Μικρά Νέα

Βρε ΗΛΙΘΙΕ κανει ο αλλος ποστ για τον τραγουδιστη που χαθηκε και καθεσαι κ γραφεις παλι σεντονια με ινσαηντ ινφοζ για γκρουπις και προωθημενα γκρουπς και μαλακιες; ΣΤΑ ΠΑΠΑΡΙΑ ΜΑΣ

1 Like

Αλήθεια, δεν μπορώ να κατανοήσω πως μια είδηση ενός νέου ανθρώπου και μουσικού που δυστυχώς έφυγε από τη ζωή μπορεί να συνδυαστεί με ένα κατά τα άλλα άσχετο παραλήρημα για το τί προωθεί ή όχι το χάμμερ και πόσο ή όχι άξιζε η μουσική του εκλιποντα. Λίγος σεβασμός δεν βλάπτει, όποια και να είναι η προσωπική μας άποψη για το έργο ενός νεκρού, το οποίο μάλιστα είχε να επιδείξει και κάποιες ενημερωτικές δράσεις σχετικά με την ασθένεια που τον ταλαιπώρησε.

5 Likes

Ο κάποιος σεβασμός υπάρχει. Στο προσωπό. Προφανώς α) δεν τον ήξερα, β) είχε ψευδωνυμό. Αλλά εκφράζω συλληπητήρια.
Η “μπαντάρα” απο την άλλη ποτέ δεν έκανε κάτι. Ουσιαστικά και ήταν κατασκεύασμα ενός ατόμου μέσα απο συγκεκριμένο στούντιο. Αυτό.

“Οι ερμηνιές είναι απλησίαστες για Ελληνα τραγουδιστή.” Ολές αυτές τις φαμφάρες δεν πολυπαλεύω.
Και μια αγαπημένη μου μπάντα να μου πείς οτι είναι η καλύτερη του κόσμου θα το βρω λίγο φαμφάρα.
Ημαρτόν με τις λίστες. Δεν είναι όλα διαγωνισμός.

1 Like

Και πόσταρα εδώ το πρωί Kanye West και πριν λίγο βγήκε αυτό το άρθρο!

What he’s smoking, θέλω.

"Δεν υπάρχει κανένας καλλιτέχνης στη Γη τόσο αφοσιωμένος στην παραφροσύνη του όσο ο Κάνιε και υπό αυτή την έννοια, στην παρούσα χρονική στιγμή, είναι ο μεγαλύτερος καλλιτέχνης μας. "

Είπε αυτό βέβαια πρώτα ο Nick Cave:

«Το να κάνεις τέχνη είναι μια μορφή τρέλας - μπαίνουμε βαθιά μέσα στο δικό μας μοναδικό όραμα και χανόμαστε σε αυτό».

Δυστυχώς σήμερα «έφυγε» ο Florian Schneider από τους Kraftwerk.

1 Like

Έχουμε την επιστροφή των Nightfall και μάλιστα με Μιχάλη Γαλιάτσο στην κιθάρα, δυνατό line up γενικά. Ελπίζω σε καλό δίσκο.

4 Likes

Τρελοιταλοι!Πραγματικα απιστευτοι cult μπαντα με αγρια γκαζια και τρελους στιχους!

Έφυγε από τη ζωή το πιο συμπαθητικό μουστάκι:

2 Likes

αν είναι δυνατόν ρε πούστη μου

Πωπω πολύ κρίμα… rip

Πριν λιγο το ειδα κι εγω και ανοιξα ενα τοπικ στο επικαιροτητα πριν δω το ποστ σου μαν…

Πολυ κριμα :frowning:

Λογικά θα γίνουν και άλλες τέτοιες ανακοινώσεις όσο περνάει ο καιρός.

3 Likes

Πέθανε ο Eddie Van Halen :frowning::frowning_face:

Δεν το λες και μικρό νέο :worried:, κρίμα, τεράστιος κιθαρίστας πραγματικά… Ταλαιπωρήθηκε χρόνια με τον γαμωκαρκίνο.

3 Likes

Σίγουρα όχι, αλλά αφενός δεν έχουμε θρεντ νεκρολογίες (ευτυχώς…) και δεν ήξερα και πού, απλώς σκάλωσα πάρα πολύ με την είδηση και στεναχωρέθηκα και δεν είμαι καλή και στο να συμμετέχω σε αυτά τα ριπς και τελοσπάντων απλώς το έβαλα και γενικώς έλεος για χρονιά και αυτά και ουφ. Κρίμα…

2 Likes

Αυτό δεν είναι μικρό νέο, αυτό ειναι σοκ και δέος…