«Αυτοσαρκασμός» και φανμποηλίκι

o Οζζυ είναι πιο πεθαμένος και από την νεκρή γιαγιά μου…
ρε Τοbias χρυσός,γαμάτος,θεός…αλλά σταμάτα τα αδερφίστικα κουρέματα…


Now playing: Edguy - Vain Glory Opera
via FoxyTunes

O Peter Murphy έγινε Μουσουλμάνος(σόρρυ).

Το τελευταίο άλμπουν των Bauhaus ήταν πιο πολύ για να πιάσουν την καλή και κάπως ανέμπνευστο με λίγες εξαιρέσεις.

Σ’αυτό,ο Μέρφυ τραγοδούσε πολύ θεατρινίστικα.

Τα λάιβ των Sisters Of Mercy τελευταία παίρνουν τις χειρότερες κριτικές.

ξέρεις ότι φλερτάρεις με απέλαση γι’ αυτό έτσι? :p:p:p:p

Ο Kerry King καλυτερα να παρατησει την κιθαρα και να ερθει στην Ελλαδα.
Εχει ετοιμη δουλεια στο πανελ της Λαμπιρη.

Ο Max Cavalera θα μπορουσε ανετα να παιζει κιθαρα με μια χορδη…

:bounce::afro::stereo::dance::-({|=:trumpet:

Ότι είναι post rock /metal γαμεί και δέρνει.
Αν μια μπάντα κιόλας παίζει πολλά είδη μαζί, hardcore - sludge - post - thrash, ότι γουστάρεις δηλαδή τότε ΣΠΕΡΝΕΙ.
Αρκεί να μην είναι ευκολοάκουστη.

Στις μέρες μας αν δεν είσαι περίπλοκος και παίζεις δύσκολη και εγκεφαλική μουσική δεν σε προσέχει κανένας.
Πρέπει να είσαι πρωτοπόρος, να μην επαναλαμβάνεσαι.
Όσο πιο “δύσκολος” τόσο πιο γαμάτος / θεός.

O Danzig καλό θα ήταν να αφήσει λίγο στην άκρη τα (σχεδόν) τσοντοκόμικς του, να φέρει πίσω τον John Christ, και να βγάλει κάνα δίσκο της προκοπής!

Οι Eyehategod να ‘χαραμίσουν’ μια ‘σοδειά’ από αυτά που παίρνουν και να κάνουν καμιά συναυλία.

Ο Οzzy είναι καλλίφωνος!

Οι Entombed ακόμα να καταλάβουν πόσο λείπει ο Uffe και ένας σοβαρός ντράμμερ?

Mήπως ο Ulrich μπορεί να συστήσει τον ψυχολόγο του στον Tom Warrior???

Ο ντράμερ και ο μπασίστας του Brant Bjork ήταν μηχανικοί, είδα το κουρδιστήρι.

Είμαι σίγουρος ότι, μέσα στο 2009, θα κυκλοφορήσει το “Chinese Democracy”!

Μα, επιτέλους, ποιός είναι ο Liam και ποιός είναι ο Noel;

ρε hetfield δεν θα ηταν καλυτερα να τραγουδανε οι αλλοι στα λαιβ? δεν την παλευεις πχια

Ρε Ανσέλμε, οκ, σε αγαπάμε, σε λατρεύουμε.
Ταξιδέψαμε και έξω να σε δούμε. Αλλά τι μου “καις” έναν από τους καλύτερους μαστουροριφφοπλάστες της Ν.Ορλεάνης (ναι το Τζιμάκο το Μπάουερ λέω) να παίζει ντραμς στους down? Αστον να γυρίσει στους Eyehategod να σαπίσει πάλι τον πλανήτη με τις ριφφάρες του και πάρε ένα ντράμερ!

Πόσα χρόνια ακόμη ο συνθέτης James Hetfield θα ταλαιπωρεί το Μι;

Το Death Magnetic μπορεί να είναι δισκάρα, αλλά σε φάσεις μου θυμίζει Megadeth.
Κι εκείνο το Pull me under, τι σας έφταιξε το καημένο για να βάλετε το ριφ του στο Cyanide?

Αυτο ακριβως σκεφτομουν οταν διαβαζα την σνεντευξη του στο χαμερ :lol:

Ρε Cristopher (Therion) δεν παιζεις εσυ ολα τα οργανα και τα φωνητικα στο επομενο αλμπουμ, αφου μετα απο κανα τριμηνο θα τους διωξεις ολους παλι, αμαρτια.

E;:-sΠοιο ριφ μοιαζει με το Pull me under;:-sΙσα ισα,εμενα μου φανηκε οτι το σολο στο 4:30 μοιαζει σατανικα με ενα σολο του petrucci στο Endless sacrifice αν θυμαμαι καλα:lol:

ακριβώς αυτό…χρειάζετε μια γερή δόση,όχι πολλά πολλά απλά να αρχίσει να πέρνει μπροστά…


Now playing: Anathema - Cerulean Twilght
via FoxyTunes

Δεν θυμάμαι πού ακριβώς είναι, αλλά σίγουρα είναι στο σόλο.

Είπα σε ένα μικρό κοριτσάκι πως μου αρέσουν οι Killers και μου απάντησε γελώντας πως αυτοί είναι για μικρά κοριτσάκια :frowning:

Λατρεύω τους Pink Floyd και τον ύπνο. Λέτε να συνδέονται;

Mastodon αδυνατούν να κάνουν περιοδεία από μόνοι τους πλέον.
Μαζί με Trivium, Machine Head, Children Of Bodom είναι στα 4 από τα 3 πακέτα που ξαμολύονται.
Στο τέλος όλοι αυτοί θα κάνουν μαζί περιοδεία και θα μαλώνουν ποιος ΔΕΝ θα είναι ο headliner.

Σκηνικά πριν συναυλία Slayer.
O Araya βλέπει τηλεόραση.
Ο Lombardo κοιμάται ή ασχολείται με το όργανό του (το μουσικό).
Ο Hanneman χαζεύει για πολλοστή φορά τα ναζιστικά του αντικείμενα ή βλέπει και αυτός τηλεόραση με τον Tom. Δεν μιλάνε, πίνουν μπύρες και χαζεύουν.
Ο King παρακολουθεί στο laptop την επικαιρότητα από τον κόσμο της μουσικής και ετοιμάζει την επόμενη δήλωση - θάψιμο γι αυτό που του κάνει “κλικ”. Αν δεν βρει κάτι…υπάρχει ο Mustaine…Άλλοτε γράφει κανά riff για τον επόμενο δίσκο.

Σκηνικά πριν συναυλία Iron Maiden.
Ο Harris επιθεωρεί για τελευταία φορά τις κάμερες που έχει στήσει για το επόμενο dvd - live δίσκο της μπάντας.
Ο Dickinson κοιτάζει τον αεροπορικό χάρτη για την επόμενη στάση της μπάντας.
Ο Smith κοιμάται ή αράζει επί ώρες πάνω στο δωμάτιό του.
Ο Murray παίζει κιθάρα.
Ο Gers προσπαθεί να μάθει τα σόλο των Murray - Smith. Ο Murray δέχεται πάντα να τον βοηθήσει. Ο Smith όταν δεν βαριέται.
Ο McBrain επίσης ξεκουράζεται.

Άλλο είχαμε πει για τον Smith ρε! :lol:

Ο Smith ψάχνει την κιθάρα του.