Διαόλια, στοιχειά και έρμπαν λέτζεντς

Αστεία αστεία και γω την έχω ακούσει σε παρόμοια εκδοχή.

Ο Robert Johnson ήταν από τους παππούδες των blues του δέλτα του Μισσισιπή. Είναι προπολεμικός. Και πέθανε επειδή τον δηλητηρίασαν.

Από ιστορίες οι δύο που ξέρω είναι το κλασσικό στις 12 τα μεσάνυχτα μπροστά στον καθρέφτη και κάτι με το πατερ ημών ανάποδα αλλά ακριβώς τί θα σας γελάσω.

:slight_smile: να και μερικα περιεργα οντα,δαιμονια,διαολια,στοιχεια και ξωτικα :stuck_out_tongue:

αρα πώς να μη πιστεψεις μετα …:-k

σημερα ξυπνησα με μια βραχνια κραυγη στο αυτι μου,και μολις σηκωθηκα ανακαλυψα οτι δεν ηταν κανεις διπλα μ.

who u wanna call ? :lol::lol:

Ενα ωραίο που διάβασα τις προάλλες…

ο νομιστερακις σε καταδιωκει και στον υπνο σου.

:lol::lol:

ο νομιστερακις θα μου τραγουδουσε ρε,με αγαπαει.

νταμπλ ποστ για μια σπουκι φωτο που ξεθαψα απτο αρχειο μου…περσι καλοκαιρι,κατα τις 11 το βραδυ,ειπα τον φαδερ να με βγαλει μια φωτο με το σκ8 και ενω δεν υπηρχε τιποτα μπροστα στον φακο βγηκε αυτο…η φωτο ειναι 100% ριαλ …οποιος θελει πιστευει…

χαχα μόλις μου έστειλαν αυτό.
http://www.espressonews.gr/default.asp?pid=79&la=2&artid=1028902&catID=16

δια του πατρος και του υιου!

μλκ!!!οο μλκ!!!

Eνταξει κι εμενα μου αρεσει να ακουω κατι τετοιες ιστοριουλες αλλα οι πιο πολλες ειναι τοσο ακυρες που φωναζουν οτι ειναι μουφα.
Οτι ο τσολιας τωρα δεν ειχε τι να κανει και καρφωνε ταφους, και η φουστανελα ξερω γω δε σκιστηκε οταν πηγε να φυγει…
Δηλαδη κατι ιστοριουλες ειναι τραγελαφικες.

Πιο ενδιαφερουσες μου φαινονται ιστοριες οπως το πειραμα της Φιλαδελφειας. Ενδιαφερων ειναι οτι το πλοιο στο οποιο εγινε το πειραμα (Ελτριτζ) ειναι σημερα μερος του Ναυτικου μας αφου μας το “δωρησαν” οι Αμερικανοι, με το ονομα Λεων. Οσοι εχουν μπει μεσα λενε οτι γινονται περιεργα πραγματα, οτι εχει καποια σφραγισμενα δωματια κλπ.
Ειναι ενδιαφερουσα ιστοριουλα. Ειχε πει ο Λεντ οτι θα ποσταρε σχετικα αλλα δεν ειδα καποιο ποστ. Το αφηνω σε αυτον αμα δε βαριεται :stuck_out_tongue:

θες να ποσταρω εγω σχετικα με αυτο ξερω καποια πραγματα;Να ποσταρω η θα βγω off topic γιατι εχει και μερικα πραγματα τα οποια δεν εχουν σχεση με το θρεντ

Δεν ειναι δικο μου τοπικ. Οτι θες ποσταρεις αρκει να ειναι on topic και το συγκεκριμενο θεμα ειναι νομιζω.
Εχω κι εγω ινφο πανω στο πειραμα αλλα βαριεμαι :stuck_out_tongue:
Αμα θες ποσταρε να μαθουνε και αυτοι που δεν το ξερουν περι τινος προκειται.

