Παιχνιδακι με φωτογραφιες περιοχων, τοπων, βουνων, μνημειων, ποταμων, Τουταγχαμων

We have a winner!!! ωραιος ο φρουρος!!!

Κάποια χώρα της Βαλτικής? Λιθουανία?

edit: ουπς, βρέθηκε!

Bιλνιους,Λιθουανια?

Ναι ελλανορ…το απαντησε ο φρουρος…ειναι το Ελσινκι…ειναι γνωστη πολη γιατι ενα καρο γκρουπ απο εκει ερχονται…

Ποιος θα ποσταρει…φρουρε μπορεις ή να ξαναποσταρω?

Εχω την αδεια του φρουρου να ξαναποσταρω…το επομενο θα σας σπαζοκεφαλιασει αλλα θα δωσω οπως παντα βοηθειες…σαν καλος ξεναγος :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue:

Ισλανδία? Ρέυκιαβικ?

Denver,Colorado

Χιλή? Σαντιάγο?

Oχι Μανο μου…δεν ειναι στην Ευρωπη…
Davidian εισαι στην σωστη ηπειρο και σωστα σκεφτεσε μεγαλη πολη κοντα σε οροσειρα …αλλα δεν ειναι το Ντενβερ

η πόλη του μεξικού ?

ΩΡΑΙΟΣ!!! Σαντιαγο!!!

Μανο ποσταρε κανενα καλο!! προσεξτε την αρχιτεκτονικη στα κτηρια σαν πυραμιδες ινδιανων της αμερικης…ητανε ενα απο hints ,μαζι με την οροσειρα

Κανά κουλό θα βάλει ο μάνος πάλι:p

Η μεγαλυτερη πολη στο βορειο Καναδα ειναι το Yellowknife το οποιο μοιαζει καπως ετσι…

Ωραία. Πάμε.

¶λλη μία με σημαία. Πρόκειται για τη βουλή ή κάτι τέτοιο τέλος πάντων

Κογκο?

Αφρική είναι έτσι?

Όχι δεν είναι το Κογκό.

Όσο για ήπειρο θα το κάνω όπως πριν. Ο πρώτος που θα ποστάρει μετά το πόστ μου μια ήπειρο,θα του πω αν είναι ή όχι

Ερυθραια νομιζω
καπου εχω ξαναδει αυτη τη σημαια

θυμαμαι ειχαν και ενα πολεμο με την Αιθιοπια

Φοινικόδεντρα βλέπω, και διακρίνω και έναν μαύρο…

Για αφρική μου φαίνεται… :dunno:

Ναι, άφρικα είναι.

Ως συνήθως υπάρχει τρελλό Hint στο όνομα της φώτο.

Εdit: Το βρήκε ο άσεν

Καπου θυμομουν αυτην την σημαια…και η καμηλα στο κτηριο παραπεμπει σε ερημους…αρα…το εγραψα με μια αμφιβολια…ηταν καπου εκει κοντα…το Σουδαν και η Σομαλια εχουν αλλες σημαιες…οπως και οι βορειοαφρικανικες χωρες