Νέες Κυκλοφορίες 2022

Δεν θυμάμαι αν έχει ποσταριστει παραπανω, αλλά εδω κ καμια δεκαριά μερες εχει βγει κι αυτό.

Εχω χρονια να εντυπωσιαστω απο κατι του ευρυτερου χωρου τους ( ίσως απο το breakthrough των Cattle Decapitation, οπου εκει βέβαια μιλουσαμε περισσότερο για τεχνικο death με καποια grindcore στοιχεία).

Εδω έχουμε το, αρκετά αναγνωρισιμο πλεον, σχεδόν συμφωνικο, deathcore για το οποιο εχει γινει γνωστή η μπάντα, στα καλυτερα του.

Θα το χαρακτηριζα τρελη απόσβεση των υποσχέσεων που εθεσαν με το περσινο τους EP.

Ψιλοαποστομωτικό. Μπράβο τους.

1 Like

Πραγματικος οδοστρωτήρας που περνα με ευκολια απο το death στο black στο core στο βοθρο κ στο συναισθημα, στο underground και στο mainstream και απο εκει στην αιωνιότητα!!! Δεν υπαρχει περιττο δευτερόλεπτο σε αυτη την σφαγη!! Αποθεωση που λεει κ το υπ αριθ. 6 κομμάτι.

Y.Γ. να ειχε κ ενα λιγο καλυτερο εξωφυλλο απο το σουγια και τα arial

1 Like

Νέο Bilo σχεδόν δέκα χρόνια μετά. Στις 25 Νοεμβρίου…

Kάτι από Tribulation και Unto Others αλλά με πιο bri’ish διάθεση (ή κάτι σαν πιο μπάσος Geddy Lee), και στις παραπομπές Beastmilk. Μην ξεγελαστείτε από το logo, είναι dark/gothic rock και περηφανεύεται γι’ αυτό.

1 Like

Με μεγάλη αναμονή για ολόκληρο το album ε apostolisza8???
Villain (LUNGS-205) | ETERAZ | IRON LUNG Records (bandcamp.com)

1 Like

Αγνοούσα ότι υπάρχουν ακόμα (ή ορθότερα ότι έχουν επανενωθεί και είναι ενεργοί).

Ugly Kid Joe το 2022… Άκου να δεις!

Συνέβη το εξής οξύμωρο:

Το άκουσα σχετικά ευχάριστα το album και λίγη ώρα μετά δεν θυμάμαι ούτε νότα.

Τέλος πάντων. Για όποιον ενδιαφέρεται/έχει την περιέργεια:

5 Likes

Οι πρώτοι δύο δίσκοι τους δισκάρες, όλα τα υπόλοιπα… χμμμμμ…

2 Likes

το διόρθωσα λίγο… :stuck_out_tongue:

Μεγάλη αγάπη. Αν πάνε όλα καλά θα έχουμε και μια ωραία συνέντευξη σύντομα. Για να θυμούνται οι παλιοί… (αυτό σκέτο :stuck_out_tongue: )

5 Likes

Ποτέ δε χώνεψα το Motel California, πάντα μου έδινε μια αίσθηση ανολοκλήρωτου…

δεν πρόλαβαν να το κάνουν Hotel, λες; :stuck_out_tongue:

4 Likes

Σωστή η διόρθωση του @Outshined θα προσθέσω.

Αν σε έναν φανταστικό κόσμο υπήρχε για οποιοδήποτε λόγο κάποιου τύπου “Ugly Kid Joe vs Eagles” θα ήμουν χωρίς δεύτερη σκέψη στη μεριά των Ugly Kid Joe πάντως.

5 Likes

Καλά, το κομμάτι είναι πάρα πολύ καλό.

Πως τα καταφέρνουνε και κρατάνε την μουσική τους αγέραστη, μου το εξηγεί κάποιος;

2 Likes

Πρέπει να το ακούσω μερικές φορές γιατί σε πρώτη ακρόαση μου φάνηκε λίγο generic Katatonia κομμάτι.
Το ίδιο είχε γίνει με το Behind the Blood btw.

Εμένα μου φάνηκε generic το νέο κομμάτι, σε αντίθεση με το Behind the Blood μου είχε φανεί πολύ ιδιαίτερο για τους ίδιους. Δυστυχώς το σύνολο του City Burials μου φάνηκε μάλλον μέτριο.

Τι να πω, ίσως να έχετε δίκιο, εμένα φαίνεται πως οι άμυνες μου πέφτουν με τους Renkse και σία.

3 Likes

Καλά, τι να λέμε, χαμηλές άμυνες θα έχω κι εγώ, μόνο από τους τίτλους των κομματιών. Riverside και Katatonia μέσα σε μία μέρα, κάτι μου λέει ότι θα έχουμε πρησμένα μάτια μία βδομάδα από το κλάμα…

3 Likes

Καλησπέρα.

4 Likes

Περι νεου τραγουδιου katatonia,καταρχην χαιρομαι που μεσα σε λιγοτερο νομιζω απο 3 χρονια θα ακουσουμε καινουργιο δισκο(μας ειχαν μαθει στις 4αρες τα τελευταια χρονια).

Το κομματι ειναι katatonia-city burials φαση και λογω παραγωγης στα ντραμς,γυρισματα ρεφρεν,ειναι καλο,τουλαστιχον.ΟΜΩΣ θα ηθελα ενα δισκο με σημεια οπως στο 2.35 και ειδικα στο 3.50 στο κλεισιμο,οπως και να εχει ας κανουν οτι θελουν,δεν εχουν βγαλει μετριο δισκο κατα την γνωμη μου ,ευχαριστη ειδηση ενα νεο katatonia :+1:

2 Likes