Παναθηναϊκός

Για να μην ξεχνιόμαστε

νιοπλιας…:

Επιπλέον ξεκαθάρισε πως «δεν μου αρέσει η κουβέντα για τη διαιτησία. Με όλα αυτά που λέγονται, όποιος σφυρίζει στο ΟΑΚΑ πρέπει να βάλει τη στολή του αμερικάνικου ποδοσφαίρου. Με ενόχλησαν αυτά που είπαν από τον Ολυμπιακό για την ομάδα της πεντάρας, γιατί την εκπροσωπώ εγώ. Δεν πρέπει να τα λέμε αυτά. Κι εγώ θυμάμαι μία ομάδα με ριγέ και ασπρόμαυρα που έβαλε επτά σε μία άλλη με ερυθρόλευκες φανέλες. Και άλλη μία, η Ρόζενμποργκ, της έβαλε τέσσερα. Δυστυχώς, πήραμε το ευρωπαϊκό το 2004 και πάμε με την όπισθεν».

θεός… οτι θυμάται ο καθένας το λέει…και έμενα μου άρεσε η μαρια στο σχολείο…αυτό μου έρχεται ,αυτό λέω

http://kourkouti.yooblog.gr/2010/10/05/files/2010/10/kourkouti-ergotelis-panathinaikos-nikos-nioplias-polymetoxiko-facebook-paraitisi1.jpg
:lol::lol:

Πιάστο μια φορά από την αρχή ρε Crimson, το “ομάδα της πεντάρας” είναι έκφραση για να την πουν παράγοντες του Ολυμπιακού ή κολοφυλλάδες? Δεν λέω πως ο Νιόπλιας κάνει καλά και πέφτει σε αυτό το επίπεδο, αλλά ποιος το ξεκίνησε?

O Πατέρας με τις μαλακίες περί 150-0.
Ή ο Μαρινάκης με τα εγκλήματα κατά της Ελλάδας.
Ή ο Πατέρας με το ότι καθάρισε τη βρωμιά του ποδοσφαίρου μέσα σε 1,5 χρόνο.
Ή ο Κόκκαλης με τις δηλώσεις για κλωτσιές.
Ή ο Τζίγκερ με το “γα… τον π… τον Ολυμπιακό”
Ή ο Κόκκαλης με το “πελάτες και κότες, χοχοχο”
Ή ο …

εχω πεθανει,μιλαμε για επος:lol:

Eντάξυ οκ, αλλά λίγο πιο πίσω ακόμα? “Ο Ολυμπιακός θα έπρεπε να έχει 6 βαθμούς?” ¨Έγκλημα?" Τεσπα, κεικ που φουσκώνει από μόνο του είναι αυτό που συζητάμε, βάζει λίγο ο ένας, λίγο ο άλλος και στο τέλος έχουμε ένα παραφουσκωμένο…τίποτα. Αλλά για μένα ξεκίνησε από την τηλεκριτική του Μαρινάκη όλο αυτό, αν θες ν’αλλάξει κάτι δεν εκτμεταλλέυεσαι την πρώτη ευκαιρία να το διογκώσεις επικοινωνιακά. Μετά απαντάνε οι δικοι μας, να δείξουν και αυτοί ότι έχουν “δύναμη” επικοινωνιακά σε μια άκυρη στιγμή και στο τέλος ο Νιοπλιας ασχολείται με τη Ροζενμποργκ. Λυπηρό…και θα πάει και παρακάτω.:?

εντιτ: Α το άλλαξες. Οπότε μάλλον τα ίδια λέμε…

ό,τι πιο αστείο έχω διαβάσει τον τελευταίο καιρό!
πανέξυπνο!:lol:

(πάντα μου την έσπαγαν όσοι “γελάνε” xa0xa0xa0xa0xa.τώρα επιβεβαιώνομαι.8))


η πιο ωραια δηλωση που διαβασα τον τελευταιο χρονο,αν εννοει τον παναθηναικο τα σκατα:lol::lol:

Χαχαχα, γελασαμε…

elmarad άλλο να βγει να μιλήσει έτσι ένας δισεκατομμυριούχος πρόεδρος ή μια φυλλάδα που απευθύνεται σε ζωα και άλλο ένας προπονητής ή ένας παίχτης…
άμα είναι να μιλάνε και αυτοί έτσι δεν θα μείνει τίποτα όρθιο…

Την Εθνική Γαλλίας εννοεί. Η θυσία που έκανε ο καψερός ήταν να έρθει στην Ελλάδα. Κι όλα αυτά για να του το βγάλουν από τη μύτη.

