Αγαπημένο άλμπουμ 1998

Θα συμφωνήσω εν μέρει.
Γιατί πολλά από αυτά τα ακούω και τώρα και τα εκτιμώ σε διαφορετικό επίπεδο.
Υπάρχουν δίσκοι, που καταλαβαίνεις ότι ήταν της εποχής και της ηλικίας και υπάρχουν και οι δίσκοι που απλά τους ακούς και τώρα.
Τώρα ποιός είναι ο λόγος πίσω από την απόλαυση του Tyranny και τώρα? Δεν ξέρω και στην τελική δεν με απασχολεί, γιατί απολαμβανω κάθε δευτερόλεπτο.

1 Like

Σόρρυ αλλά ήμουν στο γραφείο και το έγραψα εν τάχει :stuck_out_tongue:

Σωστο, σε καποιου αλλη τη λιστα το ειδα λιγα ποστς πιο πανω απο το δικο μου και τον πιστεψα!
Το αντικαθιστω ανετα ομως με Iced Earth, αφου το Something Wicked This Way Comes ειναι για μενα το τελευταιο πολυ καλο τους αλμπουμ.

1 Like

Something Wicked, να αλλο ενα που ξεχασα…

Προφανως ειναι θεμα παραστασεων γιατι εκεινη την πενταετια ('95-'00) “ανδρωθηκα” μουσικα αλλα ειναι τοσα πολλα τα αριστουργηματα που βγηκαν τοτε, τρομερο…

1 Like

Labyrinth -Return To Heaven Denied, ακόμα ένας δυνατός δίσκος που ξέχασα

αφου εχετε γραψει τα καλα αλμπουμ του 98 ας γραψω 2 ασπουμε απογοητευσεις της ιδιας χρονιας απο ονοματα που περιμενα κατι παραπανω

ANGRA - FIREWORKS

STRATOVARIUS - DESTINY

ισως τα θεωρω απογοητευσεις γιατι ηρθαν αμεσως μετα απο αλμπουμ επη και των 2 (holy land, visions)

Κανεις δεν εχει πει επισης την υπερδισκαρα το Frozen απο Sentenced
(και υπερτραγουδαρα απο Madonna γιατι οχι)

Επισης Ulver - Marriage Of Heaven And Hell

  • Bruce Dickinson - The Chemical Wedding
  • Iced Earth - Something Wicked This Way Comes
  • System Of A Down - System Of A Down
  • Offspring - Americana
  • Garbage - Version 2.0

Καλά, δεν πήγα να στο κλέψω κιόλας :stuck_out_tongue:.

Πολύ καλό. Από τον γκοθοσυρφετό, οι Σέν-τεν-σεντ ήταν από τους πολύ καλούς.

1 Like

Σωστος! ψυχεδελικο ντεθ

κατα ταλλα Spiritual Beggars , The Haunted, Death και φυσικα Gorguts
επισηε Despise the Sun και Whisper Supremacy

1 Like

Πραγματικά πολλές δισκάρες
και μερικές ακόμα(καμία σχέση με metal)
Boards of Canada - Music Has the Right to Children
Tortoise - TNT
Massive Attack - Mezzanine
Boredoms - Super æ
Dirty Three - Ocean Songs
UNKLE - Psyence Fiction
Cat Power - Moon Pix
Roy Montgomery - And Now the Rain Sounds Like Life Is Falling Down Through It
Mercury Rev - Deserter’s Songs
Air - Moon Safari

1 Like
3 Likes

(λάθος)

  1. Δεν ειναι γκοθοσυρφετος οι Sentenced, ισα ισα που ειχαν πολυ ιδιαιτερο στυλ, και χιουμορ επισης.
  2. Τα kudos μου ηθελα, οχι να μην μου το κλεψεις, δεν ειναι δικο μου :stuck_out_tongue:
  3. Ανετα δεκαδα το Garbage - Version 2.0 που αναφερθηκε πιο πανω, τελικα παρα πολλα μαζευτηκαν και ειναι δυσκολη η επιλογη!

Δεν ειναι (ηταν), αλλοι ειναι. Και λαιβ ηταν γαμω, τους ειχα δει Ροδον νομιζω.

EDIT: Gagarin 2002 τελικα

Μπορει να ηταν πολυ καλοι αλλα ηταν μονο 55 λεπτα. τεραστια ξενερα. ακομα θυμαμαι τα καντηλια που ειχα ριξει.περισσοτερη ωρα μου ειχε παρει να παω gagarin απο την ιδια την συναυλια

Πω Destiny’s End. Για πλακα μεσα

1 Like

Επιτέλους κάποιος αναφέρει Obscura από Gorguts. Ρε πάτε καλά οι υπόλοιποι :stuck_out_tongue_winking_eye: ; Εκτός κι αν δεν ακούτε technical death.

Κατά τα άλλα, διάβασα όλα τα posts και βρίσκω τόσες δισκάρες που είχα ξεχάσει ότι είχαν βγει τότε, που θέλω να μοιράσω καρδούλες παντού, 1998 φορ έβα ρε!

3 Likes

Ενα ηταν το αλπουμ εκεινης της χρονιας

2 Likes

ωωωωωωωω!! Το Έπος!!!Πως το ξέχασα αυτό!!!Σίγουρα μέσα στα 10 καλύτερα!! Μπορεί και να παίζει άνετα στο 3-4.

1 Like