Ολυμπιακός

Ρε μπετοβλακα αντιολυμπιακε, καταρχην αμα δεν υποστηριζεις καμια ομαδα,γιατι μας πρηζεις τα παπαρια? Πηγαινε σε κανενα φορουμ που μιλανε για πολιτικα ή για μπατσους και πες για την εγκληματικη οργανωση.
Επισης πανιβλακα,πανευρωπαηλιθιε, καταλαβε το και βαλτο καλα στο μυαλο σου. Δεν υποστηριζουμε καμια εγκληματικη οργανωση τα τελευταια 15 χρονια οπως λες εσυ. Υποστηριζουμε τον ΟΛΥΜΠΙΑΚΟ απο τοτε που μας θυμομαστε,οποτε μην μας πρηζεις τα αρχιδια αλλο με το κυρηγμα σου,που νομιζεις οτι θα μας αλλαξεις και αποψεις και ομαδα.

Παραδέχομαι 10 πράγματα.

Σου αρέσει ότι δεν έχει μείνει κανείς για να πειράξεις μετά από κάποια νίκη ή κατάκτηση του Ολυμπιακού; Κατανοείς γιατί έχει γίνει αυτό;

Μια χαρά υπάρχει κόσμος να πειράξεις, απόδειξη το τι γίνεται εδώ μέσα αλλά και έξω που οι καφετέριες επιβιώνουν χάρις στον Ολυμπιακό. Κάθε φορά με την ελπίδα ζωγραφισμένη στα πρόσωπά τους, μα σβήνει στο τέλος κάθε παιχνιδιού.

Δυστυχώς δεν σε πίστεψα και πήγα και τσέκαρα (2/3/2014 ήταν το ματς, βρίσκονται γρήγορα) και φυσικά είσαι εκεί και σχολιάζεις τον σχολιαστή(!) του Ολυμπιακού που έγινε ρόμπα και κάνεις πλάκες και προφανώς αυτό θα έκανες, το να έχεις βγει εδώ και να πρήζεις τα ήπατα κάθε Ολυμπιακού δεν συνάδει με άτομο που ΔΕΝ ΑΣΧΟΛΕΙΤΑΙ.

Επίσης, δεν έχω δει κανένα ματς ελληνικού πρωταθλήματος εδώ και χρόνια, απ’ όσο θυμάμαι. Καμιά φορά μπορεί να με τραβήξουν τίποτα φίλοι και να δω κάνα ευρωπαϊκό παιχνίδι ελληνικής ομάδας, αλλά πολύ σπάνια. Σε κάλυψα; Εσύ ασχολείσαι; Πας γήπεδο; Τι είδους ευχαρίστηση αντλείς από την ενασχόλησή σου; Είμαι περίεργος, σοβαρά. Γιατί οι ιδέες περί ομάδων κλπ κλπ έχουν πεθάνει εδώ και ΠΟΛΛΑ χρόνια.

  1. Μένω Ηράκλειο και πάω πολύ σπάνια γήπεδο. Όταν βρισκόμουν Αθήνα πού και πού πήγαινα (στο παλιό Καραϊσκάκη). Στο καινούργιο δεν έχω πάει και το φέρω βαρέως, θέλω πάρα πολύ να πάω.

  2. “Τι είδους ευχαρίστηση αντλώ από την ενασχόλησή μου” είναι μια πραγματικά είτε πολύ χαζή ερώτηση είτε εντελώς προβοκατόρικη για να πουλήσεις την άποψή σου ότι οι ιδέες περί ομάδων έχουν πεθάνει. Είμαι βέβαιος ότι μέχρι να αφυπνιστείς στην αλήθεια έχεις καυλώσει την ζωή σου σε κάποια κρίσιμη γκολάρα σε κρίσιμο ματς ή να χαρείς ωραίους συνδυασμούς ή ακόμα και να νικάς τον ισχυρότερο.

  3. Αλλά φυσικά η άποψή σου περί θανάτου της ιδέας για κάθε ομάδα είναι μια τεράσια μπαρούφα, καθώς δεν υπάρχει φίλαθλος ή οπαδός που να μην αντιπροσωπεύει μια ιδέα η ομάδα του και στο κάτω-κάτω να κρίνει την εκάστοτε διοίκηση με αυτά τα μέτρα και σταθμά (καημένοι βάζελοι πράγματι, το dissonance μεταξύ Ιδέας και Πραγματικότητας τα τελευταία 20 χρόνια είναι τεράσιο…).

