Σαπίζουμε στο σπίτι. Ή και όχι

Με.ενοχλούν.τα.αντερσκορς.γμτ.

1 Like

Ας προσεχες οταν διαλεγες user_name

Η φαση ειναι αυτη σημερα

1 Like

Μα όταν άλλαξε το φόρουμ με άφησαν έτσι κολοβό, πού να ξερα!

βάλτο στο άλλο τόπικ με ξέρεις ποιο

1 Like

δεν ξερω ποιο τοπικ εννοεις?

:(

same title different song

Να τα διαβάσω??? Παίζει τσακωμός???

Α εχασα τετοιες λιστες?! Ψοφαω για ημιθαψιμο :stuck_out_tongue:
@Sevek σιγα βρε! Ακου εκει ο,τι θες. Το θεμα ειναι να τους λετρευω εγω και να περναω καλα μαζι τους :stuck_out_tongue:

Θα γραψω και εγω τα δικα μου αν και ξερω οτι θα πεσει πολυ κραξιμο απο πολυ κοσμο.

  1. GHOST . Εχω πει πολλες φορες την γνωμη μου γι αυτους. Μπαντα που αυτο που θελει να κανει με αφηνει παντελως αδιαφορο. Δεν με ενδιαφερει καθολου η προταση τους και τους θεωρω υπερτιμημενους και πολυ σπρωγμενους.
  2. IRON MAIDEN. Μπαντα που ουτε οταν ημουνα μικρος με τραβαγε σε μεγαλο βαθμο. Απο την αρχη στον κλασικο ηχο κολλησα με αμερικανους, Manowar, παλιους Fates Warning, Jag Panzer, Sanctuary κτλ. Περασα φασεις που τους ακουγα αρκετα παλια, αλλα ποτε δεν μου κανανε μεγαλο κλικ. Υπαρχουν 6-7 τραγουδια τους που τα ακουω συχνα και σταθερα. Afraid to shoot strangers, Remember Tomorrow, Children of the Damned, To Tame a land κτλ. Trivia για πολυ κραξιμο. Δεν μ αρεσε σχεδον καθολου η φωνη του Dickinson. Μουα ακουγεται σφιγμενη
  3. METALLICA. Παρομοια φαση με Μεηντεν. Μικρακι μου κανανε κλικ οι Megadeth και αν και σεβομαι και τους Metallica σε καλο βαθμο, ακουω μονο συγκεκριμμενα τραγουδια και με μια καλη συχνοτητα. Welcome Home, Harvester of Sorrow, Blackened, The thing that should not be, Wherever I may roam κτλ
  4. Judas Priest . Παρομοιως και εδω. Σεβασμος μεγαλος. Λιγα τραγουδια που να μου αρεσουν πολυ. Bullet Train :stuck_out_tongue: χαχα! Παντως οσο περνανε τα χρονια και γενικα εκτιμω πιο πολυ τον 70ς ηχο πιανω να ακουω ολο και πιο συχνα τα παλια τους. Μεγαλη αγαπη γενικα και ειδικα γι το Better Than You, Better than Me.
  5. DREAM THEATER. Με ενοχλουσε απο ενα σημειο και μετα ο ΛαΜπρι. Μεχρι και το Awake κατι γινοτανε. Μετα με τιποτα. Αγαπημενος δισκος και γενικα πολυ αγαπημενο ς μου δισκος, λογω ειδικης ατμοσφαιρας, το When Day and Dream unite.
  6. NIRVANA. Ενω ακομα και οταν ημουν καφρομεταλλας εκει αρχες 90ς μου αρεσανε πολυ μπαντες οπως Soundgarden k Alice in Chains και ετρωγα κραξιμο απο φιλους μεταλλαδες, αυτοι δεν μου κανανε κανενα μα κανενα κλικ. Φταιει και οτι στο σχολειο υπηρχε μεγαλη διαμαχη μεταξυ Nirvana k Guns n Roses των οποιων ημουν και τοτε και τωρα τεραστιος οπαδος.
    7.BLIND GUARDIAN. Μπαντα μεγαλου σεβασμου και ενος καποτε απο τους πιο αγαπημενους μου δισκους, του Somewhere Far Beyond. Aπο κει και μετα δεν μου αρεσανε καθολου. Μου κανανε κατι σε κλαμπατσιμπαλα και γινοταν το εξης παραδοξο. Ενω λατρευαμε παρομοιους συγγραφεις κτλ, με ενοχλουσε που γραφανε για πραματα που αγαπουσα σε ενα ειδος μουσικης που στα αυτια μου δεν ταιριαζε καθολου. Γρηγορους ρυθμους και πολυ φορτωμενες ενορχηστρωσεις.
  7. MOTORHEAD. Μπορει να γαμανε πραγματικα, αλλα δεν με τραβαγε συνηθως αυτο το χυμα rock n roll.
  8. ΑCCEPT. Παρομοιως με Motorhead θα ελεγα. Δεν με τραβαει συνηθως αυτο το ροκινγκ καυτο χεβυ μεταλ. Εχουν παντως τραγουδια που μ αρεσουν.
    10 κ 11. Μπαντες που μπορει να ναι πολυ καλες, αλλα για καποιο λογο δεν ασχοληθηκα ποτε μαζι τους. ARMORED SAINT k TESTAMENT

