Νέες Κυκλοφορίες 2022

7 Οκτωβρίου έχουμε και νέο Aenaon!

Δείγμα:

Cover:

4 Likes

Παρότι ξεκινάει μ’ ένα riff που δεν προσφέρει κάποια συγκίνηση, στη συνέχεια διανθίζεται τόσο όμορφα, ακόμα κι αν καταλαβαίνεις την κοινή συνισταμένη με το “Moonhorse”. Και τα πλήκτρα, εκείνα που ακούγονται κινηματογραφικά, με φέρνουν μία ηχητική ανάμνηση από το βασικό soundtrack του εξπρές του μεσονυχτίου.

Επίσης, στη σύνθεση έχει συνεισφέρει και ο Leif.

2 Likes

Ψυχεδελογκοθία με ολίγην απο πόστ πάνκ από το Πόρτλαντ… ή κάτι τέτοιο τέλος πάντων!
Ο κύριος @Aldebaran αν τσεκάρει, πιθανότατα θα αφιερώσει και 2-3 γραμμούλες στο επόμενο underground express. Αξίζει!

3 Likes
3 Likes
5 Likes

Ας μπει κι εδω.
Μολις ανακαλυψα μπανταρα απο οτι φαινεται.

2 Likes

Το “Ego Death” είναι το τελευταίο σε μία σειρά singles από το επερχόμενο, τέταρτο άλμπουμ τους, “Remember That You Will Die”, που κυκλοφορεί στις 28 Οκτωβρίου. Τα προηγούμενα singles ήταν κατά σειρά το Playing God (για το οποίο είχε βγει και άρθρο), το Neurotica, το ΑΒC (ft. Sophia Black). Aνάμεσα στους καλεσμένους του δίσκου, θα είναι και οι Brasstracks (τον τρομπετίστα τους Ivan Jackson ακούμε και στο τέλος του Ego Death), οι ράπερ $NOT και Lil West, o Killstation, ο jazz keyboardistας Anomalie, και ο πολύ πιο γνωστός σε μας Chino Moreno.

Το προηγούμενο άλμπουμ τους ήταν και ένα σημαντικό breakthrough - έτσι τους έμαθα κι εγώ - και κυρίως το τραγούδι που λάτρεψα ήταν αυτό:

Αν το άκουγα χωρίς να βλέπω το βίντεο, θα νόμιζα χαλαρά ότι είναι ηλεκτρονική μουσική

1 Like

Νέο κομμάτι από τους υπεραγαπημένους μου. Αν έμπαινε σε άλλο τόπικ θα έλεγα heavy/power κυκλοφορίες
:arrow_forward:︎ Diversum | In The Woods… | Soulseller Records (bandcamp.com)

4 Likes

Το τυρομεταλ το βαριεμαι γενικα υπερβολικα, αλλα αν εχει την φωναρα της Elize Ryd (που ειναι φωναρα και σε αλλα πραγματα) τοτε δεν μπορω παρα να αποθεωσω. Μπορει να θεωρηθει και ως guilty pleasure, αλλα τι σημασια εχει? Elize αν το διαβαζεις αυτο εχεις 8 μηνες περιπου πριν δεθω με τα δεσμα του γαμου για παντα, στειλε DM

2 Likes

Καλημέρα φόρουμ!

6 Likes

Δεν μπορώ να βάλω τέταρτο σερί ποστ στο heavy/epic thread, οπότε εδώ. Νέο ελληνικό ατσάλι αρκετά υποσχόμενο, με φωνητικά των οποίων είμαι φαν γενικώς.

2 Likes

KANTETONΣΤΑΥΡΟΣΑΣ

2 Likes
5 Likes

Nέο Τribulation σύντομα, αλλά χωρίς Hulten.

Ο νέος Hulten στις 16 Δεκεμβρίου από KScope με τίτλο “Τhe Forest Sessions”

Edit: για κάποιο λόγο δεν βγάζει το λινκ που έχω βάλει, οπότε πληροφορίες εδώ

3 Likes

Κομματαρος

1 Like

Έχουμε νέο Dry Cleaning σύντομα. Το περσινό ντεμπούτο εδώ:

https://www.rocking.gr/reviews/album/Dry-Cleaning-New-Long-Leg/9916

3 Likes

το είδα στην αρχική και το βρήκα πολύ καλό

7 Likes
4 Likes

Την Παρασκευή κυκλοφόρησε το νέο Riot City, νεφτάκι στο κωλαράκι και φύγαμε!

4 Likes

Costin Chioreanu, Adrian Tabacaru, Sofia Sarri - Arac

μου αρεσε πιο πολυ απο το προηγουμενο τους. εθιστικο το riff στο Aailu

bandcamp
spotify