Ολυμπιακός

Κακοί σήμερα, ο παοκ έπαιξε έξυπνα το ταμπούρι και κέρδισε. Το ότι ακόμα και με κλειστή Τούμπα έγιναν πάλι μπάχαλα το αφήνω ασχολίαστο.

επιτυχημένη η χρονιά γιά τον πάοκ φέτος, πέτυχε το στόχο του. του χρόνου πάλι!

ουφ χασαμε και θα ησυχασουμε λιγο απο την γκρινια και την κλαψα. στα του ματς οπως ειχα πει μετα το 1ο ματς αν γινει χωρις οπαδους θα ειχαν προβλημα οι δικοι μας. αν ειχε κοσμο για μενα θα παιζαμε καλυτερα και δεν θα ηταν τοσο χαλαροι. αλλα και παλι οταν τρως γκολ στο 57 πρεπει και κατι να κανεις μετα. συγχαρητηρια στο παοκ κ στο χαβο που εστησε σωστα την ομαδα του.

Χαλια μαυρα, απαισια η ομαδα σημερα. Ο ΠΑΟΚ ηταν καλυτερος και δικαια νικησε, εμεις δεν κατεβηκαμε ποτε στο γηπεδο. Ο Μιραλας μαλακιστηκε αγρια και πηρε κοκκινη απο το πουθενα. Δεν ειχαμε καθολου καλη αναπτυξη και πιεσαμε ελαχιστα τον ΠΑΟΚ. Μονο στο τελος πηγαν να το παλεψουν, αλλα και παλι με γιομες στο πουθενα και αμα κατσει. Αυτος δεν ηταν Ολυμπιακος… Οσο για τον ΠΑΟΚ που οπως ειπα νικησε δικαια, εκανε καθυστερησεις απο το 70’ και καλα εκανε αφου ειμαστε μαλακες και δεν τους βαλαμε κατω απο την αρχη. Και τα καταφεραν, εγιναν παλι σκηνικα στην Τουμπα, ακομα και κεκλεισμενων των θυρων, αξιοι…

Επισης νομιζω σημερα φανηκε ξεκαθαρα η απουσια του Ριερα.

εμεις περασαμε στους 16 του europa και τον πετυχαμε…εσεις?:roll:

σιγα μην πηγες και τελικο

θα παρουμε το πρωταθλημα. εκτος κι αν τρεφεις χαζες σκεψεις…

Originally Posted by TRAMPAKOULAS View Post
συζήτηση με παοκτζη… το τέλος της λογικής…
άντε δεν περνάνε οι μέρες να τους κλείσουμε το σπίτι να σκάσουν επιτέλους. να το κάψουνε κιόλας μόνοι τους να ησυχάσουμε από αυτό τον ποδοσφαιρικό καρκίνο

TRAMPAKOULA πραγματικα με απογοητευει αυτο που διαβαζω απο σενα…

Το μισο κοινο τουλαχιστον οταν παιζετε live εδω ειναι παοκτσηδες αλλα εκει φανταζομαι δεν σε ενοχλει ε;

φιλικα παντα :slight_smile:

Τώρα θέλει ηρεμία…χάθηκε το κύπελο,κιαυτό είναι πολύ κακό, αλλά θέλουμε πάνω απ’όλα το πρωτάθλημα και τους ομίλους του χρόνου στο τσάμπιονς-λιγκ…και η Ξάνθη μόνο εύκολη δεν είναι…και μας έχει δυσκολέψει πάρα πολλές φορές στο Καραισκάκη:):!:

δεν σε καταλαβαίνω… ο κολλητός μου και κουμπάρος μου είναι βάζελος βαμμένος. τι σχέση έχει το οπαδικό με όλα τα υπόλοιπα πράγματα στη ζωή?

ChrisP says:

[I]Να μην τολμήσουν να γυρίσουν στην Αθήνα Βαλβερδε και Μιραλας![/I]

ειρωνικα το λεει. οπως για λινεν-ντιογκο.

Το οτι σε εναν ανθρωπο υπαρχουν διαφορετικες ιδιοτητες δεν αλλαζει το γεγονος οτι ειναι ο ιδιος ανθρωπος.
Οποτε η απορια μου ειναι πως γινεται να αποκαλεις τους παοκτσηδες καρκινο και να λες να τους κλεισεις το στομα και την ιδια στιγμη αν κανετε εμφανιση να θελεις απο αυτους που αποκαλεις καρκινο να ερθουν να πληρωσουν να σε δουν.

