Που εχετε φαει το καλυτερο πεινιρλι?

Η δικιά μου φτιάχνει το καλύτερο.Έχει αυθεντική συνταγή απο Δροσιά

Παω να ανοιξω thread “Που εχετε φαει το καλυτερο μαλλι της γριας” :!:

ΠΕΠΙΤΟ !!!
Υπάρχουν 3 μαγαζιά εκεί γύρω με ονομασία “πεπίτο”.
Απλά Σούπερ!!!
Επίσης, για όσους τρώνε στο Παγκράτι, ΣΟΥΠΕΡ ΠΙΡΟΣΚΙ ΣΤΟΝ ΚΑΝΕΛΟ !!! Κάπου 7-8 γεύσεις !!! Αλλά πρωί, μόνο.

Kαι ο Μπαρμπα-Λάζαρος στην Αμφιθέα κανει πολύ καλο πεινιρλί…

Στον φουρνο της γειτονιας μου και στο Ciao.
To Γιαννιωτικο στο Παγκρατι ειναι απλα αθλιο!

Στους Αμπελόκηπους, στάση μετρό, “Το πεινιρλί της Ιωνίας” ή κάτι τέτοιο, αλλά κλείνει μετά το μεσημέρι γμτ…:?

Στάση Πανόρμου λές ?

κάπου εδώ κοντα peinearly

:o :cold:

:lol2:

We love panagiotis…ειδικα οταν καιγεται…:lol: :lol: :lol:

Υπάρχει κάποιος στην Νίκαια που φτιάχνει ένα πραγματικό ΤΕΡΑΣ!!!
Επίσης, “θείος Φάνης” στη Νέα Ιωνία, Καλλιθέα σε ένα στενάκι πριν τη Δαβάκη όπως ανεβαίνεις στην εκκλησία και άλλος ένας στην Καφαντάρη στον Νέο Κόσμο με γέμιση αυγό μελάτο!!!:!: :!: :!: :roll:

η λέξη όμως μπορεί να χρησιμοποιηθεί και σαν προειδοποίηση

πέοι-nearly

Είναι Αμπελόκηπους, σίγουρα, γιατί είναι κοντά στην δουλειά μου…:-s Είναι φούρνος, ψήνει με ξύλα κ ό,τι κ αν φτιάχνει είναι… απερίγραπτο!!

Δοκιμάστε κ σπανακόπιτα (να μην θεωρηθεί οφ τόπικ) ή στο πεινιρλί ζητήστε να αλείψει κ φρέσκο βουτυράκι μόλις το βγάλει από το φούρνο!! 8)

Στη Δροσιά.

Ρε φίλος, εδώ δεν πηγαίνουμε δροσιά. Μόνο εξαρχεια. ¶ντε τώρα, σε ροκ φόρουμ είμαστε

Από όσα μαγαζιά έχω φάει,το νοστιμότερο-χορταστικότερο-οικονομικότερο το έχω φάει στο Rainbow στον Βόλο.Στον Βόλο έχουν σπεσιαλιτέ το πεινιρλί και το φτιάχνουν όπως την κρέπα,με έξτρα γέμιση ότι μπορεις να φανταστείς.Τηγανιτές πατάτες και ουγγαρέζα ή τυροσαλάτα τα δυο πιο αγαπημένα…

είχα φάει ένα παιδικό πεϊνιρλί στο ΤΣΙΑΟ

πε’ι’νιρλί Ν. Ιωνίας στάση μετρό Αμπελοκήπων, Πανόρμου και Αλεξάνδρας…the best
:!:

Το φτιαχνει η κολλητη μου!!!=P~=P~:D

Ε να μας κερασει μια μερα!