Τελος θα πω δυο προσφατες περιπτωσεις που οκ δεν ειναι μεγαθηρια, αλλα θεωρητικα παιζουν ενα πραμα που θα πρεπε να με συγκινει πολυ, αλλα δεν

ETERNAL CHAMPION. Ακουσα με καλη προδιαθεση και το προηγουμενο και αυτο που βγηκε τωρα θελοντας πολυ να μου αρεσουν. Τους βρισκω πολυ φλατ. Μετριες συνθεσεις χωρις ιδιαιτερες ατμοσφαιρες που να με παραπεμπουν στο επος οπως το χω εγω στο μυαλο μου, και φωνητικα που δεν οδηγουν πουθενα. Περα της ιδιαιτερης χροιας δεν με ξεσηκωνουν ποτε, ειτε επιφανειακα, ειτε σε πιο εσωτερικο επιπεδο. Φριττω προσωπικα οταν τους συγκρινουνε με τερατα του παρελθοντος, αλλα οκ περι ορεξεως!
CRYPT SERMON. Μπαντα που πολλοι στο πολυαγαπημενο επικο ντουμ του ς θεωρουνε ενα ειδος Μεσσια. Το πρωτο τος μου αρεσε και αρεσει παρα πολυ και ηλπιζα πολυ σε αυτους. Το τελευταιο που κανε μπαμ πραγματικα με ενοχλησε. Το βρηκα επιτηδευμενο και αρκετα εμπορικο συνθετικα Τους βρηκα να προβαλλονται υποπτα πολυ. Να χτενιζονται πολυ :rofl:. Τα φωνητικα σε πολλα σημεια να μου θυμιζουν Linkin Park και το βαρυ ντουμ στοιχειο του πρωτου να υποχωρει σε μεγαλο βαθμο.

Αυτα με αρκετη δοση αυτοσαρκασμου. Κραξτε με ελευθερα

2 Likes

Σωραιος, είναι και απτους πιο αντιροκενρολ τυπους

Δεν διαφωνώ.

Πάλι καλά που παρέδωσαν όμως μια από τις διασκευές της δεκαετίας (και πιθανώς να αξίζουν να μνημονεύονται μόνο για αυτή):

2 Likes

@Red_Viper Χόλυ σιτ, δεν σε είχα για τέτοιον!!! Πάρτο όμως όπως είναι και βάλτο σε καλύτερο θρεντ, δώσε την ευκαιρία στον χρήστη του μέλλοντος να παθαίνει εγκεφαλικά με το ποστ σου. ;p

1 Like

Ναι ρε να τα πάρουμε όλα τα καλά τα ζουμερα ποστ να τα πάμε αλλού και να μείνει στο καλύτερο αυτή τη στιγμή τοπικ στο φόρουμ μόνο οδηγίες πώς ανοίγουμε το φύλλο και πως χτυπάμε το αυγολέμονο

Λευτεριά στο σαπιζουμε

5 Likes

Πάντα προς την ίδια κατεύθυνση!

6 Likes

Xαχαχαχαχ μα είναι ωραία αυτά που λέγονται και εδώ είμαστε σε μια μαλακία στο οφφ τόπικ, γι αυτό και μόνο

2 Likes

Καλα να βλασφημεις για τους Accept, αλλα ΚΑΙ για το φυλλο; Νομιζεις οτι ολα τα φυλλα ειναι ιδια; Ε; Ε; ΓΕΛΙΕΣΑΙ!

Ο @Sevek ειναι ακομη μαζι μας; Κι αν ναι, ΓΙΑΤΙ;

3 Likes

Tori Amos ακουει κανενας αλλος εδω μεσα;

2 Likes

Εγώ πλέον μόνο doja cat γατάκια… https://youtu.be/PGBeV-Hlqaw

2 Likes

Ωραία, χαλαρώστε τώρα με τα ποστς γιατί μου τελείωσαν οι καρδούλες (?!!) και άντε να τα ξαναδιαβάζω όλα αύριο. :""")

Μπορεις να περιμενεις να περασουν τα μεσανυχτα, λογικα μηδενιζει ο καουντερ :stuck_out_tongue:

Μου έγραψε να περιμένω 13 ώρες. Για καρδούλες. Αν είναι δυνατόν.

5 Likes