Εσύ φυσικά είσαι ο αφυπνισμένος ubermensch που έχεις δει πίσω από την ψευδαίσθηση και ξέρεις ότι ο Ολυμπιακός (και κάθε ΠΑΕ αλλά ΕΙΔΙΚΑ ο Ολυμπιακός) είναι μια ανώνυμη εταιρεία (που τυχαίνει να βιάζει συστηματικά αγωνιστικά και εξωαγωνιστικά την θλιβερή σου ομάδα - καμία σχέση αυτό βέβαια στις απόψεις σου…) που στο μυαλό σου είναι πιο αληθινή από την ιστορία, την ιδέα και όλα αυτά και άρα όλοι όσοι ασχολούμαστε είμαστε πρόβατα.

Μεγειά σου, δεν είσαι ούτε ο πρώτος, ούτε ο τελευταίος που κοιτάει αφ’υψηλού τα χαζά που βλέπουν μπάλα, τα θύματα των προέδρων κλπ. Αυτόν τον καημό να έρχεσαι στο θρεντ και να μας πρήζεις για σελίδες (και εσύ και κάθε αντι-Ολυμπιακός γενικά) όμως να τον κοιτάξεις γιατί έχει ξεπεράσει προ πολλού την απλή συζήτηση και ανταλλαγή απόψεων και έχεις πάει στο κλασσικό άκρο όπου μας βρίζεις δήθεν γιατί είμαστε τυφλά πρόβατα αλλά γενικά κάνεις σαν κλασική πικραμένη βαζέλα που έχει βαρέσει τιλτ από την ακουπίαση.

ΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑ… Σε πληροφορώ ότι κάνεις κτηνώδες λάθος. Δεν μπορείς να φανταστείς πόσο.

Σκέφτομαι στην επόμενη συνεδρίαση της Λιγκας να πάρω μαζί τον Vic τον Ιγνάτιο και κανα 2 ακόμα να παμε να απολογηθούμε ! Αφού εμείς οι οπαδοί φταίμε βρε αδερφέ !

Κάπως έτσι.

Χμ, μιλάς για τον Μαγουλά; Με το ‘Οσκαρ ανατροπής; Τώρα το θυμάμαι, γι’ αυτό πρέπει να μιλάς. Ήταν λίγο αδύνατο να μη δω μετά το βίντεο στο youtube με την “αντικειμενική” του περιγραφή ρε, αυτό το βίντεο ήταν ιστορικό :lol:. Ο σχολιασμός αυτός απ’ ότι βλέπω είχε γίνει στο web radio του Ολυμπιακού. Λες να παρακολουθούσα ζωντανά το παιχνίδι από εκεί :lol:; Ή να είδα μετά το συγκεκριμένο βίντεο στο youtube;

Επειδή δε θυμόμουν αν είχα γράψει τίποτα για το παιχνίδι, γι’ αυτό σου είπα “δε νομίζω” να βρεις κάτι στο thread. Τα διάβασα κι εγώ, μια χαρά τα είχαμε πει τότε με τα περισσότερα παιδιά. Δε βρήκα αυτό που είπες για τον εκφωνητή. Παρ’ όλα αυτά, τα είχαμε πει με τον Μιουλ και του είχα πει αυτό: “Τέλος πάντων, αυτό στο οποίο ήθελα να καταλήξω είναι ότι μη λες “μακροπρόθεσμα θα είναι εις βάρος τους”, “ο βάζελος θα μικρύνει κι άλλο” και λοιπά. Η γνώμη μου είναι ότι εφ’ όσον όλοι οι υπόλοιποι εκτός του Ολυμπιακού έχουν τέτοια χάλια, σύντομα θα τραβήξουν και τον Ολυμπιακό κάτω, οπότε μη χαίρεστε που μας έχετε καταντήσει έτσι, έρχεστε κι εσείς εδώ που είμαστε.” Το οποίο και γίνεται σιγά-σιγά.

Φεύγω τώρα, θα γράψω τα υπόλοιπα μετά. Πάντως κακώς “δε με πιστεύεις”, λες και έχω λόγο να σου πω ψέμματα, ότι δεν είδα το ματς ενώ το είχα δει [-X.

