Μικρά Νέα

μα πως δεν βολευει γεωγραφικα??δηλαδη θα περασουν απο ολες τις γυρω χωρες και οχι απο εδω??εστω μια θεσσαλονικη δεν βολευει??:-k :-k

Γεωγραφικα η Πολωνια ειναι κοντα στα κενα dates και οι περισσοτερες μπαντες περιοδευουν με τουρ μπας. Και οι Vader ειναι Πολωνοι, ισως θελουν να κανουν κατι καλο στη χωρα τους, ποιος ξερει (εντιτ: ειναι κι anniversary tour κι ετς, γιαυτο τα λεω αυτα). Παντως ειναι ωραιο πακετακι ρε γμτ. Αν δεν ερθουν θα ειναι λιγο αστεια η κατασταση. Θα χουν κλεισει (πανω κατω) σ’ ολα τα Βαλκανια εκτος απο δω.

ανεπιβεβαιώτες πληροφοριες > αρχες Απρίλη H.I.M. στην Αθήνα…support? Paradise Lost…:!:

Δηλαδη (αν ισχυει) θα παω να δω Χιμ; λολ.

μπορείς να φύγεις στους ΧΙΜ :!:

…γιατί είναι πιο εύκολο να κρίνεις κάτι που δεν έχεις δει.

Τι λέτε ρε παλικάρια?
Θα έρθουν οι Paradise Lost για support στην Ελλάδα και θα χάσουν το στάνταρ μεροκάματο?

Ή θα βάλουν 2 δημοφιλή στην Ελλάδα συγκροτήματα μαζί?
Γιατί δλδ να σου δώσουν με 50 ευρω Him και Lost και να μην πάρουν 40 και 40 με δύο συναυλίες?
Για βλάκες τους έχετε τους διοργανωτές μας?

CRAZY LIXX TEAM UP WITH HARDCORE SUPERSTAR AS CD CLIMBS THE CHARTS:

December 14, 2007

Crazy Lixx has been invited as special guests to support Hardcore Superstar in UK

Crazy Lixx are very happy about this, their second UK-tour. See them here:

2008-01-17 Aberdeen Barfly, Aberdeen , Scotland
2008-01-18 Glasgow Barfly, Glasgow, Scotland
2008-01-19 Mansfield Intake Club, Mansfield
2008-01-20 Birmingham Barfly, Birmingham
2008-01-21 Liverpool Barfly, Liverpool
2008-01-22 Brighton Barfly, Brighton
2008-01-23 London ULU, London

www.hitlistan.se/netdata/ghl002.mbr/lista?liid=93&dfom=20071205&newi=0&mode=list&navi=no&platform=Win32&browser=MSIE

Crazy Lixx’s debut CD, Loud Minority, has risen to second place on the official swedish hard rock / metal chart, topped only by Finnish band Nightwish, which means that the album is the best selling Swedish hard rock album in Sweden! It has also made it to the top 60 of ALL album sales in Sweden, landing on 57th place.

Τα κενα στο τουρ των Vader ειναι Αυστρια απλα δεν εχει ανακοινωθει το μερος ακομα.Ωραιο τουρ.
Θα μετραγε αρκετα να το βλεπαμε.

βσκ, κανουν κοινη περιοδεια και τα 2 γκρουπ τον Φλεβαρη/ Μαρτη. Υπαρχει πολυς κοσμος που τα ακουει και τα 2. Πακετα εχουν ερθει παλι -οχι συχνα βεβαια- στην Ελλαδα. Δεν θα μου κανει καθολου εντυπωση εαν ερθουν, παλικαρι

θυμισέ μου αν μπορείς ένα πακετάκι που ήρθε (για περιοδεία, όχι φεστιβάλ) και τα συγκροτήματα θα μπορούσαν σε μεμονωμένες συναυλίες να γεμισουν το συναυλιακό χώρο αν μπορείς…

Sodom/ Kreator/ Destruction
Nevermore/ Annihilator
Candlemass/ Entombed/ Dark Tranquillity
Kreator/ Cannibal Corpse
Type O Negative/ Paradise Lost
Tiamat/ Lacuna Coil

Sodom/Kreator/Destruction : πραγματικά πιστεύεις ότι περαν από τους Kreator στήριζαν οι άλλοι δύο κόσμο της προκοπής σε μέγεθος Gagarin και Ρόδον? Εγώ από αυτά που έχω δει με τη καμια.

