Συνθηματα-ατακες γηπεδων

Σύνθημα στην Σκεπαστή προς τους αντίπαλους οπαδούς την εποχή της εξάθρωσης της 17 Νοέμβρη:

“Θα πάω να βρω
τον Κουφοντίνα τον τρελό,
τον Χριστόδουλο και τον Σάββα
μες τον Κορυδαλό…
ολοί μαζί όταν βγουν απ’την στενή
ρουκέτα θα σας ρίξουν
από την Σκεπαστή”

και

“Κουφοντίνα εμφανίσου
ρίξε βόμβα στην 7 και εξαφανίσου”

Επίσης όταν ερχόντουσαν αντίπαλοι οπαδοί και έβρεχε το σύνθημα-καζούρα της Σκεπαστής ήταν το εξής απλό και περιεκτικό:

“Εσείς εκεί, εκεί, εκεί μες την βροχή
και εμείς εδώ, εδώ εδώ στην Σκεπαστή” (όσο πάει)

Το θεϊκότερο ήταν όταν επέστρεψε ο βάτραχος (Μπάγεβιτς) στην ομάδα και έκανε κάτι δηλώσεις του στυλ: “Ήμουν, είμαι και θα είμαι ΑΕΚτζής”. Τότε είχε φέρει κλασσικά μαζί του Περσία, Μπουρουτζίκα και το ειρωνικό σύνθημα της Σκεπαστής είχε ως εξής:

“Ο Μελέτης ο Περσίας πάντα ήταν ΑΕΚτζής
και την ΑΕΚ στην καρδία του έχει από μικρό παιδί
και ο Δημήτρης Μπουρουτζίκας έχει αίμα ΑΕΚτζή
οι παρέες της μαμάς του ήταν απ’την Σκεπαστή
και ο Ντούσαν η ψυχάρα με την κίτρινη καρδιά
ήρθε πάλι στην ομάδα να τα πάρει πιο χοντρά
ήταν πάντα ΑΕΚάρα και τον Θρύλο αγαπά
αλλά και την ΠΑΟΚάρα έχει μέσα στην καρδιά”.

Γήπεδο ΑΟΞ, Ξάνθη - Άρης, και ενώ η Ξάνθη είναι από τις πρώτες χρονιές στην Α’ Έθνικη (τότε που είχαμε κόσμο δηλαδή) βάζει γκόλ ο Άρης και αρχίοζουν να χοροπιδάνε σαν τσαλαπετεινοί, εκείνη τη στιγμή σηκώνεται ένας παππούς και αρχιίζει να τουσ κάνει χειρονομίες. Μέτα από λίγο ισοφαρίζει η Ξάνθη και ο παππούς ξαναρχίζει της χειρονομίες και έτσι σηκόνονται οι Αριανοί και φωνάζουν “Παππού παππού τον πέρνεις που και που”

Υ.Γ. τότε για να χορέσει ο κόσμος το πέταλο χωρίζονταν στη μέση και από τη μία ήταν Ξανθιώτες και από την άλλη οπαδοί της αντίπαλης ομάδας

Δεν ξέρετε σουβλάκι να ζητάτε
Δεν ξέρετε μπουγάτσα τι θα πει
Δεν ξέρετε σε λέω να μιλάτε
Και της μαμάς σας το μ…ί

wow! γαμάτο θεσσαλονικιέ! (ντρέπομαι για τη καταγωγή μου τώρα… :frowning: )

ΤΑ ΣΠΑΣΕ!!!

:lol: :lol: :lol:

Από αρειανούς : ¶ρη παίξε τη μπάλα της ζωής σου, αλλιώς θα σε γαμήσουν οι ίδιοι οι οπαδοί σου.

φτάνει να καταλαβαίνεις το χαβαλετζίδικο χαρακτήρα του συνθήματος. έτσι κι αλλιώς τα καλύτερα φιλαράκια μου είναι Αθηναίοι που με φιλοξενούν 5 μέρες τώρα και τους τα λέω και μου τη λένε και περνάμε και γαμώ

και αυτό ειναι Παοκτσήδικο original :slight_smile:

Eγώ το είχα πρωτακούσει από αρειανούς στην Ξάνθη πριν 5-6 χρόνια.

