Ποια ξένη γλώσσα τα σπάει?

Αγγλικά σκέτο! Άντε και τα γαλλικά όταν τα μιλάν οι γαλλίδες.

Τα Γαλλικα ακουγονται πολυ ωραια ΜΟΝΟ οταν ομιλουνται απο γλυκες και ομορφες Γαλλιδουλες!

η δικια μου…μου το χουν πει πολλες…

ναι αλλα παραμενη ξενη για τις αλλες

μα ναι…δεν ειναι δικια τους…απλα… τη χρησιμοποιουν με καποιον τροπο…

最近听的歌很杂…想尝试着换换风格…结果听来听去还是觉得摇滚才是王道。

近几年国摇的发展也是有目共睹的,很多乐队技术已经相当不错了。我坚信摇滚在不久

将来将会像“打麻将”一样的自然。还是那句老话——这是不可改变的态度~!

Νομιζω εγινα κατανοητος.

Η δικια της. :oops:

Γαλλικα και Ιταλικα οταν τα μιλανε γυναικες, Αγγλικα οταν τα μιλαει ευγενης Αγγλος με μονοκλ που κυνηγαει αλεπουδες το φθινοπωρο.

Αγγλικα(αλλα αγγλικη φλωροπροφορα, οχι αμερικανιες) και Ρωσσικα.
Επισης Ισπανικα, τα οποια θελω να μαθω κιολα.

Δεν ειναι τυχαιο δλδ,που η βασιλισσα της Ισπανιας λεγεται Σοφία…

:stuck_out_tongue:

Η αγγλική προφορά σε όμορφες αγγλιδούλες. Και τα ισπανικά, γλώσσα που συνδυάζει μέσα της το μεσογειακό κλίμα με το μυστήριο της ανατολής. 8)

ελληνικά

8O αν βγάλεις το Ρωσσικα και βάλεις Γερμανικά στη θέση του θα εγραφα ακριβώς το ιδιο !!

Η αγγλική προφορα τα σπάει και τα ισπανικα τα οποία θέλω να μαθω κιολα. Σκεφτομαι να ξεκινήσω απο Σεπτέμβρη, μόλις κατέβω Αθήνα δλδ. Αλλά και τα γερμανικά ειναι ωραία.

Βασικα οποιαδήποτε γλώσσα αν ξέρεις να τη μιλάς σωστά και δεν τη δολοφονείς με το που ανοιγεις το στόμα σου (χμμ, και δεν εννοώ μόνο τη λανθασμένη προφορά με αυτό) είναι πανεμορφη.

εγω προσπαθω να μαθω ιταλικα για το πανεπιστημιο-εξεταστικη τωρα…ισπανικα τα σπανε…

Επισης τα Πολωνικά ειναι cult…(εχουν πολλα συμφωνα,σε βαθμό αηδίας…)

Και μενα.
Ισπανικα ftw. :stuck_out_tongue:

Aπό τις επιλογές του poll ψήφισα Ιταλικά. Επίσης μου αρέσουν πάρα πολύ και ισπανικά, γερμανικά, λατινικά, ιρλανδικά, σκωτσέζικα, αγγλικά (με αγγλική προφορά, με αμερικάνικη είναι γτπ).

φυσικα αγγλικά!
Περισσότερο ξέρω αυτά, παρά ελληνικά.
Μουσική, ταινίες, εκφράσεις…νομίζω πως δένεσαι με μία γλώσσα αν την συναντάς συχνά, και αυτό στάνταρ το έχω πάθει με τα αγγλικά (χρόνια τώρα, όχι μόνο αφού τέλειωσα με τα φροντιστήρια)

My second account8)

Εμενα μου αρεσουν πολυ τα Ελληνικα. Ελπιζω καποια στιγμη να μαθω να μιλαω σωστα.

Εμενα μου αρεσουν γενικως οι ξενες γλωσσες αλλα πιο πολυ τα αγγλικα και τα γερμανικα. Θα ηθελα να μαθω και καμια πιο περιεργη ομως γλωσσα.:roll: