Τι μάρκα μπύρας προτιμάτε;

Τα σπάει… Γλυκόπικρη, με μια αίσθηση καραμέλας!!!

Αυτή τη δοκίμασα χθές και μου φάνηκε ενδιαφέρουσα.

70 λεπτά στην κάβα της γειτονιάς. Top of the tops 8)

ρε λαλακες 80 λεπτα το μπουκαλι η βεργινα και η χενινγκερ στη στην ροτοντα

Σήμερα δοκίμασα αυτήν την duvel, ελαφρώς πικρούτσικη, θολή (ανοιχτή) ξανθιά, αρκετά καλή!!! Θα την ξαναδοκιμάσω…

Η επόμενη θα είναι ή η leffe blond ή η frank…κάτι από Μόναχο, λέει. :slight_smile:

τσίπουρο μόνο.

Η μπύρα είναι μέταλ, αλλά το τσίπουρο είναι και για πολύ βαρβάτες καταστάσεις να πούμε!!!

η αλήθεια είναι στο τσίπουρο σάιλεντ, θα έρθει η ώρα που θα το καταλάβεις.

Έχω πιει τσίπουρο ρε!!! Αλλά με νερό (κ γλυκάνισο), γιατί σκέτο μου είχαν πεταχτεί τα μάτια όξω!!!

ρε το τσιπορο ή το ουζο ειναι για περιορισμενες καταστασεις.ενω την μπυρα μπορεις να την πιεις πιο ευκολα σε ολες τις φασεις!
Βεβαια τωρα τις προαλλες ειχα ανεβει ταρατσα με την αδελφη και κατεβασαμε ενα μπουκαλακι τσιπουρο απο βολο και ημασταν ωραιοι!

εδιτ:πηγε κανεις στο φεστιβαλ μπυρας;

Τα πράγματα είναι απλά, δεν είναι επιστήμη

το Σάββατο π.χ. παίζει ο Θανάσης (ας ελπίσουμε να μην βρέχει). Παίρνεις 5 κουτιά μπύρας από τα λιδλ. Πίνεις τα 3 πριν μπεις. Βάζεις τα δύο στις τσέπες από την βερμούδα και έχεις και λίγο τσίπουρο ή ρακί μαζί για να ρίξεις μέσα σ αυτά τα δύο. Απλά επιλέγεις πιο τραγούδι θα χάσεις για να πας για κατούρημα.

η εξίσωση θα απλοποιούταν αν έβρισκες καμιά άκρη πριν την συναυλία, if you know what i mean.

we know what you mean:p
Πρακτικο μυαλο:lol:

:-s:-s

Μονάχα ο δόκτωρ Ιπποκράτης το 'χει πάρει είδηση κι αφήνοντας το βάθρο πού και πού, στις όχθες πάει να ψαρέψει το μυστικό

Το παραπάνω είναι αναφαίρετο κεφάλαιο από τον οδηγό επιβίωσης συναυλιών.
Με τη διαφορά ότι στο δικό μου βιβλίο δεν ρίχνουμε τη ρακή μέσα στη μπύρα.
Κρατάει ο καθένας το ποτήρι με τη μπύρα του και το μπουκαλάκι με τη ρακή μυρίζει και γυρίζει. Αυτό εκφράζεται με το τρίπτυχο πίνω (ρακή) - σβήνω (με μπύρα) - επιβιώνω.
Εννοείται ότι η μπύρα σε αυτή την περίπτωση υποβιβάζεται σε βοηθητικό εργαλείο της ρακής οπότε όχι μόνο δεν χρειάζεται να είναι υψηλής ποιότητας, αλλά επιβάλλεται να είναι φτηνή και άθλια.
Οτιδήποτε επιπλέον προστίθεται στην εξίσωση. Το ιδανικό είναι το μπ-ρ-μπ, αλλά πρέπει να υπάρχει και κανένας εγκρατής να πάρει το αμάξι μετά.

Ακριβώς!

Χθες που απάντησα στον έλρικ εννοούσα ότι έχω πιει τσίπουρο, τώρα το ούζο από που προέκυψε δεν ξέρω… μάλλον, δεν καταλάβαινα τί έγραφα, κυριολεκτικά δεν ένιωθα. Πάντως και ούζο πίνω, δεν έπεσα πολύ έξω.

τι ώρα είναι ο θανάσης το σάββατο??

Ουζο πρωτιστως και τσιπουρο δευτερευοντως πανε παντου και παντα :smiley:

Λάρισα, κηποθέατρο, 9:30, 10 ευρά