Αν σου φαινεται λογικο παω πασο :slight_smile:

προφανώς εσύ θεωρείς πως όλοι βράζουν στο ίδιο καζάνι? το αυτονόητο είναι πως αναφέρομαι στους ούνους που ανοίγουν κεφάλια και κάνουνε τα μπάχαλα. αυτοί ούτως ή άλλως δεν θα ερχόντουσαν να δούν μία μπάντα με αθηναικές πινακίδες. έχω φίλους παοκτζήδες βαμμένους που έρχονται να μας δούν και κάνουμε και την καζούρα μας. τι τράβηξα την τελευταία φορά που παίζαμε πάνω και χάσαμε από την άεκ δεν λέγεται… δεν ξέρω πως βλέπεις τον οπαδισμό εσύ. εμένα μου αρέσει να παθιάζομαι αλλά ποτέ το κριτήριο μου σε οτι αφορά τις κοινωνικές επαφές δεν είναι το τι ομάδα υποστηρίζει ο άλλος. με προβληματίζει ο τρόπος που το βλέπεις το θέμα, σαν να λες πως όποιος παίζει σε συγκρότημα και κάνει συναυλίες ανά την ελλάδα πρέπει να κάνει ένα ιδιόμορφο είδος τουμπεκί γιά να μην κατηγορηθεί από αυτούς που υποστηρίζουν διαφορετική ομάδα από αυτόν? και κάτι ακόμα. αποφεύγεις να εμπλακείς σε οικονομικές συναλλαγές με αρειανούς? έχεις φίλους αρειανούς? γιατί εάν έχεις χρησιμοποιήσει έστω και μία φορά τη λέξη σκουλίκι κανονικά δεν θα πρέπει να μιλιέσαι με αυτά τα άτομα…

επίσης εξήγησέ μου τι πρέπει να κάνει το κοινό στην αθήνα. οι βάζελοι δεν πρέπει να έρθουν να μας δούν λόγω εμού αλλά προφανώς ούτε και οι ολυμπιακοί γιατί στη μπάντα υπάρχουν τρείς βάζελοι βαμμένοι! την πατήσαμε, μόνο οι αεκτζήδες μπορούν να έρθουν σε συναυλία μας…

έντιτ: τώρα που το σκέφτομαι, με τι μούτρα έρχονται οι παοκτζήδες οι φίλοι μου στη συναυλία όταν στο γήπεδο έχουν τραγουδήσει “είναι π**τάνες όλων των γάυρων οι μάνες”. πρέπει να παρεξηγηθώ? να μην τους ξαναμιλήσω? τι με συμβουλεύεις να κάνω?

Καταρχιν τα ατομα που σπανε τα παντα υπαρχουν σε ολες τις ομαδες.Η διαφορα ειναι οτι σε προηγουμενο αγωνα εφαγε αντικειμενο ο εποπτης απο οπαδους του ολυμπιακου και δεν εγινε το παραμικρο ενω αν γινει κατι απο αλλες ομαδες εχουμε δει τις επιπτωσεις.
Για τα κριτηρια μου αυτο που ειπες ξεφευγει απο τα ορια της οπαδικης καζουρας.
Εγω δεν ζηταω απο κανεναν να κανει τουμπεκι ουτε κατι αλλο.Ο καθενας ειναι ελευθερος να πραττει οπως νομιζει.Μου φανηκαν υπερβολικα αυτα που ειπες και ειχα καποια ευλογη για μενα απορια :slight_smile:

edit: Επειδη βλεπω οτι θιγεσαι και εχεις ειρωνικη διαθεση προτιμω να σταματησω εδω.
Δεν υπαρχει λογος να γραψω κατι αλλο :slight_smile:

ειρωνική διάθεση δεν έχω, απλά μου προκαλούν απορία αυτά που έγραψες. επαναλαμβάνω, το να βρίσεις μάνες ή να αποκαλέσεις τον άλλο σκουλίκι είναι μέσα στα “όρια” ή έξω από αυτά? διότι δεν θα έπρεπε να μιλάς με κανέναν άλλον πέρα από ομοιδεάτες σου εάν έστω και μία φορά έχεις βρίσει μάνες σε οπαδικό “mode”. το ποδόσφαιρο δεν ορίζει τη ζωή μας και τις κοινωνικές μας σχέσεις. λυπάμαι όμως που υπάρχουν άτομα που μπορεί να το δούνε έτσι. ας μείνουν στον μικρόκοσμό τους

Σου απαντησα πιο πανω,δεν θελω να επαναλαμβανομαι.

Για μενα ληγει εδω,και κακως αν θελεις που συμμετειχα σε οπαδικο thread. :slight_smile:

Πολύ πεοπαίξιμο σήμερα.

τέλοσπάντων εμένα οι απορίες μου ήταν γνήσιες και ήθελα πραγματικά μία απάντηση διότι πρόκειται γιά ανάλογα θέματα και θα με ενδιέφερε να δω πως τα αντιμετωπίζεις και αυτά. αφού δεν θέλεις δεν μπορώ να σε πιέσω. οι θέσεις μου πάντως είναι ξεκάθαρες. η οπαδική κουβέντα που κάνουμε σε ένα φόρουμ ή στο καφενείο ή στο γήπεδο δεν είναι τίποτα παραπάνω από οπαδική κουβέντα που αλοίμονο εάν είχε προεκτάσεις και στους άλλους τομείς της ζωής μας. τότε θα συναναστρεφόμασταν μόνο με πολύ συγκεκριμένα άτομα, αυτά με τα οποία πηγαίνουμε μαζί στο γήπεδο και ψηφίζουμε το ίδιο κόμμα ξέρωγω. αισθάνομαι λίγο περιέργα που αναλύω αυτονόητα πράγματα αλλά δεν βαριέσαι…