Ολυμπιακός

  1. Ναι. Αν το θέλει βέβαια.

  2. Εύστοχο παράδειγμα, η Μπαρτσελόνα είναι ακριβώς η ομάδα όπου οι τρεις επιθετικοί αλλάζουν συνεχώς θέση και ο Βίγια σε πολλά σημεία του παιχνιδιού ξεκινάει από τα άκρα.

  3. Εκτός περιοχής κινείται και όταν παίζει κορυφή. Λογικό αφού η κεφαλιά του είναι άθλια και δεν μπορεί να απειλήσει με αυτόν τον τρόπο.

  4. Δεν βλέπω τον λόγο γιατί να μην κυνηγήσει μπάλες και να μην τελειώσει φάσεις από τα άκρα. Ο Τζόρτζεβιτς και ο Γιαννακόπουλος πώς το έκαναν?

  5. Σωστό, αλλά ο Βαλβέρδε δεν παίζει με αντεπιθέσεις έτσι κι αλλιώς.

και τσουπ πετιεται η σπιθα για την διαιτησια…απο κει που την εχουμε βρει με ποδοσφαιρικες αναλυσεις αντε τωρα ξανα-μανά σε ατερμονες συζητησεις…καμια φορα εχει πλακα δν λεω:p

αν το λενε τα σπορ του βορρα εγω παω πασο…

Τα σπόρια του βορρά το λένε.

Και το χουμε πει τόσες φορές, βγάζετε τα σπόρια κατά την επεξεργασία, δεν κάνουν καλό.

ρε συ κρις, ακομα και τωρα που προκριθηκανε παλι για αυτο μιλανε. δεν την παλευουν. δεν πειραζει αστους να κανουν σαν την την μαρθα και το βασιλακη…

Τέλος πάντων, το θαύμα της χτεσινής ημέρας είναι ότι έβαλε ΕΦΤΑ (7) ολόκληρους πόντους ο Ζαμπόν Λούκας Γκόρντον Μπλου, ευστοχώντας μάλιστα ΚΑΙ σε τρίποντο.

Διαφωνω με Κρισπ σχεδον σε ολα σημερα :smiley:

Καταρχας για Τζιμπουρ και εγω ειπα οτι δν μπορουσε να κανει και πολλα πραγματα χτες αλλα το οτι εσπασε 5 φορες τη μπαλα δν τον κανει κανει mvp της ομαδας.Ειναι φανερο πως επειδη ακομα δν εχει εγκλιματιστει στην ομαδα,ειναι λιγο εξω απο τα νερα του.φανηκε και στον Βολο αυτο.Οταν μαθει την ομαδα ειναι σιγουρο πως θα βοηθησει γτ το κατεχει το τοπι.

Ο Μιραλας ειναι [B]εγκλημα[/B] να παιζει αριστερα.Δν εχει κανει ουτε ενα καλο ματς απο κει και μιλαμε για το βασικο σου οπλο φετος και οχι για ενα εργαλειο που τον βαζεις οπου υπαρχει τρυπα (π.χ. ζαιρι).Επισης ειναι διαφορετικο να συγκλινεις απο τα αριστερα ως επιθετικος εχοντας στην πλατη σου το εξτρεμ που θα δωσει βοηθεια ή που θα τραβηξει μαζι του το αντιστοιχο μπακ και αλλο ως αριστερος χαφ οπου πρεπει να τους περασεις ολους μονος σου.προσθετω σε ολα αυτα και το γεγονος οτι ο Μιραλας δε θα βγαλει ποτε σεντρα απο κει με αναποδο ποδι και καλως η κακως παιζουμε πολυ με σεντρες.

Συμφωνω μεχρι κεραιας στο οτι ο Βαλβερδε θα πρεπει να κοιταξει η ομαδα να βγαζει ψυχη σε αυτα τα παιχνιδια (και εχει πολυ μεγαλη ευθυνη στο οτι δν το κανει) αλλα διαφωνω στον γενικο αφορισμο του οτι δν το θελω το πρωταθλημα,αλλωστε εχουμε ακομα δυο ντερμπι (τουμπα και καραισκακη με βαζελο) οπου μπορει καπως να διορθωθει το πραγμα.

:lol::lol: επικο σχολιο!! καλα αυτος μαζι με νιλσεν δεν εχουν καν θεση στην ομαδα μην λεμε παλι τα ιδια.

γκορντον μπλου κλασικο φαγητο στη λεσχη αξιωματικων…

ααα τωρα που ειπατε για μπασκετ δειτε αυτο > [SPOILER] http://www.gazzetta.gr/osfp-euroleague/item/134114-Η-«εκδίκηση»-του-Μαυροκεφαλίδη-(video) [/SPOILER]

[SPOILER]ειναι αμπαλοι αλλα θεουληδες οι ατιμοι :D[/SPOILER]

Ρε συ Spawn θα μας τρελάνεις!

Από πού κι ως πού παίζει με σέντρες ο Ολυμπιακός του Βαλβέρδε? Κατοχή και κάθετη πάσα ψάχνει συνέχεια η ομάδα. Ειδικά αν παίζαμε με σέντρες τότε ο Μιραλάς θα ήταν άχρηστος ως σέντερ φορ αφού δεν έχει κεφαλιά.

