Ολυμπιακός

παρα πολυ καλη η ομαδα σημερα,αλλα φανηκε και παλι οτι εχουμε προβλημα στο να τελειωνουμε τα παιχνιδια,καθως καναμε τοσες φασεις και παλι μονο 1-0 κερδισαμε.
ο ριερα ηταν πολυ καλος,αλλα τον ματιασαμε απ’οτι φαινεται,ο φουστερ καλη εμφανιση αλλα εχασε γελοιο γκολ,ιμπαγασα αρχοντας, και πολυ καλο ντεμπουτο για τζιμπουρ που ηταν ορεξατος και εχασε και δυο ευκαιριες.
ο ολ.βολου μετριος,πολυ καλος ο τερματοφυλακας του ομως.

Καλοί ήμασταν σήμερα αλλά θέλω επιτέλους να βάζουμε κι άλλα γκολ, δεν είναι ανάγκη να φτάνουμε στο 90 και να μας φεύγει το σκατό μην γίνει καμιά στραβή. Φουστερ και Ριερα οι καλύτεροι σήμερα.

Μεσογειακοί στο Βόλο δεν γίνονται. Το πνεύμα των Ολυμπιακών αγώνων, όμως, αναβίωσε στην πόλη. Ο Αχιλλέας με τον Βαγγέλη χέρι- χέρι, ο κόσμος στις εξέδρες μια αγκαλιά και με μια φωνή πανηγύρισε το γκολ του Φουστέρ και η ομάδα του Πειραιά έφυγε με 1-0 και +7 από το Πανθεσσαλικό.

Ο Αχιλλέας Μπέος με τον Βαγγέλη Μαρινάκη πήγαν στα παιδιά των Ακαδημιών των δύο ομάδων για να τα χαιρετήσουν, όπως είχε γίνει και στο ?Γ. Καραϊσκάκης?.

Ο ισχυρός άνδρας του Ολυμπιακού είδε το ματς μαζί με τους οπαδούς της ομάδας του, όπως έκανε και στην Τρίπολη.

Οι οπαδοί, όλοι μαζί, μια αγκαλιά. Νεκρές ζώνες δεν υπήρχαν. Το πνεύμα του… Ολυμπιακού σε όλο του το μεγαλείο. Όλος ο Βόλος μια αγκαλιά.

Αυτή είναι η Σούπερ Λίγκα. Αυτό είναι το ποδόσφαιρο. Το ?καθαρό? πνεύμα της προσπάθειας. Χωρίς αντιπαλότητες, χωρίς πάθη, χωρίς εντάσεις. Τι σημασία έχει ποιος θα κερδίσει; Το ποδόσφαιρο έτσι κι αλλιώς βγήκε νικητής.

Το γκολ του Φουστέρ πανηγυρίστηκε από ολόκληρο τον κόσμο. Οι 10.000 οπαδοί του Ολυμπιακού Πειραιώς δεν δημιούργησαν κανένα πρόβλημα και δεν τους δημιούργησε και αστυνομία που ήταν διακριτική.

Ο Φουστέρ πέτυχε ένα πανέμορφο τέρμα στο 19’. Ο Ριέρα με μια εξαιρετική ενέργεια και πάσα πάρε ? βάλε, έβγαλε μόνο του το Φουστέρ που πλάσαρε σωστά και και άνοιξε το σκορ και ξεσήκωσε το? «Καραϊσκάκη», αφού το «Πανθεσσαλικό» φιλοξενούσε περισσότερους από 10.000 οπαδούς των Πειραιωτών.

Ο Ριέρα έφτασε τις επτά ασίστ στο πρωτάθλημα, και ο Φουστέρ τα επτά τέρματα και ο Ολυμπιακός ξανά στο +7.

Αυτά ήταν όλα και όλα, όσα έγιναν στο παιχνίδι. Ο Ολυμπιακός (Πειραιώς πάντα) έχασε 2-3 ευκαιρίες ακόμα και θα μπορούσε να κάνει και το 2-0, ενώ ο άλλος Ολυμπιακός, αυτός του Βόλου, απέδειξε ότι η νίκη στο ΟΑΚΑ την προηγούμενη εβδομάδα, ήταν απλά μια καλή παρένθεση, αφού αποδείχθηκε κατώτερος του αναμενόμενου και μέσα στο γήπεδο ήταν ανύπαρκτος.

