Ο ΑΣΤΕΡΑΣ ΣΤΗΝ Α' ΕΘΝΙΚΗ

λιωσιμο :lol:

…η κοπέλα παίζει νά’χει βγει και Μις Πελοπόνησος:p…στην τελική είναι μια σκυλοκοπέλα με κάκαλα:D
…πιστεύω ότι αυτή η Ροβανιέμι θα λίωσει απόψε, και ο Αστέρας θα προχωρήσει

:slight_smile: :!:

Γραφτε κατι εδώ ρε παπαρες…

Ιστορία έγραψε χθες η ομάδα…

Να γράψω εγώ λοιπόν.

Σεβασμός - από έναν άνθρωπο που δε γουστάρει καθόλου αυτή την πόλη και τους ανθρώπους της. Από πρώτο χέρι, μετά από 5 χρόνια σπουδές εκεί.

Σεβασμός - από έναν άνθρωπο που τόσο δε γουστάρει αυτή την πόλη κι αυτή την ομάδα, που πήγαινε γήπεδο στην Τρίπολη με τους εκτός έδρας οπαδούς : εκτός από ΠΑΟ, έχω κάνει κερκίδα σε Ηρακλή, Ηλυσιακό και Λεβαδειακό.

Αλλά τι να πεις; Που, σε αντίθεση με άλλες πόλεις/ομάδες που είναι στην Α’ Εθνική τρακόσια χρόνια και ακόμα κάνουνε σαν χωριάτες που τους δώσανε μπάλα αντί για στομάχι γουρουνιού (γκαχγκουχΞάνθηγκαχ), ο Αστέρας έχτισε μενταλιτέ μεγάλης ομάδας; Και γυρνάει αποτελέσματα απέναντι σε ΓΕΡΜΑΝΟΥΣ; Σε ομάδες της Bundesliga - όχι Σταντάρ Λιέγης, Μπογκόμολετς Σαράγεβου και Μέταλιστ Κάτω Παναγιάς, ε;

Σεβασμός - αυτό.

μαγκικη νικη/προκριση. αυτα να τα βλεπουν αλλες ομαδες της επαρχιας, και να βελτιωθουν.

και όχι μονο οι επαρχιακές…και κάποιες μεγάλων πόλεων…

μόνο συγχαρητηρια για αυτό που έκαναν χθες, δεν είναι εύκολο…

και με την μακαμπι τελ αβιβ που τους ετυχε εχουν ελπιδες καλες πιστευω.

τι να πούμε για την ομάδα που σώθηκε όπως σώθηκε για να πέσει ο Ηρακλής όμως.
Β Εθνική είχε πέσει και ξέρουμε πως σώθηκε και πως έχτισε το μενταλιτέ, κάνοντας πλάτες στο βόδι.

αριστουργηματικη αναπτυξη στο 2ο γκολ του αστερα

Ενώ τον Αστέρα δεν τον πήγαινα, από κείνη την υπερσφαγή σ’ εκείνο τον τελικό μέχρι που τον συμπάθησα.

Και βέβαια μην τα ξαναλέμε, έχει και τα χρώματα της Πάρμα (και της Μπόκα) :smiley:

Και έχει και σχεδόν glam rock ύμνο!

Θα έλεγα ότι ο ύμνος του όχι glam rock δεν είναι, αλλά μόλις που έρχεται ισοπαλία με κάτι σε Τζένη Κατσίγιαννη ή Φιλιώ Πυργάκη.

…απόλυτο ρισπέκτ για τα Αρκαδικά παλικάρια, και πιστεύω ότι παρά τα δύσκολα τώρα.μπορούν να πάνε και πιο ψηλά:):!:

Πρώτον: δεν έχω ιδέα ποιές σκατά είναι αυτές :lol:

Δεύτερον: επικαλούμαι ως ελαφρυντικό για πιθανά άστοχη περιγραφή τις συνθήκες της πρώτης ακρόασης. Με είχε πιάσει μαλάκυνση και άκουγα διάφορους ύμνους ομάδων. Ανάμεσα λοιπόν σε έναν ορυμαγδό καρακιτσαριών τίγκα σε πανομοιότυπα άθλια πλήκτρα σκυλάδικου, εκείνος του Αστέρα (μαζί με μερικούς άλλους ακόμα, αλλά για διαφορετικούς λόγους), που ρόκαρε, έστω και με τέρμα cheesy τρόπο, μου φάνηκε όαση. Αυτό ήθελα να πω εν πάσει περιπτώσει.

[SPOILER]Btw, δε θα γάμαγε ένα θρεντ για ύμνους ομάδων; Ή μπα;[/SPOILER]

που θα κλείδωνε αμέσως μόλις έσκαγε μύτη το “σουτάρετε και σπάστε τα δοκάρια”.

[SPOILER][/SPOILER]

…άξιζε κιάλλα γκολ ο Αστέρας…δεν πέρασε ακόμα, αλλά είναι το φαβορί:):!:

Χιλια μπραβο στον ΑΣΤΕΡΑ για την ανακοινωση εναντια στους Αθηναιους κωλοφλυγτες ολων των αποχρωσεων!

…απόλυτα σωστοί και μάγκες:):!:

…μπράβο ρε μάγκα Αστέρα…πολλά μπράβο…παλικαρίσιο 1 - 1 με Μπεσίκτας:):!:

…έτσι ντε…να γράφουμε και κάτι για την ομάδα που τα δείχνει σε κάθε ευκαιρία…

οντως μπραβο τους, παλιακαρισια εμφανιση