«Αυτοσαρκασμός» και φανμποηλίκι

Χμ. Οι τραγικοί οι Isis 2 νότες παίζουν το χρόνο και γίναν και μπάντα.

κανω εκκληση στους maiden ετσι ωστε να σταματησουν να βγαζουν δισκους !

ρεε μλκ αξλ βγαλε επιτελους το chinese democrasy !!

Ρε μαλακα Janick σταματα να κουνιεσαι σαν παρλιακο και κοιτα να παιξεις κανα σολο γιατι ολο μας γαμας τα live

Kαι συ steve ξερουμε οτι ξερεις μπασο δε χρειαζεται να ακουγεσαι παραπανω απο το Bruce

και δε θα σας πεσει κι ο κωλος αμα δεν παιξετε μια φορα iron maiden,run to the hills,number of the beast και παιξετε και κανα alexander

α και ρε σεις τι το σπουδαιο βρισκετε στα sanctuary,running free,wrathchild,iron maiden και τα παιζετε συνεχεια;

Ο Petrozza τα τελευταία χρόνια έχει χάσει αισθητά την τσιρίδα της φωνής του.

Στο When The Sun Burns Red υπάρχει κλεμμένο ριφφ κάπου μετά το σόλο, από το Die By The Sword των Slayer. Τσεκάρετε εκεί που λέει:

now rain shall wash away
sad remains of man

με το σημείο του Die By the sword

Watch as flowers decay
On the cryptic life that died

Επίσης το Τhe Chosen Few από το Endorama είναι ίδιο με το Love Like Blood των Κilling Joke. Aλλά και αυτό στα συν τους είναι χαχαχαχαχα!

Οι Destruction έχουν να βγάλουν δίσκο που να τον γουστάρω από την αρχή μέχρι το τέλος από το “Cracked Brain”, και αναλώνονται σε “δήθεν” ψαρωτικά ρεφραίν τύπου

Only in union we stand
They can’t break our will
We have the pleasure to kill
We are bonded by blood
Again they will rot

To ομώνυμο κομμάτι του Disco Destroyer των Tankard είναι λες και το γράψανε οι Sodom.

Στo Masquarade In Blood των Sodom υπάρχουν ίσως το χειρότερα κομμάτια που γράφτηκαν ποτέ, αλλά ξέρω απέξω και την παραμικρή τους νότα.

Δεν μου αρέσει το “Οcean 2” των Eloy, που κατά γενική ομολογία είναι από τις καλές επιστροφές παλιών μεγαθηριων. Αντίθετα, στην θέση του βάζω το “Τhe Tides Return Forever”.

Xθες στο μάθημα μου στους 2ετείς έσκασα με μπλουζάκι Pink Floyd.

Το live που έχω ακούσει τις περισσότερες φορές στην ζωή μου είναι το bootleg “Live στο Αγρίνιο 1985” των Αδιέξοδο μαζί με Γενιά του Χάους, οπού έχει τον πιο απαράδεκτο ήχο που έχει υπάρξει στο σύμπαν.

Οι Metallica ειναι μεχρι ΚΑΙ το Kill Em All. Μετα γιναν εμπορικοι…

Αναφερομαι μ αυτο τον τροπο κυριως λογω του επικου '‘No Life ‘til Leather’’ demo. Αχ… Αυτες ηταν εποχες…

Επισης, ΕΝΝΟΕΙΤΑΙ πως οι Helloween ειναι μεχρι και το Walls Of Jericho. Μετα φλωρεψαν…

Edit: Τα παραπανω τα λεω μεταξυ σοβαρου κι αστειου. Το Kill em All ειναι μακραν το αγαπημενομ Μεταλλικα, και το ιδιο ισχυει για το Walls & το EP. Εννοειται πως μ αρεσουν και τα μετεπειτα.

Αλλα… :stuck_out_tongue:

Και οι guardian μέχρι και το Batallions :stuck_out_tongue:

όπα φιλαράκι εσύ το έσκισες το θέμα. Σηκώνει παρεξήγηση!
Όπως και τα avatar σου!

on topic :
Οι Maiden σε καμια 10 χρονια θα βγάλουν τη συνέχεια των dvd με την ιστορία τους αναφερόμενοι στην τωρινή περίοδο ως “The money years”.

