Παναθηναϊκός

Πολυ καλη ανακοινωση, μπραβο στο Φορεα! :wink:

Μπράβο στον Φορέιρα :!:

Ζω για την ημέρα που η δικατορία του μονοψήφιου IQ θα σταματήσει να καταδυναστεύει την Ελλάδα και θα ανοίξουμε στρατόπεδα συγκέντωσης όπου θα μαζεύουμε όλους τους επικίνδυνα ηλίθιους και θα τους βάζουμε σε θαλάμους αερίων μπας και γίνουν έστω και λίγο χρήσιμοι στην κοινωνία. Θα είναι και η ημέρα που θα σταματήσουν να υπάρχουν σύνδεσμοι οργανωμένων οπαδών.

Γιατι τοσο μισος προς τους οργανωμενους ρε ΚρισΠ ?? :lol:
Για πες μας τις εμπειριες σου…

Είχα πάει να πάρω εισιτήριο για το Ολυμπιακός - ΠΑΟ το 2004 με Ριβάλντο και δεν μου έδωσαν :!:

Αληθεια λες ή πλακα κανεις/βαριεσαι να απαντησεις σοβαρα ? :-s

Η αλήθεια είναι ότι όντως δε μου έδωσαν τότε αλλά όντως δεν είναι σοβαρή απάντηση.

Πάρε μία σοβαρή λοιπόν:

Όποιος δεν γουστάρει να ιδρώνει την φανέλα στο γήπεδο ας φύγει μόνος του γιατί θα την ιδρώσει από το κυνήγι

Και καλα οτι ησουν πιθανον βαζελος που πηγαινες να δεις απλα Ριβαλντο ? :stuck_out_tongue:
Ζητησαν και πιστοποιητικο οπαδικων φρονηματων ? :lol:

ΟΜΓ, πώς έκανες τέτοια αβανγκαρντ σκέψη?

Απλώς δε μου έδωσαν εισιτήριο ενώ περίμενα 1 ώρα στην ουρά γιατί τα είχαν κρατημένα για άλλους.

Kι εγώ έχω φάει τέτοια χυλόπιτα από γνωστό συνδεσμίτη, αλλά νο μπιγκ ντιλ.

Με τους οργανωμένους συμβαίνει το εξής παράδοξο, υπάρχουν τα κεφάλια που μια χαρά σκέφτονται, αλλά με τελείως λάθος περιεχόμενο σκέψης, και από κει και πέρα υπάρχει μια τεράστια μάζα που ακολουθεί.

ρε βλάκα γιατί γράφεις ονόματα, όποιος κι αν είναι αυτός. άλλο δε γουστάρω κι άλλο σχολιάζω επώνυμα. κάντο έντιτ λακαμά.

Ωραία, τον σώσαμε τώρα με το έντιτ.

Όλα συγκλίνουν στο ότι ο Κώστας Αντωνίου έχει πάρει την απόφαση να παραιτηθεί από τη θέση του διευθυντή ποδοσφαίρου της ΠΑΕ Παναθηναϊκός και θα την ανακοινώσει την Τρίτη στους Τζόνι Βεκρή και Δημήτρη Γόντικα.
Επίσης κάτι λέγεται για επιστροφή Μάτος. Τι να βοηθήσει βέβαια, πάλι το νιάτο ο σίλβα θα παίζει.

Σημερα παιζουμε με ρουλη στο μπασκετ για το κυπελλο. Στις 5, στο ΟΑΚΑ.
Ας ελπισουμε να εχει λιγο κοσμο, αν και ειναι δυσκολη ωρα - μερα

Σημερα γραφουν σε sites και εφημεριδες οτι ο Σιλβα (αλλα και ο Καραγκουνης) ειναι στη λιστα για αποχωρηση.
Εκει που εχουμε δεν ξερω και εγω ποσους μεσους θα μεινουμε μονο με τον Κατσουρανη και τον Σιμαο (στη λογικη οτι θα φυγει και ο Πλεσι).
Τωρα καταλαβαν οτι δεν κανουν οι 6 με 7 παιχτες που εχουμε για την πρωτη 14αδα.
οι 11 και οι 3 αλλαγες σε καθε αγωνα.