Οι συνθέσεις:

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΒΟΛΟΥ:Γιακούποβιτς, Σολάκης (59? Ακόστα), Ντολεζάι, Ρόκας, Ζέλεσι, Τομας, Καπετάνος (71? Μητρόπουλος), Μπερτόλντι (46? Μαρτίν), Μόνχε, Μπρέσκα, Αλβαρεζ.

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ:Πάρντο, Μοντέστο, Μέλμπεργκ, Ιμπαγάσα, Πάντελιτς (61? Τζιμπούρ), Μιραλάς (73? Ζαϊρί), Ραούλ Μπράβο, Φουστέρ, Αβρ. Παπαδόπουλος, Τοροσίδης, Ριέρα (79? Χολέμπας).

Διαιτητής: Καλόπουλος

Βοηθοί: Σαραϊδάρης. Βασιλειάδης

http://www.soccerplus.gr/

βρε ντε και καλα μανια να στραβοπατησει ο ολυμπιακος

έπρεπε να ανοίξουν κεφάλια και να μαχαιρώνεται ο κόσμος γιά να γουστάρει το τομάρι που έγραψε το κείμενο και προφανώς διψάει γιά αίμα και λάσπη

Ένα δράμα ζει ο μάνσον σας λέω! :lol:

Είδα από το 70 και μετά καθότι αγωνιζόμενος στην τιτανομαχία, κλασικός φετινός Ολυμπιακός. Είδα και τα στιγμιότυπα μετά και έχω να δηλώσω ότι τη μέρα που ο Φουστέρ θα βάλει το τετ-α-τετ το οποίο θα σφραγίζει κάποια νίκη, θα κάνω ανοιχτό πάρτυ με όλα τα ποτά κερασμένα.

Ο Βόλος καλά έπαιξε και προσπάθησε, άλλο όμως να παίζεις με μικρομεσαίες ομάδες και άλλο με τον πρωταθλητή.

Δεν ξερω τι πρωταθλημα βλεπουν οι αλλοι αλλα ακομα και οι 3 ομαδες που μας εχουν κερδισει
φετος δεν μπορουν να ισχυριστουν οτι μας πατησανε στο γηπεδο και μας κανανε 5-6 ευκαιριες.
Δεν καταλαβαινω που ειναι το περιεργο να κερδιζουμε Κυριακη σε Κυριακη…

ChriP θα γίνει κι αυτό, εδώ είδαμε σχετικά μεγάλη εμφάνιση από Ριέρα. Ετοίμασε τα ποτά!
Deathster ακόμα δεν μπορούν να χωνέψουν ότι αυτό το περσινό χάλι ήταν μια απλή παρένθεση, άστους να λένε.

Ρε, γιατί με γράφεις ChriP συνέχεια? :frowning:

Έχει χαλάσει το “s” στο πλητρολόγιό σου ή με αποκαλείς κάθαρμα (creep) υπογείως?? :lightsabre:

Το χω ξανακάνει??? Σορυ!! :frowning:

ο φουστερ παντως σε ενα ματς ελειψε με τον παοκ και βγηκε 1-1 (νταξει, με 4 δοκαρια και γκολ οπως μπηκε), αλλα ειναι γεγονος ε :lol:

Ναι, στο 0-1 γενικά είναι άριστος, όταν πάει για το 0-2 κολλάει το πράγμα.
Νομίζω έχω μετρήσει 5 ή 6 ματς που έχει χάσει άχαστο.