Εντωμεταξύ εγώ δεν λέω να παίζει υποχρεωτικά αριστερά ή δεξιά ο Μιραλάς. Φορ να παίζει. Αλλά δεν καταλαβαίνω γιατί να μην μπορεί να παίξει και στα πλάγια τη στιγμή που το κάνουν τόσοι επιθετικοί στον κόσμο με τα χαρακτηριστικά του. Χτες για παράδειγμα λείπει ο Ριέρα, άρα οι επιλογές για αριστερά είναι Ζαϊρί (με Μιραλάς φορ), Χολέμπας και Μιραλάς (με Τζιμπούρ φορ). Ε, επιλέχθηκε το τρίτο και καλώς κατ’ εμέ αφού ο Ζαϊρί είδαμε πόσο “βοήθησε” όταν μπήκε ενώ ο Τζιμπούρ ό,τι μπορούσε να κάνει το έκανε.

Το λάθος του Βαλβέρδε είναι ότι γύρω στο 20λεπτο αφού βλέπει ότι η ομάδα δεν τραβάει, δεν δίνει εντολή είτε σε Ρόμενταλ και Μιραλάς να αλλάξουν πλευρές είτε σε Τζιμπούρ, Μιραλάς να εναλάσσονται στην κορυφή της επίθεσης ώστε να ανακατέψουν λίγο το παιχνίδι.

Σχετικοτατο μπορω να πω. :smiley:

Ά ρε Κόκκαλη εσύ τα λεγες… (κι ας έφερες τον καράφλα μετά… )

Ο Μιραλάς είναι να παίζει σεντερ φορ η δεύτερο σεντερ φορ, δεν είναι για τα άκρα και αυτό φαίνεται σε όλα αυτά τα παιχνίδια, μπορεί να έχει όλα αυτά τα χαρακτηριστικά που λέει ο ChirsP αλλά παίζοντας σαν πλάγιος δείχνει πρώτα από όλα ότι δεν το ευχαριστιέται και αυτό είναι πολύ σημαντικό για έναν παίχτη. Όταν παίζει κορυφή εκμεταλλεύεται πολύ καλύτερα απότι ο Μαρκο τις κάθετες των Ιμπαγασα(κυρίως) και Φουστερ. Ο Ριερα μπορεί να έχει πολλά στραβά αλλά παίζοντας αριστερά τραβάει παίχτες πάνω του και αφήνει χώρο στον Μιραλάς που το ξέρει καλά το τόπι και μπορεί να το κρατήσει και να απειλήσει.
Και τέλος έχει αρκετά καλά τελειώματα κάτι που δεν κάνει όταν παίζει στα άκρα. Το ότι κάποια γκολ του τα έχει ξεκινήσει από τα πλάγια δεν λέει και πολλά γιατί συνήθως τα βάζει όταν παίζει απέναντι σε ανοιχτές άμυνες(κόντρες, αντεπιθέσεις) και όχι σε ταμπούρια.

Δεν ειπα ποτε οτι το παιχνιδι μας ειναι οι σεντρες,αλλα καλως ή κακως κανουμε πολλες σε καθε ματς -ειτε τα μπακ μας ειτε οι εξτρεμ,ειτε ο ιμπαγασα- δες και το σχετικο στατιστικο για να πειστεις [SPOILER]Γεμίσματα

* ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ134/488
* ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ ΑΘ.127/403
* ΟΛΥΜΠ. ΒΟΛΟΥ124/446
* ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ123/451
* ΛΑΡΙΣΑ120/457[/SPOILER]

επισης σαφως λογω των πολλων ικανοτητων ο Κεβιν μπορει να παιξει στα πλαγια αλλα η γνωμη μου ειναι οτι τον καις - ΕΙΔΙΚΑ αριστερα - αφου μπροστα μπορει να διαλυσει τον οποιοδηποτε.Και δεξια δν εχω προβλημα αν παιζει(εχει κανει καλα ματς π.χ παγκρητειο) αλλα ΟΧΙ αριστερα.

Χτες οντως αυτες ηταν οι επιλογες αλλα ο Ζαιρι επαιξε δεξια και ΟΧΙ αριστερα και επισης υπηρχε και η λυση του Φετφα (χωρις να ειμαι σιγουρος πως θα ταν πιο σωστη)

Συμφωνω γι αυτο που λες για το ανακατεμα .

…ναι γιαυτό τα παίρνει στο κρανίο ο Ίβκοβιτς:):!:

Μάλιστα. Θα μας την “πούνε” και οι αναγνώστες του Γαύρου και του redplanet τώρα… :lol::lol:#-o#-o

Υ.Γ: Λάθος έκανε ο starstruck. O Μάνταλος έκανε ότι μπορούσε (βλ. χερούκλα Mirallas). Τί άλλο να έκανε δηλαδή;

o startstruck ειπε οτι τελικα χωρις διατησια γιοκ? και μεις απανταμε, ειρωνικα μεν αλλα απανταμε. δηλαδη χωρις διατησια δεν χανετε ποτε ρε μεγαλε?
εσυ τι σκατα εχεις καταλαβει? πας με τα καλα σου ανθρωπε μου? πωπωπω μπουγατσα με ναρκωτικα καταλαναλωνεις ανθρωπε μου…

Mάλλον σκατά έχεις στον εγκέφαλό σου. (Ίσως βέβαια δεν έχεις καν εγκέφαλο)

Υ.Γ: Το ότι δεν ξέρεις τί είναι η μπουγάτσα μην το επαναλαμβάνεις τόσο συχνά…

εσυ εχεις κατασαρολα για κεφαλι χρυσε μου… αντε πηγαινε ριξε μια βουτια στο θερμαικο να ξυπνησεις… εχεις εξελιχθει στο μεγαλυτερο ουρουκ χαι του φορουμ…!!!