Παναθηναϊκός

facepalm

2 Likes

Γελοιοτητες εκατερωθεν…

3 Likes

Γελοίο άτομο απλά. Είσαι ιδιοκτήτης και πρόεδρος του Παναθηναϊκού ρε, κατάλαβε το κάποια στιγμή.

1 Like

Αηδιασανε λεει χτες και πανηγυριζαν που εφυγε η ομαδα τους απτο γηπεδο αυτοι που 20 χρονια στη μπαλα καναν τους τυφλους και πανηγυριζανε τιτλους και συμμετοχες στο τσου λου ενω η ομαδα τους εκλεβε 20ρικα μυρια.

Στα του ματς, καμια εκπληξη, ο παναθηναικος στον τελικο κυπελου με τον παοκ. Μακαρι να γινει ενας καλος αγωνας και να κερδισει ο καλυτερος.

Εδιτ: ο αναστοπουλος ητανε καλος οταν δεν εβλεπε τα βηματα τους σπανουλη προπερσι, χτες ηταν στημενος :joy:

1 Like

Μην την ψάχνουμε ρε παιδιά. Προμελετημένα ήταν όλα. Το οτι θα εφευγαν το ειχαν αποφασισει εξαρχης.
Τα ηχητικά Πριντεζη, οι κακές εμφανίσεις τον τελευταίο μήνα, ήξεραν ότι αν έχαναν ο κόσμος τους θα τους τα έχωνε άσχημα και μετά στο ΣΕΦ δεν θα τους υποδέχονταν με αποθεωσεις σαν ήρωες όπως έγινε χθες…Σε καλό βγήκε των Αγγελοπουλων, σταμάτησαν τη γκρίνια…βρήκαν το αποκούμπι.
Από εκεί και περα, ναι η διαιτησία δεν ήταν καλή. Αλλά 2-3 σφυρίγματα δεν καθορίζουν το αποτέλεσμα, χθες γενικά είμασταν πολύ καλύτεροι, 13-2 οι ασίστ, αυτό λέει κάτι για το παιχνίδι, ο καλύτερος τους παίκτης ήταν ο καινούριος που έπαιξε χθες.
Όσον αφορά τον Γιαννακοπουλο, δεν υπάρχει σωτηρία. Ξέρω ότι πολλοί Παναθηναϊκοί τον γουστάρουν, εγώ όχι. Τέτοια άτομα, σαν χαρακτήρες και αυτά που κάνουν και λένε, δεν πρόκειται ποτέ να υποστηρίξω και ας έχει δώσει όσα μύρια έχει δώσει. Και εν τελει κανει ζημια στην ιδια την ομαδα, οπως τα περσινα με τις “επαναστασεις” κατα του Μπερτομεου. Ακομα και δικιο να εχει, με αυτα που λεει το χανει…Τα στρινγκ και λοιπά είναι καραγκιοζιλίκια ολκής και δεν αρμόζουν στον ιδιόκτητη του Εξαστερου. Το 1/10 του πατέρα του αν είχε πάρει θα ήταν πολύ καλύτερος και τα πράγματα θα ήταν πολύ καλύτερα και για την ομάδα.

4 Likes

Ειχαν προαποφασισει να μην παιξουν το παιχνιδι ειναι τοσο απλο, οπως στην μπαλα εδω και μερικα χρονια, γνωστες τακτικες. Ολη την εβδομαδα φτιαχνανε κλιμα χωρις λογο και μπηκαν τοσο νωχελικοι, λες και δεν ειχαν διαθεση να παιξουν. Σοου για το σοου ωστε να πανηγυριζουν τα προβατα “ΤΟΥΣ ΕΔΕΙΞΕΣ ΜΠΡΟΕΔΡΑΡΑ”. Εδω ειπανε οτι η αποφαση παρθηκε στο 38" στο δευτερο φαουλ του Τιμα, του Τιμα φιλε, ετσι ειναι, αμα ειναι να το στησεις να σημαδεψεις καποιον κομβικο παικτη τους.

Στο ΣΕΦ οι βολες ηταν 26-6. Εκει ηταν διαφορα παιξιματος, χτες που ολες τους οι επιθεσεις ηταν σκοτωμενα τριποντα απο τα 8 μετρα (οταν δεν μας εβγαζε ο μεγαλος Βασιλης Σπανουλης πασες αιφνιδιασμου δηλαδη) ειχαν την απαιτηση να εχουμε τα ιδια φαουλ. Ετσι παει.

