Παρέα με ποιόν μουσικό θα τα πίνατε;

1ον κυριε socrates με το Doctora στη μουσικη θα ηθελα να σου οτι ειμαι μουσικος και μαλιστα απο πολυ μικρη ηλικία.
2ον ο Lemmy δεν ειναι και κανενας τρομερος συνθετης και μουσικος για να μην τον κρινω και να τον σεβαστω

1ον δεν εχω κανενα doctora, εγω ειμαι και τωρα σε μικρη ηλικια και παιζω και μουσικη απο ακομα μικροτερη αλλα ποτε δεν αυτοαποκαλεστηκα μουσικος.
2ον δεν ξερω αν εχει κανενα πτυχιο απο πανεπιστημιο, ομως αυτο που κανει βγαινει απ’την ψυχη του και το μεταδιδει χρονια τωρα σε χιλιαδες κοσμο. αυτο και μονο τον κανει τεραστιο μουσικο.

Δεν χρειαζετε να εχεις πτυχιο για να παιξεις και να κανεις μουσικη και να εισαι μουσικος , συμφωνω με αυτο που ειπες για τον Lemmy τωρα , αλλα διαφωνω με το οτι δν μπορω να κρινω τον Lemmy και παραβλεπω το “εγω ειμαι και τωρα σε μικρη ηλικια και παιζω και μουσικη απο ακομα μικροτερη αλλα ποτε δεν αυτοαποκαλεστηκα μουσικος” γιατι δν απανταω σε εξυπναδες.

εγω μονο και μονο επειδη οι metallica ειχαν το παρατσουκλι alcoholica θα πηγαινα να τα πιω με τον james πριν μπει βεβαια στιν αποτοξινωση,αντε και με τον ulrich

Με οποιον κερναγε.

Με τον Alice Cooper…μονο που φανταζομαι ποσο γαματα θα περασω μαζι του θα κερναγα κιολας…μαλλον οχι ακυρο το κερασμα…ΘΑ ΧΡΕΟΚΟΠΗΣΩ…!!

Πριν την αποτοξινοση με Hetfield . Αλλιως Με τον Steve Harris !

Δεν την συνάντησε και όλο το festival… [-X

Λίγοι μόνο και εκλεκτοί… :ok: :lol:

Άσε που εγώ την ξαναπέτυχα και σε signing session στο Βέλγιο, αλλα βαριόμουνα να περιμένω στην ουρά… :?


On topic: Είχα την τιμή να πιώ μπύρες με αρκετούς μουσικούς…

Εννοώ να καθόμαστε στο ίδιο τραπέζι και να μιλάμε! …Έστω και για λίγο! Και όχι απλά να συνυπάρχουμε στο ίδιο μαγαζί…

Δεν τους θυμάμαι όλους!

Σίγουρα πάντως ήταν ο Lemmy (Οκτώβριος 1998 ) που ο ίδιος μου μίλησε (!!!), γιατί με είδε ψαρωμένο… :oops:

Ο sesion-άς Steve DiGiorgio (Mάιος 2000) που με κέρασε 1 - 2 μπύρες! Τις πήρε από το roadie του!

O μπασίστας των Saxon, Nibbs Carter, (Μάιος 2000 πάλι) που τον ξεχάσαν οι υπόλοιποι και γυρίσαν πίσω να τον πάρουν…

Οι Jag Panzer, μέλη των Crimson Glory, o Peavy των Rage, οι Grave Digger, οι Candlemass και περισσότερο ο Mats Björkman, o ρυθμικός κιθαρίστας τους, που είχαμε γνωριστεί τον Απρίλιο του 2002, τον ξαναπέτυχα στη Γερμανία τον Αύγουστο του 2002 και τον Οκτώβριο, όταν ξαναήρθαν Ελλάδα, μπάινουν στο ΤEXAS και έρχεται ο Μats και κάθεται στο τραπέζι μου (βαρέλια είχε τότε!) και αρχίζει να μου μιλάει σαν να είμασταν κολλητάρια… 8)

Ο Jari Kainulainen των Stratovarius που μας κέρνανε vodka και έξω χιόνιζε (Ιανουάριος 1999), o Kai Hansen που είχε πάρει μια κάνουλα draft μπύρα και την χρησιμοποιούσε σαν βρύση… :drunk: (Μάιος 2000 και αυτό! Πολύ ποτό είχε πέσει τότε, πλάκα πλάκα…)

Ο Jon Oliva (Φεβρουάριος 2001) που πέρα από το κερνάει αρκετούς σε όλο το μαγαζί, ούρλιαζε και μέσα στα αυτιά μου το Sirens! :metal: (έχω ντοκουμέντα από αυτό!)

