«Αυτοσαρκασμός» και φανμποηλίκι

^ Αυτό είναι άνετα θετικό.

Morello αγόρι μου,έκανες 2 μέτριους φολκ δίσκους.Γιατί συνεχίζεις να το κουράζεις το θέμα,μείνε στην βρωμιά.Κεσκεσέ Union Town?Σε παρακαλώ πολύ!

Και να πεις ότι ως Nightwatchman παίζεις και καμιά μπλουζ αλητεία…δεν!

  • μωρή ούργια alison mosshart, είπαμε ότι είσαι θεάρα, αλλά άσε τις χολυγουντιανές μπαλάντες αλά marilyn monroe και πιάσε καμιά κιθάρα.

  • ρε συ freddy mercury του γλυκού νερού matt bellamy, δεν πρόκειται να παίξεις ποτέ στο διάστημα. προσγειώσου στη γη (aka origin of symmetry) επιτέλους, και κατάλαβε ότι δεν είχες, δεν έχεις και ούτε θα έχεις ποτέ το ταλέντο του μυστακοφόρου.

  • που πας στο miami ωρέ alex turner? όσο και αν προσπαθείς, στο τέλος θα ξεροψηθείς σα λουκάνικο σε κυριακάτικο bbq στη βρετανική εξοχή.

  • julian casablancas, μήπως απαιτείς όλες σου οι συναυλίες να είναι σε ασπρόμαυρο φόντο για να μη φαίνεται το άθλιο καπέλο σου? ή μήπως για να αποπροσανατολίσεις τον κόσμο από τη μουσική για την καθοδική πορεία από το is this it και έπειτα?

  • arcade fire, σταματήστε να παίρνετε βραβεία. σοβαρά. και σταματήστε να είστε κάθε μέρα μέσα στις ειδήσεις του p4k. και γενικά πάρτε ένα μήνα off. δε θέλουμε νέους u2.

Λολ.

Πρέπει να φοβάστε πολύ να κράξετε (να ΚΡΑΞΕΤΕ όμως) τους αγαπημένους σας καλλιτέχνες, έτσι;

οι manowar στο thunder in the sky και στο let the gods decide ακούγονται σαν τους marauder.

[SPOILER]είναι το καλύτερο που μπορώ να κάνω :p[/SPOILER]

Πφφφφ, θα φανώ σαν ένα υπερφίαλο τσουτσέκι τώρα, αλλά για ρίξτε μια ματιά να καταλάβετε πώς ΘΑΒΕΙΣ.

ΜΑΛΑΚΑ Maenpaa σταματα να περιμενεις την καινουρια εκδοση της μνημης RAM και αιγαμισου βγαλε το δισκο. Τελειωνε.

πφφφ, επιδειξία

Είσαι σίγουρα φανμπόης αυτών των μπαντών?Γιατί βλέπω λέξεις όπως ‘αδιάφορο’ και ‘ανιαρό’ :stuck_out_tongue:

Εννοείται ότι είμαι φανμπόης αυτών των groups (καλά κι εσύ με ρωτάς αν είμαι φανμπόης των Πριστ ξέρω γω; Εδώ έχω γίνει ανέκδοτο σ’ όλο το φόρουμ…) και εννοείται ότι δεν τα πιστεύω αυτά που γράφω! Αλλά αυτό είναι το νόημα του θρεντ, να παίρνεις υπαρκτά στοιχεία που ακόμα κι αν εσένα σ’ αρέσουν, αποτελούν αντικείμενο κριτικής για κάποιο κόσμο, και να τα τραβάς απ’ τα μαλλιά παριστάνοντας τον hater. Να τους γαμάς την Παναγία ρε παιδί μου, πώς το λένε. 8)

Αχά!Ε,εντάξει τότε

Είχα την εντύπωση πως το θρεντ ήταν αυτοκριτικής,και βσκ εγώ αυτό έκανα!

Makes sense τώρα.

τσεκ φερστ ποστ :slight_smile:

Ο Eddie είναι φλώρος poser. Το παίζει δήθεν άγριος, αλητάμπουρας, φονιάς και κάτι τρέχει, αλλά μη δει κάμερα! Βραβείο παίρνει το εξώφυλλο του ?Somewhere In Time?, όπου κατάφερε να μην κοιτάξει τον φακό, αλλά έριξε μια πόζα για το φωτογράφο άλλο πράμα.

Σωστόοοοος!!

Σόρρυ που χάλασα την πιάτσα 8)

Εγώ πάντως τα εννοούσα αυτά που έγραψα :stuck_out_tongue:

Ο Jon Lord στηρίζει όλη τη δήθεν βιρτουοζική του πειθώ στο γεγονός ότι φαίνεται μονίμως πολύ απασχολημένος επί σκηνής.

