Διάφανα Κρίνα

Θα έχει και πολλά emo εκεί…Τον νου σας…:lol:

[SIZE=“3”]Διάφανα Πρίμα[/SIZE]:lol: :lol:

Μπα, δεν ακουνε Κρινα οι emo…

Ομορφα ητανε για αλλη μια φορα. Η ωρα μοναχα λιγο περιεργη: αρχισανε στις 11:30 και σταματησαν στις 02:40 περιπου!!8O Κοσμος αρκετος (πολυ περισσοτεροι απ ότι περιμενα) σ’ενα πολυ μικρο κλαμπ και…τα γνωστα προβληματα. Ενα παλικαρι λιποθυμησε μπροστα μου αλλα ευτυχως φανηκε να συνερχεται γρηγορα. Δηλαδη ποσοι ακριβως πρεπει να πεθανουν για να βαλουν καποιοι μυαλο? Τελος παντων. Γενικα καλα ητανε. Α, και δεν ειχε emo ε.

Πες ρε θοργκαλ πως έπαιξαν “έγινε η απώλεια…”, “αυτο το τραγούδι δεν είναι για σένα”

Ωπα, εστειλα σετ-λιστ πριν λιγο σ’εναν φιλο. Κατσε να δω αν το εχω κρατησει να κανω copy-paste

EDIT:
[I]…κατσε να δω τι σκατα θυμαμαι. Παιξανε και μπολικα (4 νομιζω) απο το αλμπουμ που θα βγαλουνε οποτε δεν τα ξερω αυτα…

Λοιπον απο το Εγινε η Απωλεια Συνηθεια μας, παιξανε τα Μερες Αργιας, Η Γυναικα που διαβαζε ποιηματα, Εγινε η απωλεια συνηθεια μας και Απεραντη Θλιμμενη Ανταρκτικη

Απο το Κατι Σαραβαλες Καρδιες τα Μπλε Χειμωνας, Justelene (νομιζω), Βαλτε να πιουμε (με το οποιο και εκλεισαν), Τα χρονια μου ναυαγησαν στις ξερες σου.

Απο το Ειναι Που Ολα Ηρθαν Αργα επαιξαν το Ζωη σαν τη δικια μου (νομιζω ηταν το δευτερο που επαιξαν).

Απο το Ευωδιαζουν Αγριοκερασα οι Σιωπες τα Νυχτα, Η αγαπη ειναι ενας σκυλος απο την κολαση, Απ΄τ’απειρο σε σενα.

Απο το Ο,τι απομεινε απο την ευτυχια τα Μνημες του νερου, Διαφανα Κρινα, Σκισμενος Χαρταετος.

Επισης παιξανε και τη Μπαλαντα της Φωτιας. Απο το τελευταιο τους, Ο Γυρος της Μερας σε 80 Κοσμους, δεν ξερω αν επαιξαν κατι καθως ειναι ορχηστρικο και δεν τα πολυθυμωμουν τα κομματια…
[/I]

Α, ειδα και τον Ripper ρε αλλα μετα που μπηκαμε μεσα τον εχασα!! δωσε χαιρετισματα αμα τον πετυχεις!

για την ηλικία σου καλή και η … :cold: :cold:

για άλλη μια φορά ήταν… :respect:
ΠΕΣΤΑ!!! +1000000000000

Οχι ρε πουστη! 4 φορες εχω δει Κρινα, προχτες βρηκαν να το παιξουν? :frowning:

Έγινε Θανάση :wink:

Καλά, δύο φορές τους έχω δει λάιβ, τα κομμάτια που θέλω τα παίζουν όταν λείπω#-o

Playlist 25/12/2007

[ορχηστικό]

  1. Στην κόλαση βαθιά

  2. Ζωή

  3. Σε μια γη που ανατέλλει

  4. Σπασμένος χαρταετός

  5. Αντί για σένα διάλεξα

  6. Γάτος

  7. Η αγάπη είναι ένας σκύλος απ’ την κόλαση

  8. Κάποτε θα ρθει η στιγμή

  9. Η γυναίκα που διάβαζε ποιήματα

  10. Μικρό κορίτσι

  11. Τρεμπλίνκα

  12. Μνήμες του νερού

  13. Νύχτα

  14. Απώλεια

  15. Δαίμονες

  16. Διάφανα Κρίνα

  17. Μουχλαλούδα

  18. Καινούργιος τόπος

  19. Με ρωτούν οι χειμώνες

  20. Ανταρκτική

  21. Μέρες αργίας

  22. Μπλε χειμώνας

  23. Αν το βρεις

  24. Θήβα

  25. Βάλτε να πιούμε

  • 1 καινούργιο

Playlist 26/12/2007
[ορχηστικό]