Λοιπον ριχνω τα φωτα μου :stuck_out_tongue:

μετριοπαθεια

λοιπον το πειραμα αυτο ειναι ενα πειραμα το οποιο διεξηγαγε το πολεμικο ναυτικο της Αμερικης 1943 στην φιλαδελφεια.Δεν ξερουμε ακριβος τον σκοπο.Το πλοιο εξαφανιστικε απο την θεση του και εμφανιστηκε 15 λεπτα στο λιμανι του Norfolk της Virginia και μετα εμφανιστηκε ξανα στην αρχικη του θεση.Οι ναυτες και το πληρωμα το οποιο ηταν μεσα στο πλοιο υπεφεραν μετα απο ψυχολογικα προβληματα χωρις να θυμουνται τι εγινε και επισης αλλοι ειχαν υποστει σοβαρα εγκαυματα ή εξαφανιστηκαν εντελος.Μαρτυρες αναφερουν οτι ανθρωποι οι οποιοι πηραν μερος στο πειραμα εξαφανιζονταν μπροστα στα ματια τους! Το πολεμικο ναυτικο ως επισημη αναφορα εξηγει οτι ο σκοπος του πειραματος ειναι να καταστησουν το πλοιο αορατο απο ναρκες και ρανταρ αντιπαλων.Μια αλλη θεωρια η οποια δημιουργηθηκε ειναι οτι το πειραμα εγινε με σκοπο την μεταφορα του πλοιου στο χωροχρονο με την συμμετοχη του τεσλα και διαφορων επιστημονων.Λιγα χρονια μετα αναμιχτηκαν τα UFO και βγηκε η γνωστη ταινια με το πειραμα.Πολυ συνοπτηκα αναφερω οτι βγηκαν μαρτυρες που ισχυριζονταν οτι ηταν μπροστα στο πειραμα και μετα ‘βγηκαν’ απο την μεση και το ιδιο επαθε και ο Jessup ο οποιος αυτοκτονισε μετα απο το τηλεφωνημα που εκανε στον συνεργατη του Manson Valentine.Στο τηλεφωνημα του ειπε οτι βρηκε στοιχεια σχετικα με το τι εγινε στο πειραμα.Βεβαια δεν προλαβε να του τα δειξει και να βγουν παραεξω.Το πλοιο σημερα βρισκεται στα χερια του δικου μας ναυτικου.Επισης οταν ηρθε το πλοιο εδω εξαφανιστηκαν τονοι εξοπλισμου και επισης υπαρχει ενα προβλημα με το βαρος του επειδη στις μετρησεις βγηκε πιο βαρυ απ’οτι ειναι.Το πληρωμα αναφερει οτι ακουγονται περιεργοι ηχο, κλειστες καταπακτες,σφραγισμενες πορτες και καλωδια τα οποια δεν οδηγουν πουθενα.Επισης ορισμενοι εχουν αναφερει ανθρωπους να ειναι αναμεσα σε τοιχους.Δηλαδη πχ να υπαρχουν χερια στους τοιχους και αλλα ανθρωπινα μελη αναμηγμενα με το ατσαλι.Αυτο εχει βαση στον αστικο θρυλο που λεει οτι μερικοι ναυτες μετα το πειραμα κολλησαν σε τοιχους και αναμιχτηκαν με το μεταλλο.

πωπω φιλε πολυ γαματο!!!πορωνομαι με τετοια μεταφυσικα!!!τι πιστευετε για αυτο???True or False?

το πειραμα ειναι true παντος

για το πειραμα της φιλαδελφειας ειχα κανει ολοκληρη διατριβη στο δημοτικο…ειχα διαβασει εκατονταδες αρθρα,μαρτυριες …

Μπα, εγώ είμαι σκεπτικιστής με το πείραμα της Φιλαδέλφειας. Δηλαδή αν το 1943 κατάφεραν και κάναν τηλεμεταφορά, καμπύλωση χωροχρόνου κ.τ.λ. φανταστέιτε τι θα μπορούσαν να κάνουν σήμερα…:wink: Το κολύτερο το άκουσα στο Χαρδαβέλα, όπου ένας “εξέχον” επιστήμονας υποστήριζε πως το πλοίο μεταφέρθηκε στη ναυμαχία της σαλαμίνας (όπου περιγράφεται από τους ιστορικούς της εποχής πως εμφανίστηκε ομίχλη κ.τ.λ.) και βόηθησε τους Έλληνες να κερδίσουν τη μάχη!!! 8O:lol: