Νέες κυκλοφορίες 2017

Μου το εβγαλε στο Weekly το Spotify και το εχω καραλιωσει !!

1 Like

Έχω βάλει τον δίσκο πιο πίσω… Γαμάτο.

2 Likes

Παρά πολύ καλός. Ναι θυμάμαι που είχες ποσταρει τον δίσκο. Πάει στα τοπ της χρονιάς για μενα.

1 Like

Πολύ καλό. Πάρα πολύ καλό. Πάρα μα πάρα πολύ καλό. Έως άψογο. Δεν το είδα να έρχεται από πουθενά. Και ντεμπούτο.

Πολύ ωραίες κιθάρες, πολύ ωραίες συνθέσεις. Ωραίες ερμηνείες και ας μην είναι από αυτούς που λέμε φωνάρα.

Και… ΕΠΙΚΗ εισαγωγή στο “Deceiver”. Βασικά, όλο το τραγούδι.

2 Likes

Οπως τα λές είναι!Λατρεύω τα φωνητικά,ταιριάζουν απόλυτα με τον ήχο που δημιουργούν οι κιθάρες!

2 Likes

ωραιο ρε!! ιδιαιτερο . Σπεσιαλ που λενε. πολυ ατμοσφαιρικο!

2 Likes

Και σε μένα άρεσε πολύ αλλά το άκουσα μέχρι τη μέση …Σήμερα θα το ξαναβάλω

Αφού με πρόχειρη ακρόαση μου δημιούργησε ενδιαφέρον , είναι καλό σημάδι

1 Like


μπάντα που για μερικά χρόνια ήταν ο,τι καλύτερο υπήρχε στο χώρο. Η φωνή πάντως είναι ταλαιπωρημένη αν και που και που πιάνει τα κορυφαία οοοh oooh του παρελθόντος

2 Likes

μεγαλη μπαντα οι warrior soul.
Οντως η φωνη του Kory Clarke ειναι καπως ταλαιπωρημενη , αλλα εχουν αυτο το ροκ εντ ρολλ φιλλινγκ που δεν σου αφηνει περιθωριο για δευτερες σκεψεις .

τι ταλαιπωρημενη απο σχεδόν hair metal χροιά, τώρα σκούζει σχεδόν σα τον μακαρίτη το λέμμυ. Οντως έχει attitude, και μα;λλούπα αλλα φωνη πλέον…

Γενάρη '18 βγαίνει

3 Likes

Εκ παραδρομής το έβαλα στο τι ακούτε τώρα :stuck_out_tongue:

Λοιπόν, επιστροφή The Faceless και τα μυαλά στα κάγκελα με το In Becoming a Ghost, ότι και να λένε για τον keene και τα πάθη του τον λόγο έχουν πάντα τα όργανα. Οι στίχοι βέβαια προδίδουν λίγο τo addiction, εν έτη 2017 μου φαίνεται παρωχημένο μεν αλλά για αυτόν είναι επίκαιρο :wink: .


Όχι, δεν είναι faith no more cover αλλά έχει παρόμοιες δόσεις παράνοιας :stuck_out_tongue:

Μαύρο Έπος

Και με λίγο τρέλα γιατί μπορεί να κάνει και tech-death cover σε Depeche Mode !!!

Θα μπει στη δεκάδα της χρονιάς; Μάλλον ναι…

Ομορφο δισκάκι

1 Like

Βγήκε το νέο Diablo Swing Orchestra. Από το 2014 το ανακοινωναν. Για να δουμε

Mετά το κράξιμο της Lifo στους Foo Fighters, νέο κράξιμο στους U2 με αφορμή το νέο τους δίσκο.

ε δεν τους κράζει και εντελώς ανυποστατα. Εχουν να γράψουν είτε χιτάκι, είτε κατι βαθύ εδω και αρκετό καιρό.

Μερικές ενδιαφέρουσες κυκλοφορίες
(Post metal/Atmospheric Sludge/Experimental/Πειτε το οπως θέλετε ο θεός θα σας συγχωρέσει)

2 Likes

Δεν ξέρω αν στο παρελθόν το ανέφερε κάποιος ή αν γενικά το έχει πάρει και πολύ πρέφα ο κόσμος, αλλά εδώ υπάρχει μια νέα μορφή των Ghost υπό το όνομα Priest (για να είμαι ειλικρινής, δεν ξέρω ποιοι ακριβώς συμμετέχουν και ίσως ο τραγουδιστής να είναι και ο ίδιος). Τέλος πάντων, κινούνται σε ηλεκτρονικά μονοπάτια και γενικά ο δίσκος είναι αρκετά… δεν ξέρω πώς να τον περιγράψω, αλλά δεν αντέχεται. Μόνο ένα τραγούδι υπάρχει που το ακούω σχεδόν κάθε μέρα γύρω στις δύο φορές και είναι το παρακάτω. Κάνει μπαμ από που άντλησε έμπνευση, αλλά είναι υπέροχο και είναι το μοναδικό υπέροχο.

https://dazeyandthescouts.bandcamp.com/releases