Btw, έχω πάει στο δεύτερο επίσημο ματς του Ολυμπιακού που έγινε ποτέ στο νέο Καραϊσκάκη. Να πας καμιά φορά, ωραίο γήπεδο είναι :p.

Σε πιστεύω ότι δεν το είδες, δεν σε πιστεύω ότι δεν ασχολείσαι καθόλου και μάλιστα αποστασιοποιημένα από οπαδική προτίμηση.

Αυτά που λες για το ελληνικό πρωτάθλημα τα λέμε εμείς (όλοι όσοι θέλουν ένα καλό πρωτάθλημα ανεξαρτήτως ομαδικής προτίμησης) χρόνια τώρα - και για τα γήπεδα και για τις κατάντιες της κάθε ομάδας (η οποία κατάντια οφείλεται σε πολλούς παράγοντες και αυτό το ξέρουν καλά οι σκεπτόμενοι φίλαθλοι κάθε ομάδας). Όταν βλέπεις τι έγινε με τον Βοτανικό ή την Λεωφόρο πρόσφατα και την αντίστοιχη αντίδραση των οπαδών σε κάθε περίπτωση, καταλαβαίνεις ότι η κατάσταση είναι πολύ περισσότερο πολύπλοκη από το ΜΑΦΙΑ-ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ-ΕΓΚΛΗΜΑΤΑ. Η αντίδραση των Παναθηναϊκών φυσικά δεν ήταν ποτέ ομόθυμη ούτε σε οπαδούς, ούτε σε διοίκηση, ούτε στα μέσα, και αυτό είναι άλλο βασικό καρκίνωμα στον Παναθηναϊκό, περισσότερο από κάθε άλλη ομάδα και σε αυτό δεν έφταιξε κανένας Ολυμπιακός, εκτός ότι τους έχει πηδήξει την ψυχολογία, νόμιμα και παράνομα.

Θα γυρίσει ο τροχός και θα γαμήσει και ο φτωχός, αυτό είναι ΔΕΔΟΜΕΝΟ, δεν πιστεύω ότι ο Ολυμπιακός μπορεί να είναι αιωνίως πρωταθλητής. Τα λέμε και τότε που οι μισοί που σιχάθηκαν την μπάλα λόγω Ολυμπιακού ξαφνικά θα διαπιστώσουν ότι ο βούρκος καθάρισε επιτέλους…

Κρίνοντας από τον κύκλο μου, δεν κάνω. Εσύ κρίνοντας από τον δικό σου, θεωρείς ότι κάνω. Εμένα καμιά από τις παρέες μου δεν ασχολείται όπως παλιότερα, ανεξάρτητα από την ομάδα που υποστηρίζουν. Και οπωσδήποτε δε φανατίζονται όπως παλιότερα - βασικά, δε φανατίζονται σχεδόν καθόλου.

Δε βρίσκω την ερώτηση χαζή, αλλά αυτό ίσως να συμβαίνει επειδή δεν πιστεύω ότι είμαι χαζός. Μπορεί και να είμαι, αλλά σίγουρα δεν το πιστεύω. Η παρακολούθηση μπάλας θέλει αλληλεπίδραση, πείραγμα, συζήτηση, πλάκα κλπ. Αυτό το πράγμα, δεν υπάρχει πλέον στην Ελλάδα, για διάφορους, γνωστούς λόγους. Εσύ πιστεύεις πως τα πράγματα είναι ίδια όπως πριν 20 ή 30 χρόνια; Φυσικά έχω χαρεί γι’ αυτά που λες στο παρελθόν. ΚΑΜΙΑ σχέση με το παρόν, όμως.

Δεν ήθελα να απαντήσω εδώ, αλλά δεν αντέχω :p. Εσύ τι πιστεύεις, ότι “ο έφηβος κοιτάζει χαμηλά τη στιγμή του θριάμβου” :lol:; Δεν κοιτάζει. Το ξέρεις, έτσι δεν είναι;

Πωπω, μου είπες ότι ο Ολυμπιακός βιάζει συστηματικά τη θλιβερή μου ομάδα :(. Αν υποστηρίζεις ότι αυτό το “γεγονός” επηρεάζει τις απόψεις μου, τότε το ίδιο συμβαίνει και με τις δικές σου, από την άλλη μεριά.

Αληθινά γελάω αυτή τη στιγμή που το ξαναδιαβάζω :lol::lol:.

Θα μου πεις, εδώ υπάρχουν άτομα που πιστεύουν ότι οι πρόεδροι διοικούν με δικά τους λεφτά :lol::lol::lol:.