Ο θεός Steven Adler που πέρα από μπύρες που ήπιαμε μαζί, προσφέρθηκε να κεράσει και κάτι άλλο που επίσης “πίνεται”… 8)

…και αρκετοί ακόμα, που ξεχνάω και βαριέμαι να τσεκάρω τα αρχεία μου…

Με τους Maiden δεν τα έχω πιεί, αλλά κάποιες από τις φορές που τους πετύχαινα έπιναν αυτοί, ειδικά οι 3 κιθαρίστες… :lol:

Όνειρο φυσικά παραμένει να τα πιώ με Slash και Duff! Τον άλλο, τον κοκκινομάλλη, καλύτερα να τον ξεχάσω!
Όσο ζούμε, ελπίζουμε παντως…

Ποζεριά Τέλος!

Μπύρες με Zakk, whiskeys με Ronnie Van Zant και Peart.

:bow: :bow2:

Jack Daniels με τον Lemmy αν και μετα μαλλον θα με επαιρναν σηκωτο με φορειο…

πως σκατα το πινεται το ουισκι ρε γαμωτο … βοτκα rulezzzz με chris Cornell παρεα . και γαμω τα ατομα ο τυπας .

έχω πιει μια μπύρα με τον Klaus:wink: :slight_smile:
θα είχε ενδιαφέρον μια κόντρα με τον michael πάντως:-k

ΜΕ την Katarina Lilja των therion…
Ελπίζω να μεθάει εύκολα :smiley: :smiley: :smiley:

Μαζί με όλους τους Theater, αν με καταδέχονταν στην παρέα τους!! :lol: :lol: :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue:

+1! :drunk: :drunk: :drunk: Το μόνο σίγουρο είναι πως μετά κάπως έτσι θα καταλήγαμε…

οχι ρε μλκ μητσο! τι λες τωρα. μιλας για μετα τη συναλια στο σπορτινγκ; ρωταω επειδη ηταν το 2002 και οχι 2001…

σκηνικο με σαβατατζ ειχε παιχτει στο τεξας τελη γεναρη 2002… εκει ημουν. ειχε βαλει θυμαμαι το metal warriors και μας ακουσε όλο το μαγαζι.:lol:

p.s. τους μαντραχαλους τους εχεις βρει ολους. την σιδηρα κυρια του μεταλ ομως οχι. ντορο φιλος! 5 ιουλιου 2004! ακομα το θυμαμαι. φορουσε και μπλουζα motorhead :metal:

:-k :-k
Μάλλον με Harris ή Oliva

Για να λέω 2001, μιλάω για το 2001! :wink:

Στο promo tour που είχε κάνει ο Jon Oliva και ο Johnny Lee Middleton για την προώθηση του “Poets And Madmen”, που θα κυκλοφορούσε λίγους μήνες αργότερα…
Στις 9 Φεβρουαρίου 2001, ημέρα Παρασκευή, στο club Αγκάθι, στην πλατεία Αττικής!
Μήνες πριν την εμφάνισή τους στο Rockwave και ένα χρόνο πριν το live του Sporting!

Όταν έβλεπα εγώ live Doro το καλοκαίρι του 2002 στην ξενιτιά, κάποιοι άλλοι απλά αρκούνταν σε lives στο Λυκαβηττό … :twisted:
Χεχε! :stuck_out_tongue:
Πράγματι, έχω βρει πολλούς μαντραχαλάδες και σχεδόν καμια κυρία…:-k
Ποτέ δεν είναι αργά όμως… :naughty:

Πάντως, το προηγούμενο βράδυ (4 Ιουλίου 2004), περίμενα την Doro στο An club, αλλά τελικά δεν ήρθε, γιατί είχανε κλείσει όλοι οι δρόμοι από τους πανηγυρισμούς για την κατάκτηση του Euro… #-o

Eγώ σίγουρα δεν θα τα έπινα με οποιοδήποτε μέλος των Tankard.