O Cornell παίζει να μην την παλεύει καθόλου πλέον με το rock γενικότερα.

Αν και γενικά δεν έχω πρόβλημα με το κράξιμο! Ιδιαίτερα στις αγαπημένες μου μπάντες (π.χ. Metallica).

Ρε Meine, σε παρακαλω, την επομενη φορα που θα μιλησεις στον κοσμο σε μια συναυλια ή που θα δωσεις μια συνεντευξη μην πεις μεσα σε 50 λεξεις 60 φορες την εκφραση “you know”.

Portnoy και σια: Maiden-ζετε.

Χοντρε Ολιβα, get your shit together και ασε της υπερσιβηρικες μαλακιες. Σκεψου μονο στην ουσια τι ειναι. Ενας περιοδευον θιασος που παιζει χριστουγεννιατικα τραγουδια. Αυτο τα λεει ολα.

Μαστεϊν, γιατι ρε λαμογιο λες την σολο καριερα σου Megadeth??

Hetfield εχεις φλωρεψει αγριως.

Ρομπ αγορι μου, εκοψες το back-celebrating και δεν σου βγαινουν τωρα η τσιριδες??

Σαφερ, εισαι και εσυ στην κατηγορια Μαστεϊν.

Ρε Τζονυ Μπον Τζοβυ, μην τραγουδας στα λαϊβ σαν λουλου.

Ουφ, πολυ χολη εβγαλα. :stuck_out_tongue:
Εννοειτε οτι ολους αυτους τους μουσικους τους καραγουσταρω. Απο ολα αυτα το πιο αδικο σχολιο ηταν αυτο για τον Ρομπ. :stuck_out_tongue:

1)Ρε Derris βγαλε το κιμα απο τη μυτη,να τραγουδησεις κανονικα επιτελους(πες το και στον Klaus e):frowning:

2)Kai αγορι μου σταματα να κλεβεις,δε παει αλλο![-X

3)Ρε Kusch γαμω κατσε σε μια κωλομπαντα και ασε τα 47 projects καβαλημενε να πουμε…

4)Ρε death bands σταματηστε να υπαρχετε,ειδικα εμας που μενουμε Αθηνα μας φτανει η ηχορυπανση απ’εξω…:yes:

5)Φτανει πλεον αυτο το πλικι-πλικι με τα πληκτρακια στη euro power,βαλτε λιγο riff στη ζωη σας!

6)Ρε Serji καντο το reunion αλλα χωρις τον αμπαλο τον Malakian,γινεται??

7)Anselmo εκτος απο πρεζακιας,εισαι και μεγαλο ψωνιο!(Αλλα σε παω ρε γαμωτι…)

8)Οzzy–>Quit–>Please

9)Kiuas αλλαξτε το κωλοονομα σας,ειστε και γαμω τα ανερχομενα power συγκροτηματα αλλα με τετοιο ονομα δυσκολα να γινεται μεγαλη μπαντα…

10)Lars εισαι μεγαλος καραγκιοζης αδερφακι μου:lol:

μια ζωη του λεω γαμω οτι ο αντι τραγουδαει απο τη μυτη και παιρνω την απαντηση ‘‘η χροια του ειναι ετσι η χροια του ειναι ετσι, και του Σκοτ απο τη μυτη βγαινει δηλαδη?’’

got ya now:!:

Rudy,πάρε την μπάντα στα χέρια σου γιατί ο κοντός μας έχει πρήξει με τα ίδια και τα ίδια στα set list και να προσπαθεί να γράψει πάλι επιτυχία τύπου wind of change.2008 έχουμε.
Michael,2 μήνες το χρόνο είσαι στα καλά σου και τους υπόλοιπους 10 πίνεις να ξεχάσεις αυτούς τους δυο.
Matthias,δεν είσαι γκόμενος μανάρι μου,γράψε κάνα σολίδι όπως στα 80’s και άσε τις ποζεριές.
DC,ξανθό μαλλί,το μικρόφωνο σε στύση και κραυγές.σαν ήρωας ταινίας πορνό του μπάρτον είσαι πλέον ε.

Πως μ αρεσει οταν οι παουεραδες αυτοθαβονται:D :lol:

Για τον Ντιο το λεω γιατι συνεχεια τα ιδια και τα ιδια στα σετλιστ και εκτος αυτου το μαστερ οφ δε μουν ηταν δισκαρα και θελω και αλλο!Γιατι μην μου πεις οτι δεν βαρεθηκαμε τα λαιβ σιντι και ντιβιντι κλπ…

Οι Μαρς βολτα μας πρηξαν πια με τις πολυπλοκοτητα τους…βαρεθηκαμε:D

οι νεο προγκ μπαντες ειναι γκει:-s :stuck_out_tongue:

ρε ηλιθιε gillan τι τραγουδας ακομα ρε!!! το βγαζεις το child in time ρε;;; παρατα τοτε και μη βγαζεις αλλους ηλιθιους ανουσιους ανεμπνευστους δισκους με τους περπλ…γιατι θα μου πεις και οι παλιοι τι ητανε…αηδιες…

καραγκιozzy αγορινα μου…πως εισαι ετσι σταφιδιασμενος ρε…σε φαγανε τα ντραγκς τα ριαλιτι και η σαρον…παρατατα και μην ρεζιλευεσαι αλλο ρε κωλογερε…

μεταλλικα καλα σας λενε λεφταλλικα…και μην βγαλετε αλλη πατατα…λαρς τον παιρνεις και σκασε επιτελους…μας τα επρηξες με τις εμμονες σου και την παρλαπιπα σου…

ρε ηλιθιοι ποζεραδες γκλαμ ροκερζζζζ…ειστε ολοι παλιαδελφες ρε…το μονο που ξερετε να κανετε(να κανατε στα 80ζ δηλαδη γιατι τωρα σαν γερικα τραβελια ειστε) ειναι να βαζετε μεηκ απ και χερσπρεη και να παιρνεται ηλιθιες ποζες να σας βλεπουν τα γκομενακια…φορουσατε και αυτα τα ανεκδιηγητα σπαντεξ να φαινονται και τα δηθεν προσοντα σας…ποια προσοντα θα μου πεις…αγγουρια βαζατε μεσα γιατι @@ δεν ειχατε ετσι κι αλλιως…μονο ποζα…απο μουσικη και ουσια τπτ…κενο…fuckin posers go to hell…death to false metal

Εντάξει, τέλειο thread, εύγε Vic Vega! Λοιπόν…

Οι Pink Floyd είναι καλή μπάντα, οκ, αλλά πολύ υπερεκτιμημένη ρε παιδί μου. Δε τους καταλαβαίνω όλους αυτούς τους οπαδούς τους. Αργά, μακρόσυρτα, και καλά “ατμοσφαιρικά” τραγούδια, με στίχους για ντεμέκ “διανοούμενους”, και μινιμαλισμός μέχρι αηδίας. Είμαι σίγουρος πως αν τους έβλεπα live θα με έπαιρνε ο ύπνος.

Οι Cure είναι ένα απο εκείνα τα ψεύτικα συγκροτήματα που ακούν τα κοριτσάκια μαζί με τον Ρουβά, στις “σκοτεινές” στιγμές τους καταντούν γελοίοι και στις χαρούμενες απλά δεν ακούγονται - καλύτερα να βάλω το “γύρω, γύρω όλοι”. Η φωνή του Σμιθ είναι απλά γλοιώδης.

Οι Paradise Lost είναι ο ορισμός του συγκροτήματος που θα έπαιζε και τέκνο αν ήξερε οτι θα πουλούσε με αυτόν τον τρόπο. Οτιδήποτε έχουν κάνει ως τώρα, μα τα πάντα όμως, απο το αλα-Μετάλλικα metal του Draconian Times ως το αλα-Depeche Mode Host, καθώς και η στροφή στους τελευταίους δίσκους, έγιναν με άξονα το χρήμα, και το ακροατήριο στο οποίο θα πουλούσαν. Τι κρίμα γι’ αυτούς, δεν έπιασε το εμπορικό κολπάκι του Host και τώρα αναμασούν ιδέες του παρελθόντος - όχι οτι τότε είχαν ιδέες δηλαδή…

Οι Faith No More θα πρεπε να μη είχαν βγάλει ούτε έναν δίσκο και να το είχαν γυρίσει στη μαγειρική καλύτερα. Γιατί έτσι κι αλλιώς, κάπως έτσι μοιάζει αυτό το συνονθύλλευμα απο ήχους και άσχετες μεταξύ τους μουσικές που είναι οι δίσκοι τους. Σαν αποτυχημένη συνταγή μαγειρικής.

Οι Anathema είναι ό,τι είναι ο Χατζηγιάννης στην Ελλάδα, για τα ξένα συγκροτήματα.

Οι Clash είναι γκρουπάκι απ’ αυτά που ακούγαμε στο Γυμνάσιο - λίγο μετά τα Στρουμφάκια. Θα παράφραζα γνωστό τους τραγούδι σε “Don’t Stay, Go!!!”, απορώ ποιός τους ακούει ακόμα…

Οι Depeche Mode μου θυμίζουν τα μπλιμπλίκια που παίζαμε στα ηλεκτρονικά, αυτά με το πενηντάρικο. Μπλιμπλίκι συν νερόβραστος τραγουδιστής = κακό συγκρότημα, το οποίο απορώ πως είχε τέτοια επιτυχία.

Οι Metallica έχουν ξεπουληθεί ήδη απο την εποχή του Kill 'Em All… Καλύτερα να το διακόψουν όσο είναι καιρός να ησυχάσουμε και μεις λίγο.

VAST? Μπαρδόν?

Πήγα να ακούσω Smashing Pumpkins, άκουσα τη φωνή του Billy Corgan και έκλεισα αμέσως τα ηχεία. Απο τότε δεν άκουσα ποτέ ξανά.

Οι Blind Guardian παίζουν μουσική που ταιριάζει μόνο σε μοναχικούς ονειροφαντασμένους έφηβους - δράκοι, ξωτικά και άλλες τέτοιες κουταμάρες.

Τι έγινε, θα έρθουν οι Gogol Bordello στην Ελλάδα?? Έλεος… Άλλο ένα γελοίο συγκρότημα που προσπαθεί να πιάσει την καλή, παίζοντας μια μίξη τσιγγάνικης μουσικής και πανκ… Ό,τι να ναι δηλαδή…

Τέλος, να πω πως μου τη σπάνε όλοι εκείνοι που μας το παίζουν “ανοιχτόμυαλοι” και ακούνε “πολλές μουσικές” και καλά. Άντε ρε ψεύτικοι απο δω!

αχαχαχαχαχαχα, δε τα πιστεύω αυτά που έγραψα! :lol:

Ρε παιδιά είπαμε να πούμε κακίες με αυτοσαρκασμό, όχι «οικογένειες»!#-o Δεν κρατιέστε!

sorry αλλα τι εννοεις οικογενειες

Μη τον ακους αυτόν, είναι ψεύτικος κι αυτός, όπως και όλα αυτά τα συγκροτήματα.

Πρέπει κάτι να κάνουμε για να αρχίσει επιτέλους η κάθαρσις, να απαλλαγούμε απο όλους αυτούς τους ψεύτικους που χαλούν τη μουσική μας και να αφήσουμε μόνο τους εκλεκτούς! Death to false music ρε! Παιδιά στα όπλα!

ρε μπιλαρα (παπακωσταντινου) σταματα να λες συνεχεια τα ιδια αστεια στις συναυλιες !! :lol: :lol:

ειστε ολοι οφ τοπικ ομως

Άλλο λέμε κακίες, άλλο τα χώνουμε και τους επευθυνόμαστε ευθέως αποκαλώντας τους this & that.

Αν το μετατρέψουμε σε scream box (ή όπως αλλιώς το λένε) θα μας το κλειδώσουν οι κακοί.