Ολυμπιακός

ουπς να την και η μπηχτουλα για τη λιβερπουλ… χαχαχαχαχα

τοσες λεγοντε… να μη πω και εγω μια…?

:stuck_out_tongue:

Έτσι είναι, αλλά για μας είναι μια κατάσταση που δεν γνωρίζουμε, και δεν ξέρουμε να την διαχειρηστούμε:):!:

Παιδια τι μειωνονται κατα πολυ οι αδιαφορες ομαδες? Κανενα νοημα δεν εχουν τα play-off, γινονται μονο και μονο για παραπανω εσοδα απο τηλεοπτικα, εισιτηρια κτλ… Στο μπασκετ παντα ηταν ετσι και σε ολα τα πρωταθληματα, στο ποδοσφαιρο οπως αναφερθηκε το εχουμε 2-3 χωρες… Δεν ξερω μου φαινεται πολυ ανουσιο αυτο το συστημα, σιγα το ενδιαφερον που προσεδωσε στο πρωταθλημα…

προφανως και ειναι ανουσιο…εδω βλεπεις τους ιδιους τους παιχτες να κανουν αγγαρεια στα μισα παιχνιδια των play-off…

Σε περιπτωση ισοβαθμιας με τον παο, μετρανε τα μεταξυ μας παιχνιδια?
Σε περιπτωση τριπλης ισοβαθμιας τι γινεται?

Μετράνε οι βαθμοί και η διαφορά τερμάτων στα παιχνίδια μεταξύ των ομάδων που ισοβαθμούν.

Μην το συγκρίνετε με το μπάσκετ ρε παιδιά. Στο μπάσκετ και η ήττα παίρνει βαθμό, οπότε οι αποστάσεις είναι πάντα πολύ κοντά. Στο ποδόσφαιρο δεν έχει κανένα νόημα. Μπορεί να είσαι δεύτερος και να έχεις από τον πέμπτο 20 βαθμούς διαφορά και στο τέλος να χάσεις την δεύτερη θέση στα play offs. Ε, είναι δίκαιο αυτό? Αυτός ο θεσμός είναι καθαρά παναθηναικός…να τερματίζει τρίτος και να τον σπρώχνουμε μετά στο τσου λου. Πρέσβης my ass.

+1000000000000
Αυτο ακριβως. Δεν ειναι λογικο να χανονται και να κρινονται οι κοποι μιας ολοκληρης χρονιας σε εξτρα παιχνιδια.

Σημερα στην πρωτη σελιδα της εφημεριδας ΦΩΣ. Αναρωτιέμαι αν υπαρχουν πραγματικά φιλοι του Ολυμπιακού που παιρνουν σοβαρά αυτές τις εφημεριδες. Αλήθεια το έχω απορία δηλαδή.

Καλύτερα αυτές οι εφημερίδες παρά τα “αντικειμενικά” αθλητικά ΜΜΕ που ξαφνικά αγχώθηκαν μη και χάσει το πρωτάθλημα ο ΠΑΟ. Δηλαδή γελάω με το sportfm.gr που έχει γύρω στα 6-7 άρθρα βαζελο-αρθρογράφων που κόπτονται για το τι πρέπει να κάνει ο ΠΑΟ για να σηκώσει κούπα. Μέχρι και τη διαιτησία θυμήθηκε ο ρουφιάνος ο Γκαραγκάνης.

καλα αυτο το πράγμα δεν υπάρχει έτσι και αλλιώς. Αλλα ώρες ώρες βλεπω κάποια προτοσελιδα και δεν ξερω αν πρέπει να κλάψω η να γελάσω (ποιο γελοιο παντως για φέτος ηταν αυτό της πράσινης με τον τίτλο “βγαλτε τις φανελες” απευθυνομενο στο μπασκετ). Χαίρομαι που δεν είμαι φανατικός καμιάς ομάδας απλά φαν του αθλημάτος κατα πρωτο λόγο.

Εγώ με τις οπαδικές εφημερίδες γελάω (βρίσκω εύστοχα μάλιστα από χιουμοριστικής πλευράς κάποια πρωτοσέλιδα της Πράσινης), με τις αντικειμενικές εκνευρίζομαι. Και αυτή την άποψη την ακούω και από άλλα άτομα ασχέτως ομάδας.

Αν δε, είσαι φαν του αθλήματος όπως λες τότε οι αντικειμενικές είναι σκέτη απογοήτευση γιατί το 90% των δημοσιογράφων δεν σκαμπάζουν γρι από τα αθλήματα που καλύπτουν.

Οι ‘‘αντικειμενικες’’ μονο αντικειμενικες δεν ειναι, αλλα και οι βαμμενες το παρακανουν, για γελια ειναι και αυτες… Απλα παιρνεις καποια την διαβαζεις και οταν φτανεις στα αρθρα πρεπει να εχεις προσωπικα κριτηρια και να μην επηρεαζεσαι απο τον καθε ασχετο…

Ο Θρύλος στους 6 του Champions League στο Βόλλεϋ. :smiley:

Στους 16 του Champions League στο ποδόσφαιρό και συνεχίζουμε…
Στους 8 της Ευρωλίγκας στο μπάσκετ και συνεχίζουμε…
Στα προημιτελικά του Champions League στο βόλεϊ και συνεχίζουμε…

Να χαρώ εγώ πρέσβεις! :lol:

+10000000000
Πες τα, μας τα εχουν πρηξει…

edit Νικη και ευκολα με ΠΑΟΚ στο μπασκετ, με 20 ποντους και καλη εμφανιση. Παμε για τον τελικο τωρα… Αντε να δουμε…

Όντως καλή εμφάνιση χθες στο μπασκετ εκτός από το τέταρτο δεκάλεπτο που άραξαν. Αλλά και ο παο κέρδισε εύκολα, λένε, το Μαρούσι. Θα έχει πολύ ενδιαφέρον αυτός ο τελικός!

Ο τελικός για μένα κρίνει πολλά…αν ο Θόδωρας παίρνοντας την κούπα φωνάξει ‘‘το πρώτο το πρώτο’’ τότε θα τα σηκώσουμε όλα:):!:

+1.000.000
Λες και τους έχουν τάξει πριμ έτσι και πάρει ο βάζελος πρωτάθλημα…

:smiley: Έτσι, να ξαναζήσουμε στιγμές '97!