Διακοπές!

εννοείται, απίκο και el gringo :stuck_out_tongue:

Απίκο με φελό ή χωρίς?

εκεί που πηγαίνω δεν έχει πολύ βάθος οπότε με φελό, χωρίς φελό το έχω στο μυαλό μου ότι είναι για πιο μεγάλα βάθη.

Γενικά ναι, αν και το πραγματικό “απίκο” είναι χωρίς φελό και τα πλεοκτήματα που οι υποστηρικτές του αναφέρουν είναι ότι η απουσία φελού πρώτον αφαιρεί πίεση από την πετονιά επομένως έχει λιγότερη πιθανότητα να σπάσει και δεύτερον ότι βοηθά στο να μην διώχνει τα ψάρια ως ξένο στοιχείο στο περιβάλλον τους.

Αλλά αυτά είναι πολυλογίες, κι εγώ φελό προτιμάω.:smiley:

Είναι και ωραίο να βλέπεις το φελό να βυθίζεται στο νερό όταν έχει τσιμπήσει!

Ναι αλλά δεν υπάρχει τίποτα καλύτερο από το να κάνεις συρτή και να σου τραβάει η πετονιά με δύναμη το δάχτυλο κάθε φορά που τσιμπάει. ΕΠΟΣ.

ε δε γαμιέται,σιγά μη γίνουμε και προ :stuck_out_tongue: φέτος έχω οργανωθεί φουλ πάντως, έχω πάρει συρτές,χταποδιέρα,ψαροτούφεκα,πεταχτάρια και απίκο. άμα έπαιρνα ψάρια με τα λεφτά που έχω δώσει για εξοπλισμο θα έτρωγα κουτσομούρες για 1 χρόνο :lol:

άλλη η χαρά όμως να τα πιάνεις εσύ και να τα τρώς.

σχετικά με τις διακοπές εγώ θα φυγω την ερχόμενη εβδομάδα για κέρκυρα.ελπίζω αυτή τη φορά να πετύχω και τον άλλο κερκυραίο του φόρουμ εκεί.

Αφού αλωνίσαμε την ηπειρωτική Ελλάδα, καιρός για τη νησιωτική. Σπέτσες, Αγκίστρι και ταξίδι-αστραπή στη Τζαμάικα του Αιγαίου για μιά και μόνο δοξαριά 8) Απ’ τα καλύτερα καλοκαίρια το φετινό.

Ποιά είναι η Τζαμάικα του Αιγαίου??? :stuck_out_tongue:

Ικαρία.

Τριτη βράδυ θα γινει επικο ταξιδι για την στηριξη του ΟΣΕ(Αθηνα-Αλεκανρουπολη)… Αν βγω ζωντανος σημαινει πολλα… Σαμοθρακη με περιμενει ελπιζω μονο να μην γινεται πανικος και να μην εχει υπερβολικα πολλους χιπηδες…

Στη Νεδα που ειπε ο ντθεστερ ειχα παει και γω πριν κατι μερες… Δυστυχως μπολικος κοσμος αλλα πολυ ωραια φαση…

απο τα καλυτερα νησια!!! 8)

Θα γίνω γραφικός και θα πω ότι παίζει χωρίς αντίπαλο. Και δε κατάγομαι καν από εκεί :stuck_out_tongue:

Πάντως εγώ που μένω σε νησί, μόνο σε νησιά δεν θέλω να πηγαίνω διακοπές. Δώσε μου στεριά και road trip και πάρε μου την ψυχή!

Αξίζει πολύ πάντως στην εποχή μας να έχεις ένα μικρό και [I]άδειο [/I]σπιτάκι σε ένα νησί και να αράζεις εκεί δυο - τρεις μήνες το καλοκαίρι για να κάνεις τα μπάνια σου. Τον υπόλοιπο καιρό τα νησιά είναι πίκρα, ειδικά τα μικρότερα.

what the fuck

με εχετε ψησει ηδη

τι παιζει εκει?καμπιγνκ ελευθερο κ ετσι φαση?ακριβα ειναι?

Χαίρομαι που κάποιοι γνωρίζουν αυτά τα μέρη. Και έχω να προσθέσω και άλλα. Δεβελίκι, Καστρί και οι παραλίες κοντά στα Πυργαδίκια.

Σιθωνία 2003. 24 Αυγούστου - 5 Σεπτεμβρίου. 13 ημέρες διακοπές. Εκ των οποίων στις δέκα καθημερινό σεξ. Οι καλύτερες διακοπές της ζωής μου.

Προσωπικά πιστεύω ότι η Ανατολική Σιθωνία από Καλαμίτσι μέχρι και τα όρια του Άθω (Ιερισσός) αξίζει ένα καλοκαίρι από μόνη της. Η Δυτική έχει λιγότερα πράγματα να δεις (μισό καλοκαίρι :p).

θα γινεις ενα μαζι τους αν πινεις πολυ
εχω φιλους πολλους εκει και εχω παει αρκετες φορες

I know, έχω πει κάποια στιγμή θα αγοράσω σπίτι εκεί!