Τι να πει κι ο Χολεβας… και το τραγικο ειναι οτι 10 φορες να γινοταν αυτη η φαση παιζει να το χανε τις 8 :stuck_out_tongue:

Εχετε πλακα που καθεστε και συζητατε λες και το παιχνιδι ειναι ενα φυσιολογικότατο όπου και οι δυο ομάδες παιζουν για την νικη… :lol:

αφου ζητησω συγνωμη απο τον Μανσον που συζηταμε για μπαλα σε θρεντ αθλητικων και δν καθομαστε να κλαιμε σαν τις χηρες ή που δν κυνηγαμε φαντασματα συνεχως σε καθε ποστ που γραφουμε να πω και γω για το ματς οτι,

  • εμενα ο Βολος δε μου αρεσε καθολου σημερα και βασικα ηταν η πιο ευκολη φετινη μας νικη.Τωρα το αν απλα ηταν σε καkη μερα ή ειναι “το πιο παραρτημα” μας ειμαι σιγουρος πως θα προσφερθουν να απαντησουν αρκετοι κομπλεξικοι παρακατω :smiley:

  • παντως ημασταν καλοι,με κορυφαιους Φουστερ και Ριερα κατ εμε.

  • Ο Μιραλας πεφτει συνεχως η αποδοση του και ελπιζω να βγουν να ξεκαθαρισουν την κατασταση απο την διοικηση για το τι θα γινει γτ ειναι προφανες πως εχει επηρεαστει απο ολο αυτο.Αν και εγω υποψιαζομαι πως δν ψηνεται και τοσο να μεινει τλκ ο ιδιος.Επισης ο Ιμπα οσο το μποι του λειπει τοσα νευρα εχει σε καθε ματς…

  • Για να τα λεμε ολα,υπηρχε πεναλτυ στη φαση του Τορο και μας χαρισε και 2-3 καρτες ο Καλοπουλος ε .

  • Και τελος ειμαι ο μονος που θεωρει για το ματς της Τεταρτης, πως το οτι θα γινει κεκλεισμενων + το ολο κλιμα που θα υπαρχει απεξω θα ναι ΚΑΤΑ μας τελικα ?Αλλωστε με την Τουμπα “καζανι” που λεει και το συνθημα περναμε καθε χρονο αεροπορια και πολλες φορες ευκολα.

Ωραίο πράμα να τη “φοράς” στα παραρτήματα.Κρίμα που δεν έχει πολλά και η Πανάθα να γουστάρουμε κάθε Κυριακή.
Και το γράφω εδώ γιατί το Βόλο το γουστάρω σαν ομάδα, απλά σήμερα αναγκαστικά έπρεπε να κουραδοποιηθεί.
ΦΕΡΤΕ ΟΦΗ ΠΙΣΩ ΡΕΕΕ! :frowning:
Κατά τα άλλα ναι έχετε καλύτερη ομάδα κλπ κλπ.Σπουτσομς.Προκαλείτε και θα σας πω εγώ τι θα πάθετε.Θα δείτε εσείς. :lol:
Γαριδάκη είσαι τρέλα.

ναι ντε, αλλα πες και για το ματς με τον καραγεωργιου

παντως η δημιουργικοτητα ειναι αστειρευτη: οπου δεν κερδιζει με διαιτησια, κερδιζει με φιλικα! πραγματικα αξιοθαυμαστο!

Έλα μωρές πλάκα κάνω.Αφού έχει τελειώσει για φέτος,θα ήταν κατάντια να κλαίγεται κανείς.
Αλλά τώρα μη λέμε οτι, αν δεν έχει, τουλάχιστον δεν κάνει προσπάθειες να φτιάξει φιλικά σωματεία.
Απο 1829 με τον Μπότσαρη τέρμα έχουμε να δούμε κάποιο πρωτάθλημα τελείως καθαρό.Απλά τώρα είστε εσείς και θα τρώτε γιούχα εσείς.Ουυυυυυυυ! :slight_smile:

Για αυτό μια ζωή θα σας έχει ο ολυμπιακός στην φάπα γιατί νομίζετε ότι είμαστε το ίδιο…
Ο ολυμπιακός είναι το πιο καθαρό ΣΩΜΑΤΕΙΟ στην Ελλάδα…ο ΠΑΟ έχει κάνει σκάνδαλα και έχει προέδρους που κάνουν ντού στα κανάλια επειδή πήραν ένα πέναλτυ που δεν ήταν…

:lol3::lol3:

[SPOILER]

:lol3::lol3:[/SPOILER]

[SPOILER]

:lol3::lol3:[/SPOILER]

[SPOILER]

:lol3::lol3:[/SPOILER]

[SPOILER]

:lol3::lol3:[/SPOILER]