Έχετε μακριά μαλλιά;

Και εγώ εφηβικό απωθημένο έχω και τα άφησα…αλλά υπάρχουν κάτι κακά άτομα που δεν σε αφήνουν να τα χαρείς καθόλου…άσε που γεμίζει το πάτωμα τρίχες και σε βάζουν(τα προαναφερθέντα άτομα) να σκουπίζεις το δωμάτιό σου κάθε μέρα,και μάλιστα σε ώρες που βαριέσαι να παρεις και ανάσα…ΠΑΡΑΠΟΝΑ…

Ειχα , σχεδον μεχρι τη μεση , τα εκοψα γιατι μου την εδωσε … για αλλαγη τα εκοψα και τωρα εδω και 1,5 χρονια τα αφηνω παλι … :lol:

Αν με ρωτησετε τωρα γιατι τα εκοψα τοτε θα σας απαντησω οτι τα εκοψα γιατι οταν κοιμομουν μου πεφτανε στα ματια και στα μουτρα και με ενοχλουσανε :smiley:

Δοκίμασα να τα αφήσω και μόλις πήραν να δείχνουν το μήκος τους άρχησα να τα μαζεύω από το πάτωμα…Ενάμιση χρόνο μου πήρε να σταματήσω την τριχόπτωση :? Αν και θα ήθελα δε βλέπω να το ξαναρισκάρω…

Να σε ρωτήσω ρε angel όταν τα έκοψες πώς σου φάνηκε?Έτυχε να δω να κόβουν τα μαλλιά(λίγο πιο πάνω από τη μέση) ενός τύπου και έμεινα έτσι 8O του έπιασε όλο το μαλλί και με 2-3 ψαλιδιές του τα έδωσε στα χέρια :frowning:

Τι μου θυμησες … Βασικα για να πω την αληθεια …προσπαθησα να τα κοψω 2 φορες τοτε μια γυρω στα μεσα του 2000 και μια που ηταν και φαρμακερη μια μερα πριν την ονομαστικη μου εορτη 29 Νοεμβριου . Η πρωτη ηταν σε κομμωτηριο και η δευτερη μου τα εκοψε η μανα μου (κομμωτρια , αλλα την τελευταια 6ετια την αποφευγα οπως ο διαβολος το λιβανι.)

Η πρωτη φορα ηταν σοκ… οπως τα ειχα κοτσιδα , την πιανει ο κομμωτης , με ρωταει αν το εχω αποφασισει του λεω ναι , και με 2 ψαλιδιες μου εκοψε την κοτσιδα … εκει , του ειπα αν σωζουμε τιποτα … αλλα ηταν ψιλοαργα … το μεγαλυτερο σοκ ομως απο οτι θυμαμαι το ειχε παθει η βοηθος του … χα χα ακομα θυμαμαι τον τροπο που κραταγε την κοτσιδα στα χερια της (πως κρατας ενα πεθαμενο γατί , καπως ετσι … )
Θυμαμε μετα ολους που με ειδανε την επομενη μερα , και δεν με γνωρισανε στην αρχη , γειτονες κλπ κλπ .
Παντως εμενα μου αρεσε τοτε η αλλαγη , ειχα κουραστει απο την περιποιηση των μαλλιων … οποτε οταν απλως τα ελουζα και εβγαινα εξω ηταν κατι το απεριγραπτο … :smiley:

Σου προτείνω να τα κόψεις εκ νέου, μήπως αξιωθείς και λουστείς κάποια στιγμή…

Μαθε να διαβαζεις … :wink:

:wink: :wink: :wink:

Δεν αναφέρεις πουθενά την τωρινή τους κατάσταση, την οποία και υπονοώ

:lol: :lol: :lol: :lol: :wink: :wink: :wink:

Δεν πειραζει ρε Αντρεα, σε δυο τρεις μερες θα μπορω να σου πω και εγω πως ειναι απο μακρια μαλλια να τα κοψεις ξαφνικα κοντα…

Εσύ Κώστα αγόρι μου είσαι πολύ σοβαρό παιδί… Τι δουλειά έχεις με “τελειωμένους” ποζεράδες…; :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Καλός φαντάρος φίλε…

Εσύ Κώστα αγόρι μου είσαι πολύ σοβαρό παιδί… Τι δουλειά έχεις με “τελειωμένους” ποζεράδες…; :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Καλός φαντάρος φίλε…[/quote]

Να σαι καλα ρε Τελη…
Αλλα κατα τον Αντρεα και εγω που ακουω Manowar καθως και αρκετο AOR τα τελευταια χρονια…μπορεις να πεις οτι ειμαι ποζερας κατα μια εννοια.
Αλλα και εσυ εισαι ποζερας κατα την ιδια εννοια.
Ηδη ειμαι το επιτιμο μελος του Angel In Black Fan Club…αυτη ειναι η δουλεια μου με τον Αντρεα οσον αφορα το site.

Κωστή θα σε χάσουμε και σένα ε;
Καλό φανταριλίκι και κυρίως καλό κουράγιο.

Ηλια δεν προκειτε να με χασετε εμενα…απλα θα τα λεμε σε λιγοτερο τακτα διαστηματα.

Τώρα που παμε ότι θα τα λέμε πιο αργά…
Θα τα λέτε πιο αργά και με μένα γιατί αρχ σχολεία
όποτε μπένω καιι μπορώ από παντού αυτό είναι σίγουρο,θα κάνω κανένα post…
Indeed…

Εγώ από τα κοντά μαλλιά που είχα χτές, σε μια μέρα μεγάλωσαν όπως βλέπετε και στο avatar μου…

Μανούλι είσαι!!!Φτου σου μάτια μου!!! :twisted:

Μανούλι είσαι!!!Φτου σου μάτια μου!!! :twisted:[/quote]

Ενω εσύ είσαι καλύτερη… Θέλεις να σου δανείσω τ’ αυτάκι μου;

Aυτό το topic μου ξυπνά τη νοσταλγία για το μακρύ μαλλί…
Μαλακία που το κούρεψα 1/12/05, 20:15 το βράδυ…
Eίχε αδυνατίσει όμως…
Damn it!

Ax,ti thema kai ayto. Egw tin pathsa kai ta ekopsa stis 16/8/2006 wra 2:30…
Tespa, exw xronia brosta mou an mou ksanarthei na ta afysw. Kala to ti shock pathane oloi otan me eidan me konto den legetai kai idiws oi omoideates mas…

Εμένα δεν με χαιρετούσε κανένας από την γειτονιά και τώρα που τα έκοψα, όταν χαιρετάνε πετάνε και φράσεις όπως:

“Τώρα έγινες άνθρωπος”
“Είδες τελικά σου πάει το κοντό μαλλί”
και το θεικό…
“Α, δεν είσαι κοπέλα!!!”

Λέω να τα ξαναφήσω μπας και σταματήσουν τις μ…ς! :evil:

Kai emena tis idies tsoures mou legane otan ta 'kopsa!