Nevermore/Annihilator : Σε πληροφορώ επειδή ήμουν εκεί ότι ΔΕΝ ήταν ΚΑΝ γεμάτο με το πιο τραγελαφικό από όλα μεγάλο ποσοστό του κόσμου να φεύγει στους Annihilator. Και ήταν και οι Soilwork…Μετά από αυτό κατάλαβα ότι γιατί τόσα χρόνια δεν έρχονταν οι Annihilator…Μαζεύουν, δε μαζεύουν 500 άτομα.

Candlemass / Entombed / DT : Οι 2 τελευταίοι στηρίζουν live πάνω από 300 ατομα στην Ελλάδα? Στα λόγια ίσως…

Kreator / Cannibal Corpse : Ναι για αυτό οι CC περνάνε σε κάθε περιοδεία τους…

Type O Negative / Paradise Lost : Πόσο κόσμο μάζεψε και πόσοι ήταν εκεί για τους ToN? Από όσο ξέρω έξω οι PL ήταν support, εδώ το αντίστροφο…(μπορεί να κάνω λάθος σε αυτό…).

Tiamat / Lacuna Coil : Ναι, τραντάχτηκε το σύμπαν από το πακέτο. Πολύ κοινό και οι 2 μπάντες…

Οι Kreator μια χαρά κόσμο είχαν μαζέψει φέτος…

ε οκ τότε!

νταξει οκ, καμια απο αυτες δεν θα γεμιζε το Γκαγκαριν:!:

δεν ξέρω αν το λες ειρωνικά, αλλά πραγματικά πέραν συγκροτημάτων όπως οι HIM, οι Lost, οι Kreator, οι Nevermore, οι Pain Of Salvation και κάποιοι ακόμα, υπάρχει πυρήνας οπαδών που πηγαίνει και σκάει 30 - 40 ευρώ για να δει Tiamat ή Lacuna Coil ή Destruction? Καλοί χρυσοί μπορεί να είναι αλλά…

Στα πραγματικά μεγάλα πακέτα έχουμε δει αρκετές φορές να τα σπάνε σε δύο ξεχωριστές συναυλίες ή να μην έρχεται το support…

κοιτα, δεν εχει νοημα να το πολυαναλυσουμε και δεν το λεω ειρωνικα, απλα πιστευω οτι οι περισσοτερες, αν οχι ολες, οι μπαντες που ανεφερα, αν ερχοντουσαν τωρα στο Γκαγκαριν θα το γεμιζαν σε ικανοποιητικο βαθμο. Δεν θα γινονταν ολες σολντ αουτ φυσικα (καποιες ισως), αλλα σιγουρα θα ειχε κοσμο τοσο ωστε να ελεγες πετυχημενο το λαηβ.

αυτα περα απο προσωπικα γουστα φυσικα, δεν θα πηγαινα Λακουνα Κοηλ πχ :stuck_out_tongue:

συμφωνω

γιατι με μια τετοια λογικη,κανεις δεν θα φερνε πχ τους trouble ή τους the answer ή δεν ξερω γω πια αλλη μπαντα που επαιζες μπαλα στο λαιβ της!!

you re my man! :stuck_out_tongue:

JUDAS PRIEST, AVANTASIA, SODOM, AT THE GATES and HELLOWEEN are among the artists that will reportedly perform at next year’s Castle Festival, set to take place July 1-5, 2008 in Smederevo Fortress, Serbia. The festival billing is shaping up as follows:

JUDAS PRIEST
AVANTASIA
SODOM
AT THE GATES
SOILWORK
DISMEMBER
ENSIFERUM
SYBREED
SATURNUS
MANTICORA
HELLOWEEN

Ελλαδισταν?