Μας χάκαραν

Επειδή συνήθως σε τέτοιες περιπτώσεις συνοδεύεσαι και με την απαραίτητη γκαντεμιά, το πρόβλημα στις Συναυλίες μάλλον θα λυθεί από Τετάρτη που κατεβαίνω στα “αρχηγεία” και υπάρχουν τα backups. Εν τω μεταξύ όποιος έχει πάνω από 2GB μνήμη στο pc του και ενδιαφέρεται να βρούμε τον κακό εισβολέα ας ενημερώσει :wink:

Έσο έτοιμος!

είχα προειδοποιήσει μερικούς αλλά δεν άκουγαν…

Το καλυτερο post!!!:lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Από ίντερνετ καφέ το έκανα το χακάρισμα… Δε θα με βρείτε ποτέ σας!!!

Χαρακτηριστικο παραδειγμα που μπορει να οδηγησει το κομπλεξ μερικων ατομων…

Στο χακάρισμα!

Η κεντρικη δεν ανοιγει. Λετε να ειναι και παλι ο Χακος;

Κι εγώ μπήκα κατευθείαν στο Forum. Η κεντρική σελίδα δεν ανοίγει…

Ο Χάκος επανήλθε…
Προσωρινά απενεργοποιείται η Αναζήτηση γιατι υπάρχει ενδεχόμενο αυτή να κάνει τη ζημιά.

Επανήλθε η Αναζήτηση και λειτουργεί κανονικά.
Μάλλον τον τσακώσαμε.

Με διαφημηση στο μπανερ του Κυριακου Μητσοτακη μη περιμενεις προκοπη :stuck_out_tongue:

Πιαστηκε ο Χακος?8O

Τι hacker ρε παδια. Hacker δεν ασχολειται με Deface και script-kid μ@λ@κιες για open source portals. Ξεφτιλας. Αν εχει @@ τοτε ας γραψει το exploit του στο securityfocus.com .Αν πιαστηκε, τοτε ειναι αλλο τοσο ασχετος με το hacking… ε ρε ατομα…

Ποιος μίλησε για deface;
Ο τύπος έκλεψε το password μου (και μάλιστα το root password) και μπήκε με ftp για να αλλάξει όλα τα index.
Και μιλάμε για πρόσφατο password και αρκετά έως πολύ πολύπλοκο. Εννοείται ότι χρησιμοποίησε proxies.

Επειδή είναι η τέταρτη φορά που γίνεται “επίθεση” (αν θες να το θέσω έτσι δηλαδή), αυτή ήταν η πιο ισχυρή. Πες τον όπως θες, τη δουλειά του την έκανε και καλά.

αποκρυπτογραφήστε τον παραπάνω διάλογο και κερδίστε ένα μπλουζάκι rocking.gr …

:lol3:

E karvou Θεέ δώσε μπλουζάκια στο λαό

Στις μανες σας το ειπατε?:stuck_out_tongue:

:lol3: :lol3: :lol3: :lol2: :lol2: :lol2:

Ελεος ρε μαλακα, αυτο ερχομουν να ποσταρω. :expressionless:

Καθως κι αυτο:

Μία δασκάλα του δημοτικού ρώταγε κάποτε τα παιδιά με τι ασχολούνται οι γονείς τους.

Εσένα Γιωργάκη η μαμά σου τι κάνει όλη μέρα;

Ο Γιωργάκης σηκώθηκε όρθιος και είπε με πολλή περηφάνια:
-Είναι οδοντογιατρός κυρία!

Πολύ ωραία! Εσένα Μαρία οι δικοί σου γονείς με τι ασχολούνται, ρώτησε στη συνέχεια ένα κοριτσάκι που φαινόταν κάπως φοβισμένο.

Αυτό σηκώθηκε και διστακτικά ψιθύρισε:
-Είναι ταχυδρόμος ο μπαμπάς μου κυρία και η μαμά μου δεν δουλεύει.

Πρέπει να είμαστε υπερήφανοι για τη δουλειά που κάνουν οι γονείς μας, είπε η δασκάλα θέλοντας να την εμψυχώσει.
Εσένα Νίκο τι δουλειά κάνει ο μπαμπάς σου, συνέχισε ρωτώντας ένα πιτσιρικά που φαινόταν διαβολάκι.

Ο μικρός πετάχτηκε επάνω και με ζωηρό και περήφανο ύφος έριξε τη βόμβα:
-Εμένα κυρία ο μπαμπάς μου δουλεύει πιανίστας σε μπουρδέλο!

Κάγκελο η δασκάλα! Δεν πίστευε στ’ αυτιά της.

Το ίδιο απόγευμα μια και δυο πάει στο σπίτι του μπόμπιρα και χτυπάει αποφασιστικά το κουδούνι. Η πόρτα άνοιξε και στο κατώφλι φάνηκε ο περιβόητος μπαμπάς.
-Συγνώμη που σας ανησυχώ, αλλά έχω σοβαρό πρόβλημα με τον μικρό. Ισχυρίζεται ότι δουλεύετε πιανίστας σε μπουρδέλο και μάλιστα περηφανεύεται γι’ αυτό! Τι έχετε να πείτε;

Κοιτάτε να δείτε, άρχισε να λέει χαμογελώντας ο … αγοραίος μουσικός, στην πραγματικότητα είμαι αναλυτής προγραμματιστής πληροφοριακών συστημάτων, εξειδικευμένος σε θέματα επικοινωνίας πρωτοκόλλου TCP/IP σε περιβάλλον UNIX και σε ανάπτυξη εφαρμογών με χρήση νέων τεχνολογιών κατανεμημένων συστημάτων αρχιτεκτονικής CORBA, σε περιβάλλοντα αντικειμενοστραφών σχεσιακών βάσεων δεδομένων ODBMS και σε χρήση εργαλείων Business Objects, σε μια εταιρεία με άθλια αφεντικά. Ε! πώς να τα πω όλα αυτά σε ένα 7χρονο παιδάκι;!