Παιχνίδι με ερωτήσεις!

b. Extreme noise terror ?

Moλις παρει χαμπαρι ο μειντεν αυτο το θρεντ θα αρχισει τις ερωτησεις:

α) ποια ημερομηνια επαιξαν οι γουορλορντ στο βακεν,τι ωρα ακριβως βγηκαν,ποσα λεπτα κρατησε το σετ λιστ τους και γιατι ο Τσαμης φορουσε τζιν με φερμουαρ και οχι με κουμπια?

β) ποιοι δημιουργηθηκαν το 1978 43 Αυγουστου και 3:78 τα ξημερωματα στο αρκανσο των ΗΠΑ.

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Μητσο εμπαινε :smiley:

Davidian θέτεις ερωτήσεις.

Γ.Πως λεγοταν η Thrash μπάντα στην οποία έπαιζε ο Mike Portnoy στα νιάτα του?

Γ.Τι σημαίνουν τα αρχικά YYZ από το ομώνυμο κομμάτι των Rush?

Ιntruder

YYZ είναι ο κώδικας αναγνώρισης που έστελαν με σήματα Μορς τα αεροπλάνα στο εθνικό αεροδρόμιο του Τορόντο (πατρίδα των θεών Rush)

Λοιπόν το YYZ είναι τα αρχικά του αεροδρομίου του Toρόντο οπότε είσαι σωστός Μανο…Aλλα στο άλλο ερώτημα είσαι λάθος…:lol: Τry again…

overkill ρε μλκ :stuck_out_tongue:

παω muse. τα λεμε μετα

Χαχα κι εσύ λάθος είσαι. Εγώ δεν απαντάω γιατί το έψαξα “αλλού”. :oops:

δε νομίζω να εννοεί τις Meanstreak, ε.

H σωστή απάντηση λοιπόν,για να βάλω τέλος στο σασπένς είναι οι Inner Sanctum…Eτοιμάζω νέες ερωτήσεις συντόμως…

A.Ποιο album των Pantera πηγε κατευθείαν στο νο1 του Billboard?

Β.Από ποια πόλη της Γερμανίας κατάγονται οι Kreator?

Τime is running out…

A - Το Far Beyond Driven

B - Απο το Essen

Λοιπόν, υποθέτω πως οι απαντήσεις είναι σωστές και θέτω νέες ερωτήσεις…(αν δεν είναι, μου λέτε το λάθος και κάνετε εσείς ερωτήσεις στη σειρά μου)

Α - Με ποιόν γνωστό κιθαρίστα είχαν συνεργαστεί τα χρόνια ανάμεσα στο 1979 και το 1984 οι Siouxsie and the Banshees?

Β - Ποιά είναι το βασικό κοινό χαρακτηριστικό ανάμεσα στους Sisters of Mercy και τους The Mission, πέραν της μουσικής φυσικά.

Γ - Σε ποιό τραγούδι των Muse, στη συναυλία στο Terra Vibe, πετάχτηκαν κάτι τεράστια μπαλόνια στο κοινό? :slight_smile:

Α. ο Robert Smith?

B. o Wayne Hussey? και ο Craig Adams νομίζω. (Βαριέμαι να το ψάχνω στο νετ)

C. δεν έχω ιδέα, γιατί δεν ήμουνα στο λαηβ, εξάλλου τέτοιες ερωτήσεις είναι άκυρες, γιατι αυτοι που δεν έχουν παει στο λάηβ δεν μπορουν να συμμετάσχουν ε?

Ναι για τα δύο πρώτα! Η τρίτη ερώτηση είναι φαινομενικά λίγο άκυρη, αλλά την έβαλα σκόπιμα, απλά θέλει λίιιγο παραπάνω ψάξιμο…! :slight_smile: Η απάντηση βρίσκεται στο θέμα για τη συναυλία, σε όσα έγραψα συγκεκριμένα… Πες τη και θέτεις ερωτήσεις!

plug in baby

yeap! it’s your turn :slight_smile:

κουλ!

Α. Σε ποιο ιστορικό debut album στο χώρο της ροκ στα 90ς, έκανε backing vocals ο Maynard James Keenan των Tool?

B. Ποιός είναι αυτός ο Boss που αναφέρεται συνέχεια στα άλμπουμ των Bathory?

Α. RATM?

Β. O πατέρας του Quorthon

σ’στος. Παίξε μπάλα