Παναθηναϊκός

Ο Μαλεζανι ειχε πλανο και αυτο φανηκε, αλλα δεν συνεχισε και οτι εχτισε γκεριμστηκε στην προετοιμασια του 2006 που ηταν ανυπαρκτη και σε αποτυχημενες μεταγραφες τυπου Αντονσον, Ρομερο. Εκανε πολλα λαθη δε λεω αλλα δουλευε συνεχως και πιστευω οτι αν εμενε και αλλα χρονια στον Παναθηναικο θα δικαιωνοτανε απο τα μετεπειτα αποτελεσματα.

Βου βου τ’ αεροπλάνο κι ο Μαλεζάνι κάνει πλάνο!!! :lol3:

Ο Μαλεζάνι είχε τα @@ κι έκανε βασικούς τους πιτσιρικάδες,Ιταλός,κι έδωσε ευκαιρίες σε Έλληνες μικρούς…
έκανε λάθη,σίγουρα,αλλά άξιζε περισσότερα.
έδωσε το 100% κάνοντας ό,τι αυτός νόμιζε σωστό.
κι έφυγε ΚΥΡΙΟΣ.
δέχθηκε πόλεμο από ΟΛΕΣ τις εφημερίδες (εκτός από αυτήν της ΠΑΕ).
και τον χλεύασε για το 5ετές ο Σόλιντ…αλλά μετά ο μπλοκάκιας κάτι έλεγε για Ρώμη,που δε χτίστηκε σε μια μέρα…:roll:

Ακριβως! Τετοιο πολεμο δεν ειχε φαει κανεις ποτε οσα χρονια βλεπω ποδοσφαιρο τα δημοσιευματα για αυτον ηταν εμετικα και γινοντουσαν και απο εφημεριδα φιλικα προσκειμενη στον ΠΑΟ την ΗΧΩ!#-o
Ελεος και τοτε στη συνεντευξη καλα τα ειπε στους αλητες ρουφιανους. Τωρα ο Μαλε ειναι καμπιονατο και ο μπλοκακιας που εφερε Φελιξ Μπορχα, Αρουνα Μπαμπαγκιντα και Ντομι πηγε στη Γκεντ!:lol:
Μακαρι να εμενε αυτος ο προπονητης, καποιοι παιχτες του χρωστανε πολλα οπως ο Τζιωλης πχ.

δυστυχώς πολλοί μπήκαν στο τριπάκι των ΜΜΕ και τον έκραζαν…ok,είπαμε,λάθη έκανε,ειδικά στις 5άρες…αλλά γούσταρε αυτό που έκανε και είχε ένα όραμα,ένα πλάνο…να φτιάξει κάτι…οι δημοσιογραφίσκοι ήξεραν να τον χλευάζουν που πήγαινε στην Ιταλία κάθε βδομάδα…λες και ήξεραν αν υπήρχε κάτι προσωπικό ή όχι…έλεος δηλαδή.

Και λεγαν μαλακιες για τη γυναικα του οτι του ριχνε κερατο και τετοια, επισης η ΗΧΩ νομιζω ειχε αναφερει σε καποια στυλη οτι ειναι σχιζοφρενης και αλλα ωραια, μπραβο κωλοφυλλαδες. Παντως στο ματς με το Αιγαλεω τελευταιο στο ΟΑΚΑ δακρυσε και τα δακρυα του ηταν αληθινα. Εξαλλου με καθε ευκαιρια λεει πολυ καλα λογια για τον Παναθηναικο.

παραήταν ρομαντικός…κι αυτό έχει γίνει συνώνυμο του καραγκιώζη

Εγώ δε θυμάμαι να χλεύασε κανέναν ο Σόλιντ και ειδικά συνάδελφό του.

όταν όλες οι εφημερίδες έλεγαν ότι ήταν ήττα του Ολυμπιακού που δεν πήρε τον Σαλπιγγίδη ή τον Παπαδόπουλο και ότι ο ΠΑΟ είχε και τον φοβερό και τρομερό Ρομέρο που έβγαζε μάτια στα φιλικά, ο Σόλιντ είχε πει “Εγώ προτιμώ την τριάδα Καστίγιο, Κωσταντίνου, Οκκάς από τη τριάδα Ρομέρο, Παπαδόπουλος, Σαλπιγγίδης”.

Μόνο αυτό τον θυμάμαι και πολλοί Παναθηναϊκοί νομίζω συμφωνούν ότι δεν είχε και τόσο λάθος :stuck_out_tongue:

Εγω παντως διαφωνω. Οι 3 του Ολυμπιακου εβαλαν μαζι οσα γκολ εβαλε μονος του ο Σαλπιγγιδης.

