Νέες κυκλοφορίες 2017

η εταιρία. ο ίδιος τα έγραφε, στο fb του, οτι είχε δώσει το 2ο ελάχιστα, και οτι θα έκανε ερανο στο πλετζ μιουζικ, γιατι δεν εβγαινε κτλ κτλ :stuck_out_tongue: βσκ έδωσε λιγότερα απο χίλια αν δεν απατώμαι απο κάποιον που μίλησε …

Νέο κομμάτι europe απο τον δίσκο που έρχεται. ΑΝΤΕ ΓΕΙΑ!!!

edit. κομματάρα έπρεπε να γράψω. να. το εγραψα

1 Like

Για την εταιρεία έλεγες; Αδιάφορο το τι λένε. Ακόμα και το μάπα δισκάκι είχε μέσα ένα Unblame. Τώρα λογικά επιστρέφει στο ύφος που του ταιριάζει περισσότερο.

τέλος του μήνα βγαίνει και ο δεύτερος δίσκος των Ibeyi

καλά προφανώς όλοι αυτοί λένε τα κάλαντα στους TSO και τα ματσώνουν κάπως απο οικογενειάρχες, και το παίζουν αραχτοί. Καλός αγιος έχει τραγουδήσει, σε άπειρα καλά, αλλά …δεν θα χρυσωσω και τις πατάτες, με ελαχιστες εξαιρέσεις τα σόλο του είναι αναμεσα στα χειρότερα. Και έχω σχεδόν τα πάντα που έχεις κάνει.

Διαφωνώ. Ποιο δε σου άρεσε; Το Damage Control; Γιατί Prism, Lost In the Translation και Beautiful Mess τα σπάνε.

Ξεχνάς και το love parade. Ε, βασικά όλα είναι μέτρια, BM, ψιλοχάλι, παντού ομως βάζει και 1-2 “καλα” για να μην γινει ρόμπας. Ας πούμε οτι 1000 φορές απο τα σόλο του, τα WET.

Μήπως τελικά δε σου αρέσει ο JSS; Δεν είναι κακό. :stuck_out_tongue: Καλύτερα να μην πιάσουμε Talisman.

Φρονώ οτι μ αρέσει. Τα malmsteen τα χώ αλλού, το bakteria είναι κάπου, τα Rarities που ναι όλα τα ακυκλοφορητα 80ς, και αυτό καπου αλλού, τα Takara, είναι δεξιά απο αυτά, μαζι με τα WET. Και είναι και κατι άλλα ψιλολοίδια. Το δε (ψιλο-αρπακολατζίδικο, Kryst, είναι το κανονικό οχι του Tzanetatos records) Ε Αυτά, και σε DVD έχω οτι έχει κάνει. Μονο TSO δεν ασχολούμαι, που τους θεωρώ κατάντια. ΛΕΣ να μη μου αρέσει σα φωνή ? Απλά τελευταία το έχει ευτελίσει, για τα γουστα μου. Talisman εκτος απο το 7, που είχαν θεματάκια, τα άλλα είναι έπη. Eyes ? Απο τα καλύτερα που έχει κάνει κτλ κτλ κτλ. Αν κάνει κατι καλό θα το πώ.

PS. Σκεφτόμουν τι δεν έλειπε, είναι και τα Soul SirkUS. κάπου.

Ε βρες και τα υπόλοιπα και βάλτα στο twitter να πάρεις κάνα like. Εδώ στενά σε βλέπω. :stuck_out_tongue:
Πάντως μπράβο που αγόρασες και τις μάπες. Μην απογοητευτεί και τα παρατήσει!

δεν έχω tweeter και δε νομίζω οτι στο tweeter παίζουν like. FB & insta νομίζω αυτά.
Οι μάπες φιλε όμως αγοράστηκαν στην διατίμηση. 2-3ε. Σιγά μην τα επαιρνα full price. Αλλά για 2-3 Υ not?
Παντως με τα CD oύτε καιγεσαι αν χτυπήσει ο δίσκος, ή αν έχει κατέβει, ούτε κάθεσαι να ακούς Taylor Swift στο spotify για να σου έρθει στο playlist αυτό που θές αφου η πλειοψηφία το κρατάει στο free.

Και δεν το κάνω επιδεικτικά, το κάνω για να πειστείς οτι ναι είμαι οπαδός του Jeffo αλλά δεν θα περιμένω “ναυλωμένα” την επομενη πιθανη αρπαχτούλα. Θα χαρώ να διαψευστώ, αλλά πολλά “νεα” δισκάκια παλαιών καλλιτεχνών, δεν με πειθουν.

εδώ και το λόστ που δεν μ άρεσε, θα το πάρω απο φιλαράκι που το πήρε και δεν του άρεσε απλά του το παζαρεύω να το ρίξει στο τάληρο. για τη συλλογή.

Και ολοκληρο !!!

ROSETTA - Utopioid

1 Like
1 Like

Μια επισήμανση μετά από αρκετές ακροάσεις, είναι πράγματι άνισο όσον αφορά το ότι ΓΑΜΑΕΙ μεν αλλά πολλές φορές ΓΑΜΑΕΙ ΑΚΟΜΗ ΠΙΟ ΠΟΛΥ!!!

Respect απλά, είναι πολύ δύσκολο να βρείς το τέλειο balance όσον αφορά το symphonic death, το Codex Omega είναι on the spot!!

Και επίσης ακόμη ένα από τα πολύ δυνατά κομμάτια:

1 Like

εκείνο το Church beneath the sea, ή πως το λένε, γαματο …γενικά καλό δισκάκι.

Άσχετο αλλά μιας και είδα το αποπανω, επειδή πήρα το hammer αν κάποιος θέλει το cd Septic το χαρίζω. Απλά για να γλιτώσει τα 5,5€.

μειώσε σελίδες ή μου φαίνεται ? πολυ λεπτό το είδα. Το cd συλλογή να φανταστώ ε ?

Κοίτα επειδή έχω παααααρα πολύ καιρό να το πάρω αυτό που μπορώ με σιγουριά να σου πω είναι ότι έχει μέσα πολύ- μα πολύ-μα παρά πολύ διαφήμιση!
Το cd είναι συλλογή ναι, και με ένα τραγούδι από το καινούριο.

Dark Art, Order of Drakul, Pyramid God, Anubis, Virtius of the Beast, Chaostar, The Eldest Cosmonaut, Heaven below, Burning Phoenix, Return to Carthage, Setting off the two Suns