σε στάση λεωφορείου

“ΠΑΟ ΘΡΗΣΚΕΙΑ ΣΕΞ ΚΑΙ ΒΙΑ
ΠΑΟ ΓΡΗΓΟΡΗΣ 13
ΓΡΗΓΟΡΗΣ+ΜΑΡΙΑ”

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Αυτο μου θυμιζει το

“ΠΑΟ ΘΡΗΣΚΕΙΑ… ΜΑΡΙΑ Σ’ΑΓΑΠΩ!”

:lol: :lol: :lol:

PAOK me xorto se vlepw sa ti porto
PAOK me koka se vlepw sa ti boca

…exei kai sinexeia alla de ti thimame


ΠΑΟΚ με κρακ σε βλεπω σαν την Τσελσι
Παει-δεν παει, ο ΠΑΟΚ σας γαμαει.

τις προαλες ακυρωθηκε το ματσ του παοκ λογο αερα! λοιπον οι απιστευτοι φωναξαν!

Μαμιεται ο καιρος κ ο ολυμπιακος
μαμιεται ο αερας κ ο εθνικος αστερας

#-o :lol: :lol:

Ενα που ελεγε πολυ μετα απο 'κεινο τον θρυλικο αγωνα:
“Εκανες μπουρδελο το λιμανι, Κατσουρανη, Κατσουρανη…”(ειχε βαλει ωραιο γκολακι στο 93ο λεπτο και κερδισαμε 1-2 μεσα στην Ριζουπολη. Το 'βλεπα και με φιλο γαυρο το ματς και ειχε πολυ πλακα!:stuck_out_tongue:
Την χρονια που ο Ολυμπιακος ειχε χασει απο την Μακαμπι στο Τσου-Λου και βγηκε τεταρτος:
“Ουτε Μεγκα, ουτε ΟΥΕΦΑ, στον ΑΝΤ1 για να βλεπετε την Βεφα…”
“Τελευταιοι, τελευταιοι, σας περασανε ακομα κι οι Εβραιοι…”
Καλα τα περισσοτερα συνθηματα που διαβασα λενε πολυ ανεξαρτητου ομαδας!:smiley:

όταν έδειχνε ευρωλίγκα τον ΠΑΟ στο Τέμπο.

“και στο μέγκα και στο τέμπο,όλοι οι γαύροι πολυθρόνα πασατέμπο”

νταξ,το κορυφαίο είναι το

“π@ρτούζα θα τη πάρουμε τη Λίλη,με τον Νίνη,με τον Νίνη” στο ΠΑΟ-ΠΑΟΚ:lol:

Αυτό είναι ΠΑΟΚτσήδικο: “ΠΑΟΚ παίξε τη μπάλα της ζωής αλλιώς θα σε μαμήσουμε εμείς οι οπαδοί σου”.
όπως και το: “Βαριά, βαριά του ΠΑΟΚ η φανέλα, όποιος δε μπορεί, να πάει στα μπουρδέλα” το οποίο είναι και επίκαιρο.

Από τα πιο ωραία που έχω ακούσει: Τελικός κυπέλου 2001 Ολυμπαικός - ΠΑΟΚ
πριν αρχίσει το παιχνίδι φωνάζουν οι Ολυμπαικοί: “Καν’ το Νίκος Γκούμας άνω κάτω, Γεωργάτο, Γεωργάατο”
μετά και το 0-3 φωνάζουν οι ΠΑΟΚτσήδες: “Κούνα μας τη φούτσα πάνω κάτω, Γεωργάτο, Γεωργάατο”:lol:

Και ακόμα ένα δε ξέρω από ποιους βγήκε: “Μαμιέται για μια πάστα, η μάνα του Κυράστα!”

…και ακολουθούσε το “η μάνα του Σαργκάνη γαμ…εται στο Λιμάνι, μαζι με τη μανούλα του Βαμβακούλα”

To πιο τρου παοκτσιδικο συνθημα εβερ:
“Το σπίτι μου παράτησα,τη γκόμενα δεν γάμησα,τη μαλακία προτιμώ,από τον ΠΑΟΚ να μην δω”

Πανιώνιος: “Χοντρέ, χοντρέ, πούλα την ΠΑΕ!”