Ο Μαρινάκης δε βγήκε να κάνει τον τηλεκριτικό για να προκαλέσει φανατισμό και να έχει επικοινωνιακό κέρδος. Επικοινωνιακά ζημιά του έκανε γιατί πλέον σε κάθε αγωνιστική αναγκάζεται να κάνει τον τηλεκριτικό και τον μαϊντανό. Τότε βγήκε στη τηλεόραση για ένα και μόνο λόγο. Να διώξει τον Δαλούκα. Μόνο έτσι σταμάτησε η ΕΠΟ να τον καλύπτει και αναγκάστηκε να τον σουτάρει. Εδώ πέρσι τους ήρθε ο φάκελος της ΟΥΕΦΑ που έλεγε πως ήταν στημμένο το ματς Κυπέλλου που έπαιξε η Καβάλα και τον Δαλούκα τον διατήρησαν και του έδωσαν σχεδόν ΟΛΑ τα ντέρμπι του ΠΑΟ, ενώ στο ύποπτο ματς είχε κάνει όργια!

Γκοβού στο Canal+:

Καταλήγοντας, ο Γκοβού αναφέρθηκε στα της χώρας μας, σχολιάζοντας τα εξής: «Όπως ξέρετε, η Ελλάδα είναι η πρώτη μου εμπειρία στο εξωτερικό και ο Παναθηναϊκός η πρώτη μου ομάδα μετά τη Λιόν. Οπότε ήμουν λίγο αγχωμένος με το πώς θα κυλούσε η προσαρμογή μου. Αλλά τελικά, χαίρομαι που ήρθα εδώ. Οι Έλληνες είναι cool τύποι, κάτι που ταιριάζει απόλυτα με την ιδιοσυγκρασία και τον χαρακτήρα μου».

Κάρπετ στο χτεσινό του άρθρο:

Γκοβού εγκώμιο

Θα το γράψω όπως ο Φαίδωνας: «Ζωηρή έκπληξη, μου λένε, προκάλεσε στους παρευρισκόμενους στο ιστορικό ‘‘Εγκώμιο’’ της Γλυφάδας η παρουσία του Σίντνεϊ Γκοβού το βράδυ της Κυριακής. Ο Γάλλος ήταν όλο το βράδυ με ένα τσιγάρο κι ένα ποτό στο χέρι και τίμησε το ποτό τόσο, που θα είχε κάνει ακόμα και τον Κλέιτον (πριν παντρευτεί) να πεθάνει από τη ζήλια του! Θαμώνες του μαγαζιού, στο οποίο έκανε ένα εξτραδάκι ο Στέλιος Ρόκος, σχολίασαν μετά παρρησίας ότι ‘‘αν ο Γκοβού πίνει τόσο στον Ρόκο, όταν ανοίξουν τα σοβαρά μπουζούκια θα γίνεται κουρούμπελο από τον νταλκά’’». Ας μην είμαστε αυστηροί μαζί του. Εχασε πρόσφατα τον πατέρα του και ήθελε κάπου να πνίξει τον πόνο του?

Εντωμεταξύ για Govou λεγόταν από πριν ότι είναι μεγάλη μπεκροκανάτα και ένας λόγος που έμεινε στην Λυόν και δεν πήρε καλή μεταγραφή, σε αντίθεση με τους περισσότερους που έπαιξαν εκεί, ήταν αυτός. Νομίζω είχε χάσει και το περιβραχιόνιο για αυτό το λόγο.

βρε ο γκοβου έπινε στην γαλλια…
εδώ δεν θα αφήσει τίποτα όρθιο…

*κλευτον…μεγάλο ποτήρι…ακόμη θυμάμαι οτι ντιρλα με τον ζουραφσκι παραλίγο να πέσει απο γέφυρα με το αυτοκίνητο…επεσε μόνο ο ζουραφσκι.!!

τελικά γιατί έπεσε μόνο ο ζουράφσκι?

Ήταν με διαφορετικό αυτοκίνητο και έκαναν κόντρες. Ο αστικός μύθος λέει ότι ο Ζουράφσκι βγήκε από το τρακαρισμένο αυτοκίνητο γελώντας.

διαφορετικά αυτοκίνητα…
κομμάτια και οι δυο περάσαν απο την γειτονιά μου που εχει την πιο τραγική στροφή σε γέφυρα σε όλο τον πλανήτη…την στροφή την βλέπεις 10 μέτρα πριν φτάσεις…!!! βαλε ταχύτητα και το πόσο είχαν πιει…απλά είδε τον ζουραφκι να πέφτει και πάτησε φρένο ο κλειτον…αν ήταν πρώτος θα έπεφτε αυτός…

*σε αυτί την γέφυρα εχουν πέσει πααααρα πολλοί…ειδικά άνθρωποι που ταξιδεύουν…θυμάμαι και 3 παιδιά με μηχανή(ολοι πάνω σε αυτή) που την κάναν απο αυτή την γέφυρα…είχαν σπάσει ολα τα κόκαλα τους.!

ομολογω πως δν το περιμενα αυτο…

μυριζει η γκελα,στο “ψυχρο” οακα:D:p

εχει ματς της εθνικης. ανετα προλαβαινει την εφεση.