Διαιτα

Να σαι καλά.

ΧΑΧΑ το λεω αυτό συχνα και η πλάκα ειναι οτι κανω΄΄αφου θα κανω διαιτα απο την δευτερα ας φαω πολυ τωρα΄΄΄
!

Καντε την διαιτα του αλογου, πετυχαινει. ΑΚουστε πως εχει. Ξυπνατε το πρωι, και τρωτ ενα υπερπληρες πρωινο.Τα παντα. Ομελετεσ, Γαλα,χυμος, ψωμια κτλ κτλ κτλ. Μετα πατε για 5 ωρες ιππασια. Στην συνεχεια, τρωτε ενα υπερπληρες μεσημεριανο.Κρεατα,πα’ι’δακια, αλκοολ,λαδερα κτλ κτλ κτλ, και πατε για 3 ωρες ιππασια. Το απογευμα κανα φρουτο και 2 ωρες ιππασια. Το βραδυ τρωτε παλι τα παντα οπως το μεσημερι και πατε για 3 ωρες ιππασια. Το ποτακι μετα προτεινεται!!

Αυτο να γινεται για 1 μηνα, κι μεχρι το τελος του, το αλογο θα χασει καμια 10αρια κιλα :stuck_out_tongue:

ρε μαλακες ξερετε καμια διαιτα που να επιτρεπει να πινεις τουλαχιστον δυο λιτρα coca cola την ημερα?
αντε τωρα να πουμε, στο στοχαστρο το εχουν βαλει ολοι οι κωλοδιαιτολογοι αυτο το ποτο των θεων!!![-X

Τι δίαιτα ρε αθεόφοβοι;

α) Νερό -ανάμεσα στα γεύματα- για να διασπάται το λίπος.
β) Αερόβια γυμναστική. Τα βάρη είναι δευτερεύοντα.
γ) Όσο λιγότερο άσπρο ψωμί και λίπη γίνεται.
δ) Πολύ και πλούσια ποσότητα & ποικιλία στο πρωϊνό.
ε) Μέτρια ποσότητα -και οπωσδήποτε σαλάτα- στο μεσημεριανό.
στ) Φρούτα το απόγευμα και ελαφρύ ή καθόλου βραδυνό.

Αλλιώς, όπως κι εγώ πράττω, μία δύο ώρες καθημερινό χτύπημα στην γυμναστική -μονόζυγο, βάρη, σουηδική- και καθαρίσατε.

Δηλαδή εγώ που δεν κάνω τπτ απο όλα αυτά είμαι χοντρος;!

Επειδή είναι όλα θέμα μεταβολισμού,καλό θα ήταν,όποιος θέλει να κάνει δίαιτα,να πάει σε διαιτολόγο/διατροφολόγο.
Τώρα,αν κάποιος θέλει να κάνει δίαιτα χωρίς να πληρώσει,σάλτσες και λίπη κομμένα.Αλλά τότε είναι πιο εύκολο να τα πάρεις κιόλας.
Η αδερφή μου,που κάθε τρεις και λίγο κάνει δίαιτα(γιατί νομίζει πως είναι χοντρή) έχει καταστρέψει το μεταβολισμό της,και κάθε φορά που σταματάει μία δίαιτα και αρχίζει να τρώει κανονικά,παίρνει αμέσως τα κιλά που έχασε(και δεν μιλάμε για υπερβολικό φαγητό ή πολλά γλυκά και τέτοια,μιλάμε να τρώει κανονικές ποσότητες).
Εγώ δεν έκανε ποτέ μου δίαιτα,τρώω συνέχεια(:p) αλλά δεν παίρνω ένα γραμμάριο(από τη 1η λυκείου είμαι 62-63 κιλά ενώ ψηλώνω συνεχώς8)).Και όλα αυτά λόγω μεταβολισμού.
Οπότε,καλύτερα θα ήταν να πάει κάποιος σε διατροφολόγο,να του ετοιμάσει μία δίαιτα για τα δικά του δεδομένα και πάπαλα.:slight_smile:

Ολο προσπαθω να κανω διαιτα και συνεχεια στην 4η αααντε 5η μερα αρχιζω και πεφτω με τα μουτρα στο φαγι.
Οποτε χωρις να στερω τιποτα απο τις λιγουρες που με πιανουν καθε τοσο, κανω κανα μισαωρο τη μερα ποδηλατο, παιζω και κανα διωρο πινκπονκ και αυτο ηταν απο πλευρας γυμναστικης.
Στο φαι ο,τι ετρωγα και πριν απλα σε ελαχιστα μειωμενη ποσοτητα.

Να ξερες ποση ζαχαρη εχει μεσα το ποτο των θεων ομως.:stuck_out_tongue:
http://bihlas.tumblr.com/post/56442059/coca-cola
Δες το δες το.

Δεν υπάρχουν δίαιτες και τέτοια. Πολύ βαρετά πράγματα.

'γω έκοψα σχετικά το φαί και έχασα 10 κιλά σε 3 μήνες. Δεν με χάλασε.

Μα πως γίνεται να κόψεις το φαΐ? Εννοείς να μειώσεις τα γεύματα?

Τι εννοείς να “μειώσεις τα γεύματα”;

Εγώ εννοώ ότι άρχισα να τρώω το μίσο απ’ όσο έτρωγα (σε ποσότητα) και είχα αυτά τα αποτελέσματα. Όχι ότι πριν έτρωγα πολύ ε. Απλά είχα γίνει τόφαλος κι αυτό έπρεπε να αλλάξει. :!:

Α οκ τότε.

Εννοούσα αν μείωσες τον αριθμό των γευμάτων,αλλά με κάλυψες.:stuck_out_tongue:

εγω εχω κολλησει στα 65 κιλα και δεν νεβαινει σο και να φαω.grrrrrrrrrr

Πόσο χρονών είσαι?

18 ειμαι. Μεχρι αρχες γυμνασιο ημουν πιο κοντος και γεματος, και ξαφνικα ψηλωσα και κολλησα σε αυτα τα κιλα

Ε φαε ρε φιλος.

Μην αγχώνεσε, δεν θα κρατήσει για πολύ. :stuck_out_tongue:

Λες ε?Και να πεις οτι δeν τρωω και πολυ…αν με πιασει η λαιμαργια κατεβαζω τα παντα :stuck_out_tongue:

εδω και η πιο προσφατη φωτο μου, νταξει οκ δεν φαiνεται νομιζω οτι ειμαι μονο 65 :stuck_out_tongue:

http://www.rocking.gr/modules/forum/showthread.php?t=2615&page=800

Εγώ θα λεγα ότι φαίνεται. Αλλά μια χαρά είσαι, don’t worry.

Έντιτ: Tα χέρια σου είναι ολίγον αδύνατα.

Μαλάκες ξεκινάω δίαιτα :stuck_out_tongue_closed_eyes: