Κλισε που σας σπανε τα νευρα!

δηλωσεις νεοαποκτηθεντων ποδοσφαιριστων:
-Ειμαι ενθουσιασμενος που ηρθα σε εναν μεγαλο συλλογο,θα προσπαθησω να δικαιωσω την διοικηση και τον προπονητη που με επελεξαν,ο κοσμος ειναι φανταστικος κλπ,κλπ

όταν το “ταμπούρι άμυνα” μεταφράζεται ως “σωστή διαχείριση του ματς”…[-X

Που λενε καποιοι παικτες “Δεν θα πηγαινα ποτε στον αιωνιο αντιπαλο(βλεπε οσφπ,παο,αεκ,αρης παοκ κοκ)”,και μετα 1-2 χρονια τους βλεπεις να παιρνουν μεταγραφη εκει που οι ιδιοι ειχαν πει οτι δεν θα πηγαιναν ποτε.

η ως “διαβασε καλα τον αντιπαλο”

ναι και τοτε λενε “ειμαι επαγγελματιας κλπ κλπ”…

Οταν βλεπω στα πρωτοσελιδα ,κυριως πριν απο ντερμπυ με μια απο τις 3 αθηναικες ομαδες εκεινα τα αστεια
“11 KAMIKAZI OI ΠΑΙΧΤΕΣ ΤΟΥ ΑΡΗ/ΠΑΟΚ/ΗΡΑΚΛΗ”(ναι,τους βλεπεις,με τα καλασνικοφ και ζωσμενοι με εκρηκτικα και πυροκροτητη στο χερι,ΔΕΝ ΜΑΣΑΝΕ ΤΙΠΟΤΑ ΛΕΜΕ!) που προσπαθουν να μεταδωσουν αυτη την ηλιθια φανατιλα.

Επισης μου την σπανε οι κολλημενοι οπαδοι που περιμενουν απο τον νεοαποκτιθεντα χιλιανο/ουρουγουανο/πακιστανο/μογγολεζο κλπ να τραβαει το ιδιο ζορυ με αυτους οταν παιζει ενα ντερμπυ αναμεσα σε “αιωνιους αντιπαλους”(αλλο ενα ΒΛΑΜΜΕΝΟ κλισε) και να παιξει πιο δυνατα/να δωσει και κλοτσιες στην ψυχρα αμα λαχει,απλα για να τους κανει το κεφι.

Τους σεβόμαστε, αλλά δεν τους φοβόμαστε…
11 εμείς, 11 και αυτοί… (σύνολο…23, αλα Μητσικώστας doing Kαραγκούνης) :smiley:

Κλισε…η ιστορική ομάδα τάδε…μου την δίνει στα νεύρα…αν είναι αυτές οι ομάδες ιστορικές, τότε η Μπαρτσελόνα π.χ. τι είναι…προιστορική:p:!:

Το οτι μια ομαδα ειναι καλο να χανει ενα παιχνιδι σε ενα τουρνουα. 8O

Εμενα μου 'μαθαν πως οταν χανεις, καλο δεν ειναι.

Απλα ειναι μια ευκολη (αλλα σπαστικη δικαιολογια) για μια κακη εμφανιση που γινεται νωρις ή για ενα αποκλεισμο που ερχεται μετα απο συνεχομενες νικες.

Όταν κερδίζει μια ομάδα με μισό-μηδέν, χωρίς φάσεις κλπ.
“Έδειξε χαρακτήρα μεγάλης ομάδας και πήρε το ματς”

Eντωμεταξυ το λενε για κατι ομαδες ελληνικες,που δεν εχουν ανεβει ποτε στην Α εθνικη ξερω γω…
Δηλαδη ουτε αυτο δεν εχουν καταφερει αλλα κατα τα αλλα εχουν πλουσια ιστορια…

Θυμαμε κατι μηνυματα που ειχαν στειλει στον Σπορ Fm για μπαρουφες που εχουν πει σχολιαστες:
-Απευθειας εκτελεση πεναλτι!
-Κορνερ σε πλεονεκτικη θεση!
:lol::lol:

Το κορυφαιο.

Μια μερα εβλεπα ενα ματς eurobasket και τι λεει ο Θεος.

“Θα σηκωθει για τρεις …με το αριστερο.” :lol:

εκνευριστικοτατο κλισε: “ετσι ειναι το ποδοσφαιρο/μπασκετ/βολλευ/μπαντμιντον/μπιλιαρδο…κλπ”

οσο για μαλακιες σχολιαστων…

“συνδεομαστε παλι με τον αγωνιστικο χωρο, ο καιρος ειναι θαυμασιος, το ματς δεν εχει αρχισει ακομα και το σκορ ειναι 0-0” (σ.τ.π.: προκειται για επανασυνδεση πριν το 1ο ημιχρονο κ οχι πριν το 2ο)

δεν εχω αλλη προχειρη…

Οτιδηποτε εχει πει το διδυμο σκουντη - χατζηγεωργιου σε αυτο και τα προηγουμενα ευρωμπασκετ…

Ο Χατζηγεωργίου πρέπει νά’χει χοντρό μέσο#-o:!:

Ο εκθειασμος του Σοφοκλη στα ματς της εθνικης. Περισσοτερο μιλανε για αυτον παρα για ολους τους αλλους παικτες μαζι.

Ισχύει.

Το βιώναμε και με τον Διαμαντίδη τόσα χρόνια.

Τι συμβαίνει επί τέλους με αυτόν τον Σοφοκλή;; Ούτε το 1/10 αυτών που κάνει στην εθνική δεν κάνει στον γαύρο, και με διαφορετικούς προπονητές μάλιστα, δεν μπορούμε να πούμε ότι είναι θέμα προπονητή. Απελευθερόνεται στην εθνική; έχει πολύ άγχος στον οσφπ; είναι ευθραυστος σαν χαρακτήρας; (κάπου διάβασα ότι όταν στους τελικούς με τον παο σήκωσαν οι δικοί μας τις σακούλες του σούπερ μάρκετ και έλεγαν το γνωστό σύνθημα, ζήτησε αλλαγή από τον Γιαννάκη. Αυτό δείχνει ευθραυστο χαρακτήρα. Προτιμώ Μπουρούση, να δείχνει τις 10 μέρες και ας γίνεται μετά σύνθημα. Παρένθεση εντός παρενθέσεως: παιχτάρα ο Γιάννης, θα τον ήθελα στον παο) Είναι πάντως κρίμα και για τον Σοφοκλή και για τον ολυμπιακό να ταλαιπωρούν ο ένας τον άλλο και να περιμένει την εθνική ο Σόφο για να δείξει τι μπορεί να κάνει. Είναι καλός παίχτης, ίσως πολύ καλός, και θα του άξιζε κάτι καλύτερο και στο σύλλογο του.

ΥΓ. off topic είμαι έ; Πως είχα την εντύπωση πως έγραφα για το ευρωμπάσκετ. anyway, αγνοείστε το, θα το μεταφέρω εκεί.

Ο καραφλος προπονητης πιανει το κεφαλι του και τι ακολουθει μετα ?
“Τραβαει τα μαλλια του”