Vic δε χρειαζεται να πας μακρια
Πηγαινε δυο χρονια πισω οταν ο παοκ ειχε παρει τη διαφορα πεντε βαθμων
Τοτε ξαφνικα η Σουπερ λιγκα εγινε πρωταθληματαρα απο τα παλια, η καθαρση ειχε ερθει και ολοι μαζι αγαπημενοι απολαμβαναμε μπαλαρα
Μετα που τους μπηκαν τα δαχτυλα στο πατο, το πρωταθλημα ξαναγινε δυσωδες, ο Ολυμπιακος εγκληματικη οργανωση και οι γαυροι σκατανθρωποι

Το τρομερό είναι πως ενώ δεν έχω καμιά όρεξη φέτος για να δω αυτόν τον Ολυμπιακό, στο τέλος θα αρχίσω να τον βλέπω από αντίδραση σε όσα γράφονται εδώ. Pantelis79, γράφεις πως “Η παρακολούθηση μπάλας θέλει αλληλεπίδραση, πείραγμα, συζήτηση, πλάκα κλπ”, αλλά έχω αρχίσει να υποψιάζομαι πως μια από τις αιτίες που “Αυτό το πράγμα, δεν υπάρχει πλέον στην Ελλάδα, για διάφορους, γνωστούς λόγους” είναι και το πρήξιμο/προσπάθεια που αφιερώνετε για να το βγάλετε ξινό σε όποιον χαίρεται ακόμη. Εγώ έναν (μεγάλο) φανατισμό τον βλέπω κι από την μεριά σου.

Karvou, κακό θα σου κάνω αν σε αναγκάσω να παρακολουθείς από αντίδραση σ’ εμένα, λυπήσου τα μάτια σου :lol:.

Δεν είσαι, κατά την γνώμη μου πάντως, δεν είσαι. Είσαι όμως προβοκάτορας στην συζήτηση, πουλάς την άποψή σου, η οποία δεν στέκει εμπειρικώς διαπιστωμένη από μένα, τις παρέες μου και τους χιλιάδες ανθρώπους που ακόμα παρακολουθούν ποδόσφαιρο στην Ελλάδα.

Η παρακολούθηση μπάλας θέλει αλληλεπίδραση, πείραγμα, συζήτηση, πλάκα κλπ. Αυτό το πράγμα, δεν υπάρχει πλέον στην Ελλάδα, για διάφορους, γνωστούς λόγους. Εσύ πιστεύεις πως τα πράγματα είναι ίδια όπως πριν 20 ή 30 χρόνια; Φυσικά έχω χαρεί γι’ αυτά που λες στο παρελθόν. ΚΑΜΙΑ σχέση με το παρόν, όμως.

Να δει τι ρε φίλε; Φέτος βλέπεται η ζέλα, πέρυσι και πρόπερσι που θριάμβευσε στο Καραϊσκάκη και και και ΔΕΝ βλεπόταν, τι να κάνουμε τώρα; Φυσικά και δεν είναι ίδια τα πράγματα αλλά δεν σου φταίει ο Ολυμπιακός για τον Τσάκα και τον πρίγκηπα, τους εμφυλίους της παναθηναϊκής συμμαχίας και τα συλλαλητήρια και την κάθε παλταδούρα που είχατε μαζέψει.

Δεν ήθελα να απαντήσω εδώ, αλλά δεν αντέχω :p. Εσύ τι πιστεύεις, ότι “ο έφηβος κοιτάζει χαμηλά τη στιγμή του θριάμβου”