Για τον ΔΠΓ τα εχω πει πολλες φορες στο παρελθον και εχω τσακωθει πιο πολλες φορες με Παναθηναικους για την παρτη του. Εμενα αυτο το ατομο δεν με εκφραζει, δεν τον γουσταρω. Και τις κλαψες του για την διαιτησια στην Ευρωλιγκα τις βαριεμαι εξ’ισου με τις κλαψες των απεναντι για την Α1. Μια μιζερια γενικα.

5 Likes

Πώς το είχε πει ο Οσιμ;…
Όταν θέλει η πουτανα να μπει, θα μπει. Καλάθης από τα 8 μέτρα με ταμπλό. :sunglasses:
Ρικ Πιτινο δάσκαλε…μας έκαψε ο μυρωδιας ο Ισπανός και τώρα τρέχουμε. Πάμε γερά ρε Πανάθα μεχρι τελος και οτι βγει.

4 Likes

Αν ήμουν διοίκηση του παο θα έκανα πρόταση για διετές στον Πιτινο και δεν θα έψαχνα για κανέναν Σάρας (ολυμπιακός είμαι). Ο Πιτινο είναι δάσκαλος όπως το είπες. Από τις πρώτες του κουβέντες ήταν ότι ο παο δεν μπορεί να παίξει με το τρίποντο και ότι πρέπει να γίνει πιο δυνατός στην άμυνα αλλά όχι στο σπρώξιμο με το σώμα αλλά στην πίεση πάνω στην μπάλα. Ε τα έκανε όλα… έμαθε την ομάδα να σουτάρει σίγουρα από το δίποντο και να παίρνει μόνο τα απαραίτητα τρίποντα με τους καλύτερους σουτέρ (κιλπατρικ και λανκφορντ).
Δεν εχω δει πολλά παιχνίδια του παο, ούτε αυτό με τσσκα αλλά αυτή είναι η εικόνα που μου έχει μείνει. Δεν ξέρω αν η τσσκα ήταν σε κακή μέρα σήμερα, αλλά εκεί μέσα δεν κερδίζεις με τα ψέματα… κάτι πρέπει να κάνεις και εσύ καλά, ακόμα και να μην έμπαινε το τελευταίο σουτ.

2 Likes

Έτσι ακριβώς είναι. Ανεξάρτητα από το τελευταίο πολύ τυχερό σουτ του Καλάθη, για να φτάσεις σε εκείνο το σημείο πρέπει να έχεις κάνει κάποια πράγματα πιο πριν. Πράγματα που μέχρι πριν λίγες εβδομάδες δεν βλέπαμε και η ομάδα έχανε από το Ελ. Βενιζέλος. Όσα αναφέρεις είναι πολύ σωστά, πλέον τα 25/30 τούβλα του Ισπανου δεν υπάρχουν, η ομάδα βαράει τρίποντο με σύνεση και όταν πρέπει και με τους παίκτες που πρέπει πχ Τόμας, Λανγκφορντ.
Είχαμε χτίσει ουρανοξύστες στο Κατάρ όλη τη χρονιά…
Επιπλέον έχει ανεβάσει αρκετούς παικτες, ο Παπαγιάννης είναι ένα χαρακτηριστικό παράδειγμα.
Οκ χθες δεν ήταν σούπερ, έχασε πολλά ριμπάουντ αλλά σίγουρα διαφέρει από αυτό το ακουνητο, ανιωθο πράγμα που βλέπαμε. Τα δύο καρφωματα που εκανε δείχνουν ψυχολογια. Και οποιος δει το βίντεο στα αποδυτήρια με το “the bank is open” και τι επακολούθησε καταλαβαίνει πολλά για την αλλαγή κλίματος στην ομάδα.
Προλαβαινουμε; Ναι, πλέον κρατάμε την τύχη στα χέρια μας αλλα τα πράγματα παραμένουν πολύ δύσκολα, παραμένουμε σε μειονεκτική θέση. Το Μιλάνο αναμφίβολα θα κρίνει πολλά αν όχι τα πάντα.
Άλλα ακόμα και αν δεν προκριθουμε, τουλάχιστον μπορώ να λέω ότι ξαναβλέπω έναν κανονικό ΠΑΟ και όχι αυτό το συνονθύλευμα χωρίς αρχή μέση και τέλος που έβλεπα πριν μερικές αγωνιστικές.
Το αν θα μείνει ο Πιτινο εξαρτάται περισσότερο από τον ίδιο. Προφανώς και πρέπει η ομάδα και ο ΔΓ να κάνουν τα πάντα για να τον κρατήσουν, ο κοσμος τον εχει ηδη αγαπησει, ειναι και ωραιος τυπος εκτος των αλλων, χαιρεσαι να τον ακους να μιλαει για μπασκετ, άλλα η απόφαση περισσότερο θα είναι δική του. Έχει δηλώσει ότι του λείπει πολύ η οικογένεια του, από την άλλη όμως είναι βέβαιο ότι έχει δεθεί και με την ομάδα. Μακάρι να μείνει.