[B]«Βόμβες» Κέζου για Παναθηναϊκό[/B]

Απάντηση σε όσους τον θεωρούν βασικό υπαίτιο για τη μέτρια αγωνιστική εικόνα του Παναθηναϊκού και την άσχημη φυσική κατάσταση των παικτών της ομάδας έδωσε ο Αντώνης Κέζος. Ο πρώην γυμναστής των «πρασίνων» σε ανακοίνωσή του [B]υποστηρίζει πως ουσιαστικά του απαγορεύθηκε να εφαρμόσει πρόγραμμα με ασκήσεις δύναμης, ταχύτητας και εκρηκτικότητας!
[/B]
[B]Αναλυτικά, η ανακοίνωση του Αντώνη Κέζου, όπως δόθηκε στη δημοσιότητα από τον πληρεξούσιο δικηγόρο του:[/B]

«Ολοκληρώνονται περίπου 100 ημέρες από την αναγκαστική απομάκρυνση μου ως γυμναστή φυσικής κατάστασης της ΠΑΕ Παναθηναϊκός. Όλο αυτό το διάστημα παρακολουθούσα σιωπηλά τη στάση των παραγόντων αλλά και τον αθλητικό τύπο να με υποδεικνύουν ως υπαίτιο για την κατάσταση της ποδοσφαιρικής ομάδος.

Δυστυχώς έγινε μια συντονισμένη προσπάθεια αποπροσανατολισμού του αθλητικού κόσμου από τις πραγματικές αιτίες πίσω από την κακή αγωνιστική κατάσταση του Παναθηναϊκού.

Η βασική λοιπόν αιτία - και σε ότι με αφορά - έγκειται στο ότι πολύ σύντομα μετά την ανάληψη των καθηκόντων μου, [B]μου αφαιρέθηκε η δυνατότητα να γυμνάσω τους ποδοσφαιριστές όπως αρμόζει σε μια ομάδα τέτοιου βεληνεκούς.[/B]

Πιο συγκεκριμένα όταν ανέλαβα την εκγύμναση της ομάδας στις αρχές Ιουλίου, οι ποδοσφαιριστές βρίσκονταν σε ικανοποιητικά επίπεδα αντοχής. [B]Ωστόσο με έκπληξη διαπίστωσα ότι ήταν εξαιρετικά αγύμναστοι στις παραμέτρους της δύναμης, της ταχύτητας και εκρηκτικότητας, οι οποίες είναι βασικότατες στο μοντέρνο ανταγωνιστικό ποδόσφαιρο.[/B]

Υπογραμμίζω δε ότι πριν ακόμη προλάβω να εφαρμόσω το πρόγραμμα μου στους παίκτες [B]μου εδόθη έγγραφη εντολή από το εργομετρικό κέντρο (Panathinaikos Lab) να ακολουθήσω απαρέγκλιτα το προπονητικό προφίλ των τελευταίων 2 ετών , ήτοι:[/B]

[B]? μέτριας έντασης[/B] αερόβια προπόνηση

? [B]αποχή [/B]από οποιαδήποτε προπόνηση εκρηκτικότητας

? [B]αποφυγή [/B]ασκήσεων με μέγιστη ένταση- ταχύτητες

? [B]αποφυγή [/B]ασκήσεων με οριζόντια ή κάθετα άλματα

? [B]αποφυγή [/B]ασκήσεων με αντιστάσεις

? [B]αποχή [/B]από ασκήσεις μυϊκής ενδυνάμωσης και βάρη

Θεωρώ ότι η διαδρομή μου στο επαγγελματικό ποδόσφαιρο αλλά και η επιστημονική μου κατάρτιση και εμπειρία [B]δεν θα μου επέτρεπαν ποτέ να προσυπογράψω την καταδίκη των επαγγελματιών παικτών του Παναθηναϊκού με τη διατήρηση τους σε επίπεδα «ρελαντί»[/B]. Είναι δε πλέον ώριμες οι συνθήκες να μάθει ο κόσμος του Παναθηναϊκού ότι η κατά την ολιγοήμερη θητεία μου στην ομάδα, και εξαιτίας των ταξιδιών σε Αμερική και Καναδά αλλά και του διαχωρισμού της ομάδας σε 2 γκρουπ, μετά κόπων και βασάνων κατόρθωσα να επιβλέψω την προπόνηση των μη διεθνών παικτών (Α? γκρουπ) για 20 ημέρες και των διεθνών για μόλις 10 ημέρες.