Φυσικά και κοιτάζει κάτω. Αυτό σήμαινε Ολυμπιακός για τους παλιούς Πειραιώτες, αυτό σημαίνει για μένα, αυτό σημαίνει για πολλούς γαύρους που ξέρω και για αυτό τσαντιζόμαστε με κάτι βαζελογαυράκια που μαζέψαμε στα σερί του Κόκκαλη, για αυτό τσαντιζόμαστε με κάτι Θοδωρίδες και Μαρινάκηδες. Ότι μου καυλώσει εμένα και του κάθε φίλαθλου είναι η Ιδέα του Ολυμπιακού. Εσύ είσαι που έχεις ταυτίσει ΑΕ με Ολυμπιακό και κάθε άλλη ομάδα. Γέλα όσο θέλεις. Εγώ δεν γελάω με τον βάζελο που τον Παναθηναϊκό του τον θέλει ευρωπαίο και ιστορικό σωματείο - θα τον πειράξω μόνο για τα μεγάλα λόγια και την πούτσα της Καμπάλα όπως θα με πειράξει και αυτός με την Γιουβέντους, αλλά πολύ καλά κάνει και έχει τον πήχη εκεί πάνω και αυτός που τον έχει εκεί πάνω είναι που πρωτίστως θα τα βάλει με τους προέδρους και τα λαμόγια και τους μαλάκες της μεριάς του. Ο βάζελος που έχει κλειδώσει στον δαίμονα Ολυμπιακό που του στερεί 15 πρωταθλήματα και τέτοια, είναι απλά άνθρωπος με αγγούρι στον κώλο που δεν μπορει να διαχειριστεί την ήττα του (δίκαια ή άδικη, έχουν υπάρξει και οι δύο). Ο ΠΑΟΚτζής που νιώθει τον ΠΑΟΚ σαν ξεχωριστό σύλλογο προσφύγων με συγκεκριμένα ιδεώδη κλπ, καλά το κάνει, ο ΑΕΚτζής το ίδιο που θέλει την ομάδα του βασίλισσα, αυτό είναι το αλατοπίπερο της οπαδικής προτίμησης, έτσι είναι και μακάρι να υπήρχε περισσότερος αυτοσαρκασμός (Άγγλοι και Γερμανοί και Ιρλανδοί έχουν να διδάξουν πράγματα σε αυτά).

Δεν λέω να ζει ο άλλος στα σύννεφα και να λέει ότι οι Μετάλλικα του Σενάγκερ είναι οι Μετάλλικα του Πάπετς, καταλαβαίνεις… Όμως δεν λέω ότι θα πηγαίνω συναυλία Μετάλλικα μόνο το 86, θα πήγαινα και το 2004. Κάτι παίζανε και τότε.

Αντιπαθώ πολύ τον “ψυχρό” φίλαθλο που συμπαθεί ομάδες μόνο όταν παίζουν μπαλάρα και ΔΕΝ ΝΙΩΘΕΙ καμία προσωπική αδυναμία. Πέραν του ότι δεν πιστεύω πραγματικά ότι υπάρχει τέτοιο πράγμα αλλά μάλλον κρύβεται για να φανεί υπεράνω (μπορεί να λανθάνω εδώ, δεν λέω), μου ακούγεται υπερβολικά ψυχρό και σαν να είσαι πάντα με τον καλύτερο, αδιάφορο, τι αγωνία να έχεις; Μην τυχόν και η ομαδάρα φάει κατά λάθος κάτι και περάσει ο χειρότερος και τι αίσχος είναι αυτό; Μπάλα είναι, αν δεν έχει συναίσθημα, καλύτερα να παρακολουθήσεις σκάκι όντως.

Πωπω, μου είπες ότι ο Ολυμπιακός βιάζει συστηματικά τη θλιβερή μου ομάδα :(. Αν υποστηρίζεις ότι αυτό το “γεγονός” επηρεάζει τις απόψεις μου, τότε το ίδιο συμβαίνει και με τις δικές σου, από την άλλη μεριά.

Φυσικά και το πιστεύω και νομίζω δεν το πιστεύω μόνο εγώ. Και φυσικά και με επηρεάζει η άλλη μεριά, είναι μεγάλη αχίλλειος πτέρνα μου η μπάλα, βγάζει τον χειρότερό μου εαυτό αν ο απέναντι είναι σπαστικός μαλάκας αντι-Ολυμπιακός, γίνομαι σκατόψυχος, αντικειμενικά τώρα. Προσπαθώ να είμαι πιο ψύχραιμος τα τελευταία χρόνια αλλά ξέρεις όταν μου γελάνε στην μούρη για το σήμα της Θρυλάρας, ζορίζομαι :wink: ή όταν μου λένε τι πιστεύω και τέτοια.

Τέλος πάντων.