1 Like

Βασικά το παιχνίδι κλειδί πλέον είναι το επόμενο εντός έδρας, δλδ με Μπασκόνια. Αν νικήσεις με >=10π τότε μπορείς να προκριθείς ακόμα κι αν χάσεις στο Μιλάνο.

Για την παραμονή Πιτίνο: Πολύ δύσκολο και νομίζω ότι ίσως θα είναι καλύτερο και για τους 2 να μείνει αυτή η ωραία εικόνα που έχει η ομάδα. Αμφιβάλλω αρκετά αν μπορεί να μας πάει στο επόμενο level. Κακά τα ψέμματα, αυτό είναι (έστω) το F4. Οπότε εγώ στη θέση του θα έφευγα το καλοκαίρι με το ντάμπλ κ αυτή τη φοβερή βελτίωση στην Ευρώπη.

Άλλοι λόγοι που δε νομίζω να μείνει:

  • Οικογένεια.
  • Θέλει να γυρίσει Αμερική για να δουλέψει μετά την καλή σεζόν με ΠΑΟ.
  • Είχε ετήσιο μισθό 8εκ δολλάρια και ήρθε Ελλάδα όχι για τα λεφτά αλλά για να ξανακουστεί το όνομά του και πλέον αυτό έχει επιτευχθεί.
  • Ίσως ζητήσει μεγάλο μπάτζετ το καλοκαίρι, αν μείνει, πράγμα που δεν μπορεί να το υλοποιήσει ο DPG.
2 Likes

Τα πραγματα ειναι απλα. Ο Πιτινο ηρθε εδω σαν “εξορια” λογω του σκανδαλου στο κολλεγιακο. Αν θεωρηθει οτι τελειωσε η “σιωπηρη τιμωρια” του το καλοκαιρι θα γυρισει εκει που να βαραμε τον κωλο μας κατω. Αν οχι εχουμε ελπιδα να μεινει. Εγω δεν βλεπω να μενει προσωπικα.

1 Like

παει και ο Θανασης… κριμα, το ειχε παρει πολυ ασχημα παντως με τα αδελφια του.

1 Like

Καλό σου ταξίδι Θανάση μας. Θα βρεις ξανά τα αγαπημένα σου αδέρφια. Σε ευχαριστώ για όλα…

3 Likes

Παει και ο τελευταιος μεγαλος Παναθηναικος. RIP.

3 Likes

Νίκη σαν ηττα…2-28 ρε… τραβουσαμε τα μαλλιά μας στο γήπεδο με αυτά που βλέπαμε, τέτοια τσαντίλα είχα καιρό να νιώσω.
23 πόντοι διαφορά με την μισή Βασκονια στο 24’ και στο τέλος φύγαμε ανακουφισμένοι που κερδίσαμε τουλάχιστον και δεν τελείωσε το πράγμα από απόψε…Μιλάνο τώρα και μετά Ρεάλ. Γάμα τα…

Όλη η σεζόν είναι αύριο. Διπλό και περνάμε στον επόμενο γύρο.
Στο γήπεδο ήμουνα και εγώ αλλά είχα τόση κούραση πάνω μου που δεν με πολυένοιαζε. Η αλήθεια είναι ότι δεν ανησύχησα, οι άλλοι ήταν αποδεκατισμένοι.

Ρε Πανάθα θα μας τρελάνεις τελείως φέτος!
ΔΓ σημερα κιόλας φέρε γυναίκα, παιδιά και δώσε συμβόλαιο στον Δάσκαλο.

1 Like

Κλειδωστε πιτινο και κιλπατρικ μεχρι να υπογραψουν ανανεωση!!!

2 Likes

Να πουμε βεβσια κατι και για τον κλοουν που λέγεται Ρεάλ…Και την διοργάνωση του Μπερτομεου και της παρεας του που θαυμασαμε για ακομα μια φορα χτες.
Τόσα χρόνια η ίδια ιστορία με αυτή την ομάδα, πήγαν για τουρισμό τα παιδια στη Βασκονια, γελάει ο κόσμος. Θα τα πουμε όμως σε λίγες μερες στο ΟΑΚΑ εκεί όπου φαντάζομαι θα κατέβει πλήρης και θα παίξει κανονικο μπάσκετ…
Και ελπίζω να τερματισουμε 6οι και να τους βρούμε στα πλευ οφ, τους χρωσταμε και κατι απο περισυ, ο Ρικ θα κάνει τα κουμάντα του με τους σιχαμενους.

1 Like