:lol:

Και στην επιβλητική του μορφή πάνω στη σκηνή! :stuck_out_tongue:

Το παρακάτω δεν είναι πλάκα: Στην ιστορική συναυλία του 2000 σε εκείνο τον άθλιο βοηθητικό χώρο του ΟΑΚΑ, ένας φίλος που τους έβλεπε για πρώτη φορά μου είπε πως “όπως τον είδα ψηλότερα από τους άλλους με τα λευκά γένια και μαλλιά, με το που έπαιξε τις πρώτες νότες στο Hammond νόμισα πως μου φανερώνεται ο Θεός!” :lol::lol:
Βάλε και το επώνυμο… :roll:#-o

Αμα ο hetfield παει να τραγουδησει το seek and destroy ειμαι σιγουρος οτι απο πισω θα περιμενει ενα ολοκληρο νοσοκομειο ετοιμο να τον σωσει.

Για τον ulrich δεν λεω τιποτα επειδη δεν τον γουσταρω αρα δεν θα ταν αυτοφανμπουσαρκασμος.

Ο serj σε κανα μηνα θα εμφανιστει σε συναυλια των down με φρακο και ημιψηλο τραγουδωντας ασματα της μαριας καλλας για να θυμαται τισ “περιπετεις” του στο hiatus.

Αναμενω την ανακοινωση ντουετου slash-gummy bear και ειμαι σιγουρος οτι ο δισκος του σε συνεργασια με τα ζουζουνακια θα ναι το best of της χρονιας.

επισης πρν απο τον διαδοχο του DM μεταλικα εχουν βαλει προσωπικο στοιχημα να κυκλοφορησουν 100 live albums απο οταν ακομα παιζανε καλα

Πολυ γαματο θρεντ!!!ΕΠηρεαστηκα πολυ απο ποστ Γρακχου που κανει ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΟ θαψιμο και οχι αυτες τις γλυκαναλατες πιπες που γραφετε οι υπολοιποι που τελικα καταληγουν να μην ειναι θαψιμο :p…θα γραψω κανα monster post για μερικα γκρουπακια και θα επανελθω δριμυτερος!!!

Οι Τρύπες χρωστάνε όλο τους το σουξέ στην εξωτική προφορά της Θεσσαλονίκης. Αν ήταν Πελοποννήσιοι με το «νιε» και το «λιε», το πολύ-πολύ να κάνανε την καριέρα του Μικρού Νικόλα.

Pink Floyd.Η επιτυχία του απόλυτου τίποτα.
Πιο άτεχνος πεθαίνεις.Σου λέει όμως “τι να κάνω για να το καλύψω αυτό;;ΑΧΑ.Θα γράψω μεγάαααλα κομμάτια και θα πουλάω ψυχεδέλια/προοδευτική μουσική”.
Και αυτό έκαναν.Όμως είχαν και ένα άλλο πρόβλημα.Πάνω στην σκηνή ήταν σαν αυτιστικοί.Ούτε Μικ Τζάγγερ ούτε Μπητλς.
Κάτι φλωρόπαιδα ήταν από τα Πανεπιστήμια όλοι τους,που απλώς δεν έβρισκαν γκόμενες και έπαιζαν μουσική μπας και τσιμπήσει καμία στο διάλειμμα.
Έτσι λοιπόν αποφάσιζαν να βγαίνουν όπως να’ναι στην σκηνή και να έχουν φωτιές κτλ έτσι ώστε το κοινό να μην κοιτάει αυτούς αλλά αυτά.
Όταν όμως κοιτούσε αυτά,πιο μετά,είχαν το ΘΡΑΣΟΣ να τσαντιστούν επειδή λέει και καλά δεν πρόσεχαν την μουσική.Ε άντε γαμηθείτε ρε μαλάκες.

Ένας ψηλός καμπούρης σαν τον Χάρο,έναν ρεμπεσκές με μουστάκι “γλύφω κώλους”,ένας που δεν μιλούσε και ένας με φάτσα πορνοστάρ χωρίς τα βυζιά της.Αυτοί ήταν

^ Τίμιος. :thumbup:
Ή όπως είχα διαβάσει κάπου μια φορά (Floydized κλείσε ματάκια =Ρ), “Pink Floyd are the thinking man’s rock band? Yeah, for the people that don’t wanna think too hard, maybe”. :stuck_out_tongue:

Panos Stargazer, το ποστ σου με αγχώνει λίγο.

Βασικα γιατι αγχωνεσαι? Μπρος στο δρομο που χαραξες εσυ θα ειναι…βασικα απ’ οτι καταλαβα το θρεντ θελει τα ποστς να ειναι μια μιξη του κραξιματος που τρωει μια μπαντα απο τον οπαδο της, με μια δοση υπερβολης και χιουμορ, με το κραξιμο που τρωει απο τον hater, που ετσι κι αλλιως βγαζει γελιο απο μονο του!!! Don’t worry…I ain’t gonna let you down!!!

Floydized ωραιος απλα λιγο κανε μια ξηγα στο ποιος απο τους τεσσερις ειναι ο καθενας απ αυτους που γραφεις στην τελευταια προταση…