Αγαπημένη Μασκότ

Οι εκδοχές που έχω ακούσει εγώ είναι δύο: είτε ο Απόλλωνας (μάλλον λόγω σώματος, βλ. απολλώνια κορμάρα) είτε ο έκπτωτος άγγελος (a.k.a. Βελζεβούλης)…

Εν τω μεταξύ, γιατί έχω την εντύπωση πως ούτε εδώ ψηφίζουμε αξιοκρατικά σχετικά με αυτό που μας ρωτάνε, αλλά με βάση το ποιο συγκρότημα προτιμάμε; :-k (Το “άλλη” είναι για τους Metallica fans; :p)

Η αλήθεια είναι πως ο έντι κράτησε λίγο στάσιμα τα εξώφυλλα των Μέιντεν… Αναρωτιέμαι πως θα ήταν χωρίς τον έντι…:-k

:bow2: :bow2: :bow2: :bow2:

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :bow: :bow: :bow: :bow:

Other users post. Damnation 669 Kills. :stuck_out_tongue:

Damnation669 and his gang!

ειδατε εσεις κανα κοτοπουλο στο πολλ;:-k

:stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue:

παρα πολυ αστειο :evil: :lightsabre:

αγγελος κ eddie

Edward the Great! Κυριολεκτικα μορφη!

Eddie! Δεν υπάρχει άλλος . . .

Eddie και Set Abominae \m/

o βαρβαρος μπρατσαρας των manowar αλλα respect και σε eddie,vic rattlehead και the guy

Χωρις δεύτερη σκέψη ο Eddie των Iron Maiden!!!..:):!::!::!::!:

maiden-eddie χωρις δευτερη σκεψη…:wink:

Janick Gers!

:lol::lol::lol::lol: για αποπάνω.

οντόπι:

Οταν μιλαμε για μασκοτ συγκροτηματος, ενα ειναι το ονομα που μας ερχεται κατευθειαν στο μυαλο… Ο Eddie :bow: η Edward The Head οπως ειναι το πληρες ονομα του. Ο Eddie ειναι κατι παραπανω απο μια απλη μασκοτ, ειναι ενας απο τους λογους (εκτος μουσικης) που εκαναν και κανουν τους IRON MAIDEN, τοσο ξεχωριστους και εχει συνδεσει απολυτα το ονομα του με το συγκροτημα. Οταν ακους IRON MAIDEN, κατευθειαν σκεφτεσαι και τον Eddie σε καποιο απο τα αγαπημενα σου εξωφυλλα με καποια απο τις εκαστοτε μορφες του. Βοηθησε τα μεγιστα στην τεραστια αναγνωρισιμοτητα των Θεων… Απο τις περιπτωσεις που η μουσικη εχει συγκεκριμενο ‘‘προσωπο’’, φοβερη μορφη ο Eddie…:smiley:

O δράκος του Dio που τον σκότωνε με ένα φωτόσπαθο στα λάιβ το '85-'86. Τον έχω ακούσει ως Dean και Denzil. Σεβασμός επίσης και για το ποστ του μπλήντιν και πολύ θα ήθελα να μου εκμυστηρευτεί το όνομα του logo των Einstürzende Neubauten, εάν βέβαια υπάρχει ονομασία.

Αν και τα σπάσανε με τον τύπο, ελπίζω να τα ξανά βρούνε, οι Motorhead και ο Snaggletooth είναι η επιτομή του metal:!::bow2::bow2::):!: