Ολυμπιακός #2

Κρίμα… Rip πραγματικά μεγάλη απώλεια

3 Likes

Φτωχά τα λόγια

Αντίο τρισμέγιστε

3 Likes
4 Likes

καλό ταξίδι δάσκαλε! σε ευχαριστούμε για όσα προσέφερες στο μπάσκετ παγκοσμίως!

2 Likes

Πρέπει αφενός να βγάλω τον καπέλο στον Μάρτινς γιατί ελάχιστες φορές έχουμε δει τόσο σωστό mentality ελληνικής ομάδας σε Ευρώπη, αλλά αφετέρου η κωλοφαρδία του Ολυμπιακού τα τελευταία 2-3 χρόνια στην Ευρώπη είναι παροιμιώδης. Μιλάμε για ακαταμάχητο combo. Σήμερα άνετα βάζει άλλα 3 πάντως, από την μέση και πίσω η Φενέρ είναι παιδική χαρά, ευκαιρία να χτίσει goal difference.

Δεν το καταλαβαίνω αυτό με την κωλοφαρδία… ειδικά τα 2-3 τελευταία χρόνια που λες ποτέ δεν πήρε κάτι από τα παιχνίδια χωρίς να είναι καλύτερος. Και σήμερα το ίδιο

1 Like

1 Like

Ποια κωλοφαρδία ρε μεγάλε?

Παιδιά τι λέτε, πέρσυ φτάσατε από CL στους 16 του Uefa με 2 νίκες 6 ήττες και ακόμα και στις νίκες δεν παίξατε (τουλάχιστον σε όσα είδα). Αυτό δεν το έχω ξαναδει πουθενά. Με την Antwerp κοιμήθηκε ο Θεός, αλλά τέσπα. Δεν θα σας αλλάξω γνώμη, το ξέρω, συνεχίζουμε.

Με την Αντβέρπ ήμασταν πράγματι κακοί αλλά σε καμία περίπτωση χειρότεροι απ’ αυτούς. Το σημερινό δεν το είδα αλλά και τα 3 γκολ ήταν τρομερές εκτελέσεις, καθαρά θέμα ικανότητας.

Πέρσι με τη Μαρσέιγ ήμασταν καλύτεροι και στα 2 ματς, το εκτός χάσαμε από τη νέα μόδα του VAR να δίνεται πέναλτι για ψύλλου πήδημα. Στην Αϊντχόφεν βάλαμε 4 και μπορούσαμε και άλλα και κάναμε απλά ένα κακό ημίχρονο στην Ολλανδία. Με Σίτι, Πόρτο και Άρσεναλ που ήταν σαφώς καλύτερες ομάδες δεν πήραμε τίποτα, οπότε μάλλον ήθελες να πεις κάτι άλλο.

Για το περσινό ίσως φταίει η έπαρση που λίγο ως πολύ διακατέχει τους περισσότερους οπαδούς του ΟΣΦΠ. Μάλλον δεν αντέχω πολύ να ακούω για το πόσο τρένο πάει μια ομάδα που αν δεν την έσωζε ο Χασάν στο 90, δεν θα είχε καταφέρει τίποτα. Τέσπα, κακώς μίλησα, ξέρω πως δεν θα βγει άκρη. Πάμε παρακάτω.

Το λάθος που κάνεις -και κάνει και πολύς κόσμος- είναι ότι μάλλον θεωρείς τα γκολ μετά το 85 αυτόματα ως κωλοφαρδία.

Δεν τα θεωρώ καθόλου κωλοφαρδία, τουλάχιστον όχι κατά κανόνα, αντιθέτως είναι απόδειξη του σωστού mentality που ανέφερα πιο πάνω. Σίγουρα είναι σημάδι τύχης όμως όταν σε όλο το ματς έχεις κάνει 1-2 σουτ της καταστροφής και σου κάθεται ένα γκολ στα χασομέρια και αυτό γίνεται επανειλημμένα. Πιστεύω πως έχετε πάρει αρκετά ματς που δεν αξίζατε την νίκη, σας πήγε ρε παιδί μου τόσο όσο χρειαζόταν. Υπάρχει και ο παράγοντας τύχη στο άθλημα, δεν λέω πως δεν έχετε παίξει μπάλα, απλά νομίζω πως στις κακές σας μέρες και όταν δεν παίζετε καλά θα σας κάτσει κάπως η μία φάση που θα το γυρίσει υπέρ σας. Αυτό, σε συνδυασμό με την νοοτροπία του Μαρτίνς (πραγματικά σπάνιο για ελληνική ομάδα να κατεβαίνει να παίξει την μπάλα της είτε παίζει με καλύτερο είτε με χειρότερο αντίπαλο) είναι φοβερός συνδυασμός.

Καμιά κωλοφαρδια, γυρίζει η μπάλα σωστά, δεν μπαίνει το γκολ και ο Μασούρας στο ριμπάουντ τη ζυγίζει πριν το ρίξει. Κωλοφαρδια ήταν που δεν μπήκε στο 1ο σουτ

Πραγματικά δεν μπορώ να θυμηθώ αγώνα στην Ευρώπη που ο ΟΣΦΠ να είναι ΚΑΚΟΣ και να παίρνει κάτι παραπάνω από την ήττα…

Πάντως ο Μαρτινς μαθαίνει από τα λάθη του, πήρε την κίτρινη ο Μπα και τον άλλαξε στο ημίχρονο, ήταν σίγουρο ότι θα έπαιρνε κόκκινη.

Κατά τα άλλα ας πούμε κάτι και για τον σπουδαίο Μασουρα, γύρισε και βλέπουμε μπάλα.
Α κι αυτός ο Τικινιο καλο παλτό ε :joy:
Και τέλος αυτός ο Αγκιμπου τι έκανε σήμερα;;;

2 Likes

για θυμισου με αντερλεχτ τοτε που εβαλε ο μητρογλου 3 γκολ, τι εχει βγαλει ο ρομπερτο πιο πριν

Αυτος ηταν για β ομαδα

Δεν ήμασταν κακοί, απλά ήταν παιχνίδι ροντέο… και με Κροάσια και Πόρτο στο οακα (2-0 και 2-1 αντίστοιχα) ο Ελευθερόπουλος είχε πιάσει τις κάλτσες του αλλά δεν ήταν κακή η ομάδα… το αντίθετο μάλιστα

Χθες φάνηκε πως ο Μάρτινς κοιτάει και Ευρώπη και Ελλάδα και ο Λουτσέσκου μόνο Ελλάδα…