  1. Στην κόλαση βαθιά

  2. Ζωή

  3. Σε μια γη που ανατέλλει

  4. Σπασμένος χαρταετός

  5. Αντί για σένα διάλεξα

  6. Γάτος

  7. Η αγάπη είναι ένας σκύλος απ’ την κόλαση

  8. Κάποτε θα ρθει η στιγμή

  9. Η γυναίκα που διάβαζε ποιήματα

  10. Μικρό κορίτσι

  11. Τρεμπλίνκα

  12. Μνήμες του νερού

  13. Νύχτα

  14. Απώλεια

  15. Δαίμονες

  16. Διάφανα Κρίνα

  17. Μουχλαλούδα

  18. Καινούργιος τόπος

  19. Με ρωτούν οι χειμώνες

  20. Ανταρκτική

  21. Μέρες αργίας

  22. Μπλε χειμώνας

  23. [καινούργιο]

  24. Θήβα

  25. Βάλτε να πιούμε

Xμμ προσωπικα τους βρισκω μια χαρα, οταν καποιος θελει ν’ακουσει ελληνικο ροκ και να συγκινηθει ισως, βαζει
Διάφανα Κρίνα και το πετυχαινει! Κλαψομουνιες (και σορρυ για την εκφραση) αντιστοιχα βρισκεις και στο χωρο του Μetal (My Dying Bride, Anathema κι ολοκληρο το doom metal γενικα), εννοειται στην gothic σκηνη αλλα και την darkwave (αξιζει να αναφερουμε τους Diary of Dreams) αλλα και στο Hip Hop με Low Bap, Active Member, Bαβυλωνα κλπ. τεσπα απο albums ξεχωριζω το “Εγινε η απωλεια συνηθεια μας” που αναφερθηκε στο πρωτο ποστ, αλλα και το “Οτι απεμεινε απ’την ευτυχια”.

Το Έγινε η απώλεια… είναι τεράστιος δίσκος. Τόσος πόνος και θλίψη μέσα σε λίγα τραγούδια. Ειδικά το ομώνυμο, το Απέραντη θλιμένη Ανταρκτική και το Αυτό το τραγούδι… είναι τεράστια έπη8)

Πολλη νεκρα επεσε ρεεε!
Εμαθα οτι το νεο αλμπουμ βγαινει τελος Νοεμβρη! Κανεις που να εχει ακουσει τιποτα απο το καινουριο σε κανα λαιβ?

Επισης για Νοεμβρη ακουγεται και για λαιβ στην Αθηνα, αντε παει πολυυυς καιρος απο τοτε που εχω να τους δω!

Τέλη Νοεμβρίου θα βγει ο δίσκος λέγεται.
Τέλη Νοεμβρίου θα παίξουν συναυλία στο Ίδρυμα μείζονος Ελληνισμού.
Και μάλλον 15,16 Ιανουαρίου θα παίξουν στο Κύτταρο.

Και κάτι άσχετο! Βρήκα τον προσωπικό δίσκο του Θάνου που έψαχνα τόσο καιρό!

Πες τα καημένε

Απ’τα λίγα ελληνικά groups που ακούω…

Για εμενα, το μονο ελληνοφωνο συγκροτημα του οποιου ειμαι οπαδος. Ειναι απλα απιστευτοι.

Ti γαμάτος δίσκος…ειδικά το “Έγινε η απώλεια συνήθεια μας” είναι πολύ ωραίο κομμάτι!:frowning:

Τους είχα δει ζωντανά πριν 4 χρόνια και θα πέθαινα από βαρεμάρα.
3 ώρες λάιβ σε ένα συγκρότημα που ποτέ δεν είχα ακούσει.
Μερικά κομμάτια είναι καλούτσικα , αλλά εκείνη την μέρα δεν την παλεύα απλά.:stuck_out_tongue:

Αναφέρεις μόνο τα χιτ-άκια όλης της δισκογραφίας τους! Έχουν γράψει πολύ μεγαλύτερα έτη!!!

Στο συγκεκριμένο δίσκο αναφέρομαι όμως.