Παιχνίδι με ερωτήσεις!

Napalm Death - You Suffer?

τονίζω…videoclip…οχι απλά κομμάτι…:!:

AGORAPHOBIC NOSEBLEED - Mosquito Holding Human Cattle Prod ?

Οκ…εγω ξέρω οτι στα πρακτικά έχει γραφτεί το ι 'll neglect από Brutal truth πάντως…Βάζει ερωτηση οποιος θέλει…:slight_smile:

Ποιο γνωστό ρεμπέτικο τραγούδι (ανά)διασκευάστηκε για πασίγνωστη ταινία των 90s;

Bonus question: Ποιο ροκ συγκρότημα διασκέυασε και κυκλοφόρησε μια δική του εκδοχή του τραγουδιού στις ΗΠΑ;

Μισιρλού για το Pulp Fiction

και το γκρουπ που το διασκευασε αργότερα ήταν οι Black Eyed Peas.

Σωστό το πρώτο.

Το δεύτερο λάθος. Τα Μαυρομάτικα Φασόλια είναι ΡΟΚ συγκρότημα;

Ιδέα δεν έχω μόνο αυτό είχα ακούσει από αυτούς!

Dick Dale ήταν η πρωτη διασκευη…

Λοιπόν, για να βάλεις την επόμενη, το σωστό είναι οι Beach Boys, στο Surfin’ USA (1963) :wink:

Edit:

O Dick Dale δεν είναι συγκρότημα…

είναι ομωςπιο ροκ απο τους ροκ /ποπ beach boys που με τπτ δεν χαρακτηριζεις αμιγως ροκ συγκροτημα…:slight_smile:

ε ας βάλει η Lunatic αν θέλει, γιατί παιδιά την κάνω εγώ! (ακούστε και την garage version των Last Drive πάντως στο κομμάτι αυτό!)

ας κανει η μανα γτ κ εγω την κανω:p

Χμμμ, είναι στο Rock ‘n’ Roll Hall of Fame… Εξάλλου, η ερώτησή μου ήταν σαφής… νομίζω…

Ξανάμανάedit:

Ευκολάκι. Ποιο τραγούδι πιστεύεται ότι αναφέρεται στο θάνατο του Buddy Holy;

με την ιδια λογικη που το μυαλο καποιου παει στο ροκ οταν ακουει το ονομα beatles…
Δεν απαντησα οπως κ να χει στην ερωτηση οποτε…

Δεν ξέρω αν μιλάει για το θάνατο, αλλά το πρώτο που μου έρχεται στο μυαλό ειναι Weezer - “Buddy Holly” :-k

Δεν το έχω υπόψη μου το τραγούδι των Weezer, αλλά δεν εννοώ αυτό! :stuck_out_tongue:

Hint: έγινε πρόσφατα πετσοκομμένη ποπ διασκευή με οικτρά αποτελέσματα…

American pie δε θυμαμαι απο ποινανε…(Αυτο ηταν μια σαφης ερωρηση:p)

Σωστή. Από τον Don McLean. Βάζεις.

Eρώτηση λοιπόν:Tί κοινό έχουν οι Ministry με το Ολλανδικό punk rock group Τhe Νitwitz…???