Ολυμπιακός #2

Λες και δεν μπoρoυσαν να πoυν oτι φαγαμε ακυρo επρεπε να τo παιξoυν υπερανω oτι δεν κανoυμε απo επιλoγη…

Εγω ξερω oτι με 10 μεταγραφες σχεδoν Ιανoυαριo μηνα και με τoσoυς δανεικoυς oμαδα δεν κανεις. Τι να τoν κανω τoν Καρμo (oσo καλoς και αν ειναι) για 4 μηνες αφoυ τα 18 μυρια δεν θα τα δωσεις πoτε και τo καλoκαιρι θα ψαχνεις στoπερ…

2 Likes

Νομίζω πλέον είμαστε ξεκάθαρα μια πορτογαλική ομάδα

ομάδα δεν το λες…
περίπτερο ή mini market ταιριάζει περισσότερο

1 Like

Μεγάλη νίκη απόψε. Αν πάρουμε διπλό Βαλένθια που είναι δύσκολο το ματς, τότε θα ανέβουμε καλά.

3 Likes

Ομολογώ ότι πήγε να με τρελάνει ο κόουτς Μπι με την πεντάδα που έκλεισε το ματς και δεν σκόραρε ούτε με αίτηση, αλλά τέλος καλό, όλα καλά και ο Loco Larry καλύτερος όλων. :smiley:

Ακουσε τουλαχιστον κανενα “ευχαριστω” που επαιξε το μπασκετ του κοουτς Μπι;

3 Likes

Θα ήθελα μια φορά στη ζωή μου να έχω το ίδιο θάρρος που είχε η κόμπρα την στιγμή που αποφασίζει να κάνει την σκαστή πάσα κάτω από τα πόδια του Ιμπάκα, ξέροντας ότι ο Μπι τον έχει στη μπούκα για όλο το δεύτερο ημίχρονο επειδή ο Φρανσίσκο τον έχει γλεντήσει με κάθε τρόπο.

5 Likes

Τι mega-troll είναι αυτοί στην ΠΑΕ ρε, δεν παίζονται :exclamation: :joy:

1 Like

Καλησπέρα σας,

Ντάρκο τέλος.

Μόλις με ανακοίνωσε ο Μαρινάκης. Αναλαμβάνω εγώ Τεχνικός Διευθυντής.

1 Like

Μια και το είδα στο facebook και αναρωτήθηκα “κι αν έμπαινε; Τι θα γινόταν;”. Ας μην μπήκε, έβαλε άλλα κι άλλα με αποκορύφωμα το κρέμασμα στον Μοντραγκόν (και ας ήταν και ο Σίμαν).

4 Likes

Τεράστιος ο Ζιοβάνι. Δεν έχει σημασία τι ομάδα είναι ο καθένας, ο Ζιοβάνι ήταν αρτίστας της μπάλας.

Κι αν δεν ήταν εκείνος ο αληταράς ο Σέμος…

3 Likes

Είναι η φάση που δε θα ξεχάσω ποτέ. Είμαι πίσω διαγώνια, σε τέτοια γωνία και ο χρόνος που κράτησε η φάση, διήρκεσε αιώνια…
Ο μακαρίτης ο Μπαζίνας είχε γράψει στο Φίλαθλο κάποια εποχή ότι κατέτασσε τον Τζιο στους 10 καλύτερους παίχτες που είχε δει, ΤΕΧΝΙΚΑ.

1 Like

το καλύτερο γκολ του Ζιο ήταν αυτό που δεν μπήκε για μερικά χιλιοστά… μακράν η μεγαλύτερη παναγία που έχει φύγει από το στόμα μου για χαμένο γκολ

Τη καλύτερη δήλωση την έχει κάνει ο Λουις Φαν Γκαλ όταν ήταν προπονητής στη Μπαρτσελόνα:

" Ο Τζιοβάννι είναι ο καλύτερος παίκτης που έχω προπονήσει. Όμως, πείτε μου σας παρακαλώ σε ποια θέση να τον βάλω;"

Πάντως ο Ολλανδός δεν τα πολυπήγαινε καλά με τους βραζιλιάνους

1 Like

Ωραίος για ματς επίδειξης ο Τζιοβάνι αλλά από ουσία λίγα (σε σχέση με τη φήμη του πάντα). Δύο ταχύτητες πιο κάτω ο Ολυμπιακός όταν έπαιζε, όχι μόνο λόγω μη γρηγοραδας αλλά και γιατί δεν έπαιζε την μπάλα με τη μία και γρήγορα. Αντίθετα εκείνη η ομάδα είχε έναν από τους τοπ 5 (ίσως και 3) παίκτες που έχω δει εγώ στον Ολυμπιακό και μιλάω βέβαια για τον Ζετεμπεργκ.

Λάθος παίκτη αποθεωνατε, αν επιτρέπετε την άποψη ενός αντιπάλου. Από την άλλη πάντα παίζει ρόλο και τι ποδόσφαιρο θέλει να βλέπει ο καθένας, για μένα πάντα το σύνολο ανώτερο της μονάδας-αρτιστα.

Καλός παίκτης ο Ζέτερμπεργκ για να παίζει στα ρεπό του Νινιάδη.

Άλλος Ζιοβάνι προ τραυματισμού και άλλος μετά τον σοβαρό τραυματισμό. Εσύ αναφέρεσαι στον δεύτερο.

Για τον τζιοβανι δεν επιτρέπουμε τίποτα και ειδικα απο αντιπαλους.

Μιλάς για ένα δείγμα 3-4 μηνών δηλαδή; Έχουμε δει παικταραδες για 3 μήνες άπειρους.