γιατί ο Κωσταντίνου ήταν τραυματίας και ο Οκκάς ήταν Οκκάς!!! :stuck_out_tongue: Γενικά όμως, ως τριάδες σύγκρινε τις…

1ον, οταν κανεις μεταγραφες λαμβανεις υποψη και οτι ο Κωνσταντινου ειναι 30 χρονων, ευπαθης σε τραυματισμους, μπλα μπλα.
2ον, και ως τριαδες να τις συγκρινω δεν αλλαζει η αποψη μου. Ο Κωνσταντινου ειναι ενας αμπαλος χαμαλης, δουλευταρας, δυνατος, ανοιγει χωρους αλλα σεντερ φορ που στην Ελλαδα δεν βαζει ουτε 10 γκολ τη χρονια (σε μεγαλη ομαδα, οχι με ολο τον Ηρακλη στημενο πανω του), δεν ειναι μεγαλο σεντερ φορ. Ο Οκκας εχει να παιξει μπαλα απο την δευτερη του χρονια στον ΠΑΟΚ. Ο Καστιγιο εχει υπερεκτιμηθει σε τρομερο βαθμο αν και ειναι 2 κλασεις πανω απο τους αλλους του Ολυμπιακου. Παρ’ολα αυτα, και οι 3 τους ειχαν απο πισω εναν Ριβαλντο να τους κανει τσαμπα μαγκες. Ενω οι Παναθηναϊκοι ειχαν Τζιωλη και Λεοντιου. Τι να λεμε τωρα…

ο Σόλιντ είχε πει κάτι σαν “εμείς δεν κάνουμε 5ετή πλάνα,νικάμε τώρα” κάτι τέτοιο…καρφί 100% που είχε σχολιαστεί από όλο τον τύπο τότε

Kατα την γνωμη μου απαραδεκτη η προτ το παρον μεταγραφικη πορεια του παναθηναικου με μια μονο καλη και σοβαρη μεταγραφη(μαλαρτς)…Δηλαδη ασχολουμαστε τωρα μια εβδομαδα με τον δημουτσο που επρεπε να εχει καθαρισει αυτη η μεταγραφη σε λιγες ωρες…Απο κει και περα βλεπω ενα ατελειωτο σκοταδι και περιμενουμε μπας και σκασει τιποτα…
Απ την αλλη λενε συνεχεια “χαμος για τα διαρκεις , δωθηκαν νεα στην κυκλοφωρια”…Ειμαστε οντως τρελοι εμεις ρε!!!..Εχουμε να δουμε μπαλα απο τον παναθηναικο εδω και χρονια και παμε καθε χρονο ολο και χειροτερα και δεν σταματαμε να γεμιζουμε το γηπεδο…
Περσυ που ημουν ακομα αθηνα και ημουν μεσα σε καθε αγωνα…εκοβε 20000 εισητηρια με την καλαμαρια ενω ο παναθηναικος ηταν τεταρτος και χωρις καμια ελπιδα για πρωταθλημα…

Και αν θυμασαι φιλε μου τις χρονιες 1994-95 και 1995-96 με την ομαδαρα του Ροτσα που επαιρνε νταμπλ για πλακα και μεγαλουργουσε στην Ευρωπη παιζαμε στο ΟΑΚΑ (πρωταθλημα) και ημασταν ολοι και ολοι 1500 με 1000δρχ εισιτηριο!!! Ρε τι λαος ειμαστε εμεις…#-o

εγω παντως δεν εχω ακουσει τιποτα ακομα για τρελες πωλησεις στα διαρκειας, αλλα και να ισχυει κατι τετοιο μαλλον θα συμβαινει για τον λογο οτι ειναι η τελευταια χρονια στην λεοφωρο:-k

Μπορεί να έχουνε ζήτηση, γιατί το γήπεδο δεν χωράει 70.000 αλλά 15.000 . Μόνο στα ντέρμπυ να θες να πας, θα είναι δύσκολο να βρεις εισιτήριο. Οπότε παίρνουνε διαρκείας και καθαρίζουνε…

Εκτός κι αν φυσικά είναι βρώμα για να πουλήσουνε… Δεν θα μου έκανε και μεγάλη εντύπωση, στην Ελλάδα ζούμε…

Προταθηκε ο Μπουμσονγκ, αλλα θελει η Γιουβε 4 εκατ και ο παιχτης 1,5 το χρονο και ο Τζιγγερ μαλλον δεν θα κανει κατι, ετσι δεν φτιαχνεις ομαδα, υπαρχει ευκαιρια και την κλωτσας. Αι σιχτηρ!

Στον Παο ειναι τοσο χαλαρα τα πραγματα λες και εχουν δεχτει απο τωρα οτι προφανως θα τερματισουν ξανα τριτοι οποτε σου λεει τι να ξοδευτω, δεν βλεπω να γινονται κινησεις που σκοπο θα εχουν να χτυπησει ο Παο το πρωταθλημα. Σκεφτειτε το λιγο,εχουμε αγανακτησει και καποιοι που δεν ειμαστε οπαδοι του Παο!:-s :?

Δίκιο έχει ο ΚΙΜΙ,χαλάει ο ανταγωνισμός στην κορυφή.Αλλά θα γίνει μάχη με τον Άρη,αν πιάσει ο προπονητής!Οι βάζελοι να προσέχουν μη δουν καμιά 4η θέση και τρέχουν στα μπαράζ να παρακαλούν τους γαύρους να τους δώσουν κάνα ματς (Η σιγουριά μου ότι η ΑΕΚ θα είναι πρώτη,είναι ανεξήγητη!!!)