Σαπίζουμε στο σπίτι. Ή και όχι

Όλοι χιούμορ κάνουμε εδώ πέρα

1 Like

Εμένα με προσέβαλες και σου έκανα flag

5 Likes

Το φλαγκ σε αλλον χρηστη με προσβαλλει και σου εκανα flag και report και εκλεισα συγκεκριμενη πλακα πεζοδρομιου στο Συνταγμα για την Τεταρτη αν βολευει

1 Like

Μη γίνεσαι party pooper :rofl: :stuck_out_tongue:

Έλα μλκς, είχαμε μείνει εδώ:

Θα στείλω 4 για βοήθεια σε άνθρωπο που βρίσκεται σε ανάγκη και θα σε βρω εκεί

2 Likes

;")

Μετακίνηση 5 ε?

4 Likes

Καλα γραψτε σε κανα αλλο φορουμ (οποιος ξερει, ξερει :smiley: ) κατι για Manowar, Cirith Ungol, Manilla Road και τα τοιαυτα και θα ακουσετε καταρες :rofl:

Αντεξα εκει μεσα μια βδομαδα και εφυγα τρεχοντας

1 Like

Το Metallica family ανοίγει τις αγκάλες του για όλους τους κατατρεγμένους αυτού του κόσμου, είστε όλοι μέλη είτε το ξέρετε είτε όχι

6 Likes

Τεραστια αληθεια, εχουμε φαει κραξιμο διχως αιτια απο το 1996 και ετσι πλεον δεχομαστε καθε κατατρεγμενο αυτου του κοσμου

1 Like

Βλέποντας τα πιο πάνω σχόλια ας εκτεθώ και εγώ.

-προτιμώ Van Halen με Roth (rip again EVH)
-Δεν μπορώ σχεδόν καθόλου το death και το Black metal
-Οι nickelback ειναι μια μέτρια μπάντα. Καμια σχέση με το σκουπίδι που λένε πολλοί πως είναι όμως.
-Μερικές από τις γνωστές μπάντες που δεν ακούω είναι οι dream theater οι Radiohead και οι U2 (Τους τελευταίους τους συχαίνομαι)
-Τεράστιος ο Dio αλλά Sabbath θέλω με Ozzy
-Οι Eagles δεν είναι μόνο το hotel California.

Όχι πολύ hate παρακαλώ😂

5 Likes

Ρε τι γελιο και τι facepalm ειχα ριξει δεν λεγεται. Εγραφε ο αλλος δισκαρα το Tuonela των Amorphis και του λεγανε δεν ειναι αυθεντικο ατσαλι ( σφυριλατημενο στο πεδιο της μαχης και βαμμενο με αιμα απο young girls in their prime μια νυχτα με πανσεληνο προσθετω εγω ) :rofl: Δεν τσακωθηκα με κανεναν, δεν ασχοληθηκα καν, αλλα δεν τα αντεχω αυτα τα γραφικα

αυτά εν έτει 2020 ;; Υπάρχει ακόμα τέτοια secret society κρυμμένη στα υπόγεια της Αθήνας ;;

1 Like

Χωρίς να προλαβαίνω να σας διαβάζω όλους, όντως σαπίζετε, ε;;;

7 Likes

Εγώ σε 2 ώρες πρέπει να δώσω deliverable, είμαι στο 95%, έχω κοιμηθεί 1.5 ώρα

Συνεχίζω το κρεσέντο αμπαλίασης, με μπάντες που όντως είναι υπερβαρετές (αντικειμενικά και σύμφωνα με την αλάθητη κρίση μου):

Ghost: Μακάρι να το γυρίσουν εντελώς στο AOR, μόνο τότε θα υπάρχει η ελπίδα να ακούγονται σοβαρά.

Mastodon: Ότι πρέπει για να σε πάρει ο ύπνος, από τις πιο φρικτές εμπειρίες λάηβ.

Dimmu Borgir: Κατευθείαν στο καλάθι με τα ανακυκλώσιμα υλικά.

Alcest: Ωραίοι και ενδιαφέροντες μουσικά, μέχρι να τραγουδήσει ο Neige και να μου πέσουν τα αυτιά.

Grave Digger: Χεβυ μεταλ τελευταιας διαλογης. Μισή νότα Running Wild εξαϋλώνει ολόκληρη τη δισκογραφία τους.

Dragonforce: Δεν είναι σοβαρά πράγματα αυτά.

Sabaton: Ούτε αυτά είναι σοβαρά πράγματα, τουλάχιστον είναι καλά παιδιά και ΙΣΩΣ λειτουργήσουν σαν gateway για αυτή τη μουσική.

Amon Amarth: Στο καλάθι με τα ανακυκλώσιμα και αυτοί.

Marduk: Εκτός του ότι είναι φασιστάκια, μια ζωή μέτριοι ήταν και μουσικά. Στον αγύριστο.

Και μια τελευταία πινελιά, το κερασάκι στην τούρτα (μέχρι να επανέλθω):

Το Blessed Are The Sick είναι υπερεκτιμημένο, άνευρο και βαρετό.

5 Likes

Καλά εντάξει αυτά είναι συμπαντικές αλήθειες.

Όπως και αυτά.

1 Like

Ρε μη μου καταστρεφετε τις αναμνησεις της εφηβειας μου :rofl: . Οι GD ηταν απο τις αγαπημενες μου μπαντες καποτε, live ηταν ισοπεδωτικοι, και εχουν βγαλει 5 πολυ αξιολογους δισκους (heavy metal breakdown, heart of darkness, tunes of war, knights of the cross, excalibur). Μετα το excalibur καλυτερα να πηγαιναν για ψαρεμα και να παιζαν κανα νοσταλγικο live μονο για τους πολυ φανατικους, αυτο δεκτο.

Ηταν και το πρωτο metal live που ειδα ποτε, εγω 16 χρονων, ο αδερφος μου 14 το 1999 στο Ροδον :disappointed_relieved: μην ξηγιεστε ετσι

Οσο για τη συγκριση με running wild, για μενα οι νεκροθαφτες υπερεχουν μακραν, αν και κανεναν απο τους δυο δεν θα τους ακουσω τωρα πια (ισως κανα excalibur ή κανα HoD μονο σπανια)

Edit: blessed are the sick δισκαρα, φοβερά ατμοσφαιρικό μέσα στην βαρβαρότητα του και ιστορικοτατο

1 Like

Οι Running Wild κονιορτοποιούν το 80% του χεβυμεταλλικου στερεωματος, σιγα μην κολλούσαν στους Grave Digger :stuck_out_tongue:

Πέρα από χαβαλέ, νομίζω το σερί μεχρί mid90s που έχουν οι RW, σχεδόν κανείς άλλος δεν το έχει καταφέρει σε αυτή τη μουσική. Το ξέρω πως είμαι fanboy, αλλά και πιο “αποστασιοποιημένα” να το δω, ε οι άνθρωποι μόνο μουσικάρες έγραφαν 15 χρόνια σερί.

3 Likes

Γαμανε οι U2, δεκάδες τραγουδαρες

6 Likes