Os proin Olympiakos pou exei stamatisei na vlepei elliniko protathlima apo to 2008 peripou, sas diavevaio pos o fanatismos einai mia arrostia. Metaniono mexri kai to teleutaio deuterolepto pou den ekana kati kalutero apo to na vlepo ena mats tou Olympiakou stin tileorasi ta xronia 2000-2008 pou asxoliomoun ligo parapano (an kai pote den imoun fanatikos). Eilikrina auto to “eimai Olympiakos giati einai idea, einai thrylos, einai istoria, kai de me noiazei o Marinakis kai o Kokkalis” mou fainetai arrostimeno, kai prepei na kopei sa nootropia. Mia omada den einai oute i oikogeneia sou, oute filos sou, oute i gunaika sou. Einai ena athlima pou mas aresei na parakolouthoume, kai tipota allo.

PS1. Suggnomi gia ta greeklish, alla ftiakste to site sas, mono apo ti douleia mporo na mpo pleon. Petaei Dangerous Site me kathe antivirus pou dokimasa, prepei na frontisete ligo ta licenses ki auta e.

PS2. Auta pane kai se sena Panteli. Kanenas de se pistepse pote oti den eisai fanatikos, sorry kiolas. An den isoun, de tha pigaines olos tuxaios kontra mono stous fanatikous Olympiakous, alla tha ta egrafes opos ego pou sas theoro olous sto idio kazani pleon :stuck_out_tongue:

Γελάνε και τα χορτάρια του γηπέδου, σταμάτα :p. “Ποτέ δεν ήμουν φανατικός” λέει :lol:. Φύγε, troll της κακιάς ώρας :p!

Απολύτως καλά τα λες για το site πάντως, κι εγώ πρέπει να απενεργοποιώ το antivirus για να μπορέσω να μπω.

Vic, σεβαστή απολύτως η άποψή σου ρε. Για να βρεις όμως ρε στο σημερινό ποδόσφαιρο τα χαρακτηριστικά που αναφέρεις, τα οποία είναι υπαρκτά, θέλει πολύ και βαθύ σκάψιμο μέσα στα σκατά. Ε εγώ βαρέθηκα.

ρε Βικ άσε τα γαμωσέντονα και τα επιχειρήματα και ΖΗΤΑ ΕΝΑ ΓΑΜΗΜΕΝΟ ΣΥΓΝΩΜΗ
πάω να δω δυσώδη βιντεάκια Αλεκάρα Αλεξανδρή και Giovanni Silva De Oliveira και να θυμηθώ πως το Κοκκαλισταν έκλεβε τα πρωταθλήματα από τον Αλεχάντρο Σκλαβενίτη και το Φίλιο Φιλιππίδη

για να διαβαστει και δευτερη φορα… να 'γιασει το πληκτρολογιο σου!

Ο χειροτερος ολυμπιακος εβερ. Σιγουρα σαν αντιπαλος της αελ παντως. Παιχτες εκατομμυριων δεν μπορουσαν να κανουν μιση προσωπικη ενεργεια απεναντι σε ποδοσφαιριστες που δεν εχουν ξαναπαιξει α εθνικη.
κατι σεμπα και κατι ντακοστα(αν δεν κανω λαθος το ονομα), ειναι παιχτες αστειοι για το ονομα του ολυμπιακου.
Εμπλεξε τα μπουτια του ο προπονητης του ολυμπιακου με τα 3 μπακ του αναστασιαδη. Επεμενε με τους 2 μπροστα(ο ενας ειναι και ανετοιμος) και επρεπε να αλλαξει οσο πιο γρηγορα μπορουσε. Το ιδιο λαθος και στα χαφ. βεβαια και οταν μπηκε ο φορτουνης δεν αλλαξαν και πολλα γιατι ειχε σβησει ο ολυμπιακος. μονο καμπιασο στο πρωτο που εδειχνε οτι το μυαλο του κοβει.

Μια ηττα θελαμε εμεις με μεγαλο σκορ μπας υπαρχουν εξελιξεις με τον κοντο, και χασατε. τετοιοι ειστε!

*σεμπα. θεος απλα.
**καρεμπε, αγαπη μου γλυκεια, οταν πασ σε ματσ νεων μεσα στα νταμαρια του αλκαζαρ, δεν φορασ 3 χιλιαρικα κουστουμι. Νιωθουμε ασχημα οι υπολοιποι.
***ο διαιτητης εφαγε χρονο απο τον ολυμπιακο, αλλα δεν πιστευω οτι θα εβαζε καποια γκολ ουτε 5 μερες μετα. Εδω πηραν θαρρος τα παλικαρακια της αελ με την εικονα του ολυμπικαου, και εβγαιναν μπροστα μεχρι και τα μπακ