε τις γραμματείες των δικαστηρίων να καθαρογράψουν την απόφαση για την απαγόρευση στον Μαρινάκη να διοικεί και την επιστροφή Κόκκαλη (?) (μάλλον χρειάζονται περισσότερες καθαρίστριες στην γραμματεία των δικαστηρίων για να βγάζουν τις αποφάσεις των δικαστών άμεσα και όπως στον υπόλοιπο κόσμο), η διοίκηση του non-politica κατέβηκε στις εκλογές του Πειραιά και δημόσια εμφανίζει μια συμπεριφορά υπάνθρωπου (π.χ. Καραπαπάς που όσοι τον ακούγαμε στον sport-fm στα τέλη 90ς ξέρουμε πως υποκρίνεται πως είναι τόσο πάτος).

Για μένα ο Ολυμπιακός φέτος ήταν κυρίως μια δικαιολογία για φτηνές εκδρομές/διακοπές στο Λονδίνο και στο Μόναχο

Του μαρινάκη την αυτοβιογραφία αντιγράφεις ρε?

Πάλι βλακεία είπες και θα σου στείλω τον antonis1994 να σου φωνάζει μέσα στο αυτί [I]“πιο τεχνηκο ντεθ ρε κε πούρδες μου τσαπουνάτε, μονο ΝΤΙ ΣΙ τρελλλλεε μουυυυυυυυυυυυ”[/I] :!:

Τώρα υποκρίνεται; Ή μήπως τότε;

Πώς πάει το ρητό; Ένας έξυπνος άνθρωπος μπορεί να υποκριθεί τον χαζό, αλλά ένας χαζός δεν μπορεί να υποκριθεί τον έξυπνο; Ανεξάρτητα από την ηθική του όλου θέματος, ο Καραπαπάς υποκρίνεται τον βλαμμένο. Από εκεί και πέρα, παραμένει τέως δημοσιόγραφος. Το μόνο επάγγελμα όπου έχει καταφέρει να δυσφημίσει και τους αλήτες και τους ρουφιάνους.

Ναι ρε φίλε, πράγματι, κι εγώ το έχω σκεφτεί πολλές φορές αυτό. Γιατί όντως τον θυμάμαι στις εκπομπές του με τον Μπραουδάκη και δεν ήταν τόσο σιχαμένος - για την ακρίβεια δε θυμάμαι ποτέ να είπα “αυτός είναι σιχαμένος”, ούτε καν “λίγο” δηλαδή.

Και επ’ αφορμή αυτού, αλλά και για να συνεχίσω στο στοχαστικό πνεύμα που μάλλον σου έχει βγει αρκετά σήμερα, θα πω κι εγώ το γνωμικό μου υπό μορφή ρητορικής (:wink: ερώτησης:

Τελικά ποιος είναι πιο επικίνδυνος, κάποιος ο οποίος είναι υπάνθρωπος επειδή αυτή είναι η φυσική του τάση να το πω έτσι, ή εκείνος που λειτουργεί ως τέτοιος επειδή του το υπαγόρευσε το προσωπικό συμφέρον ή κάτι ανάλογο;
Και σε τελική ανάλυση, ποιος είναι πραγματικά “πιο” υπάνθρωπος;

+1
Ούτε για δευτερόλεπτο δεν είχα σκεφτεί πως αυτός ο άνθρωπος μια μέρα θα πουλάει Ολυμπιακόφροσύνη με τόσο σιχαμένο τρόπο. Σχεδόν δεν καταλάβαινες πως υποστηρίζει τον Ολυμπιακό.

Βγήκα τόσο Μαέβιους Παχατουρίδης πριν; :lol: Δεν το ήθελα. Σίγουρα όχι σε τόπικ του Ολυμπιακού κι ενώ κράζω τον Μαρινάκη.

Κατά τα άλλα, αν η ερώτηση σου είναι όντως ρητορική, πες μου κι εμένα γιατί για την ώρα δεν έχω απάντηση. Δεν μπορώ να καταλήξω ποιος είναι “πιο” υπάνθρωπος: αυτός που υποκρίνεται τον υπάνθρωπο ή αυτός που δέχεται/βολεύεται/δεν τον πειράζει να είναι υπάνθρωπος.

Μαέβιους Παχατουρίδης is back:

Ο συνασπισμός αυτών των δύο όμως είναι πρόβλημα. Και αυτός ο συνασπισμός δεν περιορίζεται στον Ολυμπιακό. Τα έλεγα με έναν φίλο τις προάλλες και φρικάραμε παρέα: στις εκλογές της Ν.Δ. ο λιγότερο τραγικός υποψήφιος είναι μάλλον ο (πραγματικά τραγικός κι ανίκανος) Κυριάκος που έχει τα τηλεφωνικά κέντρα από τη Siemens και τους ψηφοφόρους που τον ψηφίζουν λόγω επιθέτου. Ο πήχης της ποιότητας έχει πέσει πολύ στην Ελλάδα κι αυτό συμφέρει μόνο αυτούς που ακουμπούν τον πάτο (π.χ. Άδωνις, Καραπαπάς, ΧΑ, Στέφανος Χίος, κλπ) γιατί τους κάνει να φαίνονται “αποδεκτά υπάνθρωποι”. Και το δυστυχώες είναι πως αυτή τη στιγμή η ΝΔ είναι κυβέρνηση μαζί με ΣΥΡΙΖΑ, ΑΝΕΛ, ΠΑΣΟΚ, ΠΟΤΑΜΙ. Όλοι μαζί ψηφίζουν τους νόμους κι απλώς μια στο τόσο σε κάποια νομοσχέδια μοιράζονται την κακή δημοσιότητα που οι ίδιοι δημιουργούν ως “κυβέρνηση-αντιπολίτευση”.

Λογικο ειναι να ξενερωνει ο σκεπτομενος οπαδος του Ολυμπιακου με τον Μαρινακη αλλα καθαρα αγωνιστικα η ομαδα φετος ειναι πολυ δυνατη. Με την Αρσεναλ ομως εκαναν πολυ κακο παιχνιδι την χειροτερη δυνατη στιγμη. Μεγαλα κενα η αμυνα, ατολμοι γενικα και ο Μαρκο Σιλβα φανηκε να μην ειχε διαβασει σωστα το παιχνιδι σε αντιθεση με τα προηγουμενα ματς φετος. Για τα περι Μαρινακη, Καραπαπα κτλ βαριεμαι να τα αναλυσω τωρα, ισως καποια αλλη στιγμη.

Μάιστα, είναι αρκετά πιθανό λοιπόν γύρω στις 12 το βράδυ να έχουμε όμιλο με ΤΣΣΚΑ, Ρεάλ, Μπαρτσελόνα, Εφές και Κίμκι. :!:

ωραιος ομιλος ρε σεις! λες και ολοι βαλθηκαν να μας βγαλουν εξω νωριτερα φετος. :smiley:

Θα δούμε ματσάρες και όποιον και να συναντήσουμε στους 8, πρόβλημά του! [emoji2]

πηραμε τον Νταριους Τζονσον Οντομ. Οκ με θητεια στους Lakers θα προκειται σιγουρα για κραμα Ματζικ και Λαμαρ!! :stuck_out_tongue:
μακαρι να βοηθησει.

Απ’ ότι καταλαβαίνω, Μάτζικ είναι μόνο στα ποσοστά στα 3π.