Είναι συνεπώς τουλάχιστον αναξιοπρεπές το ανάθεμα να στρέφεται εναντίον μου, όταν από επίσημα έγγραφα προκύπτει ότι αμέσως μετά την ανάληψη των καθηκόντων μου, ο Παναθηναϊκός με παρόπλισε. Η αλήθεια είναι ότι η έλλειψη ποδοσφαιρικής τεχνογνωσίας και σε συνδυασμό με τη δυσκαμψία επιτελικών στελεχών μπορούν εύκολα να θέσουν εκτός στόχου μια ομάδα. Από την πλευρά μου δεν θα επιτρέψω σε κανέναν να συνεχίσει να με προσβάλει αλλά και να διαστρεβλώνει τα γεγονότα, όταν μάλιστα εξακολουθώ να εισπράττω εκτίμηση και σεβασμό από τους πρωταγωνιστές. Τους ίδιους τους ποδοσφαιριστές.

Με τιμή
Αντώνης Κέζος».

Ειχαμε ολα τ αλλα, εχουμε και τον κεζο…

Για πες μας ρε χεζο, αφου η φυσικη κατασταση ηταν τελεια τα προηγουμενα 2 χρονια, εσυ γιατι ακολουθωντας το ιδιο προγραμμα που σε αναγκασαν (μπορει, δε λεω) η ομαδα δεν μπορει να παρει τα ποδια της?

Επισης, αφου σου επεβαλλαν το προγραμμα, γιατι δεν τα λεγες τοτε. Γιατι δεν εθεσες παραιτηση?

εχω την εντύπωση οτι λέει για μια συγκεκριμένη περίοδο που θα έπρεπε να κάνουν πιο σκληρές και πιο γεμάτες προπονήσεις…

αλλά εχεις δίκιο(εν μέρη)…είναι μαλάκια να το πει τώρα…ίσως κάτι να τον πείραξε…κάποιο δημοσίευμα…αν δεν είναι βαλτός…

Αυτο μου φαινεται πιο λογικο… Βασικα λογο χρονικης στιγμης που αποφασισε να μιλησει.

ναι αλλά από ποιον…και με τι σκοπό…?

αν και είναι και πιθανό απλά να προσβλήθηκε…άμα όλοι δείχνουν εσένα για τα προβλήματα μιας ομάδας και δεν φταις…

Aυτό εδώ τα λέει όλα.

Από αυτούς που θέλουν να τα ρίξουν όλα στο καθεστώς της προηγούμενης διετίας.

Δεν ήταν όλα τέλεια προφανώς την προηγούμενη διετία, αλλά νομίζω συμφωνούμε όλοι πως τη δεύτερη χρονιά, δηλαδή πέρυσι, η ομάδα είχε την καλύτερη φυσική κατάσταση της πενταετίας 05-10.

Όποιος ξέρει πως λειτουργούσε και λειτουργεί η οικογένεια, ξέρει πως ο κέζος που προσελήφθη υπό το νιόπλια, αποκλείεται να μην είναι άνθρωπος του τζίκγκερ, όπως και οποιοσδήποτε άλλος σε αντίστοιχη θέση.

πολύ ίντριγκα σε αυτή την ομάδα…:?

*στην πράσινη γράφει οτι ο φερειρα έχασε την προπόνηση λόγο αργοπορίας? :lol: πρέπει να βάλει πρόστιμο στον εαυτό του έτσι και ισχύει…:stuck_out_tongue: